Jump to content

Onaj lik sto je mlatnuo profesorku zbog dnevnika...


LazaGNR

Svadja/tuca izmedju profesorke i ucenika  

174 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

necu da ulazim u raspravu, ali zasto mu nije dala da vidi ocene?

I pored dobrih nogu ti ne vidiš suštinu.

A što da mu da da vidi ocene? Gde je to u ustavu zagarantovano?

Ne bi mu dao da vidi ocene taman me sa celim razredom šutirao u lobanju. Dnevnik je moj, and, I am a master... nema pokazivanja ocena... ako oćeš da ti pokažem ocenu, a ti pokaži znanje.

Još što je najgore... da joj se tako unese u facu... pa tačno bih (i ovako slabašan, kakav jesam) smogao snage da ga zviznem po vilici da se ne bi micao.

Ona pogrešila... čuj... da nije pogrešila što živi?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

па не, ја мислим да бих и ја у том моменту искористио сву своју телесну снагу да заштитим интегритет Дневника, пошто је то јако битан документ. оцене треба да остану вечна тајна а сваки професор на почетку каријере мора свечано да заветује свој живот Њему.

 

обоје су дебили, она је за цео степен већи дебил пошто се онако не понаша одрасла, рационална и интелектуално надмоћнија особа. онако се понаша исфрустрирани умишљени ауторитет. треб'о је хај-киком да јој одруби главу. реално.

Share this post


Link to post
Share on other sites

elementarno je ljudsko pravo na samoodbranu,u ovom slucaju njoj nista drugo nije preostalo posto se zbog inertnosti ostalih svedoka/saucesnika nije mogao procijeniti kraj prijetnji.

 

 

otezujuca je okolnost pride sto je on znao da je fizicki inferiornija od njega,sto je on takodje znao,a kako od samog starta nije se pokoravao nastavnikovom autoritetu koji je zakonom propisan,slozices se da apsolutno nista drugo njoj nije ostalo.

 

jos ona kao nastavnik NE MOZE da mu da dnevnik,i to je takodje regulisano zakonom.do 18te ucenik nije nosilac prava,zato postoje roditeljski sastanci i pozivanje mamice i tatice u skolu da gledaju keceve.

 

takodje,ona kao nastavnik je odgovorna za sve ucenike u ucionici,a on je definitivno predstavljao prijetnju ne samo za nju,vec i za ostale,a to zakljucujemo po njihovoj inertnosti.

 

 

isto je neko ranije rekao da nastavnike i profesore treba proglasiti sluzbenim licima radi krivicne prijave,debelo je pogrijesio,jer su svi izjednaceni zakonom,jedino ta klasifikacija postoji da bi neko krivicno djelo protiv sluzbenog lica vuklo neko drugo,npr bijes doktora dok operise,samim tim ugrozavas operisanom zivot,teski nehat jelte...

 

dakle,mali je krivicno odgovoran,zbog tezine djela ce odgovarati kao odrastao,trebalo bi da dobije oko 3-5 g min,ostalo bi bilo skandal.

 

roditelji na evaluaciju,a vrlo vjerovatno sudeci po ponasanju malog,nebriga i zapostavljanje djeteta,teski nemar itd...

 

ovako laicki receno da ne serem vise,da je zemlja normalna,mali i familija bi najebali,nastavnica nista nije skrivila.

 

Лупаш.

 

Којин законом је прописан ауторитет наставника? Остало јој је да изађе и пријави га.

 

Он није тражио да му да дневник, већ да погледа оцене. Који закон забрањује увид?

 

Да, па је, уместо да смири ситуацију и снисходи насртљивцу, одлучила да га удари. Исто би било кад би пљачкаш затражио новац, а службеница банке почела да га удара и вуче, па кад би овај опалио из пиштоља и убио неког ко се ту случајно затекао, ти би рекао да је службеница правилно поступила.

 

Хирурзи нису службена лица, а ни лекари уопште.

 

Не. Добиће услов. Ово је најобичнији акт насиља, као туча на улици.

 

Бла, бла, бла...

 

Онда пали из земље, домаћине, кад ти није нормална. Факултет упиши у Ријеци Црнојевића или у Угљевику.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako gledamo realno sta izdvaja ovo dvoje u svadji/konfliktu ili kako to nazvati? Profesorku od njega razdvaja njeno iskustvo, sa kojim bi trebala verovatno drugacije da reaguje. E, sada da li se uprpila ili je htela da istera nesto svoje, to samo ona zna. Mi imamo film koji pocinje tom situacijom, a ne znamo sta je bilo pre toga. Mozda je decko dripac koji se nedolicno ponasao na njenim casovima i sl. te joj je i to prevagnulo. No, da je bila takticnija do toga sigurno ne bi doslo. Huligan on bio ili ne, veci su huligani oni sto su nemo posmatrali. Mom ocu se pozalila koleginica u poverenju da joj je ucenik pretio nozem. Na prvom narednom casu, on mu je prisao iza ledja i uhvatio za zuluf, polako ga izdizao dok ovaj nije poceo da crveni od muke. Gledano sa strane to je cin nasilja, ali niko nije ustao iz klupe, jer su ucenici znali zbog cega je to. Nije bilo tuzakanja kod direktora, ucenik je uvideo da je pogresio, a zena je nastavila bez trzavica da predaje. Ta zena je mogla da ode kod direktora istog momenta, da ga pretresu, nadju noz i napravi guzvu za novine, ali je bila takticnija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve vise mi se svidja ideja da celi gradovi budu pokriveni kamerama (kao london)..

i da to bude validno na sudu.

To sam zadnjih dana kada sam bio u becu primetio.Svugde ih ima ukljucujuci i javni prevoz i wc-e.Videh samo jednom za 3 dana policijska kola a nijednom policajce a osecao sam se sigurnije nego ikad u zivotu.

:da:

Postavljaju se kamere po beogradu od strane mupa zbog univerzijade ali ce sve ostati osim onih kod univerzitetskog sela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo i prvo, danas svako moze biti profesor. To treba ukinuti. Profesor mora da bude psihicki sposoban da zavodi autoritet i da zna da prenese znanje. Mi smo u srednjoj imali profesore koji su donosili najopushtenije domacu rakijicu na chas i pijuckali, naravno pored takvih ljudi ne moze se ocekivati da ce ucenici biti disciplinovani. Sem toga, treba uvesti kao u americi godisnje ispite za profesore, da se ne opuste. Ruku na srce, nisu nam ni profesori kvalitetniji od ovakvih gnjida, cast izuzecima. Cim se profesorima dozvoli svaka sloboda i izivljavanje odma i klinci oce isto. Dakle, moje je misljenje da treba biti strozi i prema jednima i prema drugima.

Klinci odma namirisu manjak autoriteta i sposobnosti i to itekako koriste. Samo je pitanje kad ce neka jadna profesorica mentalno da pukne i odreaguje kao ova zena.

E kada se to sredi treba preci na ucenike. Najstroze kazne za takve vandalizme, pa nek vide. Ko je on da udara zenu? Jel bi tako i svoju mater? Sramota.

Neko mi je rekao da u nekoj zemlji kada maloletnik ucini tako neshto, ili te sitne zlocine, izlepe mu sliku po celom gradu sa natpisom shta je uchinio. Dal je to istina ili ne mislim da je odlicna mera, ako njega nece biti sramota bice njegove roditelje te ce mozda razmisliti da vaspitaju svojeg malog. I svi ce znati ko je i shta uchinio. A ne kao ovde, napravis takvu glupost, dovoljno je samo da klincova majka dadne sudiji plavu kovertu ispod stola i sve je resheno sve zaboravljeno :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije hteo da vidi ocenu, vec nije bio zadovoljan jedinicom!!! ako ti do poslednjeg dana skole ne znas svoje ocene, onda ne treba ni taj poslednji dan da ih znas...

Istina. Uostalom on ako želi da zna ocene, profesor će ih pročitati, ne mora da mu pokaže dnevnik. Učenik sme da ustane iz klupe samo ako ga profesor prozove ili ako ide u WC

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi mu dao da vidi ocene taman me sa celim razredom šutirao u lobanju. Dnevnik je moj, and, I am a master... nema pokazivanja ocena...

 

 

kaze se the master...

 

pa to je i njen problem bio. dnevnik ne pripada njoj, ona je tu samo da zapise ko je prisutan, ko ne i da upise ocene ucenicima! nista vise! nema nikakvo pravo da mu ne pokaze ocene, al ovo smo vec raspravili... ni meni nekad nece profe da daju da vidim ocene vec se proderu "mars na mesto!!!" pa ja lepo odem kod razrednog pa pogledam. nisam ja rekla da je ona zasluzila ili izazvala ovu situaciju, vec da je i ona degen, sve uopsteno.

 

e sad, druga je prica ako je on njoj otimao dnevnik jer mu je upisala jedan, ja sam mislila da je samo hteo da pogleda ocene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kaze se the master...

 

pa to je i njen problem bio. dnevnik ne pripada njoj, ona je tu samo da zapise ko je prisutan, ko ne i da upise ocene ucenicima! nista vise! nema nikakvo pravo da mu ne pokaze ocene, al ovo smo vec raspravili... ni meni nekad nece profe da daju da vidim ocene vec se proderu "mars na mesto!!!" pa ja lepo odem kod razrednog pa pogledam. nisam ja rekla da je ona zasluzila ili izazvala ovu situaciju, vec da je i ona degen, sve uopsteno.

 

e sad, druga je prica ako je on njoj otimao dnevnik jer mu je upisala jedan, ja sam mislila da je samo hteo da pogleda ocene...

Jesi ti uopste pogledala taj snimak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa otimao da bi pogledao, ne da bi spalio dnevnik! prvi neki clanak koji sam ja procitala pisalo je da nije htela da mu da da pogleda dnevnik i ako je on prvo trazio. sad svi kazu da joj je otimao iz cista mira jer mu je dala losu ocenu... to su dve drasticno razlicite situacije.

 

anja: imas ti i ucenika debila koji se na to ne obaziru. :da: ko je u stanju da uopste udari bakicu od cca 30kg udario bi je u svakom slucaju.

cale mi je pricao kad je on bio treca god gim, bila neka desa fizicarka koju niko nije smeo ni u oci da pogleda koliko je bila opasna. a nisi ni mogao da dobijes vecu ocenu od 3, mada su uglavnom bile jedinice. :da:

jednog dana je nekom malom huliganu dala 1 i on ostao posle casa kao da je pita nesto, izvukao noz i izbo' je. jedva je prezivela. a bila je najveci autoritet u skoli.

kad si mala zenica u skoli punoj retardirane dece, nema ti mnogo pomoci...

 

a rekoh da necu da ulazim u raspravu... :no:

Edited by Happy Legs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...