Jump to content

Kućni ljubimci i životinjsko carstvo


bo88gdan

Recommended Posts

pa ti vodi posle učenike na ekskurziju.

 

što mi je veterinarka rekla da ne vakcinišemo štene od tri meseca vakcinom protiv besnila jer bismo mu tako usporili rast i razvoj? glasah za mačkonije onomad, nego, eto, postadoh kučkarka po prvi put, pa me interesuje :) reče žena, tek negde kad napuni 8-9 meseci. mnogi kažu da to nije tačno, nema opasnosti po psa i postoji zakonska odgovornost za obaveznu vakcinaciju.

Edited by temper

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ti vodi posle učenike na ekskurziju.

 

što mi je veterinarka rekla da ne vakcinišemo štene od tri meseca vakcinom protiv besnila jer bismo mu tako usporili rast i razvoj? glasah za mačkonije onomad, nego, eto, postadoh kučkarka po prvi put, pa me interesuje :) reče žena, tek negde kad napuni 8-9 meseci. mnogi kažu da to nije tačno, nema opasnosti po psa i postoji zakonska odgovornost za obaveznu vakcinaciju.

 

Ja sam moje pašče vakcinisao protiv besnila kad je napunila godinu dana, tad sam je i čipovao. Dešava se da nalete te inspekcije i treba imati čiste papire što se toga tiče. Tad sam dobio i pasoš za psa, Vakc protiv besnila i čipovanje je oko 1200 dinara ukupno.

Koktel vakcina protiv štenećih bolesti ide otprilike kad štene napuni 45 dana pa onda revakcina mesec dana posle vakcine pa opet još jedna revakcina posle mesec dana. Meni je tako preporičio i veterinar i čovek od koga sam uzeo štene.

Edited by serblackbeard
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sto rece blackbeard. Stene od 3 meseca uglavnom ne bi ni smelo da ima kontakt sa drugim zivotinjama (ne zbog besnila, vec stenecaka, narocito izbegavati macke), mislim da cak malo kasnije ipak ide protiv besnila vakcina, ne secam se sada kako smo mi vakcinisali psa bili, ali uglavnom do 45 dana idu ti kokteli itd.

Edited by ShinigаmY
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

koristilo bi malo edukacije i oko gramatike, zmija je "venomous" a ne "poisonous" :mhihi:

 

ima tu dosta navodnih karakteristika, npr. neko davno verovanje da otrovne zmije imaju glavu u obliku vrha strele i slično, ali ništa od toga nije opšta karakteristika, ima u svakoj kategoriji izuzetaka

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...