Jump to content

Posao


Guest Administrator

Recommended Posts

Haha, to i nije loše potencijalno, imam čak i rodbinu u Helsinkiju... Al na stranu što je evropski sertifikat 800e, i za opremu još najmanje 400 mora da se da, nego... treba preživeti tu grim and frostbitten zimu!

 

Evo 5 stepeni u plusu trenutno, bila blaga zima za sad. Kontam da otplatiš taj sertifikat i opremu za pola meseca posla, dolaze Estonci i Rusi to da rade sezonski da uzmu pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Placa se toliko zbog potraznje i ponude, kao i sve - neophodan je specijalizovan skill-set koji nema mnogo ljudi, plus naporan rad po svim vremenskim uslovima = nema mnogo ljudi koji su voljni da se cimaju.Ok, rizik je tu, al mislim da to nije najbitniji faktor u ceni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Placa se toliko zbog potraznje i ponude, kao i sve - neophodan je specijalizovan skill-set koji nema mnogo ljudi, plus naporan rad po svim vremenskim uslovima = nema mnogo ljudi koji su voljni da se cimaju.Ok, rizik je tu, al mislim da to nije najbitniji faktor u ceni.

 

Specijalizovan skill set za ciscenje snijega sa krovova? Oprema od 400 eura? Wi-fi lopate, sta?

Ozbiljno, sta ja propustam ovdje?

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije stvar u lopatama, ne mozes da radis na visini bez odgovarajuce opreme za osiguravanje. Za koju moras da imas obuku i vestinu da koristis, plus da ti nije frka da sve radis dok visis u vazduhu... Osim ciscenja snega s krovova, visinski rad podrazumeva i mnoge druge stvari, evo ti ovde primera:

 

http://www.gradjevinarstvo.rs/tekstovi/4240/820/visinski-radovi-malterisanje-i-u-vazduhu

 

http://hidroart.rs/visinski-radovi/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, padnes ovde i nikom nista, sam si kriv. Padnes tamo, najebe i poslodavac, najebes i ti, najebe i ovaj sto te placa i najebe inspekcija koja ti je dala dozvolu za rad. Naravno da niko nece da rizikuje. Ali to za ciscenje snega je prilicno kao mit, svi znaju nekog ko radi, a niko u stvari nije video coveka koji to zapravo radi, niti ga upoznao. Ali znaju da su velike pare i ostalo. Isto je i sa Svedskom, i sa Norveskom, svuda kao mnogo skupo da se skida sneg sa krova. Mislim da je to napucana prica vise nego sto je realna situacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

pravo na godisnji po novom zakonu imas valjda vec posle mesec dana rada kod poslodavca, ali ne pun naravno, vec na srazmerni deo

ali pitaj kuruza ipak :)

 

Ne, nego po zakonu nakon 6 meseci rada imas pravo na godisnji odmor, osim ukoliko u ugovoru koji si definisao sa poslodavcem ne stoji drugacije (da mozes nakon 2-3 meseca itd). Ako si se dogovorio, onda gazi zakonski minimum. Ako ne, onda po zakonu 6 meseci rada pa godisnji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam da je po starom zakonu bilo 6, a poznato mi je da je po novom mesec, no mozda gresim

 

evo nasla, cl. 68 zakona o radu:

Zaposleni stiče pravo na korišćenje godišnjeg odmora u kalendarskoj godini posle mesec dana neprekidnog rada od dana zasnivanja radnog odnosa kod poslodavca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam mislio na početak rada, nego, ako npr. sa trenutnom firmom raskinem ugovor 01.04, a sa novom budem tek od 15.04, da li time gubim nešto, sa ovih dve nedelje pauze?

 

aneks: A ovo za 6 meseci mislim da se odnosi samo na pripravnički staž i ako imaš prekid u radu od tipa godinu dana, pa ti se onda tih 6 meseci resetuje.

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

pravo na godišnji se stiče nakon mesec dana

 

neiskorišćeni odmor ne prenosiš kod novog poslodavca, nego prethodni poslodavac treba da ti isplati naknadu za neiskorišćeni odmor u visini prosečne zarade u prethodnih 12 meseci, srazmerno broju dana neiskorišćenog godišnjeg odmora

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...