Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

Pozdrav Vole, brani se UG čast.. hahaha

Ok svirka što se mene tiče, Oskrnavitelj i sa par novih članova rasturio, trenutno jedan od najboljih BM bendova kod nas, svaka im čast, posebno bubnjaru i basisti (bas se neverovatno dobro čuo!), gitare su malo utonule ali zato Ivanin skrim to lepo nadomestio.. inače vrlo solidan zvuk i na njima i na bendu Pustoš koji meni baš neka smor varijanta bleka, previše sporo i dosadnjikavo.. no opet i oni bili bolji od ovih anonimus grka, ono je užas jedna, vidi se da je u pitanju neki ug projekat, jedna gitara/vokal + bubanj, otišli posle treće pesme..

Inače fina atmosfera, bio ok popunjen Fest.. vrv zato što nam je i ponuda toliko dobra..

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 9/28/2023 at 7:21 AM, Talvi said:

super je to sve, ali valjda je svima jasno da većinu metal publike ovde sad čine ljudi u malo ozbiljnijim godinama sa porodicama, poslovima, hiljadu izdataka i obaveza, a te akcije tipa "ajmo u Prag da gledamo Sanguisugabogg" za većinu pripadaju nekim bezbrižnijim danima

do jaja ko i dalje može naravno, ali normalno je da ljudima ipak više odgovara da vide nešto ovde ako može, ako ne - jebiga, nije toliki prioritet u životu više

On 9/28/2023 at 5:48 PM, perzekjušn menijak said:

Upravo to.

 

To su sve price one ekipe 'Nekad sam i ja bio tako mlad i lud, slusao Slejer, sad evo zivim ozbiljnije.'
Ne kazem da treba ici svaki vikend na neke koncerte preko ali jednom do dva puta godisnje valjda moze da se priusti jedan odlazak. Ako se ima za odlazak na more, izlazak ili kafenisanje sa prijateljima, ima se i za jedan koncert godisnje.
Druga je stvar sto Talvi kaze da to vise nije prioritet. To su ljudi koje je ova muzika prosla, ispali su iz ove scene i u limbu su jer niti da predju na narodnjake, niti da slusaju nesto drugo, a eto za ovo jos uvek nesto malo znaju pa tome jos uvek relativno teze.
Nazalost najveci broj ljudi koji posecuju koncerte u Srbiji su takvi, a mladje generacije nisu zainteresovane za ovu muziku toliko koliko su bile prethodne, pre 10-20 godina.
Samim tim sta drugo ocekivati od koncerata i desavanja kod nas?

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo pagan folk veče sinoć u Barutani prođe baš dobro. Svaki bend mi bio bolji od očekivanog, iako ovo ne bi trebalo da bude blisko mojim afinitetima otiđoh usled nedostatka bolje ponude i nisam se pokajao.

Prvo, Barutana...nisam bio bar 20 godina tamo, odlično je ispalo, taman prostor za ovakav događaj, veče je bilo lepo a mesec skoro pun pa dobar ambijentalni ugođaj za muziciranje na tvrđavi. Ja sam stvarno operisan od procene broja ljudi ali rekao bih da je bilo oko 500 duša prisutno na vrhuncu večeri. Rusi vs naši pola pola

Varang Nord sam propustio jer pivo ali zato sam zadovoljan što sam pogledao ceo Aeternam set, odličan bend i zvučali su zverski dobro i namunjeno, sympho death sa raznim začinima, povremeno na granici cirkusa narodnjaka ali to je samo ukras čini mi se a ne i nosilac priče. Bubnjar odličan, a i ostali instrumentalisti. Valjda kad bend dolazi iz Kvebeka to je neka geografska oznaka kvaliteta, nema da omane šta god svirali. Arkonu nikad ranije nisam nešto pomno slušao pa sam se nadao samo da će akcenat biti na BM bez previše pojanja i folk momenata a to sam i dobio. Iako su zvučali prilično tanko sa samo jednom gitarom, palac gore jer mi je sve vreme bilo solidno zanimljivo i nisam se ni malo smorio. Očekivao sam više neke slovenske patetike međutim sve je bilo dostojanstveno i svedeno. Valjda su svirali uglavnom noviji materijal pa bi to moglo nekad da dođe na red za preslušavanje iako me čitav fazon do sad odbijao. Na kraju je Fejkuška posle dosta nameštanja takođe odradila solidan posao, imali su vrlo dobar i masan zvuk a prijemčive melodije je bilo u dovoljnoj meri da me drži budnim do kraja. Nisam neki fan ali ima ovde šta da se vidi i čuje i nije potpuni gimmick, pred kraj seta njihovog se već solidno ispraznio prostor pa sam tripovao Rtanj ili oktagon na Brutalu posle ponoći. 

Sve u svemu, fino veče i zajebao se ko nije bio a da je iole u ovom gasu.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 10/1/2023 at 3:57 PM, Talvi said:

brate nije te muzika prošla stilski nego imaš bitnije troškove u životu :haha:

Ne znam za ljude koje ti poznajes duzi niz godina, ja ono sto vidim proslo ih je stilski, niti slusaju tu muziku, niti ih to vise interesuje, a to im je prica kako su nekad bili ludi pa slusali to. Sad se preslo na neke "ozbiljnije" stvari. Uglavnom je to elektronska muzika, narodnjaci ili neki rep/hip hop. Kako oni kazu, sazreli su.
Na prste mogu da prebrojim ljude koji slusaju ovu muziku unazad 20 godina, vidjao sam ih na koncertima i svirkama tada (i da dan danas slusaju to i prate scenu), a da nisu u fazonu iznad navedenom, samo da do te i te godine valja, a posle je sve sranje ili jos gore da nisu postali hipsteri i slusaju samo moderna sranja.
Pare kao pare su tu vise kao izgovor. Opet kazem ne pricamo o odlasku svake nedelje, vec o odlasku sa ortacima/poznanicima jednom do dva puta godisnje maksimum.
Te pare sto ces potrositi na odlazak na koncert u inostranstvu potrosis na par kafenisanja u gradu ili jednom jacem izlasku.
Koliko vi mislite da kosta odlazak na koncert, malo bogatstvo?
Nas cetvoro je otislo kolima na Panteru u Budimpestu u Maju ove godine. Trosak po coveku za gorivo je bio 1100dinara, a koncert najavljen  skoro 8 meseci unapred. Ulaznica jeste da je bila 50e, ali ako ne moze 60e da se skupi za 8 meseci... Takvim ljudima jedino da se svirke prave u dnevnoj sobi. Verovatno i tada ne bi valjalo.
 

 

On 10/1/2023 at 10:50 PM, kuruz said:

samo što odlazak na koncert u inostranstvu nije samo do para, nego treba putovati, izgubiti dva dana zbog koncerta od dva sata i, najgore od svega, treba biti u masi sa metalcima

Sa cim ti putujes, elektricnim trotinetom ili biciklom?
Beograd - Budimpesta - 3 sata i 45min
Beograd - Zagreb - 4 sata
Beograd - Sofija - 4 sata i 30min
3 grada u kojima su relativno cesto koncerti. Ako se radi prepodne odradis svoju smenu, popakujete se u kola i put pod noge.. Ako je vikendom ili slobodnim danima tek onda nema izgovora za manjak vremena.
Koncerti vise ne krecu u 23h i zavrsavaju se do ko zna koliko sati ujutru.
Dodjes kuci u 2-3 ujutru, odspavas par sati i odes na posao, odradis svoje i naspavaces se sutradan. Ne radis takve stvari svaki dan pa da ne mozes da izdrzis.
Ja sam Watain i ...And Oceans tako gledao ove godine, posle posla seo u auto i sam otisao na koncert.
Ko razume, razume, a ko ne njemu je najlakse pisati po internetu kako je sranje sto u Beogradu nema nista i kako je sve sem tog grada predaleko jer je to veliko cimanje za njih. Ozbiljni fanovi, nema sta.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kontas da ljudima to jednostavno nije vazno.

I ja sam na gorepomenuti koncert u Barutani dosao autom, vratio se i ujutru na posao ali to retko ko hoce da radi, i ne mozes nikoga kriviti sto ne voli iste stvari. Nije problem u cimanju parama ili sta vec, jednostavno neko to ne voli toliko, sta sad.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

16 hours ago, dimmu1 said:

Dodjes kuci u 2-3 ujutru, odspavas par sati i odes na posao, odradis svoje i naspavaces se sutradan. Ne radis takve stvari svaki dan pa da ne mozes da izdrzis.

 

ne hvala, to mi u ovim godinama ne pada na pamet, niti imam vremena za tako nešto

Edited by kuruz
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...