Jump to content

'bem ti život


ManiaC

Recommended Posts

Mislis?

Bio je sjajan Miloradovickin clanak u Ekspresu pre koju nedelju.

https://www.ekspres.net/svet/erdoganov-sultanat-sta-sanja-a-sta-se-dogada-turskom-predsedniku

 

bas lici na to. psiho je smislio da ucvrsti svoj polozaj, zrtvovao nesta ljudstva i sad ce da pobije sve koji su mu sumnjivi na konto optuzbe za ucestvovanje u puchu. heh.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2016&mm=07&dd=16&nav_category=78&nav_id=1155816

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono nocas je najvise licilo na iscenirano. Gledao sam uzivo streamove sve do 4 ujutru, nema teorije da nije iscenirano.

 

1. Upadaju u TV stanicu, zauzimaju je, ostavljaju kameru upaljenu, i napustaju!?

2. Upadaju tenkovima na aerodrom, zauzimaju aerodrom, nakon pola sata napustaju??

3. Na trgovima sa tenkovima ne rade nista, samo stoje, i narod se penje na tenkove i zauzima tenkove, ovi nista ne rade? Otkud neko sme da se penje vojsci na tenk, narocito za vreme puca, osim ako im nije naredjeno da ne rade nista po tom pitanju.

4. Nisu ni pokusali da uhapse Erdogana, a mogli su jedno 10 puta. Nisu pokusali ni da obore njegov avion kojj je jedno 3 sata kruzio iznad Istanbula, a vojni F-16 su se samo bavili time da vrse teror nad stanovnistvom tako sto su se spustali na ~50 metara iznad ljudi.

5. Internet je bio slobodan manje vise, preko VPN-a su se svi kacili ... Kad se vrsi puc, sve gasis jebeno dok se ne zavrsi.

 

Jos brdo stvari je bilo totalni mindfuck ... Kada vojska vrsi puc, ne izlazi sa par tenkica na trgove i ne radi nista, vec izlazi svom silinom i udara gde najvise boli, hapsi vladu i ostalo. Nidje veze ono od sinoc, ni P od puca, klasicna namestaljka Erdogana. Sad ce svi da ga obozavaju kao boga tamo, sto vec i rade ... I da, PayPal je pre 2 dana napustio Tursku, ugasio sve servise, nije mogao vise da se koristi. Obama se javlja i javno podrzava Erdogana (a realno je mogao samo da ostane neutralan). Sve ali sve smrdi na namestaljku.

Edited by ShinigаmY
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čak ni Erdogan nije toliki idiot da žrtvuje 250 života zbog marketinga. Pri tom je očigledno da ima apsolutnu vlast i ne mora nikome da se pravda. Nema ni potrebe da "ojačava" vlast, kad već radi šta hoće.

 

Puč je propao jer ga nije izvodila vojska, već samo jedan deo vojske. Jbg, Turska je poprilično podeljena, a problem je što ovi koji su protiv sultana ne smeju mnogo ni da laju. Gore je nego kod nas što se toga tiče. I kao što naš narod podržava ove naše idiote, tako i bratski narod Turske podržava njihove idiote.

 

Ono što sam do sada video i iskusio, što u poslu, što u životu, je da nema potrebe za bilo kakvim teorijama zavere. Ljudi zaista prave takve greške i često se ponašaju toliko kretenski da sam prestao da se iznenađujem. Zapravo čudno mi je da stanje nije gore od trenutnog

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam pomislio da je Erdogan sve iscenirao, ali me je bunilo to što niko od zapadnih lidera nije javno osudio pokušaj pravog državnog udara, u NATO članici, u 2016. godini. Što, budimo realni, nije mala stvar. Jedino je Obama bojažljivo izjavio da podržava demokratski izabranu vlast, i tako to.

 

Da je iscenirano, bile bi pripremljene i reakcije iz sveta, a svi su ćutali i čekali da vide ko će pobediti.

Edited by Tag Hoya

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora Erdogan sve iscenirati.

Dovoljno je da čuje iz nekih izvora da se sprema puč, i da se pravi lud, priprema se, i čeka svoj trenutak.

To je uostalom i najbolja taktika, jer je mnogo teže izvaliti strategiju, pored toliko stvarnih pučista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovoljno je da čuje iz nekih izvora da se sprema puč, i da se pravi lud, priprema se, i čeka svoj trenutak.

 

Uf, to nikako. U pravom državnom udaru bi on bio prva i najvažnija meta. Ne verujem da bi toliko rizikovao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koga zabole za nekog tamo Erdogana i Tursku, pa Turska na engleskom znači ćurka, pametnome dosta. Dajte da mi pučiramo ovu našu neradničku klasu predvođenu mandatarom koordinisanih službi bezbednosti.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo kako bilo, sećam se da je Darko Tanasković pričao da Erdogan mnogima ide na kurac.

Turske diplomate su izuzetno sposobne, i kako kaže, umeju da izaberu izvanredan trenutak kada povlače poteze, ali neretko im ludi Erdogan, svojim nepromišljenim delovanjem upropasti sve (ne bi me čudilo i da je on direktno odgovoran za ono sranje sa Rusima).

Tako da, ako ovo nije isceniran puč, onda je samo pitanje vremena kada će neki sledeći puč biti uspešan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puč je propao jer ga nije izvodila vojska, već samo jedan deo vojske. Jbg, Turska je poprilično podeljena, a problem je što ovi koji su protiv sultana ne smeju mnogo ni da laju. Gore je nego kod nas što se toga tiče.

 

Ovo.

Obrni, okreni, Erdogana podrzava oko 50% Turske, a medju njima jedno 10-20% je spremno da umre za Sultana u svakom trenutku. Zato su tako brzo izasli na ulice da mu odbrane guzicu.

Protivnici Erdogana, s druge strane, nisu svi bili spremni da podrze puc i mnogo su izdeljeniji. To je sve presudilo propasti vojnog udara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad gledam nešto, sumiram bilanse, pa meni je, od bliže rodbine, jedino deda s majčine imao državni pos'o. Sve ostalo u privredi ili doktori.

Od diktature neradničke klase više se živeti ne može. Šta, bre, koji kurac parking servis, komunalne parapolicije - molotovljeve koktele na iste...

Nepostojeće sekretarice u elektroprivredi, ne dolaze na državni poso, a vode se kao zaposlene, uredno primaju astronomske plate... teraj sve to na ulicu, pišam im se u usta mrtva.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2016&mm=07&dd=18&nav_category=11&nav_id=1156625

 

Ovi nam guraju stopala u čmarove, ja ne znam kojim imenom ovo više može da se nazove :D

 

 

http://www.njuz.net/foto-njuz-otvorena-izlozba-vucicevih-ispunjenih-obecanja/ xD

 

Takođe, gledao sam juče dva starija čoveka kako stoje ispred glavne železničke stanice, gledaju onaj ogroman razvučeni CGI kurac budućeg velelepnog Beograda na vodi i diskutuju, koji deo je gde, kako će to da bude, iz kog ugla gledanja je slika, ovaj deo keja s ove strane pa ovde ovako, da, da...

 

Bog te jebo da te ne jebo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...