Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Vagao pa izvagao. Dakle, najbolje stvari su:

 

Dream No More

Am i Savage

Spit Out the Bone

Halo on Fire

 

baš tim redosledom+.

 

Dobar je to album, ali nekako mi se čini da brzo dosadi. Malo mi smeta što u skoro svakoj pesmi Lars ima momente gde zakucava na keca tras tras tras tras dok ostatak benda istovremeno trza po žici jedno te isto.

 

No, dobro, 2017. je godina valjda, jebem li ga više.

 

I ne znam šta im je bilo da za svaku pesmu namontiraju spot, tim pre što je za Halo on Fire poprilično bedan, ali ajde. Ko još danas gleda spotove đeneralno... Samo bubuljičava dečurlija, zato ove mc-dj-taguj me-lajkuj me-kurave imaju po 10 miliona pregleda.

 

A što se tiče Mustainea, njemu jedino preostaje da ide na časove solfeđa kod tate Džejmsa. I da mu kuća peva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sa ove vremenske distance mogu da kažem: CD1 je skoro bez greške, najslabija mi je naslovna numera. CD2 je dosta lošiji, ali generalno ga vadi Spit Out, koja je jedna od njihovih najboljih pjesama od '91. naovamo, mada ispočetka nisam kontao hajp oko nje. Dakle, ukupno 7,5/10.

Edited by Vic Rattlehead

Share this post


Link to post
Share on other sites

Remek djela:

 

Dream No More

Moth Into Flame

Am I Savage

Spit Out the Bone

Halo on Fire

 

Odlične. malo ispod navedenih:

 

Confusion

Atlas, Rise

Hardwired

 

Vrlo dobre:

 

Here Comes Revenge

Now That We're Dead

 

OK, može proći, ali nema potrebe da bude na ovakvom albumu, solidan materijal za neki EP:

 

ManUNkind

Murder One

 

Nijedna u cjelosti loša pjesma na albumu.

Devetka ko kuća.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Majmunkind"-"Murder One" deo albuma bih potpuno izbacio. Bez toga ostaje 51 minut muzike, više nego dovoljno za jedan pošten metal album. Slušao sam par puta album tako što dođem do "Halo", pa direkt skočim na "Spit", jako me smara drugi disk :haha: ali ajde "Confusion" kao malo bolja nego ono što ide posle toga.

 

"Halo On Fire" je na kraju dana jedina pesma o kojoj je vredno pisati kući sa ovog albuma. I da, onaj prelaz oko 6. minuta najbolji momenat albuma. Još malo pa dobar momenat kao prelaz na "Collapse" :] Šteta malo što ima najgori spot posle "Now That We're Dead" (zbog onog album art fazona).

 

Najveći uspeh albuma je što su konačno izbacili album gde ne može niko da ih drka za produkciju, konačno ljudski posao. Sa druge strane, u budućnosti ako mi se eventualno sluša neka nova Metallica, pre ću uvek pustiti Death Magnetic, bolji album na bilo koji dan, i on ima dosadniji deo na istom mestu gde i ovaj, ali je manje dosadan tada, a i kada je dobar mi jednostavno bolji nego Hardwired.

 

Solidan 7/10, ok je, možda čak i u top10 za 2016.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Majmunkind"-"Murder One" deo albuma bih potpuno izbacio. Bez toga ostaje 51 minut muzike, više nego dovoljno za jedan pošten metal album. Slušao sam par puta album tako što dođem do "Halo", pa direkt skočim na "Spit", jako me smara drugi disk :haha: ali ajde "Confusion" kao malo bolja nego ono što ide posle toga.

 

Meni je čitav prvi disk prihvatljiv i ok, plus "Confusion" i "Here Comes Revenge" sa drugog. Zamišljam da bi mi album sastavljen od tih pjesama mnogo bolje legao. Na kraju je još i dobro da mi se ovaj album fino slegao, sad još volim da ga pustim ponekad, imajući u vidu koliko sam bio ravnodušan nakon prva 3-4 slušanja. Slažem sa da bi ga vrijedilo pomenuti među top albumima za 2016, iako ja prvi to nisam uradio.

 

Što se tiče Death Magnetic albuma, te 2008. mi je bio među top izdanjima, ali u međuvremenu sam mu se vrlo malo vraćao i onda ga malo opet krenem slušati tamo negdje u oktobru i skapiram da mi ne prija ni približno kao nekada. Valjda ima dosta i do samog tvog senzibiliteta, ljudi smo, mijenjamo se, pa valjda zavisi i od perioda života, otkud znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Majmunkind"-"Murder One" deo albuma bih potpuno izbacio. Bez toga ostaje 51 minut muzike, više nego dovoljno za jedan pošten metal album. Slušao sam par puta album tako što dođem do "Halo", pa direkt skočim na "Spit", jako me smara drugi disk :haha: ali ajde "Confusion" kao malo bolja nego ono što ide posle toga.

 

"Halo On Fire" je na kraju dana jedina pesma o kojoj je vredno pisati kući sa ovog albuma. I da, onaj prelaz oko 6. minuta najbolji momenat albuma. Još malo pa dobar momenat kao prelaz na "Collapse" :] Šteta malo što ima najgori spot posle "Now That We're Dead" (zbog onog album art fazona).

 

Najveći uspeh albuma je što su konačno izbacili album gde ne može niko da ih drka za produkciju, konačno ljudski posao. Sa druge strane, u budućnosti ako mi se eventualno sluša neka nova Metallica, pre ću uvek pustiti Death Magnetic, bolji album na bilo koji dan, i on ima dosadniji deo na istom mestu gde i ovaj, ali je manje dosadan tada, a i kada je dobar mi jednostavno bolji nego Hardwired.

 

Solidan 7/10, ok je, možda čak i u top10 za 2016.

 

ovo je od reči do reči i moj utisak. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo rečito.

 

Nabroj devet albuma iz 2016. boljih od njega.

 

Nisam još obrnuo sve iz '16, ali sigurno iznad:

Terminal Redux, Jumalten Aika, Winter Thrice, The Fire Within, Transcendence, The Northern Sanctuary, The Synarchy of Molten Bones, The Whole Of The Law. I naravno, Monolith of Phobos, ako dodamo i malo nemetala u mix.

 

Meni je čitav prvi disk prihvatljiv i ok, plus "Confusion" i "Here Comes Revenge" sa drugog. Zamišljam da bi mi album sastavljen od tih pjesama mnogo bolje legao. Na kraju je još i dobro da mi se ovaj album fino slegao, sad još volim da ga pustim ponekad, imajući u vidu koliko sam bio ravnodušan nakon prva 3-4 slušanja. Slažem sa da bi ga vrijedilo pomenuti među top albumima za 2016, iako ja prvi to nisam uradio.

 

Što se tiče Death Magnetic albuma, te 2008. mi je bio među top izdanjima, ali u međuvremenu sam mu se vrlo malo vraćao i onda ga malo opet krenem slušati tamo negdje u oktobru i skapiram da mi ne prija ni približno kao nekada. Valjda ima dosta i do samog tvog senzibiliteta, ljudi smo, mijenjamo se, pa valjda zavisi i od perioda života, otkud znam.

 

HCRevenge je dobra kao promena tempa na drugom disku, ali mi je tekst toliko tupav da mi je marginalno slušljiva pesma.

 

DM je i mene uhvatio već tada kada je izašao, i jesam ga tada upoređivao sa AJFAom, iako mi to smešno sa ove distance, ali mi još uvek ostaje kao ultra-prijatno iznenađenje, i to nakon one muzičke katastrofe koju su izdali pre toga. Jeste fan service album, ali su bar dokazali (iako to nisu ni morali da rade) da još mogu kvalitetnih pesama da izbace, i da James još u sebi ima jakih riffova i hook-ova. Ima i Hardwired solidno jakih riffova, ali i mnogo više "podseća me na pesmu N" nego što to DM ima. Takođe, ono što je navodno prednost ovog albuma, kraće pesme, po meni su samo napravii goru stvar i dodali više pesama i sad realno imaš duži album nego što je DM. Tako da, ko god da kenja da mu DM predugačak ili predugačke pesme, ovde je taj problem na neki način još više eskaliran u prvi plan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...