Jump to content

Fear and Loathing in YUMETAL


Face Of Melinda

Recommended Posts

studio-m.jpg

 

Quote

Već nedeljama traje brisanje Studija M (radija Novog Sada) sa lica zemlje. Neoradikali su rešili da tu naprave neki muzej (muzej Studija M????). Čisto sumnjam da je arhiva digitalizovana.
Kinesku četvrt su uspeli da unište, dva jedina nezavisna gradska prostora su pred gašenjem, tako da i kada prođe ova pošast od korone, u Novom Sadu neće biti mesta za svirke. Bitno da ćemo biti evropska prestonica kulture.

 

kina.jpg

Kakvi jebeni izrodi i degenerici više, o ovome se nigde ne piše u medijima, i stvarno je užasavajuće da im se dozvoljava da unište jedno od bitnijih kulturnih mesta u Novom Sadu, pogotovo što su silne data trake i zvučne zapise tek tako bacili u đubre. Uvek sam pojmio da su lale sa te kulturne strane, snažniji u volji od nas da očuvaju sve, ali evidentno je da su i njih ugazili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Počelo je još 2018 godine kada su najavili taj "Muzej M", ali sam mislio da će barem da stave u neko skladište ili da digitalizuju sve te silne koncerte i događaje što su snimljeni...

Večni optimista, a nadao sam se da će lale da barem sa te strane da dignu kuku i motiku jer ako barem nešto dobro rade to je očuvanje kulturne baštine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Počelo je još 2018 godine kada su najavili taj "Muzej M", ali sam mislio da će barem da stave u neko skladište ili da digitalizuju sve te silne koncerte i događaje što su snimljeni...

Večni optimista, a nadao sam se da će lale da barem sa te strane da dignu kuku i motiku jer ako barem nešto dobro rade to je očuvanje kulturne baštine...
U Beogradu su pre 15 godina pobacali ploče iz međuratnog perioda i brda knjiga iz lokalnih stanica i biblioteka.

I to Nemci kupovali medije i škartirali šiptarstvo zajedno sa Srbima.

Tip mi pričao bacili su miksetu radija, on pokupio iz kontejnera, zajedno sa džez pločama iz 1930-tih.

Ne znam jel bio DS ili DSS na vlasti, al isti kurac kao SNS.
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To što ovde spominješ me jedino podseća na nemili događaj sa PGP RTS-om, koji je u jednom momentu oko 2005 ako se ne varam odlučio da se rotasilja svih starih izdanja iz arhive, jer nisu znali kako da ih plasiraju i da li uopšte postoji interesovanje za reizdanje, pa im je jednokratno rešenje bilo baciti sve u đubre. Bane Lokner koji je radio neko vreme kao urednik u PGP RTS u periodu 2006 do 2008, spasio je većinu stvari sa deponije i pregovarao sa njima da reizdaju razne stare bendove poput Zlatnih Prstiju i Igre Staklenih Perli na Retrologiji.

Drugo što znam pouzdano iz njegove priče da je PGP RTS jedini posle raspada stare Juge, ostao sa funkcionalnim pogonom za pravljenje ploča, naravno i sa time nisu znali šta da rade i genijalci su napravili najveću grešku na svetu i prodali su delove, znači ne čitavu mašinu, već krucijalne delove koji funkcionišu pri presovanju ploča u inostranstvu jer su bili u fazonu ko kupuje ploče i hajde da uzmemo pare na ovome da pokrijemo troškove koji se samo gomilaju.

Da su bili pametniji sada bi uz malo više reklamiranja i cimanja mogli da drže čitav region i da se time bave punom parom, ako ne više tradicionalnim izdavaštvom.

Zato se sada bukvalno celi region Balkana kada trebaju da se prave ploče kontaktira ovu ekipu iz Praga https://xvinylx.com/


 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ne samo rts, sve državne stanice su imale svoje arhive i pobacali su sve. Ovo što sam slušao se odnosilo na RTV Politiku, imala je i audio zapise i sopstvenu biblioteku. Ne bi ne čudilo da su i Novosti slično prošle.

Sve je to klasična šok doktrina, baš kako je Naomi Klein opisala u knjizi. Upadnu neoliberali i prvo pobacaju stvari iz muzeja u Bagdadu, čitavu baštinu Mesopotamije da zatru jer šta će to njima kad im treba samo nafta, a narodu bi kultura pomogla samo da se konsoliduje protiv imperijalista. Daj Pink Iraq i rešena stvar.

sada i u Iraku i u Srbiji kulturno nasleđe se nalazi po privatnim kućama, ako je ko ukrao ili pokupio iz kontejnera. Najjače je što je SNS kao kritikovao svoje prethodnike što su im svi muzeji bili "under reconstruction" više od decenije, oni ih kao ponovo pokrenuli, Vesić bilde spašava kulturu s kockastim trgom republike i Stefanom Nimanijem od dvaes metara, a onda još počeli puniti novosadske kontejnere.

 

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...