Jump to content

Posao


Guest Administrator

Recommended Posts

Meni je kuvanje def.aspekt koji kod sebe istrazujem, pa o receptima, hrani, picu mogu da pricam nasiroko... :haha:

sve je cool dok se ne pomame i krenu da dele savete sta i kako treba da radim sa svojim zivotom ili jos gore da mi pricaju detalje iz njihovog zivota.

Onda krenem u ofanzivu inicirajuci neku filozofsku pricu tetke se pogube i smore, i nema vise diskusije... :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam izdržala sa 19 žena ravno 3 nedelje

Bila je jedna kockarka matora od 53 godine, sa njom sam popričala par puta o pokeru

Vidiš prvi dan kako se obrazuju klanovi šlihtara, kompleksaša i lepotica i sve grupe se mrze međusobno

Slatko gledati

Ne mogu ja to

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamisli tu kolicinu PMS-a.

 

Muski jedan hormona i sve linearno

Zene dva ciklicn hormona i jebada dok im se ne usaglase ciklusi u kolektivu...

Srecom do sada je zenski kolektiv kod mene uvek bio ne tako mnogobrojan, a pacijenti imaju dovoljno gafova da se iskidas za sve pare kakvih se prica naslusas.

 

Sestra: gde se pali ovaj monitor (masina za pracenje src.rada)

Pacijent: kad nadjes dugme a ti pojacaj i muziku pa da zaigramo...

 

Ili kad ti pacijent kaze da pije stiropor (lek se zove siofor)... tako da sve u svemu kada ima posla i protoka ljudi sve je super :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni brat, koji radi na visokoj poziciji u jednoj velikoj banci kod nas, pričao kako kod njih kad otvore konkurs za posao i stigne tona prijava i CV-jeva, prvo što njihov HR menadžer uradi je uzme polovinu od svih tih CV-jeva i lagano ih, sa posebnom pažnjom i suzom u očima, spusti u kantu za đubre. Po njemu, svi ti slučajno izabrani kandidati nisu ispunjavali jedan očigledan kriterijum: nisu imali dovoljno sreće.

 

ovo je urbana legenda koju sam cuo vec x puta kako se pola cv-jeva baca jer "nisu imali srece". za bilo koji posao iznad nivoa cistacice ili neceg sto svako moze da radi, to bi bio totalni idiotizam. cak i srednje ozbiljna firma cuva arhivu cv-jeva, jer je kod nas vrlo tesko naci dobrog strucnjaka. na svaki oglas se javi mnogo budala i diletanata, tako da potraga za kadrom ume da se otegne na vise od 6 meseci.

  • Upvote 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je jedna curka u Privrednoj banci kenjala kako joj gomila idiota salje CV-jeve svaki dan, iako ne ispunjavaju uslove, pa se ona jadna tu nesto pati dok to sve procita, a pritom je na zakazani intervju zakasnila skoro sat vremena.

 

Ja sam uvek prolazio te pismene testove ali sam isto tako uvek padao na intervjuima :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Imaginos

 

Tako sam čuo od brata koji radi kao glavni menadžer u jednoj filijali a pri tom je i član komisije koja ispituje kandidate. E sad, pošto ima informacije iz prve ruke, stvarno ne znam zašto bi me lagao. Rekao mi je kako jeste [ok, možda je to bio jedan izolovan slučaj a možda im je to stalna praksa da se tako ophode prema CV-jevima, nisam ga baš zapitkivao].

 

Ali moguće da si i ti u pravu jer mi je skoro baš drugarica [koja je filolog] pričala kako joj je posle pune tri godine stigao poziv na razgovor iz jedne škole za strane jezike u kojoj je konkurisala i slala CV. Prvo je mislila da je greška i trebalo joj je malo vremena da se seti o čemu se radi... Na kraju je odbila jer je u međuvremenu našla drugi posao. Ispada da se prijave ipak ne bacaju tako olako.

 

Ne znam, moguće da različite firme imaju različitu politiku što se tiče tih prijava za posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace moju drugaricu u Alpha banci je jedna koleginica svaki dan verbalno vredjala i ponizavala. Ladno joj je govorila " Mislis sto imas diplomu da sve znas, a glupa si ko kurac". Ova plakala svaki dan, ali nije uzvracala, samo ju je prijavila, evo i danas radi u istoj banci, samo u drugoj filijali.

Edited by LoveHateLove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam radio zajedno sa direktorkom regrutaciju novih zaposlenih, tj specificno Front End Developere, ali stvarno rockstar-ove, a ne dizajnere priucene da kodiraju HTML. Ne bi verovali sta je sve dolazilo, na kraju je vrh bila riba koja iz Nisa koja je u CV-u stavila da je radila u Google Adriatic, da ima master diplomu sta ti ja znam, zavrsila elektronski u Nisu, radila sve moguce programske jezike tipa 10 godina. Ja se fascinirao onim u CV-u, ali mi je bilo cudno da je radila godinu dana za Seavus a onda 3 godine pauza pre sledeceg posla. Krenem ja nju da guglam, jebem ti zivot, sta sve nisam nasao :haha: Sajt na kom je Twitter - Tweeter, raspad neki krsh, frljanje nekim tehnologijama, sta ti ja znam, smejurija. Na kraju na fejsu je nasao, i toliko smo bili u neverici da smo je pozvali da dodje na razgovor, cisto da je prodjem par pitanja o C++ i ostalo, da vidim bas to. Al nije pristala na dolazak, vec kao Skype-om, tako da smo odustali od toga.

 

Inace nam je stiglo je 100 CV-a kojekakvih menadzera koji hoce da promene profesiju sta ti ja znam, ekonomista, dizajnera. Veze sa vezom. Bukvalno samo salju kako stignu. Coveka naravno nismo nasli, jer se trazi stvarno zver u svom poslu, ili nebruseni talenat koji moze da se uputi. A nije tolika frka da uzmemo bilo koga, vec je bitno da je pravi covek sa pravim znanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@love hate love

pa jel ima HR u alfa banci? ono code of conduct i te fore. u nekim firmama za to sledi opomena, pa ako se ponovi, zna se....

 

 

 

@kendall

 

ne kazem da te je lagao, vec mislim da ljudi na taj nacin "opisuju" proces selekcije kao sto ga je havocka objasnila. polovina otpadne u toku od 2 sekunde jer ne ispuni ni osnovni kriterijum - pa se onda neko doseti da kaze kako se pola cv-jeva odmah baci.. ne znam, mozda gresim, ali mi nije logican taj postupak na trzistu rada gde nije lako naci nekog strucnog. naravno, za najnize pozicije tako nesto je i verovatno.

 

 

kad sam radio intervjue sa ljudima koje smo zaposljavali problem je bio sto niko od nas seniora nema vremena da intervjuise potanko ljude, i hr proces je trebalo da odbaci sve osim nekoliko kandidata sa kojima ima smisla pricati. neke moje kolege vole da se izdrkavaju i da pokazuju kandidatima koliko su pametni tako sto ih pitaju neke tehnicke detalje koje nema sanse da znas osim ako bas to konkretno nisi radio (a verovatnoca je jako mala da jesi). meni je najvaznije da: 1) covek ume da prihvati da nesto ne zna i da je radoznao da nauci nesto novo (mrzim kad neko kaze "to nije moj posao, ne znam"), 2) da ume da postavi konkretno pitanje i da ne traci vreme drugih da mu resavaju problem i 3) da ume da objasni nekom trecem, bez da komplikuje. i ne volim aljkavost, to uvek stvara probleme.

 

jedan savet:

- kad vas intervjuise neko ko se izdrkava sa tehnickim detaljima i pokusava da vam pokaze koliko ne znate i koliko je on dominantan, velika je verovatnoca da ce vas na poslu tretirati kao posilnog kome baca sve ono sto ga mrzi da radi, i mrzece ga da vam objasni sta tacno treba da se uradi da bi posle mogao da svali krivicu i kaze "pa rekao sam to i to". znam da je malo apstraktno, ali ko je radio u IT sektoru razume o cemu pricam. nije to nista strasno, samo treba odmah staviti do znanja kad pocnu projekti i traziti dodatna objasnjenja (ne cekati rok).

 

moj princip je da se borim da kolege i juniori (oni narocito) dobiju sto jasnije zahteve koje treba da urade i ne dam da projekat nastavi dalje dok svima ne bude kristalno jasno sta se radi. drugi princip je da moras da branis svoje ljude i tim po svaku cenu i nikad da ne svaljujes krivicu na clana tima (ti kao manager ili senior si odgovoran). ljudi u panici gledaju svoje dupe, pa upiru prstom u osobu sa kojom sutra treba da rade, stvori se nepoverenje i sve ode u kurac. najvaznija osobina sefa je licni integritet.

 

e da, jos nesto: dobar sef ne trazi da se pisu izvestaji o radu i posalju do tad-i-tad, vec on/ona pita i interesuje se o progresu. to nije lose pitanje na intervjuu, kad vas pitaju "imate li pitanja za nas". recimo: "kako izgelda proces reportinga i kontrole progresa projekata".

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) covek ume da prihvati da nesto ne zna i da je radoznao da nauci nesto novo (mrzim kad neko kaze "to nije moj posao, ne znam"), 2) da ume da postavi konkretno pitanje i da ne traci vreme drugih da mu resavaju problem i 3) da ume da objasni nekom trecem, bez da komplikuje. i ne volim aljkavost, to uvek stvara probleme.

 

Ja sve mogu da istrpim, ali lenjost i aljkavost ne podnosim. Naravno i prebacivanje lopte.

A da, i to neprihvatanje da nešto ne zna može progutati sate i dane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e da, jos nesto: dobar sef ne trazi da se pisu izvestaji o radu i posalju do tad-i-tad, vec on/ona pita i interesuje se o progresu. to nije lose pitanje na intervjuu, kad vas pitaju "imate li pitanja za nas". recimo: "kako izgelda proces reportinga i kontrole progresa projekata".

 

Morala sam da citiram, jer je ovo zapažanje zlata vredno. Prvi put u životu imam šefa takvog šefa i tek sad sam svesna koliko veliku razliku to pravi. Da sam to znala ranije, puno bih sebi živaca uštedela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...