Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

12 minutes ago, Talvi said:

pa šta znam, nije neka misterija za stonere

realno je to jedna od pristupačnijih formi "ug" muzike, nije ništa ekstremno i preteško, i izvan metala pristojan broj ljudi to može da sluša

a Grci su izgradili svoju scenu već odavno preko Nightstalkera i sličnih bendova i zaista predano rade, vuku jedni druge na turnejama i stalno sviraju ovde, ništa čudno da su izgradili publiku

a tu je i "Grci braća" momenat naravno 

Meni je ipak misterija jer su samo u poslednjih nekoliko godina svirke bendova kao Bongzilla, Egypt, Mars Red Sky, Yawning Man bile prilično skromno posećene a sad ovi grčki bezveznjaci prave šou program. Ako je najveći razlog za to "Grci braća" momenat onda jebiga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ova dva dana ruskog feativala changeover nisam mogao a da ne primetim da je u prostorima u kojima obicno ocekujem da se nista nece cuti i razumeti od buke, zvuk bio cist, sve sto se sviralo na gitarama je bilo raspoznatljivo + sam mogao normalno da pricam sa ljudima i da ih cujem bez da im se derem u uvo ko mahnit. Konkretno obe sale doma omladine i kc grad. Ok jeste da ovo nije blekcina nego vecinom neki post punk/jazzrock, ali je bilo i krljackih bendova tipa Jesss i Dzebolah u maloj sali doma, koja je po pravilu krs sa zvukom dok ovde nije bio slucaj. Nisam navikao da mogu da bez prethodnog slusanja benda dodjem i slusam pesme uzivo i da mi bude dobro a ne da zalim sto nista ne razumem.

Sad ne razimem se u tehniku, ali me znaima da li to ima veze sa nekim njihovim toncima ili sta vec? Moguce da sam istripovo nesto, i meni su usi malo stradale godinama ali opet se primeti razlika..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili kao njegov gazda posle dobijenog suda

03:50


Dobar paket bendova. Nordjevel taman ima priliku da se opere od onog debakla letos na BA, a Hoest nadam se da nece mnogo smarati sa novijim izdanjima.
Prosle godine u Budimpesti je setlista bila prva liga, a na Kaltenu onako..
Taman prilika da se napokon poseti A38 splav i da vidim odakle toliki hajp.
Dom Omladine najverovatnije preskacem. Skoro pa uvek je sranje zvuk, jos ako Taake vodi svog tonca Huga...
To ce zvucati kao ozvucene motorke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2006-2011: Frubi i Terra nostra ne valjaju zbog ovog i onog, a realno to je bilo zlatno doba za metal koncerte u Srbiji

2013-2020: MH Concerts ne valjaju jer su karte skuplje nego što su bile kod Frubija i Terra Nostre

E pa sad vam je ostao samo Rakić koji dovodi samo stoner i underground bendove, tj. isključivo ono što on sam želi da vidi i čuje

 

Znam da nije sve tako crno-belo, ali hoću da kažem da su ljudi za koncerte uvek kukali, pa je sad lepo došlo vreme kad i objektivno postoje razlozi da se kuka oko istih.

Edited by Vule iz Kule
  • Like 1
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ocigledno imaju lepu saradnju sa nekim promoterima koji rade te bendove i taj zvuk pa im verovatno dovoljno isplatljivo bez prevelikog cimanja da rade takve svirke. 

ne verujem da se bilo ko tu zapravo lozi na te bendove. 

ranije je resetor brdo dobrog stoner/dooma dovodio, ali nije bilo rusa tad. 

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije lako biti organizator. To je sustina.

Sto se tice svega, dobro je da imamo bilo sta od koncerata, kada se uzme u obzir da je jako malo prostora ostalo da mogu da se odrze koncerti. 

Da mi je neko rekao da ce takvo stanje biti, rekao bih ma nema sanse.
 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam ni primjetio da je Rakić sa MH prešao na MM. :) Kad god vidim da je organizator Serbian Hellbangers, znam da je to on. Pričalo se ranije da ta njegova organizacija ima veze sa Slovencima koji organizuju Metal Days, ako nije čak on bio neka vrste njihove podružnice za područje Srbije ili tako nekako. No, i nije toliko bitno sada.

Nego, kad se priča o prostoru za koncerte, zna li neko da li se bilo šta održava u velikoj sali SKC-a? Pretpostavljam da je skupo iznajmljivanje prostora i slično, ali bude li tamo ikakvih koncerata, a da nije npr. klasična muzika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...