Jump to content

Game Of Thrones (2011-2019)


Recommended Posts

http://insidetv.ew.com/2013/06/02/game-of-thrones-author-george-r-r-martin-why-he-wrote-the-red-wedding/

 

ENTERTAINMENT WEEKLY: How early in the process of writing the book series did you know you were gonna kill off Robb and Catelyn?

GEORGE R.R. MARTIN: I knew it almost from the beginning. Not the first day, but very soon. I’ve said in many interviews that I like my fiction to be unpredictable. I like there to be considerable suspense. I killed Ned in the first book and it shocked a lot of people. I killed Ned because everybody thinks he’s the hero and that, sure, he’s going to get into trouble, but then he’ll somehow get out of it. The next predictable thing is to think his eldest son is going to rise up and avenge his father. And everybody is going to expect that. So immediately [killing Robb] became the next thing I had to do.

 

 

I usput - 970981_561030603939060_1466984403_n.jpg

  • Upvote 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Mislim da je trooka vrana, nesto kao familiar (na engleskom, ne znam na srpskom kako se to zove), tj bice koje je povezano sa Brenom, i da kada se ujedine, Bren otkljucava svoj pun potencijal. Mislim da je na taj fazon nesto, nisam citao knjigu, al' na tako nesto mi lici.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni smeta to što je svet odjednom postao tako mali. Naročito sever. U sledećoj epizodi kažu "North will never forget this", ali na severu nema više nikoga, ili ih bar pisac nije predstavio. A i da ih ima bili bi u Robovoj vojsci i sad su izginuli. Dakle treba da prođe 20 godina da bi se sever oporavio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za one koji su citali knjigu

 

 

Meni se svidja sto Bren uvidja svoj potencijal i sto mu ta sposobnost moze biti jako oruzje isto tako sto ce Arja ici da uci sposobnost da menja lica. Ne svidja mi se sto su Starkovi izgubili sve, mamu, tatu, dom, najstarijeg brata a dosad Lanisteri? Jednu saku, pih......dobro, znam otprilike sta ce biti za Tajvina i Dzofrija ali mi i to nije dovoljno.

 

P.S. Oce li Robovo telo biti odneseno u Zimovrelovu kriptu?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

A ja hteo na more u Tursku jer nisam bio nikada. Jebem im oca obrezanog!!! Ma idem pa makar morao da se bijem sa njihovom murijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbt svi primetili sjebavanje loze Starkovih a niko da prokomentarise nedostatak golotinje u ovoj epizodi..

 

 

 

a sad ozbiljno,sjebo sam se sto sam pocinjao da gledam ovo..jbt ubise onu devojku ni manje ni vise nego nozem u stomak sa bebom..

 

poserem se onom wannabe Tolkinu u sedu bradu :haha:

  • Upvote 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kraju se saznalo da ipak nije zbog Sulejmana vec zbog zato sto Deneris vise nece se skida. :no:

 

ako je ovo zaista tacno, nadam se da ce je izbaciti iz serije i angazovati drugu glumicu da igra deneris. ima da glumi kako reditelj kaze ili da leti napolje, koji je ona faktor da postavlja uslove. mrsh.

HOCEMO GOLE SISE u game of thrones, makar na svake dve epizode! :haha:

 

p.s.

i hocemo zimske zombije, cekam od prve epizode prve sezone da gledam namudjeni fajt za njima, i sta smo videli? skoro nista. par kratkih scena i to je sve. imaju potencijal da pokazu walkding dead-u kako se radi sa zombijima, a oni nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Pogledah epizodu, ok mi je. Nego jel se meni cini ili nije bila scena kada Catelyn kaze Robbu da trazi pravo zastite gostiju?

Posto to mi je bio najjaca fora u knjizi, i kada oni svi spuste gard jer misle da su pod zastitom.

 

 

 

to je najgora fora u knjizi jer odaje previse, a u seriji bi bila jos gora; tako da cinjenica da su to izostavili je dosad najbolji potez sto se tice adaptacije. pet bambija. uostalom ima ta stvar sa deljenjem soli i hleba samo nije potencirano kao u knjizi sta to simbolise.

***

meni je scena fino izrezirana, samo sto mi je glupo kako riba gleda u prazno pre nego sto je zakolju kao da nista ne sluti a atmosfera se vec zakuvava ketlin tamo vice, ovaj tamo audibly isukao noz, ovaj frej vec ekstremno sumnjiv u namerama; jedino bi bilo logicno da je pogledala u pravcu svojih da vidi sta se desava. morao sam deset puta da premotam to da mi se nekako iznivelise sve u glavi i prodje me taj bedasti utisak ali bilo je sve gore i gore, malo onako b momenat sto se rezije tice

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Meni smeta to što je svet odjednom postao tako mali. Naročito sever. U sledećoj epizodi kažu "North will never forget this", ali na severu nema više nikoga, ili ih bar pisac nije predstavio. A i da ih ima bili bi u Robovoj vojsci i sad su izginuli. Dakle treba da prođe 20 godina da bi se sever oporavio...

 

 

tl;dr:

 

ja se ne slazem. sever je raidovan a vinterfel spaljen (ali ne i razrusen) ali ne znaci da je ceo region genocidisan. samo su ljudi sa vojnom obavezom otisli i to samo njih ~20k a na severu zive stotine hiljada ljudi (a na celom kontinentu milioni). verovatno su neka sela pretrpela velikosrpsku agresiju ali nigde se spominje da se desila oluja i da su svi prognani i preklani.

 

meni je obrnuto - glupo mi je sto je u setingu svet previse velik za obim sukoba koji se desava koji izgleda kao rat nekih petty kraljevina ili grofovija a ono rat realma sa milionskom populacijom (eksplicitno se napominje to par puta). znaci vojske su previse male a sukob i destrukcija su nekako ograniceni na previse conveniently svedenu topologiju da bi dosledno bio prikazan svih protiv svih na celom jednom velikom i napucenom kontinentu.

 

 

tako da bih ja rekao da je svet velik, a da perspektiva price ne docarava to dosledno. bilo bi bolje da je seting takav da je celi vesteros geografski i demografski predstavljen kao jedna britanija. a zapravo je vesteros opisan kao mnogo vece ostrvo/kontinent (samo ima slican oblik kao britanija). npr vreme putovanja su neki silni meseci "trebace nam meseci da stignemo iz a u b", to znaci da se radi o ogromnim razdaljinama.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...