Jump to content

Posao


Guest Administrator

Recommended Posts

meni to rade vec dve godine. tj imam instaliran taj timecamp program sto sve to meri.

 

mene realno boli kurac, blejim na fejsu, na yumetalu jer odradim sve sto se trazi od mene.

 

ja sam uvek u fazonu, ako mislis da blejim previse, daj mi vise da radim.

 

plus ima utisak da sef ima previse drugih problema, nije kao da gleda svima sta rade svakog dana, to vise tako da imas na umu, da se plasis malo i da radis vise.

 

ja bas dosta blejim i nikad mi nista nije rekao. imas i fazone neke. recimo ako sam nesto mamuran i vise blejim nego inace, kad odem na rucak, ukljucim word, stavim mali papiric da mi drzi space bar dole i tako sat vremena rada u wordu uknjizim dok jedem :D

 

ali to valja samo radi ako ti je sef u drugoj zemlji :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uostalom, ne pusim, tako da mogu da iskuliram 5 minuta na fejsu i tako to, kao sto ovi pusaci izlaze na push pauze svakih 20-30 minuta xD

 

Ja bog'me pola pus-pauzi sa kolegama ispostujem, iako ne pusim :D Al' ono, druzenje, komunikacija malo, opustanje...

 

Uz to, evo, svrnem do neta povremeno, ali to mi i ne predstavlja neki odmor k'o ovo gore, posto opet gledam u prokleti monitor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me misljenje nekih koji poznaju ove stvari, verovatno Kuruza... Elem, diskutovah sa ortakom na temu elektronskog nadzora zaposlenih. Fazon, da neko nadzire sta radim na kompu, koliko radim i tako to... A da nije navedeno u ugovoru, i da nije precizirano ili naglaseno da se to radi. Jel postoji nesto kod nas po tom pitanju sto dozvoljava poslodavcima da to rade, ili je to totalno protiv zakona, tj protiv privatnosti zaposlenog i tako to...

 

Pricam ovo, jer realno, kao programer/developer (pricam za neku vecinu sa kojom sam razgovarao o tome) nije bas psihicki izvodljivo da 8 sati sedeti i samo to raditi bez nekakvih "pauza"... Uso bih na yum da procitam na humoru nesto, pogledao fejsbuk, procitao mejlove i tako to, malo kao da se opusti mozak. Sta vi mislite o tome?

 

Ma manji je problem to što te neko nadgleda, koliko meni na kurac idu firme koje rade na radno vreme zaposlenih.

Moja trenutna firma je takva, kontrolišu ti maksimalno radno vreme, svaki minut ti se meri i tako to, što naravno ostavlja prostora za kreiranje veštačke napetosti između zaposlenih i u odnosima sa nadređenim. Doduše od skora su počeli, nije bilo tako kada sam došao.

Realno, ako ti imaš definisan program i ciljeve za svoje radno mesto, neku vrstu norme i posao koji trebaš da završiš na nedeljnom/mesečnom/godišnjem nivou, šta koga boli kurac kada i koliko radiš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Realno, ako ti imaš definisan program i ciljeve za svoje radno mesto, neku vrstu norme i posao koji trebaš da završiš na nedeljnom/mesečnom/godišnjem nivou, šta koga boli kurac kada i koliko radiš?

 

pa to je sustina, ali mislim da vole ovi sto rade outsourcing po srbiji da nas ponizavaju malo, kao da vec ne radimo za smesne pare. razumem fazon da si na drugom kontinentu ili u drugoj zemlji pa ne znas sta ko radi u kancelariji, ali valjda se cujes sa tim ljudima jednom nedeljno da vidis kako projekti napreduju. sta ti drugo treba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam svoj gazda. tačnije, ja i buraz. ugura se 2000-3000 jevra mesečno čistog profita.

za desetak dana se ide u phoenix, AZ kod kuma da mu se vrate pozajmljeni dolari. da kuma nije bilo, teško bi se uplovilo u preduzetničke vode. praviće se lom, piti šampanjac i kresati prsate kurave. srbi imaju veći kurac od čamuga ga ga ga.

bude li se nahvatao dragić the dragon, prezentovaće mu se čari ubitačnog krosovera. u tom segmentu je tanak.

 

e da, čestitke kuruzari. i agresivno đonom, od prvog dana.

da im staviš do znanja da te život nije mazio. samo tako se stiče reputacija i poštovanje.

  • Upvote 2
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

e, ovo je druga stvar, u revizorskim su dobri ako radiš kao crnac

strane kompanije, nema stranačkog zapošljavanja, u tome je caka

mlade radnike jebu dve godine, onda se penju na lestvici i posle je mnogo lakše

 

Ja sam mislio na drzavnu revizorsku instituciju.

 

http://www.dri.rs/

 

Placaju prekovremeno, a i da ne placaju boli te kurac jer je osnovna plata preterana.

 

Cestitam Kuruze. Moj ortak stazira u sudu vec skoro dve godine i ne dobija ni dinara za to. Decko je vec pri ivici zivaca jer radi mnogo, a nema devojci da plati pice u gradu. Ako se zaposli nadoknadice sve to, ali 2 godine su long long time.

 

Zanima me misljenje nekih koji poznaju ove stvari, verovatno Kuruza... Elem, diskutovah sa ortakom na temu elektronskog nadzora zaposlenih. Fazon, da neko nadzire sta radim na kompu, koliko radim i tako to... A da nije navedeno u ugovoru, i da nije precizirano ili naglaseno da se to radi. Jel postoji nesto kod nas po tom pitanju sto dozvoljava poslodavcima da to rade, ili je to totalno protiv zakona, tj protiv privatnosti zaposlenog i tako to...

 

Pricam ovo, jer realno, kao programer/developer (pricam za neku vecinu sa kojom sam razgovarao o tome) nije bas psihicki izvodljivo da 8 sati sedeti i samo to raditi bez nekakvih "pauza"... Uso bih na yum da procitam na humoru nesto, pogledao fejsbuk, procitao mejlove i tako to, malo kao da se opusti mozak. Sta vi mislite o tome?

 

Koliko znam neki poslodavci su isplatili lepe svote radnicima koji su ih tuzili zbog nadzora iako se na snimcima nalazi snimak njihovih kradja od poslodavca.

 

Kod mene u zgradi opstine kada je pravljen Usluzni centar moralo se posebno voditi racuna da kamere namestimo tako da ne snimaju ni jednog jedinog radnika. Samo ulaze i mesta gde su stranke. Kazu da po zakonu ne smeju da snimaju zaposlene i da se takvi snimci takodje ne mogu upotrebiti na sudu kao dokaz..

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekad je taj softver za nadgledanje prosto dogovor sa klijentom.

Ja sam par puta imao to uključeno, jer je dogovor bio da se plaća po satu, pa umesto da se smaram i zapisujem, instalirao sam mali programčić koji to radi.

Tako i po (nekim) firmama kontam. Možda nadređeni ne želi da vas prati, nego čisto klijentu da ima da ispostavi satnicu.

 

Naravno, ima i debila koji misle da će tako ljudi da im budu produktivniji. Što rekoše neki na ovoj temi: ako ja umem da odradim zadatak na vreme, šta ga boli kurac koliko radim?

Samo se u Srbiji ne ceni ako znaš nešto da uradiš duplo i troduplo brže od uobičajenog. Stranac će da ti da bonus ako za 3 dana završiš posao za koji je on smatrao da ti treba nedelju dana (jer si mu uštedeo vreme), a naš čovek će da te gleda sumnjičavo, i pokušaće da te natera da radiš punom parom svih sedam dana (čak i duže), izmišljajući neke izmene.

 

Zbog takvih stavova, ja već par godina imam princip da našima naplaćujem 3 puta više (osim par časnih izuzetaka), i uglavnom ih (hvala Bogu) odbijem cenom.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...