Jump to content

Najbolji metal albumi u 2012. godini


Divlji Tigar

Recommended Posts

Da se zapljunem i ja:

 

1. Candlemass - Psalms For The Dead

2. Witchcraft - Legend

3. Paradox - Tales Of The Weird

4. Luca Turilli's Rhapsody - Ascending To Infinity

5. Overkill - The Electric Age

6. Desaster - The Arts Of Destruction

7. Anaal Nathrakh - Vanitas

8. Kreator - Phantom Antichrist

9. Nile - At The Gates Of Sethu

10. Asphyx - Deathhammer

 

I moram da dodam "drugi top 10", samo bez ikakvog redosleda, i ovo gore sam jedva poredjao:

 

Enslaved - RIITIIR

Accept - Stalingrad

Shining - Redefining Darkness

Threshold - March Of Progress

Grand Magus - The Hunt

Deathspell Omega - Draught (EP godine, moze i tako)

Tankard - A Girl Called Cerveza

Grave - Endless Procession of Souls

Threshold - March Of Progress

Kamelot - Silverthorn

 

Live album godine:

 

Gamma Ray - Skeletons & Majesties

 

...s tim sto Quebec Magnetic jos nisam stigao da cujem :D

 

Sve u svemu, izuzetno fina godina, najbolja za mene u poslendjih 3-4-5, mogla da bude jos bolja, ali uvek ima failova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sisus zna znanje.Fala kurcu da neko spominje i metal bendove.

Ma u zadnje vreme ni ne slušam nove bendove. Ne sećam se kad sam nešto novo čuo, a da mi se baš svidelo. Uglavnom pokušavam da nadoknadim ono što sam propustio svih ovih godina, slušam stare bendove koji su mi nekako promakli do sad. Uglavnom hevi, ali ima i treša. Ponekad pustim koji DM, ali moram baš biti raspoložen za to. I to su uglavnom provereni bendovi, ništa novo.

 

A što se Kreatora tiče, oni su mi napravili fantastičan come back. Sa Violen Revolution sam izlizao zvučnike koliko sam ga slušao, Enemy of God mi je isto dobar, malo prežvakan Violent Revolution, ali dobar album. Hordes of Chaos me je malo razočarao. U principu, nije loš album, može da se sluša, ali nešto fali. Kad ga pustim, kao da ceo album slušam jednu te istu predugačku pesmu, ali su se sa Phantom Antichrist povratili u punom svetlu. Album ubiva. Bio sam i na koncertu kad su bili kod nas, najbolji koncert na kojem sam bio, a nisu mi jedan od omiljenih bendova.

 

I još nešto za kraj, Venom nije black metal.

Edited by Sisus
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne slusam ni ja nista novo,samo provereno i dokazano.Jebe mi se da istrazujem neke anonimuse.Ne kazem da tu nema dobre muzike,ali niko na listu ne stavlja Testament,Overkill,Accept,Kreator,Nile,Candlemass...a pice se kojekakve anonimuscine.Pa kurca malo da su bas svi oni napravili toliko bolje albume od ovih velikana.Tamo neki Alcest napravio bolji album od novog jebanja keve od strane Skolnika.Kurca.

 

Sto se tice Kreatora,ne slazem se.Meni je nakon one eksperimentalne faze i povratka korenima ubedljivo najbolji Enemy Of God.Albumcina i po.Violent Revolution mi je isto fantastican.Za Hordes of Chaos se slazemo,ali za novi nikako.Meni je taj album uzasno dosadan,sem naslovne stvari koja jebe mame nista na tom albumu me nije nateralo da ga poslusam ponovo.

 

Venom je thrash.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice Kreatora,ne slazem se.Meni je nakon one eksperimentalne faze i povratka korenima ubedljivo najbolji Enemy Of God.Albumcina i po.Violent Revolution mi je isto fantastican.Za Hordes of Chaos se slazemo,ali za novi nikako.Meni je taj album uzasno dosadan,sem naslovne stvari koja jebe mame nista na tom albumu me nije nateralo da ga poslusam ponovo.

Jebem ga, ukusi...

 

Venom je thrash.

:da:

 

Jes' da ih ne slušam, ali ono nikad neće biti black metal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na moju listu 10 najboljih albuma nisam stavio ni jedan treš album, jer su svi oni hevi "anonimusi" napravili bolje albume, tj albume koji su se meni više svideli.

 

Pa ja ni nisam pricao o thrash-u,pogledaj gore koje sam primere stavio,vec generalno o metalu.Licni ukus je jedna prica,ali reci da je tamo neki madjarski kurton Kalapac napravio bolji album od Testamenta...kurca baba vecerala.

Sada je moderno loziti se na neke indonezanske anonimuse a kenjati po velikim bendovima.To je cinjenica.Svi imaju internet,svi mogu skinuti svaki kurac,i svi mogu pametovati i izigravati istrazivace.Accept je sranje,a Ghost je do jaja.Ma jeste,kara banana.

A pogotovo Azal/Kuruz fazoni...sve retro je sranje,21.vek i slicne gluposti.Mogu Revocation i Gojira drkati,eksperimentisati i biti moderni koliko im volja,jedna Breaking The Law pisa po kompletnim njihovim diskografijama.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je novi Kalapač album bolji nego novi Testament. Dobar je i Testament, ali me nije toliko oduševio.

A pogotovo Azal/Kuruz fazoni...sve retro je sranje,21.vek i slicne gluposti.Mogu Revocation i Gojira drkati,eksperimentisati i biti moderni koliko im volja,jedna Breaking The Law pisa po kompletnim njihovim diskografijama.

E, sa ovim se potpuno slažem. :rockdevil:

Edited by Divlji Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije retro sranje, nego veliki bendovi u poslednjih deset godina nisu, svi zajedno, napravili deset albuma koji po kvalitetu stoje rame uz rame sa starim radovima.

 

Ovo što ti radiš je besmisleno. Glupo je hvaliti neki album samo zato što na omotu piše Testament ili Kreator.

 

Svaki album posmatram kao samostalnu celinu, ne drkam na priče o tome da se neko prodao i ostale budalaštine (što se vidi iz toga što, na primer, Load smatram jednim od najboljih albuma u prethodnih 25 godina).

 

Da je Testament izdao klasu, to bih i napisao. Uostalom, na mojoj listi ne vidiš neke pederluke, nego čist metal, tako da mi nije jasno zbog čega se buniš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije retro sranje, nego veliki bendovi u poslednjih deset godina nisu, svi zajedno, napravili deset albuma koji po kvalitetu stoje rame uz rame sa starim radovima.

 

Ovo što ti radiš je besmisleno. Glupo je hvaliti neki album samo zato što na omotu piše Testament ili Kreator.

 

Svaki album posmatram kao samostalnu celinu, ne drkam na priče o tome da se neko prodao i ostale budalaštine (što se vidi iz toga što, na primer, Load smatram jednim od najboljih albuma u prethodnih 25 godina).

 

Da je Testament izdao klasu, to bih i napisao. Uostalom, na mojoj listi ne vidiš neke pederluke, nego čist metal, tako da mi nije jasno zbog čega se buniš.

 

Niko nije napravio nijedan jedini album koji stoji rame uz rame sa starim albumima.Da budemo realni.Ali to ne znaci da ovo sto sada rade nije dobro.I to ne da je dobro,vec vecina velikih bendova i dan danas snima odlicne albume.E sada,to sto su u proslosti pravili remek dela i klasike za sva ramena,i sto su definisali metal muziku jeste druga prica.Ali to se jednostavno ne moze porediti.

 

Ja to nisam ni radio niti rekao (eto,po meni je novi Kreator dosada teska).Ja sam rekao da nije realno da svako na svoju listu stavlja neke anonimuse,a nigde velikana.Naravno da ne treba velicati nesto sto je sranje samo zato sto je potpisano od strane velikana.Ali isto tako nije bas da nista od toga ne valja.

 

Load jeste jedan od najbolji albuma u poslednjih 20 godina.Remek delo.Bolji album od svih Xandria,Alcesta,Kobalta i slicnih bezvezarija zajedno.

 

Testament je izdao klasu.

 

i svaki put smo zaključili da je Load sjajan, Lav đubre i sise > dupe

 

Prve dve stavke podrzavam,treca nije istina.

 

i da je venom thrash.

 

Naravno.

I da je Metalika bolja od Mejdena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam rekao da nije realno da svako na svoju listu stavlja neke anonimuse,a nigde velikana.Naravno da ne treba velicati nesto sto je sranje samo zato sto je potpisano od strane velikana.Ali isto tako nije bas da nista od toga ne valja.

Ima dobrih stvari i sranja na obe strane. Suština je da, ako noviji bend izda album koji je bolji od novog albuma nekoga od velikana žanra, ne treba pasti pod veličanje starog imena i jurcanje stare slave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mojih Top 10 albuma za 2012:

 

10. Pharaoh - "Bury the Light"

 

9. Canlemass - "Psalms for the Dead"

 

8. Kreator - "Phantom Antichrist"

 

7. Threshold - "March of Progress"

 

6. Therion - "Les Fleurs du Mal"

 

5. Paradise Lost - "Tragic Idol"

 

4. Running Wild - "Shadowmaker"

 

3. Grand Magus - "The Hunt"

 

2. Steelwing - "Zone of Alienation"

 

1. Arjen Anthony Lucassen - "Lost in the New Real"

 

Razocarenja godine, u smislu da sam od ovih albuma ocekivao puno, a dobio malo: Unisonic - "Ignition" i Sabbath Assembly - "Ye Are Gods"

 

Sretna vam i bericetna Nova godina!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je najjači Jaroslav što proziva Lua bez ikakvog razloga. Čoveče, wtf? Obično pustim svaku pesmu koju Lu postuje i ne sećam se da sam i jednom čuo nešto što je zvučalo gej ili odvratno urbano.

 

Па морам, кад је мали, ћелави педерко. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...