Jump to content

2009.04.11. *SKC, Beograd* H A M M E R F A L L


FRUBI_ZMIJA_GADAFI

Recommended Posts

Hmmm....evo i mog misljenja, Sabaton realno je imao mnogo bolju atmosferu ..jbg..ljudi da se ne lazemo!

Inace ovaj koncert mi je prosao skrozz...onako ko neka svirka, prosli je bio mnogo bolji! :D

 

Pozdrav Lazi i svima koji su samnom cirkali pred cert! :pivopije:

 

Svi pricate o nastupu end stuff, ne vidim da iko pomenuo Joakimove ispade na jednoj pesmi i to sto se dronjak ofarbao u plavoo i totalno je gay sad ! :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 934
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Svi pricate o nastupu end stuff, ne vidim da iko pomenuo Joakimove ispade na jednoj pesmi i to sto se dronjak ofarbao u plavoo i totalno je gay sad ! :) :)

Da, znao sam da sam nešto zaboravio! To za Oskarov novi look sam primetio još pre našeg koncerta, na slikama se prethodnih, ne znam šta mu je bila ideja, da l' pokušava da liči na Glenna Tiptona... A ovo oko ispada, ne znam da li mislimo na istu stvar, zakleo bih se da je na jednoj od starijih pesama, čini mi se Keep the Flame Burning, usrao tekst. :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bem mu lebac...kad stanes sa strane i gledas sa vise paznje cert odmah primetis ..something else!

 

Pa da pri kraju za neku pesmu se ispalio sa tekstom pre vremena, ali Oskar ..sa sve crvenim koznim lonama..i lancugama oko vrata :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

koja je poenta sad praviti savrshene set liste... ni u ludilu nije bilo moguce da chujemo manje pesama sa novog albuma jer su oni njime nalozheni i govore da im je najbolji do sada.. dobro smo chuli i ono shto smo chuli :da:

Ja sam stavio isti broj novih pesama,koliko su oni i odsvirali.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, znao sam da sam nešto zaboravio! To za Oskarov novi look sam primetio još pre našeg koncerta, na slikama se prethodnih, ne znam šta mu je bila ideja, da l' pokušava da liči na Glenna Tiptona... A ovo oko ispada, ne znam da li mislimo na istu stvar, zakleo bih se da je na jednoj od starijih pesama, čini mi se Keep the Flame Burning, usrao tekst. :ph34r:

 

Ja mislim da je pobrkao tekst na nekoj drugoj pesmi, Renegade, čini mi se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahah ma Borden na svakom koncertu ima neku foru vezanu za njegov.. Tool :mrgreen:

Pre je imao foru, barem na MoRu kad su svirali najva 'Many people think that this is a song about WW2. Actually it's about my penis. (ovde ide gestikulacija gde pokazuje onako da mu je do kolena). THE RISE OF EVIL' :):D

Sjajno :) Osim što je napisao ceo The Art Of War, brat je i zajebant :)

 

Nikako. Nema pomoci oko pusenja... sta da radimo, kada smo takvi ljudi, nekome je prece da zapali cigaretu nego da iskulira 1-2h ... ne mogu da idem i da gasim redom ljudim cigare, a vatrogasce ( kao u areni ) da iznajmljujemo tek nema sile. Tako da jbg.

Mislim da ne treba odustati. Malo po malo ćemo se doterati u red. Ako može u USA i EU, moći će i kod nas. Bilo je manje zagušljivo nego obično i to je neki pomak. Ali je u pravu onaj što kaže da obezbeđenje NE SME da puši. Mada su verovatno i oni posebna priča, čini mi se da su neki od njih bili urađeni nečim žešćim od nikotina :no:

 

Što se redova za ulazak tiče, probajte sledeći put da stavite one trake kao što ima u pošti, jeste da ćete morati da razmotate traku do JDP :) ali će ulaz ići makar 20% brže objektivno i 2x brže subjektivno.

 

Sve ostalo u vezi organizacije je bilo kako treba. Frubi i društvo, samo tako nastavite :rockdevil:

 

Sad malo o koncertu :)

 

Bloodbound korektan, čekamo sledeći put za više.

 

Odmah da se razumemo, slušam HF od početka, često slušam sve njihove albume i gledao sam ih 3. put u subotu. Iako je lošiji nego što je moralo, sviđa mi se novi HF album i ima tu dosta dobrih pesama, koje su mogle da budu još bolje da bend nije odlučio da jebeno planski nazaduje i studijski i uživo. Počev od Chapter V, svaki sledeći album im je stepenica niže, i što je još gore, svaki koncert im je dve stepenice niže. Ono u subotu nije bilo ni odrađivanje koncerta (čemu sam se nadao), nego jebeno otaljavanje. Nije mi problem što su svirali 6 novih pesama, u redu je, promovišu novi album. Problem je što je izbor ostalih bio FUJ. Sve je bilo polovično: i izbor pesama, i svirka, i Kansovo pevanje, i kontakt sa publikom, i trajanje koncerta. U redu je da bend sa dva albuma svira 90 minuta svoj headline koncert, ili ako je baš žestoka svirka da sviraju tu skraćenu minutažu (npr. Bodomi). Ali za jebeni kultni bend da onako otalja, forsira neke drugorazredne hitove, i ne odsvira svoju naslovnu pesmu, ne znam šta da kažem. Nije mi bilo toliko loše na HF (šutka, slemovanje, crowdsurfing, skakanje, ničeg nije nedostajalo), koliko sam se razočarao što su JOŠ pokvarili nastup.

 

Najbolje za kraj. Sabaton je potpuna suprotnost. Prvi put kad sam ih gledao nisam imao pojma ko su i šta su, od tada ih slušam povremeno, a od subote neprekidno :) Sjajna atmosfera, Napravio sam neku ložačku listu za subotu, i sad dok je slušam, čim počne prva HF pesma, odmah vraćam na Ghost Division pa opet budem nasmejan :)

 

Ukratko:

Sabaton:Hamerfall 40:1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi pricate o nastupu end stuff, ne vidim da iko pomenuo Joakimove ispade na jednoj pesmi i to sto se dronjak ofarbao u plavoo i totalno je gay sad ! :):)

Da, Joacim je imao ispad na Keep The Flame Burning.

 

A Oscaru je prorodna neka svetlo smedja, tako da nije ova plava daleko od toga, al' da, vidi se da se farbao.

 

JBg.......ja sam prvi put slusao Sabaton na certu, i kao vatrenom fanu HF-a bolji su bili Sabaton nego HF!

Da je bilo mirnije, bilo bi bolje.

Bre na Sabatonu masa pludela, svi skacu, boli ih uvo za sve, ljudi samo sto nisu izginuli (da ne pricam o tome da je vazduha bilo jako malo, jedva smo disali)!

Zato ja i nisam dozivela njihov, a ni BloodBound-ov nastup onako kako bi trebalo.

 

 

Al' kad su vec tako super i kad ih svi tako hvalite (mis'im, atmosfera je bila na nivou tokom njihovog nastupa, slazem se, mada ljudi oko mene i nisu bas znali nesto pesme), sto nisu izasli posle da se slikaju?

Neki su ih uhvatili valjda bas u SKC-u, al' ja ih nisam videla ispred buseva.

 

 

I da, jedno pitanje: Sto ste zeznuli ljude, pa otvorili samo druga vrata? :)

Prva su verovatno posle otvorena, al' ono kad je masa krenula da jurisa, tad ste samo druga bili otvorili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mmm...to je ipak metal koncert, zna se sta se desava u prvim redovima i u sredini!

Sama si znala da ce to tako biti, mada po mom misljenju ..uopste nije bilo strasno u odnosu na ono sta sam ja doziveo na koncertima!

 

Svako ko koje kupio kartu pre meet & greet-a moga je opusteno da blei, pije , slika, dobije potpise HF-ola ! :da:

Al tokom nastupa HF-a, pevac i jos jedan clan Sabatona su opusteno blejali tamo van sale kod sanka ! Lik je skrozz opusten!

Upravo zbog toga ih i najvise hvale, ljudi su divljali za njihove pesme samo tek sto su ih culi po prvi put ....a to dokazuje dosta toga! :da:

 

Kakva bre vrata, nista te to nisam razumeo?

 

Ja 'ladno i ne znam tekst od Keep the Flame Burning, tako da nisam primetio.

 

:) :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj plz neka mi neko odgovori ako zna :ZASTO JE HF KONSTANTNO TOKOM CELOG CERTA ODLAZIO U BACKSTAGE? Razocarali su me...

I kakav je bio haos u 1. redu sa leve strane kad je pala ona ograda, al nema veze bar sam igurao tad debelog chovu sto se nabio ispred mene...

nece da mi upload slike... nznm kako :mrgreen:

Edited by FëanorSonOfFinwë

Share this post


Link to post
Share on other sites

We stay as we are, now the first crusade is won..tu strofu je preskocio:)

Zato sto vise ne moze to da odvristi. Nije zaboravio, garantujem da je namerno preskocio. Par puta je na refrenima kad treba bash onako visoko da peva pustao publiku da peva. Jbg godine su to, a on jadan je bas imao problema sa glasnim zicama i 2 operacije.

 

 

Aj plz neka mi neko odgovori ako zna :ZASTO JE HF KONSTANTNO TOKOM CELOG CERTA ODLAZIO U BACKSTAGE? Razocarali su me...

HF Nije odlazio u Backstage, isli su iza bine, i ne znam sta je tu cudno, to svi bendovi rade. Znash ono odesh iza, popijesh nesto, obrises znoj, ovo ono... Ne znam sta je tu razocaravajuce, valjda i oni mogu da se obrisu i popiju vodu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mmm...to je ipak metal koncert, zna se sta se desava u prvim redovima i u sredini!

Sama si znala da ce to tako biti, mada po mom misljenju ..uopste nije bilo strasno u odnosu na ono sta sam ja doziveo na koncertima!

Na drugom Kamelotu sam isto bila u prvim redovima, i nije bilo ni blizu kao sad na HF-u.

 

 

Kakva bre vrata, nista te to nisam razumeo?

Ma ona za ulazak u salu.

Kad se popnes stepenicama, pa 'oces da udjes u salu, ima par vrata.

Prva vrata sam racunala da su ona najblize bini.

 

 

 

Btw, mislim da nije pogresio text, nego je krenuo par puta da peva kad nije trebalo, pa je onda krenuo po 3. put (valjda) kad treba (ako sam ja dobro shvatila i ako se dobro secam :) ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedina greška koju sam kod Joacima primetio je kada je u jednom trenutku na Keep The Flame Burning krenuo da peva refren prerano,i onda naprasno ućutao.

 

Inače,pevač Sabatona je bio najbolji frontmen na certu.A i videlo se kako je lik bio oduševljen,nije skidao kez sa lica i svaku rečenicu je počinjao sa "my friends...". :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pucao od smeha na svako njegovo ''My friends''. :)

 

Inače, ja sam primetio samo da je Oscar za vreme prvih par pesama odlazio u backstage, kao da je popravljao zvuk na gitari, očigledno je bilo nekih tehničkih problema. Zna li neko u čemu je bio problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa bilo je već malo priče oko toga. Ja sam prvi napisao da nije ni čudo što publika ne poštuje kad su ovi iz obezebeđenja što su stajali ispred bine svo vreme purnjali k'o Turci...

 

Nego što se tiče konkretno znaka, jebote, iz daljine je ono izgledalo kao reklama za svirku Zabranjenog pušenja pa ispod navedeni i ostali koncerti, najozbiljnije. :)

Tek kada priđeš i lepo pročitaš, vidiš o čemu se radi.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je s' Oscarom sve delovalo ok !! :)

 

Btw...za ove sto im drugi pokvare koncert !! Lepo se izmaknete od likova koji prave sranje i cao !! Uvek ce biti nekoga ko te zakaci rukom, a nekoga i ti drmnes slucajno i svima lepo ... a i pravda zadovoljena :) :) Niko to ne radi namerno ! Pored mene je bio neki lik s' devojkom...u jednom trenutku prolete iznad casa piva i pravo njemu na vugla :) ... lik se namrgodio, otresao svetu tecnost s' glave i nastavio dalje gde je stao :) :) !! Secam se kad je krenula sutka na sredini (valjda na Renegade)...jedan komsa se okrenu prema krugu i navuce nekoga nogom (valjda ga je neko gurnuo, udario or what)...nije delovalo lepo, pa sam ga povukao nazad jer je bio mnogo besan ... ko zna sta bi jos ucinio !!

 

Jos par stvari...ljudi koji ne mogu da fizicki izdrze sat ipo svirke u velikoj vrucini, guranju, dimu od cigara i povremenim sutkama ne treba da idu u prvih par metara...dzabe ce kolabirati i upropastiti sebi svirku !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego što se tiče konkretno znaka, jebote, iz daljine je ono izgledalo kao reklama za svirku Zabranjenog pušenja pa ispod navedeni i ostali koncerti, najozbiljnije. :)

Tek kada priđeš i lepo pročitaš, vidiš o čemu se radi.

 

Daaaaa :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj plz neka mi neko odgovori ako zna :ZASTO JE HF KONSTANTNO TOKOM CELOG CERTA ODLAZIO U BACKSTAGE? Razocarali su me...

 

Зато што су у бекстејџу имали много добро печење, ја јео :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...