Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Metalika je precenjen bend u svetu metala. Meni su oni lično na 4.poziciji među velikim metal bendovima:

1.Black Sabbath

2.Iron Maiden

3.Judas Priest

4.Metallica

 

I još jedna stvar, Metalika je najkomercijalniji bend u svetu metala i to se odnosi čak i na period 80tih kad su svirali "nekomercijalni" treš metal. Pogledajte samo na Vikipediji njihovu diskografiju, koliko platinuma(tj.miliona prodatih kopija) imaju njihovi albumi iz 80tih u rodnoj Americi i uporedite to sa albumima Sabata, Džudasa i Meidona i sve će vam biti jasno zašto su najkomercijalniji, a o Black albumu i da ne pričamo.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hardwired Vs. Dystopia

 

Ajd da vas čujem, po meni najtesnija borba njihovih albuma još od Black-Contdown perioda, s tim naravno što su pomenuti albumi daleko bolji od ovih iz 2016-te, ali opet nisu ni ovi za kurac.

 

Po meni su vrlo sličnog kvaliteta, oba imaju i dobrih, ali i loših numera, možda blagu prednost ipak ima Hardwired, jer su me neki momenti baš iznenadili, a pesme imaju dosta zaraznih refrena koji te teraju da album (ili bar pojedine pesme) vrtim iznova i iznova, svaka im čast na tome, danas je to retkost. Najveća mana mu je dužina i kao što sam već pomenuo, nekoliko stvari sa previše Load momenata.

Najbolje numere, Spit Out the Bone (ubedljivo najbolja njihova stvar još od 91-e), Moth Into Flame, Dream no More, Hardwired.

Najlošije, Now That We.., ManUNkind, Am I Savage.

 

Megadeth i dalje sa tehničke strane zvuči daleko bolje, rifovi, solaže (neuporedivo bolje), sve to zvuči precizno i virtuozno u odnosu na Metaliku, ali sa druge strane, dosta hladnije i manje pamtljivo, nema neke prepoznatljive pesme za koju možeš reći da je baš odlična, više je ujednačen i vidi se da je Dejv išao na siguricu, što dosta utiče i na dežavi momente kojih nije baš tako malo.

Najbolje, The Threat is Real, Fatal Illusion, Post American World. Najgore numere su mi poslednje četiri na albumu.

 

Sve u svemu oba albuma zaslužuju vrlo sličnu ocenu, otprilike sedmicu, možda i sedam i po, najviše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Megadeth bi bio thrash album godine, ali Bogovi su rekli nema vise nas i dosli da Deivu pokvare zabavu :bigblue:

 

Human kad bi i pohadzao napredne casove muzickog obrazovanja i dalje bi tvrdio da su prosecne pesme Municipal Waste-ai Violatora (svaka cast njima, slusam i ja, ali realno 3-4 esalon ozbiljnog metala) bolje od pesama Metalike i Megadetha...cui lose poslednje sa Dystiopie i Kind + Savage

 

Foregin policy ubia obrada, Musavi e nadam se konacno opametio i shvatio kakav zvuk treba da ima za ubuduce...greska mue otpustanje Adlera, ali on svakako nikad ne bi ostavio maticni bend, zarad nesigurne tezge sa doticnim...kad otera Kika, vrlo verovatno bend opet odlazi u kurac

 

Metalika prva ove godine, Megadet e u prvih 5-10, na globalnoi metal listi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Megadeth bi bio thrash album godine, ali Bogovi su rekli nema vise nas i dosli da Deivu pokvare zabavu :bigblue:

 

Human kad bi i pohadzao napredne casove muzickog obrazovanja i dalje bi tvrdio da su prosecne pesme Municipal Waste-a i Violatora (svaka cast njima, slusam i ja, ali realno 3-4 esalon ozbiljnog metala) bolje od pesama Metalike i Megadetha...cui lose poslednje sa Dystiopie i Kind + Savage

 

Foregin policy ubia obrada, Musavi e nadam se konacno opametio i shvatio kakav zvuk treba da ima za ubuduce...greska mue otpustanje Adlera, ali on svakako nikad ne bi ostavio maticni bend, zarad nesigurne tezge sa doticnim...kad otera Kika, vrlo verovatno bend opet odlazi u kurac

 

Metalika prva ove godine, Megadet e u prvih 5-10, na globalnoi metal listi

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kazim

 

Ne znam odakle ti uopšte ideja da sam poredio M.Waste, Violator i ostale retro treš bendove sa starim veličinama, ja te bendove ako sam i pominjao, više sam ih uzimao u obzir da su zaslužni za ponovno popularizovanje (tj. navlačenje mladjih generacija) treša. Ja takve bendove slušam otprilike dva-tri puta godišnje i to kad naleti nešto dobro, tipa Warbringer, Hexen.. Kad je ovaj pravac u pitanju 90% bendova koje najviše vrtim, jesu stara garda, mada to ne znači da su albumi ovih novajlija lošiji od sramnih (da ih ne pominjem više, leba ti) izdanja proverenih veličina.

 

Kod Death metala je malo drugačije, recimo da je odnos 70%-30%, ali opet u korist starih bendova!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kuruz

 

Ma zajebi ti to ko je veći (tačno mi se jebe što na koncert JEDNOG benda dodje velika srpska elita), poenta je da taj bend nije imao relevantan album više od dvadeset godina, dok je Megadeth (a i neki drugi bendovi) imao sasvim solidnih izdanja, koja su mogla da se porede čak i sa starim albumima, što je u slučaju Metalike nezamislivo, pa čak i sa ovim koliko-toliko dobrim izdanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

http://www.metalinsider.net/columns/metal-by-numbers/metal-by-numbers-the-best-selling-rock-and-metal-in-2016

 

1. Metallica, Hardwired… To Self Destruct (516,000 sold)

2. Disturbed, Immortalized (298,000 sold)

3. Metallica, Metallica (aka “The Black Album”) (267,500 sold)

4. Bon Jovi, The House is Not For Sale (174,000 sold)

5. Journey, Greatest Hits (169,000 sold)

6. Metallica, Master of Puppets (163,000 sold)

7. Metallica, …And Justice For All (155,000 sold)

8. Metallica, Ride the Lightning (153,000 sold)

9. Megadeth, Dystopia (
148,000 sold)

10. Five Finger Death Punch, Got Your Six (146,500 sold)

11. Avenged Sevenfold, The Stage (144,000 sold)

12. Guns N’ Roses, Greatest Hits (138,000 sold)

13. Deftones, Gore (
133,000 sold)

14. Skillet, Unleashed (123,500 sold)

15. Volbeat, Seal the Deal & Lets Boogie (123,000 sold)

16. AC/DC, Back in Black (117,000 sold)

17. Guns N’ Roses, Appetite For Destruction (
115,000 sold)

18. Nirvana, Nevermind (
114,000 sold)

19. Trans-Siberian Orchestra, The Ghosts of Christmas Eve (
113,000 sold)

20. Shinedown, Threat to Survival (110,000 sold)

21. Pierce the Veil, Misadventures (105,000 sold)

22. Metallica, Kill ’em All (
104,000 sold)

23. A Day to Remember, Bad Vibrations (
102,000 sold)

24. Korn, The Serenity of Suffering (
100,000 sold)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...