Jump to content

'bem ti život


ManiaC

Recommended Posts

Pa dobro, loži se čovek na doktorke.

Rodni bi stavio oglas za policajke. :)

 

 

Krivični zakonik o zelenaštvu kaže: "Ko za davanje novca ili drugih potrošnih stvari na zajam nekom licu primi ili ugovori za sebe ili drugog nesrazmernu imovinsku korist, iskorišćavajući teško imovinsko stanje, teške prilike, nuždu, lakomislenost ili nedovoljnu sposobnost za rasuđivanje oštećenog, kazniće se zatvorom do tri godine i novčanom kaznom".

 

Kako to, majka mu stara, se ovaj zakon ne odnosi na banke?

 

Ovo je i suština rada banaka ovde:

 

dakle, niko te ne prisiljava da pozajmiš od zelenaša, ali si opterećen teškim prilikama, a to neko koristi

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Државе постоје већ неколико хиљада година да би народи који су их створили у њима живели безбедно и кројили своју будућност по својој вољи."

 

Ovde sam prestao da čitam. Ako je ovaj zaista predavao na fakultetu, onda jadni ti studenti.

 

"више од 60% студената нишког Униврзитета планира да, по дипломирању, напусти Србију"

 

a od toga će 6% zapravo i napustiti, jer su ostali nesposobni za život u inostranstvu

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Државе постоје већ неколико хиљада година да би народи који су их створили у њима живели безбедно и кројили своју будућност по својој вољи."

 

Pun mu je tekst nekih naivnih izjava, ja sam to više kontao kao adekvatan pristup za Vučića i njegovu demagogiju/debilnost xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

toliki Cigani su se razmileli po Evropi, što ne bi mogli i naši ljudi

 

Pa zar će Cigani da nam budu bench :haha: Mada što da ne, znam mnoge Srbe koji uspešno žive u predgrađima Pariza i Malmea već 30 godina, jedva natucaju jezik domaćina, ponose se svojim poreklom i običajima, a socijalne aktivnosti im se svode na koncerte Viki Miljković i Dada Polumente.

 

Jes ali onda ne može da se oseća posebno što je među tih 6%.

 

Posebnost se sastoji u ličnim uspesima i dostignućima, život u inostranstvu je sporedna okolnost koja dolazi sa širenjem vidika. Ogroman broj mladih ljudi ovde živi u iluziji da neko jedva čeka da ih zaposli zato što su imali prosek 9.8 na faksu. U praksi, niko ti neće ni pogledati CV ako vidi da se nisi bavio nekim usavršavanjem paralelno sa studijama. A 95% ljudi nije. Nas je upropastilo to jurenje diploma kao dokaza pameti, koliko je samo ljudi otišlo sa Filološkog na mastere po Francuskoj, a sada rade u Srbiji kao profesori jezika za 400-500 evra.

Edited by oʞɾoƃ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zar će Cigani da nam budu bench :haha: Mada što da ne, znam mnoge Srbe koji uspešno žive u predgrađima Pariza i Malmea već 30 godina, jedva natucaju jezik domaćina, ponose se svojim poreklom i običajima, a socijalne aktivnosti im se svode na koncerte Viki Miljković i Dada Polumente.

 

pa o tome i pričam

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa i nije baš tako

toliki Cigani su se razmileli po Evropi, što ne bi mogli i naši ljudi

drugo je pitanje šta će tamo raditi

 

Samo je fora sto ganca zabole kako ce i sta ce da radi, ne razmislja o tome da li ce neko da ga sikanira, da ga zaustavlja, smatra nizom rasom i ostalo, dok prosecnom gradjaninu Srbije to pegla karakter (na zalost ili na srecu, vise ni sam ne znam). Vecina ljudi nije luda toliko da samo zapali negde bez ikakvog plana i da se nada najboljem, da ide na kutlacu u socijali i ostalo dok se ne snadje, a vecina tih sto bi da se snadju i zapale u stvari pojma nemaju i nisu videli nista dalje od svog dvorista, i ta vecina vrlo dobro to zna. Da se razumemo, i ja bih da zapalim odavde, vratio sam se iz Holandije sa odmora pre dva dana, i balavim i placem sto sam se vratio, i vec sada trazim sljaku u svojoj profesiji tamo :haha: Ali mi ne pada na pamet da zapalim tamo na divlje pa da trazim posao, smecarim po ulicama i ostalo.

Edited by ShinigаmY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam dobro potpisnika ovih redova, nikad nije bio član nijedne stranke.

 

Bio je jedan od najluđih ljudi koje poznajem. Olako potezao revolver. Brat.

 

Umro je juče.

 

Znam da je imao neku uzbudljivu dijagnozu.

Ne seri da je umro, ja mislio da drugar koji je izbacio taj članak drami nešto bezveze u statusu, a ono se u stvari odnosilo na smrt njegovu...

 

Nek mu je laka zemlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta moze da bude do jaja u drzavi u kojoj nista ne radi kako treba?Meni bi ovde jedino bilo do jaja da se organizujemo ko Kurdi i da krenemo da se bijemo sa okolinom.

 

Pa bi se tako valjda izborili za neke normalne uslove zivota..Dokle god je ovaj "marera karera" fazon Srbija ce samo tonuti jos dublje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...