Jump to content

Fear and Loathing in YUMETAL


Face Of Melinda

Recommended Posts

ma kakva levičarska revolucija, lgbtq, blm i animal rights su buržoaski feminizam i novohegelovska drombuljanja nesretnih raspuštenica iz predgrađa, nikakve veze nema s levicom

ostalo pričaš netačno, kolač koji se daje nižim slojevima se smanjuje od 1980. godine, kao i nejednakost ne samo na svetskom nego i nacionalnom nivou

to je pokazao Branko Milanović odavno, u Americi je lik #1 autoritet, kod nas jedva da su mu preveli tri teksta na peščaniku ili gde već objavljuju, bitniji je od Piketija

u Srbiji recimo je nejednakost manje rasla nego u Americi, ali je svakako rasla i rašće, smanjivati se neće

razlog je prost, profitna stopa je sve manja i iziskuje da tajkunski ološ sve više cedi suvu drenovinu, a to što je profitna stopa sve manja je razlog krize kapitalizma

zbog toga postoji konstantna potreba za nalaženjem novih tržišta i resursa gde će se širiti, i baš kad su trebali da se šire u Aziju i Afriku pojavila im se Kina uz Rusiju da im se suprotstavi

situacija je kao pred Prvi svetski rat, kad su postojala dva bloka i nisu htela da raspodele kolonije, a pritom danas ni same kolonije nisu srećne da im budu podređene

ne kažem da ćemo da ratujemo uskoro, zapravo velike sile znaju da su od WWI imale više štete nego koristi, a mi znamo i da su Srbi tu posebno nepouzdana gomila atentatora i gerilaca, samo im to još treba

ali oni krizu sada ne mogu da reše sem autoritarnim sredstvima a to je održivo desetak godina, možda i manje, pogotovo kad usled krize poskoči nezaposlenost, mislim na Balkanu će da poskoči do kraja godine, realno

Vučić će teško da se održi ako posustane ekonomija zbog krize, a bukvalno je primer toga da je primoran da sastavlja sve veću koaliciju da bi zadržao vlast, o diktatorskim sredstvima da i ne pričam

jeste on koliko juče ušao u trgovinu sa Evroazijskom unijom i sad žonglira između dva bloka, što je zapravo vrlo dobra pozicija i može se pametno unovčiti, ali hoće li zaista išta biti od toga zavisi koliko je SNS alava kompradorska žgadija. Recimo, ako je samo žgadija bolje je nego da su kompradori, ali ko će to znati u ovom trenutku

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, Srbin Hamza said:

ostalo pričaš netačno, kolač koji se daje nižim slojevima se smanjuje od 1980. godine, kao i nejednakost ne samo na svetskom nego i nacionalnom nivou

Ne kažem ja da će kolač procentualno da raste (kakav bi to posao bio za reptile lol), ali narod sada ima više nego što je imao 1980. godine, ima veći komfor, bolju zdravstvenu negu, duži životni vek, tehnologiju i ostale pičke materine. Ti si već pričao kako se sa time ne slažeš jer smatraš da nauka stoji u mestu i da je jedino što je izmišljeno zadnjih 50 godina android telefon. 😛

Postoje ljudi koji pričaju i tvoju, a postoje i koji pričaju ovu moju priču, nije mi neki faktor koja imena i autoriteti stoje iza koje, čak se u dobroj meri i preklapaju priče sem što ti vidiš wishful thinkingom (i u skladu s tim probiraš samo one s čijom se pričom slažeš) neku krizu i nadolazeći krah kapitalizma, i vidiš rešavanje pobune autoritativnim merama, a pobune nit ima na vidiku, niti su mere autoritativne nego se mažu oči komforom, bajkama o jednakosti i legalnom vutrom. Tu mislim više na civilizovani zapad, svestan sam da se stvari rešavaju autoritativnim merama u Kini, Rusiji, Indiji, Srbiji i ostalim kretenskim državama gde je narod mnogo dublje i tragičnije zatupljen. I pričamo o direktno/tradicionalno autoritativnim merama, a možemo da se složimo da je i mazanje očiju narodu prividom demokratije dok se u pozadini drži čvrst stisak nad svim što je bitno - vid autoritarijanizma.

Shvatio sam u međuvremenu da me mrzi da idem dalje u detalje, ne zanima me to dovoljno (evo sve si u pravu), ali živi bili pa videli da će za 10 god situacija biti "opet to, samo drukčije" xD

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate, koji si smor... s jedne strane ok, možda je dobro što me mučiš da ti tražim detalje a mene mrzi, a trebalo bi da me ne mrzi, ali si i dalje smor

npr, to što tvrdiš da "narod sada ima više nego što je imao 1980. godine, ima veći komfor, bolju zdravstvenu negu, duži životni vek, tehnologiju i ostale pičke materine", odakle? Naravno da nije tačno. I ne da nije tačno za Srbiju, nego nije tačno ni za Švedsku. Ljudi imaju manju kupovnu moć u Švedskoj danas nego 1980. U SAD stagniraju plate a inflacija raste a pritom nemaju ni bolje zdravstveno osiguranje. To nešto malo tehnologije koja šljaka u zdravstvu, pa to većina Amerikanaca ni ne vidi za života. Ne kažem da Šveđani generalno kao imaju na mnogo šta da se žale, sigurno su u mnogo čemu napredovali, ali njihova kupovna moć i njihova prava baš i nisu, ona opadaju polako ali sigurno od švedske socijaldemokratije iz 1970-tih godina, u nekom trenutku će da se osakate i znatno vidljivije.

naravno, ja da tražim društvenu statistiku za svaku zemlju to je brate smor, al gledaj ultimate dokaz svega toga: kontaš li da Nobelova nagrada za ekonomiju ne postoji? To jest, postoji "nešto" što Švedska akademija nauka dodeljuje kao "Nobelovu nagradu" a što zapravo nije nikakva Nobelova nagrada. Izmišljena je 1968. godine a sam Alfred Nobel je stvorio fondaciju za dodelu nagrada za mir, književnost, medicinu, fiziku i hemiju. Nikakvu ekonomiju. 

A onda 1968. godine izmisle nagradu koju ni ne isplaćuje Nobelova fondacija i počnu da dodeljuju titule ekonomistima koji njima odgovaraju, da ne kažem sad - neoliberalima. Bukvalno Sverige bank i svi koji stoje iza nje (čitaj kapitalistička bagra) izmislila nagradu da propagiraju svoje pretežno bandite kao autoritete u oblasti ekonomije i društvenih nauka, kako bi podrivali švedsku socijaldemokratiju i polako prošli kroz neoliberalnu tranziciju, za sada znatno bezbolniju nego balkansku tranziciju, svakako, ali to je zato što se socijaldemokratija još tamo dobro drži, a pitanje je koliko će.

A to da neki tamo Britanci ili Francuzi žive bolje, pa da, zato su breksitovali ili glasaju za Le Penovu. Zato se pojaviše neofašisti u Austriji i Nemačkoj, pa i u Skandinaviji. Zato Tramp itd... Nije Nordic Noir neka izmišljotina zaludnih Skandinavaca nego se tamo bukvalno kuva najgrđa zavera već 50 godina.

Polako se razlaže sve ono što se kao država blagostanja stvaralo 1945-1980, već se dobro oseća u većini zemalja, već se pale automobili na ulicama Pariza, jebu se po američkim gradovima, ti brate kao da ne pratiš mlaćenje naroda s bezbednosnim organima i skori dolazak crnokošuljaških paravojski, koju već imamo doduše u Srbiji. Srbija je ovde nažalost budućnost Evrope, živi bili pa videli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Džabe ti kupovna moć 1980. godine, kad za pare za koje danas dobiješ jače zube od pravih, tad si dobijao leguru 30% bakar 70% živa koja ti korodira i raspada ti se u ustima, da ne pričamo o toksičnosti žive, nije postojao ultrazvuk, umiralo se od kamena u žuči, upale slepog creva, itd itd itd, baš me briga za tvoja mrtva slova na papiru, korigovana za stopu inflacije :haha:

Za pare za koje si tad dobijao šklopociju koja ti sve koske slomi u slučaju saobraćajke, danas dobijaš auto koji se pri udaru raspada na isplaniran način tako da se pri istim brzinama gine drastično manje nego tad, itd itd. (Evo Žex ti je ispunio želju i napravio i leteće auto)

Danas je duži životni vek, veća je sigurnost, ljudi manje rizikuju, mekši su, nema ni mojega od revolucije.

Mene prvog boli kurac za revoluciju i ponosim se time...

Evo čude se tvoje kolege boomeri istome što i ti:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 hours ago, Demon Seed said:

 

Za pare za koje si tad dobijao šklopociju koja ti sve koske slomi u slučaju saobraćajke, danas dobijaš auto koji se pri udaru raspada na isplaniran način tako da se pri istim brzinama gine drastično manje nego tad, itd itd.

Pa netjemo valjda i dalje da vozimo bubu, fitju i tristatja, majka mu stara?

Valja je tehnologija na automobili uznapredovala, za koji moj su onda živele prošle generacije? To bi trebalo da se nadogradjuje, da svaka sledetja generacija od kolca bude bolja i bezbednija.

E, a tehnologija izrade bolja, troškovi proizvodnje manji, a novi autitji sve skuplji i skuplji... Bankarski šizofrenluk, drugim retšima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, VoivodBG said:

nema tu te privatizacije, imaš li tekst izmena zakona?

5 hours ago, Demon Seed said:

kad za pare za koje danas dobiješ

ti si bre naopak čovek, možda si i nastran...

dakle, tehnologija napreduje i nije poenta da se poredi tehnologija iz 1980. godine jer se ne porede babe i žabe već kupovna moć koja je univerzalna varijabla

ukratko i uprosto, kupovna moć ti je kada auto novo 1980. kupiš za 10 plata a 2020. novo auto možeš da kupiš samo za 30 plata

stan? Kolika je kupovna moć što se tiče stana danas i pre 40 godina?

ukratko, naša generacija je siromašnija od svojih roditelja. I to ne pričam za Balkan nego za svet. Današnji Amerikanci su siromašniji od svojih dedova. Možeš ti da umišljaš da imaš mobilni telefon, imali su i roditelji vokmene i satelitske antene, dede i gramofone, ali to nije za poređenje već životni standard koji se ne menja prosto jer je standard, koliko za stan, kolko za auto, kolko za nameštaj, pa što ne i kolko za tehnologiju koja u tom trenutku postoji

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I onda je mrmot shvatio da je kupovna moć jedina univerzalna varijabla koja je bitna u priči, sklopio AK47 na pokretnoj traci i uzviknuo "la revolucion!"

Sve je isto kao i pre, samo se kupovna moć razlikuje, svet (svest) se suštinski ne menja, istorija se ponavlja, i ostale poštapalice za umnu lenjost i romantizovanje prošlosti.

Najjače je što sam u prethodnom postu upotrebio mobilni telefon kao primer da te iskritikujem što sereš kako je mobilni telefon jedino novo što je nauka donela zadnjih 50 god, da bi ti već u sledećem postu ponovo pokušao da upotrebiš taj argument :haha:

"Ali to nije za poređenje već životni standard koji se ne menja prosto jer je standard", ti si vernik, naučio si na tom faxu pojmove i definicije i ne koristiš ti njih nego one koriste tebe. Nije ti to dogma čoveče, standard kao parametar ima svoje granice u smislu relevancije za procenu opšteg stanja. I posle ja nastran.

U kontekstu toga šta taj standard i kupovna moć predstavljaju sad, a šta su tad predstavljali, treba uzeti u obzir sva dobra za koja se kupovna moć koristi, jer stvari devalviraju, ono što je nekad bio kvalitet, danas je krš, a devalviraju i radna mesta, ono što je nekad bio važan šraf u sistemu i dobro radno mesto, danas je tehnološki višak i taj posao radi kompjuter ili robot. Ne radi se o tome da li se meni to sviđa ili se ne sviđa, nego se radi o sagledavanju realnosti, koju ti posmatraš isključivo kroz parametre koje su ti zadali kad su te programirali na faxu, kao što rekoh gore.

Poyyyy

P.S. Radi perspektive pomenimo i da je tad bilo skoro duplo manje ljudi na planeti nego sad. U koju kućicu kucamo taj parametar?

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate, šta lupetaš i zamrzavaš u vremenu stvari... dakle, mogla je tehnologija da napreduje i bez uvećanja nečije profitne stope i realnog smanjenja plata kod većine građana

mešaš babe i žabe, napretkom tehnologije ćeš sutra da opravdavaš robovlasništvo, jer pazi ovaj rob je napravio alatku za produženje penisa

reko si živi se bolje jer imamo telefon, pa vidiš da si drogiran. Živi se bolje onda kada se objektivno živi bolje, a to je kupovna moć

jebe mi se za taj telefon ako ne mogu da imam stan i nov auto, kakva mi je to kupovna moć

oćeš da ideš na operaciju da uvećaš sise, samo izvoli, ali mogo si da ih uvećaš, izvadiš selpo crevo, i vratiš se svojoj kući svojim novim autom 

a ti nikako da završiš faks ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Protivrečiš stvarima koje su odavno dokazane u vezi kupovne moći globalno, Dimon vs Piketi i Milanović i Volerstin i Kastels

Ja ne znam bukvalno nijednog istraživača da bulazni to što ti govoriš


Elem, eo još propagande kad si ljubitelj

https://www.rts.rs/page/stories/ci/story/3/region/4443274/albanija-srbi-zivot-gvozdena-zavesa.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 7/14/2021 at 1:39 PM, Srbin Hamza said:

 

Vučić će teško da se održi ako posustane ekonomija zbog krize, a bukvalno je primer toga da je primoran da sastavlja sve veću koaliciju da bi zadržao vlast, o diktatorskim sredstvima da i ne pričam

 

Vucic ce jako lako da se odrzi zato sto vecinski deo ovog naroda nema dovoljno mozga  da sam proceni da nam je ekonomija u kurcu 

vec zdravo za gotovo kao jebenu dogmu prihvata informacije koje mu Vucic, Mali i ostali degeni preko hepija i pinka kazu

matorci svrsavaju na ekonomskog tigra

a oni najvise i glasaju jbg 🙂 

Da ne pricam o tome da ne postoji jebena normalna opozicija koja moze da ima neki znacajni uspeh na izborima 

Share this post


Link to post
Share on other sites

8 minutes ago, bo88gdan said:

Da ne pricam o tome da ne postoji jebena normalna opozicija koja moze da ima neki znacajni uspeh na izborima 

pa da, ali ovo kad bi poredili s nekim prošlim vremenom nije 2012. nego 2008. godina, početak krize

već 2010. Tadić nije imao većinu

ja ne kažem da će tako i sada biti ali trenutna situacija je veštačko održavanje sistema koji će kad-tad posustati

Vučić je podigao javni dug bar 10% prošle godine kako bi glumio tigra, kad bi digao još 10% do kraja ove bio bi u istom sosu kao i Tadić - 60-70% dug

dakle, sad se lomi, ovaj litijum i Rio Tinto doduše mogu da ga spase

ali to je sad posebna priča šta će tu biti

svakako je litijum bitna stvar narednih 10-15 godina i na to se treba fokusirati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve da nam lupe sankcije ko 93, i da nema lebac po radnjama i sve ostalo, Vučić će ostati ba vlasti još jakooo dugo. 
Drži sve medije, razvalio je opoziciju, časti s' vremena na vreme penzionere po 30 evra (naših para), ima ogromnu siguricu glasačku mašineriju po svim državnim firmama i institucijama... 

Ja stvarno ne vidim šta može da ga uruši u dogledno vreme. 

Još manje razumem opoziciju i njihova maštanja da će pasti sledeće godine, svake godine. 
Ako hoće da padne, treba da krenu od malog, i da se nadaju da će za 5 god. imati 15-20% birača, pa onda ozbiljjnije da udare na režim. 
U stvari, da su to uradili 2015, sad bi već Vučić bio na klimavim nogama. 

Nemušti Janković je imao 18-19% i to su uspeli da razbucaju da sad svi zajedno imaju 3%. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...