Jump to content

'bem ti život


ManiaC

Recommended Posts

o jebo mater

 

kad neko postupa ex officio, to znači da radi po službenoj dužnosti

što će reći da ti postupaš ex officio kad brišeš postove kojima se krši neko pravilo foruma bez bilo čijeg ukazivanja na takvo kršenje, a da to nije slučaj kad ti neko ukaže na post koji bi trebalo obrisati, poput starog oglasa ili nečeg sličnog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao bih da to ne piše ovde:

 

An ex officio member is a member of a body (a board, committee, council, etc.) who is part of it by virtue of holding another office. The term is Latin, meaning literally "from the office", and the sense intended is "by right of office"; its use dates back to the Roman Republic.

 

Ili ovde:

Holding a position or membership due to the power or influence of one's office, and not by election or appointment. A chairperson, for example, can be an ex-officio member of all board appointed committees. Such positions and their attached voting and other privileges are detailed in the bylaws of the organization. Latin for, because of one's office.

 

Ne bih rekao da 'postupanje po službenoj dužnosti' ima veze s pričom, ali u redu je, pravna nauka je toliko zakukuljena da je ni sami pravnici ne razumeju baš potpuno. :haha:

 

 

A minus uvek dam kad je neko cava inferior, ali report teško.

 

Report sam kliktao kad se spamuje KKN tema, to ne dozvoljavamo. Verovatno je Zen više smaralo što joj dolaze reportovi nego što se spamuje tema pa je zato onako žustro pripretila :haha:

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

ex officio member

 

siguran sam da Janković misli upravo na ovo o čemu ja pričam - bori se sa vetrenjačama po službenoj dužnosti

u pravnoj terminologiji se ex officio koristi da označi upravo takvo postupanje minus vetrenjače

 

uostalom, guglaj "ex officio po službenoj dužnosti", pa ćeš videti

Edited by Underkuruz
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam oklen ta diskrepanca, između engleskih i srpskih rezultata na tu temu, ali je logično da gosn ombudsman pre misli na to kako se ex officio upotrebljava u domaćoj praksi nego na ovo što sam ja našao.

 

Numem na engleskom da kažem 'po službenoj dužnosti', dajte neki engleski linak na tu temu.

 

Deluje mi da se ovo kako se kod nas upotrebljava udaljilo od originalnog značenja, poslaću i burazeru poruku, pravnik je a voli da palamudi :D

 

Nullus effectus sine moj :haha:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

13962630_1162458400481081_15335528268845867_n.jpg?oh=45174afe4e11b722af7a728ea455b1c5&oe=5829C725

 

Posvećeno Nebojši Krstiću!

Mali Krlence. Bivši rokeru u pokušaju. Prvo si se šlepao zajedno sa takođe netalentovanim Saperom uz pokojnu veliku legendu Vladu Divljana. Posle toga si se šlepao u vašoj žutoj sekti uz Sapera. Sad su te svi odjebali, spreman si da popušiš k**** svakom ko će te možda prihvatiti. Jedino još možeš da sereš po tviteru. Majstore otpusti ručnu i pusti se direktno u septičku jamu u tvoje prirodno stanište. A meni se skini sa k**** jer sam ja svakako pogrešna crkva za tebe. Ovde možeš da najebeš posto si glup ko k****. I mogu da ti se userem u život i da te odučim od društvenih mreža. Batali me devojčice i pređi na nekog drugog! Moj ti je savet. Sa nepoštovanjem Aca Lukas

 

Hleba i igara. :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aca Lukas

 

21 hrs ·

 

Nastavak za Nebojšu Krstića: I ako ne budeš dobar TUŽIĆU te PAJTIĆU ups Tadiću ups Čedi ups Vučiću ups ne znam kome j**ote svima si u guzici. Znaš sta TUŽIĆU ja tebe tvom dečku! E tu si najebo kad ti on dođe! Imbecilu prestani da sereš, svima si se popeo na onu stvar! Ovo ti je žuti karton! Da ti objasnim, pošto si ti na fizičkom igrao EMA ESESA to se u ekipnim sportovima daje kao prva opomena. Nemoj da me teraš da ti dam crveni karton. Bolje ti je žuti on te podseća na tvoju najveću ljubav a i podseća te na ono što vidiš kad ustaneš sa wc šolje. To ti je kao da si se pogledao u ogledalo! Na bide, crni Krle. Na bideu pereš tvoju ribicu! Šolja Šolja! Ajde sad magarac jedan pamet u glavu i prozivaj sebi ravne!

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Insajderska informacija? Koji ce nam kurac. Za kroasane je dovoljno i ovo sto sada imamo. Samo je bitno da su ljudi radi :mhihi:

 

ma jok

 

informer pise da nam daju,a svi znaju da smo kupili,odavno je potpisan taj sporazum,samo sto se oruzje ne isporucuje preko noci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...