Jump to content

BM noviteti


Lunar

Recommended Posts

Ne znam da li se na forumu pominjao novi danski bend Slægt, i ja se pre par dana upoznah lepo sa njima a dosta se hajpuju po undergroundu.

Demo totalni nekro lo fi hell, samo za najtvrdokornije.

Debi album Ildsvanger isto raw ali ubacili su nekih zanimljivih melodija dosta, bas dobro izdanje za taj pravac.

Ono sto je mene najvise privuklo je novi EP Beautiful and Damned, Dissection meets subtle HM touches sa nekim prljavim prizvukom, mnogo gotivna svirka i nadam se da obecava album u istom stilu, evo link za EP http://rusfolder.com/44405290

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo sam se iznenadio svirkom na ep izdanju. dosta se razlikuje od albuma u svakom pogledu. ovaj bend mi je bio lepo otkrice ove godine i albuma sam se vec sad dobro naslusao i spada u jedno od kvalitetnijih osbm izdanja posle duze vremena. sjajno su uspeli da pokazu produkciju iz 90ih kao malo koji od starijih/novijih bendova,posebno vokal ima skoro isti zvuk kao nocturno culto na panzerfaustu,sto mi je bas vrh. grob je vec pomenuo zanimljive melodicne deonice. sudecu po novom izdanju verovatno se nece drzati istog stila, tako da bice zanimljivo ih i dalje pratiti.

grob je okacio ep,a evo i albuma,isto iz ove godine:

 

Ildsvanger.jpg

 

http://yadi.sk/d/90o3H8O-eVaXG

 

 

ovo sigurno nece biti najbolji album, ali najslusaniji sigurno ove godine. album je toliko raznolik i mesavina 4-5 zanrova da prosto ne verujem kako je sve ovo smuckano a tako slusljivo i zarazno. svaka pesma drugaciji stil i u svakoj se uhvatim poneceg. da li solaza u prvoj, ili hardcore strofa posle kojih ulecu refreni u stilu HoM u drugoj.pa onda thrash pesma koja kao da je od onih brzih sa zemial nykta albuma i ona jedna koja zvuci blekerski ali bez blekerskih rifova.vokali isto raznoliki,ima i muskih i zenskih.

savrsena albumcina.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto je mene najvise privuklo je novi EP Beautiful and Damned, Dissection meets subtle HM touches sa nekim prljavim prizvukom, mnogo gotivna svirka i nadam se da obecava album u istom stilu, evo link za EP http://rusfolder.com/44405290

 

U, bravo Grobe, ozbiljno kida ovaj EP! Večeras ga baš vrtim.

 

Sad ću skinuti i album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

al eto konacno i Panopticon novi izvrteh, meni najbolji njegov do sad. Generalno mi se cini taj covek cega god da se uhvati tesko da omane

 

kako mi je krivo sto verovatno najbolji deo albuma u pesmi Sleep to the Sound of the Waves Crashing traje tako kratko. mislim na deo od 6:47-6:56.

 

http://www.youtube.com/watch?v=F5JnKsY1exs

 

sto se tice spectral lore,koliko cujem ima i gitara,verovatno instrumentalni black folk za razliku od prvog ovogodisnjeg ep-a voyager koji je bio space ambient izdanje. ali glavno se ocekuje sledece godine nadam se,novi album. prosli album III, iako mi je bio medju najboljim 2014., tek ove godine sam ga skroz izdetaljisao i mislim da je jedno kolosalno izdanje,medju najboljim black izdanjima u zadnjih 15 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pojma nemam, meni je bas legla ta atmosfera sa albuma na ovo vreme, da je by the book hipster bm jeste, ali svakako mi je bolji od roads, kentucky je tu negde gore ali mi novi ima nekako jaci utisak jebem li ga

Goxy, taj deo mi je jako poznat od negde, otkad sam prvi put preslusao album lupam glavu da se setim sta je tacno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

moram da pohvalim slægt ep. koliko je album bio iznenadjujuce dobar, ovaj ep me je jos vise odusevio. ne bih ga uporedio sa dissection, ne cujem direktan uticaj toliko,jednostavno ovo je klasicni heavy metal sa dodatkom blackish ispred. muzika nema veze sa albumom, e sad da li je trenutno samo ep eksperimentisanje ili ce nastaviti i dalje u ovom stilu, meni se i jedno i drugo dopada kako rade.

 

 

Goxy, taj deo mi je jako poznat od negde, otkad sam prvi put preslusao album lupam glavu da se setim sta je tacno...

 

ne znam slave mi na sta bi moglo da lici, meni ni na sta, a ti javi ako se setis :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...