Jump to content

2009.04.11. *SKC, Beograd* H A M M E R F A L L


FRUBI_ZMIJA_GADAFI

Recommended Posts

  • Replies 934
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pa nije neshto mnogo ni bilo shutki..mozhda dve ili tri i to onako slabashne :)

 

Pa nije da nije. Neshto cu ovaj koncert pamtiti po bash velikom broju... Bilo ih je i na Bloodbound-u, naravno na Sabatonu (ali to sam i ochekivala). I onda sam lepo iz prvih pobegla u zadnje redove i chak ih je i tamo bilo na svakoj staroj pesmi (sem, naravno, za Glory :) ). Nisu dugo trajale, ali dovoljno da pokvare utisak, treba da se sklanjash i tako to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije da nije. Neshto cu ovaj koncert pamtiti po bash velikom broju... Bilo ih je i na Bloodbound-u, naravno na Sabatonu (ali to sam i ochekivala). I onda sam lepo iz prvih pobegla u zadnje redove i chak ih je i tamo bilo na svakoj staroj pesmi (sem, naravno, za Glory :) ). Nisu dugo trajale, ali dovoljno da pokvare utisak, treba da se sklanjash i tako to...

 

Za BloodBound i Sabaton ne znam jer nisam slushao ali dok je HF svirao nije bilo bog zna kakvih shutki.. stajao sam na onom stubu i imao sam savrshen pogled na zbivanja u sali :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ružniji deo svega... meni je, izgleda, u tradiciju preraslo da neko/nešto mora da mi pokvari ugođaj na koncertu! Ovog puta tu ulogu na sebe je preuzeo jedan matori od nekih 50ak leta koji bio pijan ko letva još pre početka certa... uglavnom, lik je prvo ispustio punu čašu piva na moje noge, a kako sam bio u starkama-veselo je bilo! Iskuliram tu nekako, aj dešava se, jbg... al onda baja počne da skače uz neku od pesama Sabatona pa me sve nešto kači pa se naslanja na mene pa sam onda dobio lakat, prvo u rame, a ubrzo i u glavu! Ne znam na koju sam prevaru tu uspeo da se iskuliram, jedan od ortaka je shvatio šta sledi pa me pomerio malo odatle, uglavnom, da me kreten dokačio još jednom skupljao bi zube i kosti po SKC-u, pa nek po godištu može ćale da mi bude, počistio bih njime ono pivo koje je prosuo tamo!!!

 

dobro je sto si iskulirao, ja nisam uspeo na Helloweenu, pa sam zabo medu u glavu :twisted: jebem mu mater debelu, posle me je jurio po celoj sali :rockdevil: al mi je najace sto me je Bojan (valjda) castio pivom zbog toga :D

 

sto se tice koncerta, Blood Bound je bio odlican al ih nisam nesto preterano slusao pre, znao sam samo Book Of Death

Sabaton je OBJASNIO neke stvari, atmosfera zestoka, cak mozda i bolja nego na HF. Bend veceri :rockdevil:

HammerFall je bio odlican, stime sto sam ocekivao bar malo bolju atmosferu uz Legion, i nisu svirali Natrual High, The Way Of The Warrior i naravno The Dragon Lies Bleedeng, al tu zadnju nisam ni ocekivao. Prijatno me iznenadilo sto su svirali Threshold.

Jesam li ja lud, il je na pola hammerfalla izaslo brdo ljudi :rolleyes:

 

sutke su bile brutalne, u prvoj polovini certa sam bio u ovoj sa desne strane, de su bili sve neki nabildovani 100+ kila pa me izlomise, kasnije sam upadao u one sa leve strane ka izlazu, tamo bili neki manji likovi pa sam bolje prosao :muzicar: a na Heeding The call su se obe sutke spojile pa je bilo bolesno :mrgreen: jeste izvalili da je za Hearts Of Fire sutka krenula na samom startu pesme :rockdevil:

 

sreo sam par ljudi iz Split Crew-a :pivopije:

Edited by vegeta

Share this post


Link to post
Share on other sites

stajao sam na onom stubu i imao sam savrshen pogled na zbivanja u sali :)

 

Pa... skroz drugachiji je osecaj kad gledash i kad si tu pored i ljudi nalecu na tebe :razz: . I josh si pritom niska devojka :) . Veruj mi da je drugachije :da:

 

sutke su bile brutalne

Dobro je, nisam umislila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sutke su bile brutalne, u prvoj polovini certa sam bio u ovoj sa desne strane, de su bili sve neki nabildovani 100+ kila pa me izlomise, kasnije sam upadao u one sa leve strane ka izlazu, tamo bili neki manji likovi pa sam bolje prosao

 

Nije bio na sredini sale... Na pochetku je bio otprilike gde i mi, a tamo je bilo gadno. A posle pozadi... bash me je nerviralo da se cimam uz skoro svako pesmu na nekom delu. Nije to muzika za shutiranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na Sabatonu i BloodBound-u nisam uopste mogla da izvadim telefon. Znaci, nije bilo teoretske sanse.

Ja sam u nekim momentima morao preko ograde da pružam ruku da bih dohvatio svoj telefon, tako mi bilo lakše. :)

 

Slazem se, naravno da ne moze, kad je Glory kult :rockdevil: , al' da je lepa pesma, jeste. :da:

Pogotovo onaj mocan pocetak na orguljama, koje je, btw, Mr. Johansson odsvirao za album HF-a. :bigblue:

For the record, ja sam onaj koji se tada drao "Therion"! :):rockdevil:

 

 

 

 

Majku mu, još nema nikakvih klipova sa ovog koncerta, ali zato se podsetih prošlog.

:wub:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

HammerFall 11.04.'09.                                            Po meni najbolja setlista koju su mogli odsvirati:       

 

01. Punish And Enslave                                          1.Life Is Now

02. Crimson Thunder                                             2.At The End Of The Rainbow

03. Legion                                                            3.Legion

04. Blood Bound                                                    4.Secrets

05. Renegade                                                        5.The Way Of The Warrior

06. Halloweed Be My Name                                     6.Hallowed Be My Name

07. The Abyss/Last Man Standing                            7.Hammerfall v2007 

08. Heeding The Call                                              8.Legacy Of Kings 

09. Glory To The Brave                                          9.Glory To The Brave

10. Something For The Ages/Anders Johansson Solo  i Stefan Elmgren Solo  (One Crimson Night)

11. Any Means Necessary                                       11.Any Means Necessary

12. Threshold                                                        12.Genocide

13. Keep The Flame Burning                                   13.Keep The Flame Burning

14. Between Two Worlds                                         14.Dark Wings ,Dark Words

15. Riders Of The Storm                                         15.One Of A Kind

 

16. Lore Of The Arcane/Trailblazers                          16.Hero's Return

17. Let The Hammer Fall /                                       17.Heeding The Call

 

18. HearTs On Fire                                                  18.Living In Victory

 

 

 

Da li se iko bar donekle slaze??   :rockdevil:

Edited by nediam

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mogu da idem i da gasim redom ljudim cigare

 

Sto se tice ovog drugog, nije problem da dodju ponovo, ali opsti utisak koncerta je da ih je Sabaton pojeo za dorucak + sami su krivi sto drkaju kurac i sviraju neke pesme koje niko ne voli

Cenim da bi Sabaton prosao bolje sad nego da se opet dovede Hammerfall :)hehhe.

 

ha ha zamishljam nekog ko ide okolo i gasi ljudima cigare... Extra :):)

Dobro cenish...

A za ovo prethodno, ionako bismo provalili. Otkriva te "buhahhahaa" :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro je sto si iskulirao, ja nisam uspeo na Helloweenu, pa sam zabo medu u glavu :twisted: jebem mu mater debelu, posle me je jurio po celoj sali :rockdevil: al mi je najace sto me je Bojan (valjda) castio pivom zbog toga :D

 

Yep, ja sam te častio pivom zbog toga :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni najbolja setlista koju su mogli odsvirati:

1.Life Is Now

2.At The End Of The Rainbow

3.Legion

4.Secrets

5.The Way Of The Warrior

6.Hallowed Be My Name

7.Hammerfall v2007 

8.Legacy Of Kings 

9.Glory To The Brave

11.Any Means Necessary

12.Genocide

13.Keep The Flame Burning

14.Dark Wings ,Dark Words

15.One Of A Kind

 

16.Hero's Return

17.Heeding The Call

 

18.Living In Victory

OVAKO bi, po meni, izgledala idealna set lista:

 

1. Any means neccessary

2. No sacrifice, no victory

3. Blood bound

4. Bring the hammer down

5. Carved in stone

6. The Metal age

7. Heeding the call

8. At the end of the rainbow

9. Drum solo / Raise the hammer

10. Between two worlds

11. Riders on the storm

12. Living in a victory

13. Glory to the brave

14. Renegade

15. Hearts on fire

 

16. Trailblazers

17. The Dragon lies bleeding

 

18. Stronger than all

 

Evo ga savršenstvo. :rockdevil: :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yep, ja sam te častio pivom zbog toga :)

:pivopije:

 

Čim sam ja jednom rukom mogao da ih sprečavam da naleću, to znači da su šutke bile smešne u poređenju s onim na šta sam navikao. Vegeta se zajebao što je stajao na sredini sale.

 

kao sto sam rekao, sutke su bile sa leve i desne strane sale, u sredini nije bilo skoro nickega :rolleyes: ja sam uglavnom stajo u sredini posto su mi tu bili ortaci, al sam upadao u sutke povremeno :rockdevil:

 

 

meni bi The Dragon lies bleeding bio dovoljan, ne moraju nista vise :rockdevil: bas steta sto nisam ostao posle certa da ih smaram za tu pesmu, bas me zanima sta bi mi rekli, sto je ne sviraju :D

Edited by vegeta

Share this post


Link to post
Share on other sites

koja je poenta sad praviti savrshene set liste... ni u ludilu nije bilo moguce da chujemo manje pesama sa novog albuma jer su oni njime nalozheni i govore da im je najbolji do sada.. dobro smo chuli i ono shto smo chuli :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni bi The Dragon lies bleeding bio dovoljan, ne moraju nista vise :rockdevil: bas steta sto nisam ostao posle certa da ih smaram za tu pesmu, bas me zanima sta bi mi rekli, sto je ne sviraju :D

E jbg, zaboravih da ih pitam. Uopste mi nije palo napamet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koja je poenta sad praviti savrshene set liste... ni u ludilu nije bilo moguce da chujemo manje pesama sa novog albuma jer su oni njime nalozheni i govore da im je najbolji do sada.. dobro smo chuli i ono shto smo chuli :da:

 

Neka oni samo tripuju to, videćemo dokle će dogurati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ni u ludilu nije bilo moguce da chujemo manje pesama sa novog albuma

...iz prostog razloga sto ga promovisu. :da:

Uvek tako biva sa turnejom kad izadje novi album.

 

 

No dobro (nevezano za to sto znate da se meni svidja album; i ptice na grani to znaju :) ), valjda ljudi (mislim na bend) imaju razloga da govore da vole ovaj album. Prepoznaju nesto dobro u njemu, kao i neki fanovi.

E sad, to sto se nekima ne svidja, stvar ukusa.

 

Btw, trudim se da izbegavam temu 'novi album HF-a', al' mi nesto bas i ne ide. :)

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

110420091.th.jpg

 

Moja devojka ih uslikala danas u Knezu. Prisla im i trazila autograme za mene i likovi se raspricali sa njom i stavili je na guest listu. Najjace sto ona ne slusa metal :)

Hehe :pivopije:

Nama je Uros (Vangelis) rekao kao "Eno ih ovi iz Hammerfall-a zdredu u onoj kafani iza coska" (pre korecnta,negde oko 6) i jedan mali sto je bio tu iz Vranja kao "Ajde idemo da se slikamo sa njima",reko' ajde.

I otisli mi u tu kafanu,ovi sede i zderu,i ovaj mali njima "Hello gays.Can we take pictures with you?" na sta mu Joakim odogvara "Not now,we're eating!Maybe later...".

Ispalili nas likovi,hahaha :)

 

 

Da se zahvalim svima koji su bili na koncertu, bilo je fino popunjeno...

Ja od koncerta Tarje nisam video toliku guzvu ispred SKC-a.

Cuo sam i neke koji su,posto nisu mogli od guzve da udju unutra,pitali da li ima jos karata,tj. da nije koncert vec rasprodat.

 

Veliki pozdrav svima koji su bili na certu, a posebno ćaletu koji je tamo bio sa klinjom od jedno 4 godine! Mali je od glave do pete bio obučen u tr00 metal outfit i sve vreme je bio u fazonu :rockdevil: !

Hahahaha,da,cale u Altars Of Madne ssmajci,a to dete u nekoj valjda Hammerfall (ili Blind Guardian) majci :)

Kad sam ih posle koncerta video ispred SKC-a mor'o sam da ih slikam telefonom :):rockdevil:

 

P.S.

Jos samo da neko kaze ko je bila ona poluobnazena plavusa sto je tokom nastupa HammerFall-a stajala kod lijevog stuba uz samu binu. :meshuggah: Da dodam da sam primjetio da je znala sve njihove pjesme. :wink2:

:rockdevil:

Niko ne zna ko je t aplavusa :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ovaj mali njima "Hello gays.Can we take pictures with you?" na sta mu Joakim odogvara "Not now,we're eating!Maybe later...".

Ispalili nas likovi,hahaha :)

 

Pa ako ste im rekli "gays" onda ste vi njih zajebali :) . A ako "guys", pa onda jebi ga, ispala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro je sto si iskulirao, ja nisam uspeo na Helloweenu, pa sam zabo medu u glavu :twisted: jebem mu mater debelu, posle me je jurio po celoj sali :rockdevil: al mi je najace sto me je Bojan (valjda) castio pivom zbog toga :D

Ma da, jes da sam mnooogo popizdeo, al bolje ovako... samo, ovo sad nije bio izevsni Meda u pitanju (sećam ga se i ja vrlo dobro sa Helloween-a, video sam da je gurao neke ljude nedaleko od mene, moguće da si i ti bio među njima), ovo je bio neki drugi lik, nije ni nalik Medi... no svejedno mi je delimično ukenjao cert.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...