Jump to content

'bem ti život


ManiaC

Recommended Posts

Pa, do jaja je, sa 150 000 din mesečno, šta fali.

 

Osim ako ti zatreba zdravstvena nega, ali onda digneš kredit, siguran sam da može dobar da se uzme na tu platu.

 

Ha il kad oces da prosetas okolo a po trotarima najnormalnije voze i parkiraju kola.

Ili odes s detetom na igraliste da se igra u jbenoj piksli...

 

Kad oces da pakriras u centru? Kad oces preko mosta :haha: kolima

 

Kad oces... bilo kuda gradskim prevozim

 

Kad oces da provizas bajs po stazama (hahaha naivno)

 

Hahaha kao samo pare nam fale, vazi

  • Upvote 3
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto kazes i ovo moje sto si citirao su apsolutno u skladu jedno s drugim, uz sitnu razliku sto sam ja napisao 3x cifru umesto ovog 4-5x sto ti kazes.

 

 

 

Ha il kad oces da prosetas okolo a po trotarima najnormalnije voze i parkiraju kola.

Ili odes s detetom na igraliste da se igra u jbenoj piksli...

 

Nisam jos vodio maloga da se igra u piksli, gde to ima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto kazes i ovo moje sto si citirao su apsolutno u skladu jedno s drugim, uz sitnu razliku sto sam ja napisao 3x cifru umesto ovog 4-5x sto ti kazes.

 

 

 

Nisam jos vodio maloga da se igra u piksli, gde to ima?

 

Evo ovako je kod nas:

20150917183713.jpg

 

Kao bezanijska kosa fin kraj,al samo iz daleka... a i svako igraliste sluzi i kao parking.

 

Svuda osim u crkvenom dvoristu i svaka cast onoj zeni sto tamo cisti. A i tamo je zabranjeno pusenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posebnost se sastoji u ličnim uspesima i dostignućima, život u inostranstvu je sporedna okolnost koja dolazi sa širenjem vidika. Ogroman broj mladih ljudi ovde živi u iluziji da neko jedva čeka da ih zaposli zato što su imali prosek 9.8 na faksu. U praksi, niko ti neće ni pogledati CV ako vidi da se nisi bavio nekim usavršavanjem paralelno sa studijama. A 95% ljudi nije. Nas je upropastilo to jurenje diploma kao dokaza pameti, koliko je samo ljudi otišlo sa Filološkog na mastere po Francuskoj, a sada rade u Srbiji kao profesori jezika za 400-500 evra.

 

To i ja pričam godinama. Školstvo nam je užas, najbolje prolaze oni koji umeju da bubaju.

A i stoji taj kolektivno - individualni trip da će neko na zapadu samo pojuriti da zaposli svršenog studenta sa dobrim prosekom.

Oće kurac. Može samo ako kidaš neklu disciplinu, i tražiš manje para od nekog ko to isto radi, a radiš bolje, i brže od dotičnog. I naravno - reference, koje naši studenti nemaju.

A i da se ne lažemo, svugde u svetu je najlaklše zaposliti se po principu: "Ja znam nekog,l ko zna nekog, kojeg zna neklo", dakle, na preporuku, ili preko veze, kako kome drago.

Nema ništa dok se naše srednje i univerziteti ne povežu sa veliklim firmama (kojih nema u Srbiji), i gde se učenik, ili student, tokom celog svog školovanja upoznaje sa radom u kompanijama, sa ljudima koji rade po kompanijama, tako da neki studenti odmah i dobiju posao (ako to žele), nakon što su se pokazali na praksi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jeb'o ih mrtvi Zapad više.

Ako bih ikada bio primoran da palim preko, onda bi mi krajnja destinacija bila otadžbina Rusija, eventualno Jamajka, Kuba... Fidži... Nauru.

Krajnje je vreme da se organizujemo sa tim ''zapadofilima'' i pohvatamo kučićevu kamarilu, kao i onu pre njih, pa da im lepo zaplenimo marere i karere.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema ništa dok se naše srednje i univerziteti ne povežu sa veliklim firmama (kojih nema u Srbiji), i gde se učenik, ili student, tokom celog svog školovanja upoznaje sa radom u kompanijama, sa ljudima koji rade po kompanijama, tako da neki studenti odmah i dobiju posao (ako to žele), nakon što su se pokazali na praksi.

 

u NS postoji takvo privredno društvo - Telvent DMS (moguće je da su u međuvremenu promenili ime, to je u suštini Schneider Electric)

Share this post


Link to post
Share on other sites

u NS postoji takvo privredno društvo - Telvent DMS (moguće je da su u međuvremenu promenili ime, to je u suštini Schneider Electric)

 

Hm, da.

 

"U otvorenom pismu su još ocenili da je napad na najpopularniji studijski program u interesu jedino studijskog programa Primenjeno softversko inženjerstvo, koji je osmišljen u skladu sa potrebama kompanije Šnajder elektrik (Schneider Electric DMS NS), koji i inače privlači znatno manje studenata."

 

http://rtv.rs/sr_lat...ftn_642930.html

Edited by 23/16

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...