Jump to content

Posao


Guest Administrator

Recommended Posts

Ma da, sve su takve HR-ovke. Uglavnom fail ribe sa Singidingi koje zele da se utripuju da su vazne, da rade nesto kancelarijski, a sada ti je to umesto sekretarice maltene. Svaka takva zavrsi tamo. Izguglaju most common HR questions i neke NLP gluposti procitaju, utripuju o tome i ajde zdravo. Ti NLP su mi najjaci, cak sam bio na jednom iz zajebancije (ova pomenuta Danijela je NLP Master neki kurac), i to je da se upisas od smeha, za debile bez 2 grama mozga i samopouzdanja minus deset. Znaci debilna stvar. Da mi to treba, ne bih bio ovde, nego u ludnici.

 

Najgore pitanje koje mi je postavila jedna HR riba je bilo, da li bi hteo da odsecem ruku za firmu. Samo sam je pogledao kao kad neko gleda debila i skontala gde je. A jedna regruterka tako mi je na odgovor da mi se raspala firma, odgovorila sa "Life's a bitch". Jebote xD

 

Team buildinzi su strava stvar. Bio sam na paintball, jahanje konja, strelicarstvo, kafane dvaput mesecno odprilike, ali sve to zavisi od direktorke, ona je inicijator, bas je kul zena, vozi motor, instruktor yoge, svasta nesto, i sa njom su svi u firmi na ti i kao ortaci. Bukvalno nas 30 kao jedna porodica u firmi. Podjebavanja non stop, pun fridz piva i rakije (kakve hocete i sve vrhunske domace), niko ne brani nista da se radi sve dok si normalan i zavrsavas posao.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi pičimo u zadnje vreme PlayStation bar 15% radnog vremena maltene svaki dan, osim toga uvek ima piva u frižderu, može da se posluži ko hoće. Nije da smo najbolji drugari al ok je socijalizovati se malo, ne treba biti ni kreten pa svaki dan jedno isto od 9-17 pa kući.

 

Timbildinzi su ok ako nisu usiljeni nego "spontano" organizovani bez obaveznog prisustva.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuti leba ti. tim bilding najbolja stvar ikada izmisljena

 

Odemo kolektivno u kafanu jednom mesecno i ne znamo gde bijemo posle toga dve nedelje

 

odem sa ortacima u kafanu jednom nedeljno i ne znamo 'de bijemo posle toga mesec dana

 

btw, sutra idem u Games na razgovor, savršen posao za mene :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi pičimo u zadnje vreme PlayStation bar 15% radnog vremena maltene svaki dan, osim toga uvek ima piva u frižderu, može da se posluži ko hoće. Nije da smo najbolji drugari al ok je socijalizovati se malo, ne treba biti ni kreten pa svaki dan jedno isto od 9-17 pa kući.

 

Timbildinzi su ok ako nisu usiljeni nego "spontano" organizovani bez obaveznog prisustva.

 

Mi imali PS 3 u prethodnoj firmi, pikali smo isto tako ako ne i duze Mortal Kombat 9 i Fifu2014. I to bas svi zivi igrali. E sad u ovoj gde sam sada, imamo Wii jer je vecina zaposlenih starija od 27-8 godina, vecina ima decu, niko se ne interesuje, pa ti klinci kad dodju igraju neke te gluposti. Moram da nateram da kupe Sony posto je doslo 3-4 novih mladjih ljudi, pa da pikamo kako valja :haha:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, sve su takve HR-ovke. Uglavnom fail ribe sa Singidingi koje zele da se utripuju da su vazne, da rade nesto kancelarijski, a sada ti je to umesto sekretarice maltene. Svaka takva zavrsi tamo. Izguglaju most common HR questions i neke NLP gluposti procitaju, utripuju o tome i ajde zdravo. Ti NLP su mi najjaci, cak sam bio na jednom iz zajebancije (ova pomenuta Danijela je NLP Master neki kurac), i to je da se upisas od smeha, za debile bez 2 grama mozga i samopouzdanja minus deset. Znaci debilna stvar. Da mi to treba, ne bih bio ovde, nego u ludnici.

 

Najgore pitanje koje mi je postavila jedna HR riba je bilo, da li bi hteo da odsecem ruku za firmu. Samo sam je pogledao kao kad neko gleda debila i skontala gde je. A jedna regruterka tako mi je na odgovor da mi se raspala firma, odgovorila sa "Life's a bitch". Jebote xD

 

Pre bih radio kao plaćeni ubica, nego da mi takve guske budu pretpostavljene.

 

uzmeš, otvoriš nešto svoje čoveče. u IT sektoru je barem lako.

Edited by vudun
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma realno one su totalno nebitne u celoj prici, samo se tu guraju i kao prestavljaju, a realno nikakav faktor nisu, totalno zamenljiva osoba. A da otvaram nesto svoje, ne pada mi na pamet :haha: Zajebi, nisam ja tip koji voli toliko da se drka. Prevelik je to sex

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi imali PS 3 u prethodnoj firmi, pikali smo isto tako ako ne i duze Mortal Kombat 9 i Fifu2014. I to bas svi zivi igrali. E sad u ovoj gde sam sada, imamo Wii jer je vecina zaposlenih starija od 27-8 godina, vecina ima decu, niko se ne interesuje, pa ti klinci kad dodju igraju neke te gluposti. Moram da nateram da kupe Sony posto je doslo 3-4 novih mladjih ljudi, pa da pikamo kako valja :haha:

 

Kod nas se samo NHL 2015 igra, ovi ne znaju ništa drugo... Mada bilo bi do jaja da se uzme sad Mortal Kombat kad izađe (ako nije već izašao?). Kolega je radio u jednoj gaming IT firmi, oni su imali stavku u ugovoru da moraju svaki dan da provode igrajući igrice najmanje pola sata.

 

Inače svako ko misli da neko radi produktivno na poslu 8h živi u iluziji, radio sam svašta u životu i svuda se hvataju krivine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mada bilo bi do jaja da se uzme sad Mortal Kombat kad izađe (ako nije već izašao?).

 

Aprila.

 

Kolega je radio u jednoj gaming IT firmi, oni su imali stavku u ugovoru da moraju svaki dan da provode igrajući igrice najmanje pola sata.

Inače svako ko misli da neko radi produktivno na poslu 8h živi u iluziji, radio sam svašta u životu i svuda se hvataju krivine...

 

Ovo je potpuno tačno. Čitao sam još davno u Svetu Kompjutera da su nemački naučnici ustanovili da su mnogo produktivniji ljudi koji izvesno vreme igraju igre na poslu, nego ovi što rade 8 sati.

To je negde i logično. I sam tako funkcionišem, kad imam puno posla. Odradim full koncentrisan 5-6 sati, onda napravim pauzu od jedno sat i po (jedem, skuvam kafu, gledam yu metal i odigram nešto).

Posle sam ko nov i mogu još 5-6 sati da radim, ako ne i više.

 

Inače, mi smo, dok sam pre desetak godina radio u TV svakodnevno pikali Unreal Tournament 2004. Nas 7-8. Otprilike 2 sata dnevno kad pustimo film. Fora je što ni ne osetiš koliko postaneš dobar. Jednom dođe meni drugar na posao, koji igra redovno FPS kući single player, pa da se oproba u multiplayer sa nama. Kaže da nas nije ni video :haha: Ono, spavnuje se, i posle 5 sekudi je mrtav. :haha:

 

A ljuštila se i rakija na TV, a najveća fora je što nikad u živom programu nismo napravili grešku. Jednom nije bilo rakije, i odmah crno u etar. Tad sam zavikao ka organizatorki: Slađo, organizuj neku rakiju, kako misliš u ovim uslovima da se radi?

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Inače svako ko misli da neko radi produktivno na poslu 8h živi u iluziji, radio sam svašta u životu i svuda se hvataju krivine...

Pa i ne baš. Ne znam da li si ikad radio, gledao ili na bilo kojim način učestvovao u nekom "pravom" poslu: u fabrici na traci, u ekstrativnoj industriji (ruda, ugalj), obradi drvne građe (za nameštaj), da ne nabrajam dalje. NEMA TU HVATANJA KRIVINA.

 

Meni je lično uvek bilo krivo kako neka guska sa Megatrenda radi neki HR, team building, dok pošten radnik,vrlo verovatno 2x inteligentniji od nje, crnči za duplo manje pare u nekom rudniku. Ne stigne da se odmori, a i ako stigne gore po njega jer poso ne čeka. I pored svega, ubeđen sam da su ti izrabljivani radnici ipak zadovoljniji svojim životom nego ova HR muda.

  • Upvote 4
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto je samo crncenje u ovom slucaju definisano kao "pravi" posao?

Neke od tih HR curki su i kroz FON prosle, mnoge od tih HR curki su do tog mesta u mojoj staroj firmi dosle kao nekvalifikovane za tu poziciju ali ni jedna nije imala manje od bachelor ETF-a zavrseno, jer je radila na evaluaciji ljudi koji je trebalo da rade u IT odseku?

Hoces da kazes da su ljudi koji su se zajebavali po 5, 6, 7 godina na faksu, bas zato da bi mogli da programiraju nesto i da se sprdaju na poslu ili da rade od kuce iz kreveta ili da rade kao HR ili bilo kakav menadzer zapravo duduci i ne rade "pravi" posao?

 

Da se razumemo, moja majka je krojac, i otac mi je vozac slepera i znam kako je tesko, ali su oni jako srecni i zadovoljni sto ja imam posao na kom mogu da se zajebavam u neko odredjeno doba dana.

Prosto ne vidim kako je u redu reci nekome da njegov posao nije "pravi" posao, jebeno zivimo od tog posla.

Da, imali smo srece da nam se padne tako da ne crncimo, ali to ne znaci da ne radimo.

Edited by Хавочка
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas se samo NHL 2015 igra, ovi ne znaju ništa drugo... Mada bilo bi do jaja da se uzme sad Mortal Kombat kad izađe (ako nije već izašao?). Kolega je radio u jednoj gaming IT firmi, oni su imali stavku u ugovoru da moraju svaki dan da provode igrajući igrice najmanje pola sata.

 

Inače svako ko misli da neko radi produktivno na poslu 8h živi u iluziji, radio sam svašta u životu i svuda se hvataju krivine...

 

Ovo je tacno apsolutno. Znam po sebi. 4 - 5 sati realne produktivnosti i cistog koda. Obicno sve sto nakon toga radim je na silu, i obicno sutradan se cesem za glavu sta sam ovde pisao i koji mi je racku bio. Svi programeri tako funkcionisu. Ono da radis celu noc i kao produktivan si i tako te stvari ne piju vodu, mozda odradis posao, ali ga ne odradis maximalno najbolje moguce.

 

Ja najbolje funkcionisem kada ujutru odigram nekih 15 minuta tako neke igrice koje zahtevaju motoriku, da probudim mozak. Citam puno blogova o nekim startup kompanijama gde mnogi praktikuju to igranje ujutru pre kodiranja, jer tada zagrejes mozak maltene i bude spreman. Kao pred svaki sport. Naravno, kafa nakon rucka i tako to je obavezno meni, jer me svaki obrok maltene uspava jedno pola sata nakon. Sve u svemu, bolje igrati igrice sat vremena pa biti produktivniji 4, nego da forsiras sebe i ne budes realno produktivan. 8 sati je moguce za fizicki rad gde se upotrebljava motorika i memorija misica, pokreta (da, radio sam pre 4-5 godina u fabrici cementa na masinama, ako se neko pita i krene da drzi predavanje o tome kako ne znam o cemu pricam, jer sam samo programer i znam samo za kod, igrice i uzivanje). Za bilo kakvo aktivnije mozganje, nema teorije 8 sati raditi skroz produktivan.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema teorije 8 sati raditi skroz produktivan.

 

Ne samo to, nego ima i dana kad jednostavno neće, pa neće.

Moj slučaj: Deadline sutra u 8 izjutra (ako bih klijentu poslao fajl u 8:10, džaba sve, jer je nosio na konferenciju). Krećem oko 1 ili 2 posle podne, Imam sasvim dovljno vremena da odradim i tri puta. I neće... i neće... i ono što sam mislio da ću najlakše da završim, počne da baguje, da zajebava. Već oko 8 uveče, počinje moj frustrirani rad, a tada se još više greši. ponoć je, ja na pola posla, i kažem sebi: sad ću da odspavam malo i dižem se u 4 ujutru.

Ustanem, skuvam ogromnu kafu, i uopšte ne palim posao (namerno), jedno sat vremena, dok se skroz ne razbudim.

Kad sam krenuo da radim, oko 5, pola 6 ujutru za sat vremena sve gotovo, ispeglano... šaljem klijentu.. on prezadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...