Jump to content

2009.04.11. *SKC, Beograd* H A M M E R F A L L


FRUBI_ZMIJA_GADAFI

Recommended Posts

Hahah ma Borden na svakom koncertu ima neku foru vezanu za njegov.. Tool :mrgreen:

Pre je imao foru, barem na MoRu kad su svirali najva 'Many people think that this is a song about WW2. Actually it's about my penis. (ovde ide gestikulacija gde pokazuje onako da mu je do kolena). THE RISE OF EVIL' :):D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 934
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

P.S. Ispred se uzeli autogrami od meni omiljenih clanova HF-a + castio sam Pontusa PLJEKOM hehehhe...lik nije mogao da veruje da sam uradio to. Sreca pa je UNO bio jako blizu, ispricao se sa likom o svemu i svacemu i nadam se da smo svi mi ostavili super utisak i da ce doooci opet ponovo. Sve u svemu - FINO VECHE!

 

A to si ti bio!! xD

Koji si lik! xD

 

Inace, Urban je tako cool lik, druzeljubiv, bas fino pricao sa nama i ostao bas dugo sve dok nisu morali da krenu. I izgledalo je da voli da se slika sa ljudima (uvek se smeje, fino te zagrli :bigblue: ).

 

:pivopije:

 

 

 

Nasla sam se u sred one sutke, i tad mi je proslo kroz glavu :"Dakle ovako cu da zavrsim...", ali tu saam, ALIVEEEE!!!

 

Ali, ako izuzmemo samo taj trenutak bilo mi je mnogo lepo!

Sabaton mi se mnogo svideo. Prvi put sam ih cula... (ako neko ima setlistu, prilozite)i odusevljena sam!

 

Hammerfall...zar je potrebno da komentarisem? :bigblue: Meni je setlista bila super!

 

Pontus mi je LICNO dao trzalicu, onda kad smo ih cekali, i...ma super su svi!!!

 

Sad sam ukocena, boli me sve zivo i mrtvo, produvao me vetar...ali bilo je vredno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Detalj sa tim slicom je za nezaborav... samo za neke , srecom ja bio sam za vreme njihove svirke u pozadini...pa nista nisam video..sem gornje delove tela. Od sad kad cujem za Sabaton pomislim na sliceve... tako da dzabe im odlicna muzika... ja ih izbegavam ubuduce.

inace bili su ok. Sta je jos lik provaljivao.. nesto za dane... subotu ?! nije mi bilo jasno... Ime im je Sabaton.. sto je slicno sabbath..a svirali su u subotu..

 

I Joacim iz Hammerfalla je subotario u svojm govorima.. HammerFall mnogo dobro odradiio svoju svirku.. sasvim zadovoljan, i bolji utisak nego ocekivan s obzirom na set listu..koja je naravno smor.. bez Way of the warrior.... da su ipak nasli mesto za Hero's return bilo bi ekstra... sve izgleda kao da im je neki politicar ili sam ministar policije zabranio ratnohuskacke pesme... zato moramo smeniti ovaj rezim podhitno!!! ..Keep the Flame Burning ..pesma veceri za mene!   :twisted::rockdevil::red:

 

Sutke i nisu nesto bile strasne, bar ove do mene..u sredini, treba svi da dodjete na Sever Marakane i vidite jedan "evri go" sa sve jurnjavom nizbrdo po tribinama.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juuuu, ta plavuša je onesvestila pola nas koji smo stajali sa te strane! :) Meni bar nije bilo smorno u pauzama između bendova, jer sam imao u šta da gledam, hahah!

Mogli su tu plavušu stave na binu, malo da podigne atmosferu. :)

 

Da ne zaboravim, najpre jedno pitanje za organizaciju, kako mislite da sprovedete zamisao o zabrani pušenja na koncertima kada se obezbeđenje prvo ne pridržava toga? Oni likovi koji su bili ispred bine purnjali k'o Turci ceo koncert! Kada vidi njih onda se naravno ni publika ne pridržava, čini mi se da je jedna devojka iza mene čak i rekla, "ako može obezbeđenje, mogu i ja" i fino zapalila cigaru.

 

Neki su pominjali da im je ovo najbolji koncert u životu i da im je prvi koncert gde je satnica poštovana, očigledno nisu bili na mnogo koncerata. :P U poslednje vreme je zapravo retka pojava da se kasni, a ovo oko najboljeg koncerta, pa dobro, to može da bude i stvar ukusa, tj koliko neko voli koji bend.

 

Fino veče sve u svemu, Bloodbound razbio sa Metal Monster, Book of the Dead i Nosferatu (nove pesme ne znam, a na licu mesta ih nisam ni čuo lepo, pa neću ni da ih komentarišem), Sabaton odvalio kompletnom svirkom, za mene takođe bend večeri, jeste i HF odlično odsvirao i sve to, al' šta znam, falilo mi nešto za maksimalnu ocenu (možda da sam ih gledao pre jedno 8-9 godina, kada su mi bili 2. omiljeni bend), kod njih mi je samo na 5-6 pesama bio baš doživljaj, bolje da su oni malo skratili a Sabaton i Bloodbound produžili. ;)

 

Što se tiče gužve napred što neki pominju, jes' da imam modrice od ograde (nisam se mnogo cimao da se odbijam rukama, pustio sam da moj pivski stomak bude od neke koristi :) ), ali nešto i nemam utisak da je bio toliki krkljanac, mislim ko je prošao ona talasanja, guranje, rvanje i sve što uz to ide na skorašnjim Maidenima u Areni, ovo mu je bio lakši trening. :) I oni što su kukali i tražili vodu a još nije bilo prošlo ni sat vremena od početka svirke, au bre, al' ste neizdržljivi. :P

 

Bejah u prvom redu, na sredini, zvuk je tu bio loš, kako je proticala svirka HF-a popravljao se malo, ali uglavnom se se samo bubnjevi čuli kako treba. (toncu Haggarda dići spomenik!)

 

Ne znam kakva je ukupno bila atmosfera, ovamo oko mene je bilo dobro, nisam mogao da vidim šta se dešava pozadi.

 

I tako... završih jutros sa glavoboljom od vetra (ali možda su malo imali uticaja i hedbengovanje rakijanje i pivopijanje :) ), pomenutim modricama, Oskarovom trzalicom u džepu... ;) Pozdrav za sve ljude koje sam video, naročito za novo-upoznate, navratih i na onaj okup pre koncerta, posle smo Laza i ja opet drinkovali napolju a onda mi ortakinja javila da Organized Chaos još nije počeo sa svirkom pa smo ušli unutra da ih slušamo, i usput razmenjivali razne anegdote i povremeno se drali "Sabaton" i "Iguman"!

Undeground, što bi rekao Laza. Ili tiruriru. :) :)

 

Verovatno imam još nešto da napišem, ali mozak mi se još uvek oslobađa alkohola, valjda se setim kasnije. :)

 

E da, GAYBOARD FTW! :lol:

 

 

Što se tiče liste, nisam baš 100% siguran, ali 99... ;)

 

Bloodbound:

1. Sweet Dreams Of Madness

2. Metal Monster

3. Book Of The Dead

4. Take One

5. Nosferatu

 

Sabaton:

1. Sun Tzu Says/Ghost Division

2. The Art Of War

3. 40:1

4. Cliffs Of Gallipoli

5. Attero Dominatus

6. The Price Of A Mile

7. Primo Victoria

8. Metal Machine/Metal Crüe

 

HammerFall:

01. Punish And Enslave

02. Crimson Thunder

03. Legion

04. Blood Bound

05. Renegade

06. Halloweed Be My Name

07. The Abyss/Last Man Standing

08. Heeding The Call

09. Glory To The Brave

10. Something For The Ages/Anders Johansson Solo

11. Any Means Necessary

12. Threshold

13. Keep The Flame Burning

14. Between Two Worlds

15. Riders Of The Storm

----

16. Lore Of The Arcane/Trailblazers

17. Let The Hammer Fall

-----

18. Hears On Fire

 

E za Any Means nisam siguran, možda je bila kasnije (pre Riders npr), ali na svim drugim koncertima na turneji sa kojih sam video liste je bila posle Something pa valjda je i ovde, ne sećam se najbolje.

 

Što se tiče ove priče oko majica, pa ja ne znam da li sam pre koncerata video dvoje ljudi kod nas sa majicama Kamelota, ali su zato oba koncerta prošla odlično, i posle njih ima puno ljudi sa Kamelot majicama. Možda se samo smanjuje broj onih koji se pozerišu sa majicama ili većina gleda da pazari originale. ;) Al' OK, ako za neke bendove ta prodaja majcija ide fenomenalno, to može da znači da su baš ekstra popularni.

 

Power/heavy koncerti... pa kada je u pitanju taj klasičniji zvuk (za razliku od nekih varijatni koje su više prog ili symphonic, i kod kojih ima više emotivnijih tekstova, poput Kamelota,i za koje mislim da će dobijati još više publike), jeste diskutabilno, stvarno smo se obrukali za Hello-Ray, u Bugarskoj npr bilo 5.000 ljudi, a kod nas ni SKC nije bio rasprodat! HammerFall ne znam kako je prošao sad, nisam mogao da vidim koliko ljudi ima, ali ako Frubi kaže da je bilo i više nego prvi put, ne znam šta je problem da dođu ponovo.

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne zaboravim, najpre jedno pitanje za organizaciju, kako mislite da sprovedete zamisao o zabrani pušenja na koncertima kada se obezbeđenje prvo ne pridržava toga? Oni likovi koji su bili ispred bine purnjali k'o Turci ceo koncert! Kada vidi njih onda se naravno ni publika ne pridržava, čini mi se da je jedna devojka iza mene čak i rekla, "ako može obezbeđenje, mogu i ja" i fino zapalila cigaru.

E da, to sam zaboravila, a htela sam da pomenem.

Veoma bitno pitanje.

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fino veče sve u svemu, Bloodbound razbio sa Metal Monster, Book of the Dead i Nosferatu (nove pesme ne znam, a na licu mesta ih nisam ni čuo lepo, pa neću ni da ih komentarišem), Sabaton odvalio kompletnom svirkom, za mene takođe bend večeri, jeste i HF odlično odsvirao i sve to, al' šta znam, falilo mi nešto za maksimalnu ocenu (možda da sam ih gledao pre jedno 8-9 godina, kada su mi bili 2. omiljeni bend), kod njih mi je samo na 5-6 pesama bio baš doživljaj, bolje da su oni malo skratili a Sabaton i Bloodbound produžili. ;)

A ti sramoto, nesto nisam primetila da znas pesme HF-a? :razz:

Mis'im, nije da sam ceo koncert gledala da ih znas il' ne znas, al' kad me je masa okrenula u tvom pravcu par puta ili kad sam se sama okrenula, skontala sam da je bolje da sam ja bila na tovm mestu tokomHF-a. :bigblue:

 

 

I oni što su kukali i tražili vodu a još nije bilo prošlo ni sat vremena od početka svirke, au bre, al' ste neizdržljivi. :P

Joj, al' su se otimali za vodu. Uspela sam dvaput po malo da dobijem. :D

 

Bejah u prvom redu, na sredini, zvuk je tu bio loš, kako je proticala svirka HF-a popravljao se malo, ali uglavnom se se samo bubnjevi čuli kako treba. (toncu Haggarda dići spomenik!)

Zvuk je stvarno bio los, ja skoro nista nisam razumela ni BloodBound ni Sabaton.

 

Ne znam kakva je ukupno bila atmosfera, ovamo oko mene je bilo dobro, nisam mogao da vidim šta se dešava pozadi.

Ja takodje nemam pojma kakava je atmosfera bila, al' neki ljudi kazu da su bile strasne sutke, stalno (osim za vreme balada)

 

 

Pozdrav za sve ljude koje sam video, naročito za novo-upoznate

:pivopije:

LOL, kako si me skontao? Po prici? :)

 

povremeno se drali "Sabaton" i "Iguman"!

To sam cula, al' tokom koncerta. Dobro, Sabaton je cela masa vikala, al' cula sam jednom i Iguman. :)

 

 

Undeground, što bi rekao Laza. Ili tiruriru. :):)

:):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam po mom misljenju HF je bio totalno lame, Sabaton je razvalio , a Bloodbound nije bio los.

Zamalo da umrem od zedji u 1. redu, a i na pocetku bio neki debeli gmaz sto se nabio na mrtvu ogradu i natrtio se... ccc posle ga izgurali kad je pala ograda...

 

Sledeci koncert da ugradite vodeni top ili neko crevo i da nas polivate... xD

i da uzo sam trzalice xD

 

Kako me je samo HF razocarao, ocekivao sam mnogo vise od njih...

El moze neko da mi odgovori zasto su HF-ovci svaka 2 min bezali u backstage i vracali se?

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam po mom misljenju HF je bio totalno lame, Sabaton je razvalio , a Bloodbound nije bio los.

Zamalo da umrem od zedji u 1. redu, a i na pocetku bio neki debeli gmaz sto se nabio na mrtvu ogradu i natrtio se... ccc posle ga izgurali kad je pala ograda..

Si ti bio ispred Joacima mozda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ti sramoto, nesto nisam primetila da znas pesme HF-a? :razz:

Mis'im, nije da sam ceo koncert gledala da ih znas il' ne znas, al' kad me je masa okrenula u tvom pravcu par puta ili kad sam se sama okrenula, skontala sam da je bolje da sam ja bila na tovm mestu tokomHF-a. :bigblue:

 

LOL, kako si me skontao? Po prici? :)

Ja sam tu bio više zbog Sabatona. :P

A kada sam već bio, što da ne ostanem, u slavu starih vremena. ;) Jbg, ja sam dete Renegade albuma. :) Sećam se kada sam prvi put na 202-jci čuo HF, pesmu Champion, to je za mene bilo otkrovenje. :mrgreen:

 

Pa sa slika, više ni ne znam kojih, valjda si one sa meet & greeta postavljala negde. :D A možda sam čuo i neku od poznatih priča sa foruma, ne sećam se sad. :)

EDIT: Sećam se da sam čuo "Holandja" slučaj, ali to je bilo nakon što sam te prepoznao. :)

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne zaboravim, najpre jedno pitanje za organizaciju, kako mislite da sprovedete zamisao o zabrani pušenja na koncertima kada se obezbeđenje prvo ne pridržava toga? Oni likovi koji su bili ispred bine purnjali k'o Turci ceo koncert! Kada vidi njih onda se naravno ni publika ne pridržava, čini mi se da je jedna devojka iza mene čak i rekla, "ako može obezbeđenje, mogu i ja" i fino zapalila cigaru.

 

Power/heavy koncerti... pa kada je u pitanju taj klasičniji zvuk (za razliku od nekih varijatni koje su više prog ili symphonic, i kod kojih ima više emotivnijih tekstova, poput Kamelota,i za koje mislim da će dobijati još više publike), jeste diskutabilno, stvarno smo se obrukali za Hello-Ray, u Bugarskoj npr bilo 5.000 ljudi, a kod nas ni SKC nije bio rasprodat! HammerFall ne znam kako je prošao sad, nisam mogao da vidim koliko ljudi ima, ali ako Frubi kaže da je bilo i više nego prvi put, ne znam šta je problem da dođu ponovo.

Nikako. Nema pomoci oko pusenja... sta da radimo, kada smo takvi ljudi, nekome je prece da zapali cigaretu nego da iskulira 1-2h ... ne mogu da idem i da gasim redom ljudim cigare, a vatrogasce ( kao u areni ) da iznajmljujemo tek nema sile. Tako da jbg.

 

Sto se tice ovog drugog, nije problem da dodju ponovo, ali opsti utisak koncerta je da ih je Sabaton pojeo za dorucak + sami su krivi sto drkaju kurac i sviraju neke pesme koje niko ne voli ... mnogi ljudi u hammerfall majcama su izasli iz skc-a nakon 10-15min hammerfalla... ne znam sta je bio problem . Otprilike komentare koje sam ja cuo su sledeci :

" dosli smo zbog sabaton, od hammerfall volimo samo prva dva albuma itd.itd." tako da ... neam pojma videcemo ...

 

Cenim da bi Sabaton prosao bolje sad nego da se opet dovede Hammerfall :)hehhe.

 

Kao sto rekoh videcemo, snimaju album krajem 2009., koji ce biti izdat na prolece 2010. pa onda idu na letnju / festivalsku turneju, pa onda na headline turneju na jesen . Tako da eto... videcemo ima vremena do tada.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako uzmemo predobro prodatu Tarju, ako uzmemo da je prodaja za Sonatu 6 ipo mjeseci pred koncert 2 puta bolja od In Flames (a jeste), ako uzmemo da je Destruction iz velike sisao u malu salu, a Flames iznevjerio sva ocekivanja prodaje, ako uzmemo, u sta sumnjam, da ne znam hoce li Slipknot dostici 2000 prodatih karata, sve sa Killswitch-om, onda ne znam sta je tacno u ekspanziji.

 

Homoseksualnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:rockdevil: pozdrav kolege btw.

Ehhh da se i ja pridruzim metal raspravama ,i dozivljajima sa koncerta. Ja sam na ovaj koncert otisao veoma iznenada, bukvalno odjednom mi sinulo a sto cu da se smaram veceras kuci tako put pod noge i vrlo brzo sam se nasao ispred SKC-a bez karte, dobro to sam ispravio vrlo brzo.

Bloodbound solidan bend za predgrupu, mada ja prve 3 pesme nista nisam razumeo sta peva, a i onaj lik izgledao kao da je pobegao iz nekog death metal benda, vrlo opako i u onome dresu.

 

Vec sam se zabrinuo da cu se smoriti jer me drzao In Flames koncert a ovaj power metal mi dosao nekako suvise soft posle MDM.

SABATON to je vrhunac bio, zasluzili su da ih ponovo vidim live, stvarno su za mene izvukli vece.

Na Hammerfall-u ladno likovi su zevali itd., i sa onom dugom baladaom bas je smorio zestoko. Posle sam se nasao u svakoj sutki.

Najbolja stvar mi je bila pre nego sto je i poceo Hearts on Fire neki lik me gurne kao da stratuje sutku i smeje se, posto je video da sam ja bio bas aktiavan u svakoj sutki.

Nisam puno ocekivao od HF jer ne svidja mi se bas novi album suvise je to vec isto. Ali Sabaton je izvukao vece.

:rockdevil::rockdevil::rockdevil::rockdevil::rockdevil::rockdevil::rockdevil::rockdevil::rockdevil::rockdevil:

"They are the panzer elite, born to compete, never retreat (ghost division)" yeah

Edited by zokocx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekajte, je l' bila sinoc 'Natural HIgh'? K'o da se secam da jeste, al' nisam bas najsigurnija.

 

Pa jedino ako su tebi posle zasebno svirali :) . Bila je Threshold umesto toga. To me je bash prijatno iznenadilo, iako vishe volim Natural high, ali poshto nisam ochekivala da ce biti, bilo je iznenadjenje, a ja volim iznenadjenja :bigblue: . Kao i za Keep the flame burning :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hearts of Iron

Je l' ti to ozbiljno? :)

 

Novi album mi se jako svidja, tako da mi je i setlista bila super!!! :da:

Eto vam, nisam jedina kojoj se jako svidja album. :razz:

Ima jos normalnih osoba. :bigblue:

 

Pa sa slika, više ni ne znam kojih, valjda si one sa meet & greeta postavljala negde. :D A možda sam čuo i neku od poznatih priča sa foruma, ne sećam se sad. :)

EDIT: Sećam se da sam čuo "Holandja" slučaj, ali to je bilo nakon što sam te prepoznao. :)

A da, jeste, slike sa 'meet & greet-a' su mi jedno vreme bile ovde na profilu.

 

A Holandija slucaj si cuo posle prepoznavanja, to jeste i rekao si nesto u fazonu kao, 'Opet Holandija?'. :) , :)

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas me zanima kako je to izgledala lista Hammerfalla od prethodnog koncerta, kad ovu toliko kudite??

 

Ova od juce nije bila spektakularna, vec sasvim solidna, ali racunajuci i atmosferu i svirku [neke pesme su mi zvicale milijardu puta bolje uzivo nego na cdu], [i valjda je bitnije to kako ce da odsviraju nego da li su odsvirali bas sve hitove], mogu da kazem da sam odusevljena koncertom!!! :bigblue: Narocito jer sam zbog raznoraznih komentara o prethodnim njihovim koncertima malo strepela kako ce to sve ispasti... u svakom slucaju, nisu me razocarali ;)

 

Sto se tice druga dva benda: O Bloodboundu, osim par snimaka sa youtube-a odgledanih dan pred koncert, nisam znala puno. Ono malo sto sam od njih juce cula, bio je fin uvod za ostatak veceri...

 

Sabaton-extra!!! Kako su svirali, kako su dizali masu se orio ceo skc!!!

Jedino mi je bilo krivo sto su dosta kratko svirali, i sto nisu ubacili jos koju ubistvenu pesmu iz svog opusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da, GAYBOARD FTW! :lol:

To je bilo prvo što sam primetio kada sam ušao u salu. Nije mi bilo dobro koliko sam se smejao. :)

 

Realno, bilo je za pamćenje, odlična svirka, ali i ja nešto ne verujem da ćemo gledati opet Hammerfall. Ako im i sledeći album bude prosečan (ja lično ne mislim da je ovaj poslednji prosečan, ali izgleda da se nikom skoro ne sviđa), interesovanje ima da nastavi rapidno da opada. Osim ako ne organizuju neku turneju samo za pesme sa prva četiri albuma, kao Maideni early days. E, tada već možemo da očekujemo da svi budu zadovoljni. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas me zanima kako je to izgledala lista Hammerfalla od prethodnog koncerta, kad ovu toliko kudite??

 

Threshold

Templars Of Steel

Riders Of The Storm

Legacy Of Kings

Rebel Inside

Blood Bound

Raise The Hammer

A Legend Reborn

Renegade

Let The Hammer Fall

Oscar's playing with fire

Reign Of The Hammer

HammerFall

 

 

Natural HIgh

Glory To The Brave

Heeding The Call

 

Hearts On Fire

 

 

Jos sam htela da kazem da je dobro sto nisu svirali Natural High, posto smo je culi pre 2 godine, kao, dobili smo nesto novo, a nismo (kao Threshold, a to je bilo oba puta).

Mada, dobili smo Keep The Flame Burning, a da su uzeli onu drugu kombinaciju, dobili bi Carved In Stone i The Way Of The Warrior.

Al' Keep The Flame Burning je, ako se ne varam, bila u kombinaciji sa Carved In Stone (te dve su menjali sa Natural High i Warrior-om).

 

 

I da, pozdrav za sve ljude koje znam, a koje sam sinoc srela/upoznala! :pivopije:

 

 

Btw, ja kupila majice na sva 3 benda, moji me malo nisu ubili kad su skontali sta sam uradila (a znala sam da ce tako biti, tako da sam donekle i bila pripremljena na recenicu 'Jesi li ti normalna? Dala si 4500 hiljade za to!' :) ).

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...