Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

iz kojih premisa si dosao do tog zakljucka?

 

DJB kao kolektiv jeste pametniji od jednog SJ.

Da je SJu interes građana na prvom mestu, on bi pregovarao sa njima i ugovorio npr. tu kandidaturu za gradonačelnika itd, valjda bi mu dali toliko, i tako bi imali realnije šanse da naprave dobar rezultat. Što se same politike tiče ne verujem da se nešto naročito razlikuju pa da tu nešto ne štima.

 

Dakle, zeznuo je stvar, stavio je svoj solo nastup ispred takvih aražmana i umanjio šanse da trenutno najnormalnija politička grupacija postigne neki uspeh, da li zbog ega ili čega već, ne verujem da je neki finansijski interes u pitanju, možda sukob interesa jer ga već DS podržava, neam pojma koja je hronologija i nisam im držao sveću dok su pregovarali, ali tako to meni izgleda odavde. :)

 

kapiram da je pre godinu dana dogovorio sve sa ds-om, s obzirom da mu u avgustu istice mandat.

 

možda sukob interesa jer ga već DS podržava

 

Bingo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako SJ dobije izbore ne može (niti bi hteo) da preuzme DS. Ako izgubi, biće kao što kažeš.

 

naravno da bi hteo. ako u kihotovskom poduhvatu racuna na ljude, pesadiju i desetare - neko ce mu trebati, neka ekipa koja ce ga slusati.

ds ne mora da preuzme "formalno" moze i "sustinski". ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne tupimo, aj' u opkladu da će VJ imati više glasova od SJ.

Ako ti pobediš, evo ja ću ovde javno napisati velikim crvenim slovima "Jeo sam govna, jer sam bio slep, pored očiju!".

Ako ja pobedim, ti onda odeš sa Džonzijem na pivo.

 

moze

 

ja se pridružujem opkladi i tvrdim da će janković imati više, ako izgubim i ja ću na pivo sa džonijem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne vidim u kojim će gradovima ova povećana izlaznost da pomogne Saši Jankoviću osim u Beogradu, Novom Sadu i Kragujevcu. Ajd' može i Kraljevo, Čačak, Užice... Ubeđen sam da će SJ u Nišu očajno da prođe, a o ostalim gradovima južnije od pomenutog pojasa da ne pričam...

 

Zašto ne bi dobro prošao? Evo, Radulović je na prošlim izborima u Nišu imao najjači skor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se same politike tiče ne verujem da se nešto naročito razlikuju pa da tu nešto ne štima.

 

Zapravo, DS i DJB se poprilično razlikuju što se tiče politike, samim tim i SJ i DJB.

DS je na pozicijama da bi radio isto što i SNS (samo brže i bolje), i verovatno bi uveli sankcije Rusiji, i Šutanovac odavno zagovara ulazak u Nato, i isto bi davali subvencije stranim firmama, i slepo bi slušali MMF.

DJB stalno govori kako nisu za ulazak Srbije u Nato, kako nisu po svaku cenu za ulazak u EU (raspisali bi referendum), kako ne bi uveli sankcije Rusiji, ne bi davali subvencije strancima, i imali bi jaku socijalnu politiku.

 

To su poprilične razlike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako to nisu bitne razlike, ne znam šta jesu? :)

To su ključne političko-ekonomske stvari.

Ali simpatizeri SJ i DS ne vide te razlike, niti razmišljaju o njima, nego slepo podržavaju ovog ili onog. U tom smislu, ja ne vidim da su puno odmakli od klasičnog SNS birača po ostrašćenosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta god da bude, neće ovi izbori biti tako loši. S jedne strane, svi su se sakrili iza Vučića, pa se ne vide SPS i ostala bagra i definitivno će oslabiti dosta. S druge strane, ni bivša vlast (Šule, Tadija, Velja) se ne eksponira mnogo. Zapravo, više mi se čini da će Jeremić i Janković postavljati uslove i pravila onima koji hoće da im se prikače posle izbora. Nadam se da će Radule i Boško skupiti 10k postpisa (i uzeti po 4-5%). Mislim da će ovi izbori definitivno ojačati opoziciju, koja će biti na stabilnih 40% i biti samo još jača. Čak i ako psiho pobedi, to već dovoljna podrška da se krene sa jačim pritiscima sa svih strana. Ako se dogovore naravno :) A tek ako Vučko pukne, onda odoše svi njegovi sa njim u paketu

Share this post


Link to post
Share on other sites

@elf

osnovna razlika je u tome sto je djb spreman (mislim imaju volje a i znaju) da jebe mater redom po korumpiranom drzavnom aparatu. recimo, zamisli da miroslava kao finansijiski strucnjak ima odresene ruke da ceprka po ugovorima i izvestajima i da trazi ko je kako krao. na primer. to za mene cini najvecu razliku izmedju ds i djb, nato mi je tu vise kao neka deseta prica..

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tog Draškovića više cenim od Šešelja. A za pizdoustog je i Ted Bandi bio gospodin čovek.

 

Hitla i Musolini su bili pošten svet za ove kradikale.

Edited by vudun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto ne bi dobro prošao? Evo, Radulović je na prošlim izborima u Nišu imao najjači skor.

 

Takav utisak sam imao, mislio sam da je Radulović prošao osrednje u najboljem slučaju u Nišu, moguće da sam se zajebo, ali u svakom slučaju, kad su Nišlije volele Beograđane? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@elf

osnovna razlika je u tome sto je djb spreman (mislim imaju volje a i znaju) da jebe mater redom po korumpiranom drzavnom aparatu. recimo, zamisli da miroslava kao finansijiski strucnjak ima odresene ruke da ceprka po ugovorima i izvestajima i da trazi ko je kako krao. na primer. to za mene cini najvecu razliku izmedju ds i djb, nato mi je tu vise kao neka deseta prica..

 

To je sve pitanje.

Pričali su i mnogi pre Radulovića slične stvari, pa prc. Utalili se, čim su došli na vlast. Ne bih ja nikome verovao stoprocentno, iako mi se sviđa mnogo toga što kaže Radule.

A Miroslavu Milenović slabo poznajem iz medija. Gledao sam je sa Radulovićem, po tim njihovim djb intervjuima, ali me nije nešto inspirisala, pa sad da googlam emisije sa njom.

 

A tek ako Vučko pukne, onda odoše svi njegovi sa njim u paketu

 

Ja nešto razmišljam. Možda ona današnja Informer stranica i nije toliko debilna, koliko izgleda na prvi pogled.

Verovatno će Informer najjače udariti na Vučića, kad Vučić prsne, i u tom smislu, Informer će i dalje objavljivati da Vučić ima mali penis, ali ovoga puta izistinski.

Kad pogledaš današnju stranicu i tu bljuvotinu, na prvi pogled izgleda kao da ga Informer pljuje... što možda i nije slučajno...

 

Na stranu sve to. Urednika Informera treba zatvoriti ( i Informer zabraviti) samo zbog te naslove, nevezano da li se radi o Vučiću, ili bilo kome drugom. Jednostavno vređa javni moral i inteligenciju.

Otkada ja pričam da demokratija nije anarhija. Treba svako da kaže svoje mišljenje, ali ako prelazi granice ljudskosti i nekog nivoa, treba cenzurisati strogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa Vučećiveć je sto puta do sada prekršio zakon, nekoliko kazni je i platio, ali samo "koliko mora" jer pripada vlasti. Da je pravosuđe nezavisno i efikasno, do sada bi bankrotirao.

 

Radule da je hteo l da krade, ne bi izašao iz Vlade. Niko nije napustio vlast kao on, i to posle samo 5 meseci. Oni teletabisi kao što su Krstić, Tasovac, Verbić... su jedva čekali priliku da se izvuku kad su videli s kakvom budalom imaju posla.

 

Nije Radule sigurno zlatan, ali je DJB ubedljivo najbolja opcija. Nadam se da se neće obrukati na izborima jer u narednih 4-5 godina više DJB treba nama, nego mi njima. Osim kad se skupljaju potpisi :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Je l' postojalo to možda u nekim Jugoslavijama prethodnim? Mogu misliti :haha:

Drug Tito je bio najbolji Zaštitnik Građana

 

bilo je nesto sto se zvalo drustveni branilac samoupravljanja sto se provlaci da ima neke paralele. al da pisma titu. to su dobijali cinovnici u opstini i citalo se pomalo.

 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...