Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Tako što će protestovati dok se ne sprovede ono što se podrazumeva. U smislu ako bi zamenili ljude u RIK-u i RTS-u i doveli npr. Đurđevića i Milanovića, protesti bi se nastavili. Ukoliko bi doveli npr. Miodraga Majića i Brankicu Stanković :bigblue: protesti bi prestali

 

@LIB

Ja se nikome ne izvinjavam, ne osećam se ogdgovornim i svakog ko bi mene krivio za nešto, oterao bih u 3 pm. Sa osmehom. Razumnim ljudima koje tema zanima objasnim o čemu se radi. Ali gde god sam bio i s kim god sam pričao (posebno ljudi van Evrope) skoro niko nema pojma o Srbiji. Ni o ratu, ni o istoriji, ni o geografiji. I da, upoznao sam čoveka iz Brazila koji je za Srbiju čuo jer je pratio Zimonjića, a ne Đokovića :)

 

Imam mnogo prijatelja muslimana, i niko me nikad nije deklarisao kao čoveka iz genocidne zemlje. Možda je to do ljudi oko mene, ko zna. Ne volim da generalizujem. Ima ljudi koji Nemce i dalje smatraju za genocidne, ima i mladih Nemaca koji se tako osećaju, ali za mene su i jedni i drugi budale.

 

Naučiti ljude da mogu da budu ponosni ili da se stide samo onog što su oni uradili. A ne da se ponose tuđim (ne)delima, ili još gore mestom rođenja. K'o da čovek to može da bira.

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako što će protestovati dok se ne sprovede ono što se podrazumeva. U smislu ako bi zamenili ljude u RIK-u i RTS-u i doveli npr. Đurđevića i Milanovića, protesti bi se nastavili. Ukoliko bi doveli npr. Miodraga Majića i Brankicu Stanković :bigblue: protesti bi prestali

 

@LIB

Ja se nikome ne izvinjavam, ne osećam se ogdgovornim i svakog ko bi mene krivio za nešto, oterao bih u 3 pm. Sa osmehom. Razumnim ljudima koje tema zanima objasnim o čemu se radi. Ali gde god sam bio i s kim god sam pričao (posebno ljudi van Evrope) skoro niko nema pojma o Srbiji. Ni o ratu, ni o istoriji, ni o geografiji. I da, upoznao sam čoveka iz Brazila koji je za Srbiju čuo jer je pratio Zimonjića, a ne Đokovića :)

 

Imam mnogo prijatelja muslimana, i niko me nikad nije deklarisao kao čoveka iz genocidne zemlje. Možda je to do ljudi oko mene, ko zna. Ne volim da generalizujem. Ima ljudi koji Nemce i dalje smatraju za genocidne, ima i mladih Nemaca koji se tako osećaju, ali za mene su i jedni i drugi budale.

 

Naučiti ljude da mogu da budu ponosni ili da se stide samo onog što su oni uradili. A ne da se ponose tuđim (ne)delima, ili još gore mestom rođenja. K'o da čovek to može da bira.

Brate missujes poentu,imam i ja individue sa kojima se druzim iz svih krajeva sveta. Imam drugara i iz Albanije? To nema apsolutno nikakve veze sa realnim stanjem. A to sto bi ti nekog u 3 picke materine je isto druga stvar i tice se samo tebe a ne svih nas. glavni predstavnik tvoje zemlje PREDSEDNIK se tice svih nas i sta on prica i koju pricu fura se tice SVIH NAS. I u tome je razlika,ti licno mozes da se preshaltas na kuran ili ja? koga bi za to boleo kurac....

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako postoji odluka suda koji mi priznajemo, onda ne vidim problem. Takođe, on je pravnik, verovatno bolje od nas zna. Poenta je da ja nikom ko kaže da je to bio genocid ne bih ništa zamerio, posebno ako pri tom kaže da je su Oluja i Martovski progrom takođe genocid. Definicija je jasna - svaka namera jedne grupe da na određenom prostoru ubije ili protera drugu grupu na nacionalnoj, verskoj ili rasnoj osnovi je genocid. Brojevi se nigde ne pominju. A ti zaključi gde je i kada to bio slučaj. Za mene od Triglava do Vardara od 1991. do 2004.

 

I još jedno poređenje za kraj. Ti ideš u koloni vozila i svi vozite 20 km/h iznad ograničenja. Policija zaustavi samo tebe, kazni te i samo ti platiš 15.000 rsd, a ostali ništa. Da li više ceniš čoveka koji bi rekao da si napravio prekršaj ili onog koji tvrdi da su svi vozili po propisima? I da li misliš da bi trebalo uložiti sve resurse na tvoju žalbu ili prihvatiti katnu i raditi na skupljanju dokaza za njihovo kažnjavanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako postoji odluka suda koji mi priznajemo, onda ne vidim problem. Takođe, on je pravnik, verovatno bolje od nas zna. Poenta je da ja nikom ko kaže da je to bio genocid ne bih ništa zamerio, posebno ako pri tom kaže da je su Oluja i Martovski progrom takođe genocid. Definicija je jasna - svaka namera jedne grupe da na određenom prostoru ubije ili protera drugu grupu na nacionalnoj, verskoj ili rasnoj osnovi je genocid. Brojevi se nigde ne pominju. A ti zaključi gde je i kada to bio slučaj. Za mene od Triglava do Vardara od 1991. do 2004.

 

I još jedno poređenje za kraj. Ti ideš u koloni vozila i svi vozite 20 km/h iznad ograničenja. Policija zaustavi samo tebe, kazni te i samo ti platiš 15.000 rsd, a ostali ništa. Da li više ceniš čoveka koji bi rekao da si napravio prekršaj ili onog koji tvrdi da su svi vozili po propisima? I da li misliš da bi trebalo uložiti sve resurse na tvoju žalbu ili prihvatiti katnu i raditi na skupljanju dokaza za njihovo kažnjavanje?

Neinformisanost brate moj. Ne zameram ti zaista sto mislis da znas o cemu pricas jer ti je srce na mestu,to mogu sa sigurnoscu da zakljucim.

Voleo bih da i sa drugih strana (izmisljene drzave) imaju isti takav stav al kad vidis te procente i narod generalno... tesko. Poenta je da mi nase "generale" teramo pod mac a oni njihove docekuju kao heroje,pljujes po sebi i svojima i ocekujes da ti se dobro vrati... PA NIKAD. To se nigde nije niti ce se ikad desiti.

Edited by Lord Iffy Boatrace
  • Upvote 5
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

U sta se ovo tesa uvalio?

 

Mogli bi da se pozabavite nekim drugim stvarima kao na primer sa tim da vaš kolega Teša Tešanović nasrće na devojku, hvata je za ramena, trese i gura agresivno unazad jer ona ne zeli da stane da šeta. Devojka se otrgla od njega i pobegla sa strane na trotoar .Ja sam to video svojim očima i jedva smirio tu devojku jer se naravno uplašila i počela da plače zbog smrada novinarskog koji pokušava da kontroliše onoliku masu.

Tešo, znaš šta se radi sa takvima u zatvoru ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U sta se ovo tesa uvalio?

budaletina primitivna

 

videh snimke toga, onaj klasični "ša e bilo" pristup, unošenje u facu i kurčenje i to sve na neku devojčicu.

teša u borbi protiv komunjara na protestima i u želji da ih preuzme, on i nekoliko njemu sličnih volova.

 

mada nazvati njega novinarom je malo nategnuto

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kuruz

Može i obrnuto - smeta ti što je Hag oslobodio Gotovinu, a ne smeta što je Perišića? Niko nije kriv dok se ne dokaže, ti to valjda znaš. Ako nisu mogli da nađu dovoljno dokaza protiv Dinkića šta drugo može da se radi. Ako je bilo propusta u suđenju, onda tu treba tražiti odgovorne. Da li postoji način da se kazni onaj ko je dopustio da Karićev predmet zastari? Već sam rekao da znam da su se skoro svi oni dobro oprali i da će biti skoro nemoguće naći im nešto zbog čega se mogu kazniti, ali bar se mogu sprečiti da utiču na državu. Bar se mogu debelo oporezovati ako imaju imovinu i firme za koje ne mogu da dokažu poreklo, neka šteta se može nadoknaditi.

 

Ako nije bilo dovljno dokaza protiv ostalih u Hagu, onda smo morali da se potrudimo više i te dokaze dostavimo. Ili ako je bilo očiglednih propusta u radu suda, koje smo mogli dokazati, onda da ga ignorišemo. Ili smo mogli sve naše generale da prebacimo u Rusiju, pa nek ih tamo traže, kao naciste u Argentini. Ili ako Hrvati slave 5. avgust kao državni praznik, onda ćemo i mi 9. januar. Sa obe strane Drine. I 19. novembar i 1. decembar, i 21. april i 9. maj. I bilo koji drugi dan kad je naša vojska zauzimala teritoriju van prethodno priznatih granica ili oslobađala okupiranu.

 

@LIB

Ja nikad neću poštovati vojnika ili vojskovođu koji proteruje ili ubija civile. Bez obzira čiji je. Ne sećam se da smo ih ranije imali. Ja ne znam, ali ako se više interesuješ za istoriju, reci mi da li su tako nešto Putnik i Janković naredili i radili na Kosovu tokom I balkanskog rata?

 

Mi zbog našeg obraza ne treba da dozvolimo da nam u istoriju uđu Arkan ili Sloba kao branioci naroda. Mi treba da proverimo činjenice i vidimo ko je od naših genereala činio zločine, a ko ne. Kakve su naredbe davali, ko ih je poštovao, ko nije. Čisto da znam ko od njih treba da stoji pored Mišića, a ko pored Arkana.

 

Mi ne cenimo naše žrtve i heroje i ne osuđujemo naše zločince. To ranije nismo radili i to je naš najveći problem.

Edited by Dead Man Drinking
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

u kakvom vi lepom svetu živite

 

hag je pošten sudtreba poštovati presude

 

ne treba protestvovati, već glasati.

pa glasali smo, možemo i svake godine ovako da glasamo.

 

vučić sutra da donese zakon o zabrani javnih skupova i počne da lema studentariju, vi kao da biste rekli: pa eto, to je po zakonu.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kuruz

Dobro ajde, nek bude Radić ili Šešelj onda :D

 

@truli

Mislim da za to treba ustav da se menja. Mada ovi protesti i nisu po zakonu. Jedino što zakon o javnom okupljanju treba da bude takav da to dozvoli, a krivični takav da krivćno delo spreči ili sankcioniše. Ali Vučko ih obrnuo

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo je stranačkih špijuna na ovim protestima. Okolo, sa strane.

Ne znam za ostale gradove, ali u Nišu radnici Parking servisa motre na demonstrante, prebrojavaju i sastavljaju izveštaje svojim centralama i pretpostavljenima.

Otkud to znam? Znam tako što mi je sinoć jedan od njih sve priznao. Propevao je, mamicu mu jebem. Najzad su maske pale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta je rekao, koji im je sistem?

 

Sistem je da motre čak i iz automobila saobraćajne policije (?) Prebrojavaju u jedinku, beleže do najsitnijih detalja, koordinate kretanja, šta sve stoji na transparentima i 'bem li ga šta sve ne.

 

I sve to šalju nekakvim koordinatorima iz tzv. preduzeća.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako volim ovakve intervjue

 

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/1/politika/2693622/skot-protesti-odraz-nezadovoljstva-vlada-dobro-reagovala.html

 

Скот је рекао да га није изненадила изборна победа Александра Вучића који је "наступао на јакој платформи и добрим резултатима које је постигао у стабилизацији српске економије, у политици сарадње са суседним земљама у региону, фокусирању на мир и стабилност, економском расту, истакавши да је евидентно да српска привреда почиње да бележи брзи раст".

 

divno je videti podršku zapada

 

a Radule car im prebacuje zbog toga

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...