Jump to content

Led Zeppelin


Varda

Recommended Posts

Stairway me je smarao kada sam imao 12 godina (ko moze da slusa pesmu duzu od 3 min), a sada apsolutno nemam nista protiv kada je izaberu za najbolju rock pesmu svih vremena. Sto se i desilo nebrojeno puta. Kakv je to aranzman... pa jos kad se uzme u obzir kada je to snimljeno...

 

Niko nije prokomentarisao da su u izboru britanske radio stanice Planet Rock clanovi Zeppelina izabrani kao najbolji u kategorijama pevaca, gitariste, basiste i bubnjara! icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bubnjar je jedno od najboljih na svetu u rock i blues muzici.

Citao sam o tome... imala je neka statistika, zaboravio sam bilo je odavno samo znam da na listi nije bio onaj iz Deep purple-a. To mi nije jasno.

Balade kao i vecina ostalih pesama moraju da se razumeju bar po meni. Ako ih ne kapiras onda smaraju do jaja kao sto su mene smarale u pocetku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Stairway me je smarao kada sam imao 12 godina (ko moze da slusa pesmu duzu od 3 min), a sada apsolutno nemam nista protiv kada je izaberu za najbolju rock pesmu svih vremena. Sto se i desilo nebrojeno puta. Kakv je to aranzman... pa jos kad se uzme u obzir kada je to snimljeno...

 

Niko nije prokomentarisao da su u izboru britanske radio stanice Planet Rock clanovi Zeppelina izabrani kao najbolji u kategorijama pevaca, gitariste, basiste i bubnjara! icon_da.gif

Mozda nije samo za basistu tacno!! Mislim on je kao multiinstrumentalist fantastican ali bas kao basista. Stvarno ne!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Nemoj da se osetis omalovazenim, ali se vidi iz tvog posta da nisi bas apsolvirao temu LedZepp.

Npr. bubnjar nije umro 1981.

U obrazlozenju nagrade pise da su u toku aktivnog rada pomerili granice shvatanja Rock muzike, inovirali pristup komponovanju, uticali na nebrojeno mnogo muzicara itd... Poenta i jeste da takvu nagradu ne moze da dobije bend koji radi npr. poslednjih 10 godina. Takav bi mogao da se kandiduje tek za par decenija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Achiles je zakon, doista. Ali meni je trenutno no1 album Houses Of The Holy...totalno neobicna atmosfera, npr Dancing Days kako ta pesma zvuci dobro, jer je melodija onako nekako mracnjikava i uznemiravajuca, a tekst je Dancing days are here again... ili The Crunge. Da ne pominjemo klasike kao sto su TSRTS, The Rain Song, OTHAFA. Uopste, jako dobar album, i intresantna tacka u njihovoj karijeri - odvojili su se od onog zvuka na prva 4 albuma. Nema vise onih in-your-face riffova kao npr Whole Lotta Love, ali je atmosfera jako istripovana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Ne lencari. Za razliku od proslogodisnjeg Gremija, ove godine su se sva trojica pojavili u Svedskoj na dodeli nagrade koju im je urucio kralj Gustav, za doprinos razvoju muzike. A onda je usledila bomba - Led Zepp su prijavljeni za nastup na nekom festivalu u Kanadi + sve vise se prica o svetskoj turneji. Jos se razmatra da li bi u novoj formaciji bubnjeve lupao Bonamov sin ili neko drugi... Ako se ovo ostvari i ako dodju negde blizu Srbije, nece biti mnogo srecnijih ljudi od mene na ovom svetu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_da.gificon_da.gif

 

Turneja je vrlo moguca, jer su sve ove godine aktivni u muzici.

Kad je Page u pitanju, nista nije iskljuceno.

Cak i da napravi remix Kashmira sa Paf Dedijem icon_biggrin.gif

Sramota priznati, ali svidelo mi se...

A sta reci za Planta - Big Log?

 

Skoro sam gledala snimak nekog koncerta Zeppelina iz sedamdesetih (presecano scenama iz njihovog privatnog zivota (posebno Bonamovog)). Klinja mu je tad imao oko 3 - 4 godine i lupao je bubnjeve k'o osnovac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Морам признати да сам 1994-е, кад је објављен "No Quarter" плакао због њих ...

Како су у то време били популарни unplugged концерти и извођења - на такву идеју су дошла и ова 2 генијалца и направила ово ФАНТАСТИЧНО издање.

Сећам се као да је било јуче - око 11-11:30 увече, на МТВ-у овај концерт који је, касније, прешао на ДВД ...

На крају, при извођењу "Kashmir" ја сам заплакао ...

Ништа боље нисам чуо до тада.

То је било неко трансцендентално путовање за мене.

Ово би могло да буде и на теми "Вечне слике" ...

Никада то нећу заборавити.

Ево, сад га слушам и даље ме носи као и пре 10 година.

Предивно!

Сово - хвала ти што си ме данас подсетила на 2 бенда која много волим: Savatage и Led Zeppelin!

biggrin.gif

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ma Led Zeppelin je najjaci bend zvih vremena, po meni. Svi mi imamo pravo na svoje misljenje, ali ako se ne slazete sa mnom, gresite... icon_wink.gif

 

Stvarno, oni su meni vrh. Sva cetvorica su neverovatni muzicari, i zbog takvih detalja, tekstura i nivoa u njihovim pesmama, nikako ne mogu da mi dosade.

 

A jos o 'certima da ne pricamo... E sta bih ja dao da ih vidim uzivo... *sigh*

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Jedan od mojih omiljenih bendova! :da:

Imam i onaj koncert/film The song remains the same.

A imam i solo albume Paige-a, Plant-a, kao i ona 2 njihova zajednicka albuma; genijalno. :da:

 

Wanna whole lotta love? :D

 

Je l' ima John Paul Jones neke stvari posle LZ-a?

Edited by negative creep

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad, ako vec mora da se napravi neka klasifikacija, Zeppelini su negde izmedju rokenrola i metala - tj. hard rock. Po mom mishljenju, danas se o njima pricha kao o jednom od prvih metal bendova (uz, naravno, Sabbath) jer su izvrshili veliki uticaj na metal kao pravac. Sabbath jeste bio metal, Zeppelini nisu.

Shto se tiche Bonhama, zaista je veliki gubitak njegova smrt. Jebiga, i Hendrix da je poziveo josh koju godinu pitanje je kako bi danas izgledali rock i metal, ovako mozemo samo da nagadjamo. Ako nishta drugo, drago mi je shto su Zeppelini promenili shvatanje rocka i shto imam priliku da ih danas slusham, pa makar i na mp3 formatu.

Po meni, najbolji bend ikada!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...