Jump to content

'bem ti život


ManiaC

Recommended Posts

@dačićev govor

neke stvari su napisane ne onako kako bi trebalo već onako kako ih je dača pogrešno izgovorio, kao da je neko samo doslovce ispisao ono što je čuo slušajući njega... a moja pretpostavka bi bila da bi taj koji bi mu spremao puškicu trebalo da zna engleski bar malo bolje... i možda da zna da formatira tekst... i možda da mu to nije drugar iz kafane pa da mu piše komentare "pazi ovo je zajebano"... i da je dačić završio bar 4 razreda osnovne pa da ne mora na kraju pasusa da mu piše "pauza" a na kraju da treba da ugasi mikrofon... i da dačić ima malo bolje penkalo od ovog galenikinog... i da je osvetljenje u jednoj takvoj sali malo bolje nego na slici (u sali ima mali milion svetiljka koje ravnomerno osvetljavaju sa svih strana ODOZGO, ovde je jedan izvor svetlosti sa leve strane, dovoljno blizu da pregori levu stranu slike a ostavi u mraku desnu, i dovoljno nisko da neravnine na papiru bacaju senku, meni liči na stonu lampu)... i da italijanski ministar ne popravlja telefon u srpskim servisima gde kradu slike iz uređaia... ili, ako je već hteo da rizikuje da pokvari međudržavne odnose dvaju zemalja slikajuću dačin blam, mogao je ranije da fotku pušti viral, prošli su meseci od onda... mada, možda je imao poteškoće da se poveže sa srpskom fejsbuk zajednicom... ali je verovatnije da je autor tek pre par dana video dačićev nastup...

 

bio sam sklon da poverujem da je tekst autentičan ali je autor preterao... a kontam da on nije ni hteo da neko ovo ozbiljno shvati ali nam je situacija takva kakva je da je lako poverovati u ovakvu priču...

Edited by johnnyzzz
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta se to istrazuje za Pajtica? Je l' da kupim Informer?

 

'Bem li ga, vredi ukrasti Informer na obližnjoj trafici i njime obrisati guzicu.

 

Slomiti kičmu uvozničkom lobiju.

Uvoz supstituisati izvozom.

Tačka.

Edited by vudun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok nesam živeja u inostranstvo takve zajebancije su mi bile smešne, ali su prestale da budu. Ima milion kvalitetni ljudi koji iz neki razlog ne može savladaju neki jezik ili, još češće, imaju neki prirodan naglasak (ko tipa ljudi iz Užice kad govore bilo koji jezik), ali je najbitno da mogu da se sporazumeju s drugi. Na naučne konferencije ima ljudi koji ne mož povataš dve reči od engleski, pa toj ne može da umanji njin doprinos (jedino dojam od prezentaciju). Naši političari u taj javna istupanja koriste s'svim prihvatljiv engleski koji im neje maternji jezik i sporazumevaju se. I da dodam ko primer da nema dva posto Francuzi čiji engleski nema tipičan francuski naglasak.

Edited by Álvaro Recoba
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@simon

previše vremena sam posvetio kucanju posta ali to je sastavni deo bivstvovanja na yumu

a nisam analizirao mnogo, na prvi pogled mi je izgledala loše slika sve ostalo se samo nadovezalo dok sam čitao i slušao uporedo...

Edited by johnnyzzz
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

engleski sa francuskim prizvukom je stravičan

 

u prethodna dva meseca sam dosta razgovarao preko telefona sa Francuzima iz jedne ozbiljne kompanije

da nisam znao na šta se razgovori odnose, ne bih skapirao o čemu tačno pričaju

grozni su, gutaju čitave reči

Edited by Underkuruz
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me tvoj francuski. Kako ga dozivljavash, govorish i kako dozivljavash zivot u fr. Stalno shvrljam, pa moram da vidim realno shta je u toj meri bolje u fr :)

 

Francuski izgovor engleskog:

 

Edited by Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

engleski sa francuskim prizvukom je stravičan

 

u prethodna dva meseca sam dosta razgovarao preko telefona sa Francuzima iz jedne ozbiljne kompanije

da nisam znao na šta se razgovori odnose, ne bih skapirao o čemu tačno pričaju

grozni su, gutaju čitave reči

 

Skroz. Kinezi i japanci pa indijci pa francuzi a i spanci. Zapravo kad odem na medjunardni sastanak engleski mi degradira dvaes poena :haha:

 

Al dobro sve to ide u rok sluzbe. U sustini istina je sto rece alvaro nisu stranci snobovi pio pitanju engleskog, bar ne iz mog iskustva. Samo dok se nekako razumemo i dok se zavrsi posao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me tvoj francuski. Kako ga dozivljavash, govorish i kako dozivljavash zivot u fr. Stalno shvrljam, pa moram da vidim realno shta je u toj meri bolje u fr :)

 

Francuski izgovor engleskog:

 

http://www.youtube.com/watch?t=57&v=f48nV1toCO0

 

Ja sam francuski učio 8 razreda u osnovnu i srednju, ali samo dosta pozaboravio bio, pa sam maltene počeo iznova. Francuski volim da pričam ponekad, uvredim se kad mi u neku radnju neko krene na engleski, jer nisam uspeo da razumem prvu reč koju je reko. Nekad mi kažu ljudi da nemam naglasak, neki primete da sam stranac, ali jbg. Nije savršen, ali nije ni tolko loš. Faktički i radim na francuskom.

 

Nant je za mene mnogo lep grad, ljudi su prijatni i zadovoljni, opušteni. Par puta je biran za najbolji grad za život u Evropi pre desetak godina, a i bio je zelena prestonica Evrope. Klima se promenila u poslednje vreme, ne pada kiša uvek, tako da je super, naročito proleće i jesen. Za ove tri i po godine nikad nisam doživeo neku neprijatnost što sam stranac. Ima dosta nji koji se pale na Srbiju, tipa jedan dečko oće na svaki način da dopre do Emu Bregović koja studira ovde. S druge strane, blizu je Hellfest. :)

 

Ovaj bend ima mnogo bolji engleski nego prosečan Francuz. Francuz će kaže: "Ај

ъ ин а кли

ъ

ъ блу скај

ъ ов

ъ

ъ з клоудс ви флај

ъ", faktički svaka reč se završava sa

ъ

ъ. Ja engleski pričam dvojako, onako kako sam učio u školu i sa istočnoevropski akcent.

Na kraj, bretonski niko nema pojma iako se ljudi ponose s Bretanju. Eve vi jedna fantastična numera na bretonski:

 

Jbg, zajeba me ovaj poluglas, Jebem majku na Vuka Karadžića što ga je izbacija.

Edited by Álvaro Recoba
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...