Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

jel nije postojala namera? bilo onako standardno likvidiranje ratnih zarobljenika, nesretno pucanje po lose oznacenim kolonama vojnika u povlacenju ili sta vec nisam cuo. postojala je namera da se pobiju muslimani i to je cinjenica a ne diskurs i ne vidim sta ima da smeta da to bilo ko kaze

Share this post


Link to post
Share on other sites

@elf

Srbi su generalno smradovi, shvati.

 

Nisu.

Ali ja se zalažem da budemo više poput amerikanaca.

Cela Amerika se digne, ako im je jedan pilot zarobljen, ili neki civili pritvoreno.

To moramo da naučimo od njih... pre svega... nema ostavljanja na cedilu drugih ljudi...

 

Ali objasni ti to drugosrbijanskom ološu sa NBGD-a, koji se samoprecenio, i to što nema posao, i loš standard, krivi Kosovo.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada stanovnici Republike Srpske skinu Milorada Dodika i njegovu kriminalnu kliku, onda možemo razgovarati o daljoj podršci. Vučić ovde, Vučić tamo.

 

Ista je situacija. Nemoguće ga je skinuti, barem zasad, jer su sve pokupovali i poucjenjivali, a opozicija je nesposobna, baš kao u Srbiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ajde molim te, ako ces tako da relativizujes osnovnu motivaciju za ubijanje i zlocine u tom ratu koji je ceo obelezen teznjom da se pobije i rastera druga strana da bi se spojile teritorije onda ni srbi nisu bili etnicki cisceni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta je bilo

 

1 hr ·

 

Da li još neko ima saznanja da je za nedelju planirana blokada pristupa društvenim mrežama i delimična blokada net pristupa na teritoriji cele Srbije?

Molimo vas da nam prosledite saznanja u inbox. Hvala vam.

 

 

ko zna da li ce se usuditi, vec je ovo vidjeno u turskoj, crnoj gori ,,,

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije istina kuruze. dzaba sad rasprava na ovu temu, nije ni vreme ni mesto. al ko ne glasa u drugom krugu zbog te i takve razlike u jankovicevim i radulovicevim odgovorima moze sto se mene tice da se udobno i zavali u fotelju i puca si u glavu.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali ja se zalažem da budemo više poput amerikanaca.

Cela Amerika se digne, ako im je jedan pilot zarobljen, ili neki civili pritvoreno.

To moramo da naučimo od njih... pre svega... nema ostavljanja na cedilu drugih ljudi...

 

matori, kako da budemo kao amerikanci kad u americkoj vojsci imas jednog pored drugog: belca hriscanina, crnca muslimana, latino baticu, neke ateiste, kosookog amerikanca - a sa druge strane kod nas imas izjave tipa "srbin ne biva ako nije krsteni pravoslavac"? ameri grade jedinstvo pomocu ispiranja mozga o lojalnosti americi kao "najboljoj drzavi na svetu" i njihov ponos nije nacionalni nego drzavni.

 

ovde ce se jos dugo prodavati ta genetska bajka jer je to lokalnim velmozama najjeftinij nacin za manipulaciju. proslo je vreme nacionalnih drzava (jos pre skoro 100 godina, al ajde) i jedinstvo se moze graditi izmedju drzavljana/gradjana jedne drzave jer su tu zajednicki interesi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravo Radulović govori o sudskoj istini, a Janković izjavljuje da je postojala namera da se izvrši etničko čišćenje

 

gde?

u onom klipu kaže "sud je rekao da se desio genocid i za mene se desio, da li bih ja na mestu tih sudija odlučio drugačije u to ne ulazim"

to je upravo prihvatanje sudske istine bez ličnog izjašnjavanja po tom pitanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

matori, kako da budemo kao amerikanci kad u americkoj vojsci imas jednog pored drugog: belca hriscanina, crnca muslimana, latino baticu

 

Pa tu je i naša najveća greška. To što smo nacionalni identitet vezivali za pravoslavlje, a nisu svi srbi pravoslavni. Tu se slažemo.

Ja sam pravoslavac, ali nemam ništa protiv toga da se istražuje naša paganska kultura, da se čak organizuju svečanosti na tu temu, jer mislim da je to bogatstvo jednog naroda.

Albanaca imaš svakojakih, a najviše muslimana (mada oni nisu generalno nešto versko fanatični), ali skoro svi do jednog imaju zajednički nacionalni cilj.

 

A to... država građana... nije naravno problem da država bude država svim građanima, bez obzira na nacionalnu pripadnost, ali ima da se poštuje nacionalni pedigre koji ta država ima.

Ne možeš ti otići u Francusku, i reći: "Ja sam građanin sveta, serem vam se u vašu francusku nacionalnu prošlost. Serem vam se u Jovanku Orleanku"... odnosno možeš... ali pitanje kako bi prošao.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoćete li da vam neka našvrljana Jelena Krunić i dalje vršlja po institucijama sistema uz svesrdnu podršku braće Vučić? Ko je, bre, ta Jelena Krunić - gospodarica života i smrti u ovoj napaćenoj zemlji?

 

Onda da postrojava ministre, ona da se za sve pita... Kakav je ovo pandemonijum? Alo, bre? Pa o čemu dalje da diskutujemo, molim Vas.

Meni je zaista neprijatno što moram, ali neko će je našamarati i reći ''ajde bre miči se sa malih ekrana. Sikter, na štajgu, bre. Dosta je bilo''

 

Prema tome, glasajte po sopstvenoj savesti za gospodina Radulketa, kao i za gospodina Boška.

 

Stop feeding the demons!

 

Jedini demon kojeg treba hraniti je... Cronos, u majčinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obrazujte usmeno ljude iz svoje okoline koji su ucenjeni, da glasaju na kraju protiv, oni će nam najviše jebati mater sutra...

 

Deluje kao da je očigledno da mogu da slažu koga su zaokružili, ali mora da se priča, glupi su kao kurac i uplašeni, misle da će Vučić da uđe s njima da ih gleda za koga glasaju...

 

Ne znam je l' istina za onu foru da botovi slikaju na listiću za koga su glasali pre nego da predaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

ostale balije koje su pucale iz prstena

ovi ih sredili

 

brojke nagruvane na 8.000, verovatno će biti i 50.000 za deset godina

U čemu je razlika između Srebrenice i Oluje? Koliko ja vidim, došla vojska i rekla ljudima da "dobroljovno" odu iz svojih kuća. Iz Srebrenice otišlo "dobrovoljno" 10-15k, onih 6-7 što su ostali su ubijeni. Ne u borbi, već su zarobljni, razoružani, odvedeni i streljani. Ja nisam ekspert kada je istorija u pitanju, ali nikako ne mogu da se setim da je neko od heroja koje slavimo (Lešjanin, Stepanović, Putnik...) uradio nešto slično.

 

U oluji je "dobrovljno" otišlo 200.000 ljudi, onih 1-2 što je ostalo je streljano. Ako je Mladić heroj, onda je i Gotovna. Ako je Oluja genocid, onda je i Srebrenica. Ako je Tuđman zločinac, onda je i Milošević. Meni je svejedno kako će se šta nazvati. A verujem da i bilo kome od vas bilo svejedno kako se naziva zločin u kom će neko doći, zarobiti 6-7 vaših najbližih (roditelje, decu, braću, sestre, supružnike...) odvesti, streljati i negde zakopati. Tako da sledeći put kad budete prebrojavali žrtve i gledali im izvod iz knjige rođenih, pogledajte prvo onih nekoliko ljudi koji čine vaš svet i zamislite da ih sutra nema samo zbog njihove vere, nacionalnosti ili jezika

  • Upvote 3
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam dvoje koji imaju članske karte SNSa (stariji ljudi, tupavi) ubeđivao i ubeđivao da izađu na glasanje, stvar je što su razočarani, ne žele da glasaju za AV, a ponovo kao "ipak je bolje, fabrike su otvorene, nećemo žute lopove"... maltene neporbojni su. koliko god da vide da je ovo očaj, oni sami su očajni, siromašni, a članovi SNSa redovno idu od kuće do kuće i obećavaju sve što treba (popravku krova, instalacije, sve što treba), idu i oni skupljaju potpise za peticiju da se mentalno obolela osoba smesti u bolnicu. ej. i eto, serotinja nastavlja da se drži za tu slamku nade.

 

to je okolina bga, nikakvu ucenjivačku moć nad njima SNS nema, niti je beda jednaka onoj u većini ostatka srbije, niti ovde vlada neko jednoumlje, svaki dan su među ljudima koji su sve više protiv režima, cepaju mu se plakati na svakoj banderi maltene, što prošle godine uopšte nije bio slučaj...

 

na kraju, ako i kažu da će glasati - šešelj.

 

nema od ovog igranja demokratije ništa.

 

zapravo bih voleo da sutra padne neka brutalna krađa izbora.

 

U čemu je razlika između Srebrenice i Oluje?

U tome što za Oluju niko ne odgovara, što se slavi na državnom nivou.

A Srebrenica je genocid zbog kojeg čitav srpski narod treba da se poliva katranom i perjem.

Što se tiče ljudi u mom svetu, na sve strane krajišnici koji nisu samo ostali bez doma, zavičaja, člana porodice ili familije, već na vrh svega toga gledaju kako to nikome nije bitno.

 

Ja ne znam niti jednog srpskog političara koji veliča Srebrenicu, čak ni Šešelj to ne čini. Ne pristajemo na nategnutu sudsku presudu koja je politička.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

U čemu je razlika između Srebrenice i Oluje?

 

ovo isto možeš da pitaš i zapadnjake, kojima je jedno genocid a drugo legitimna vojna akcija :) samo je zanimljivo što ustaše i bošnjaci recimo svoje "heroje" čuvaju i štite, dok se mi iz petnih žila trudimo da se unizimo što više možemo, da ne bi slučajno nekad nešto striktno u svom interesu uradili

Share this post


Link to post
Share on other sites

i. A verujem da i bilo kome od vas bilo svejedno kako se naziva zločin u kom će neko doći, zarobiti 6-7 vaših najbližih (roditelje, decu, braću, sestre, supružnike...) odvesti, streljati i negde zakopati. Tako da sledeći put kad budete prebrojavali žrtve i gledali im izvod iz knjige rođenih, pogledajte prvo onih nekoliko ljudi koji čine vaš svet i zamislite da ih sutra nema samo zbog njihove vere, nacionalnosti ili jezika

 

lilčni stavovi su potpuno irelevantni za temu

razlika između 200.000 i 10-15 hiljada je ogromna, ne samo u apsolutnoj vrednosti, nego i u pojmovnoj

 

a razlika između genocida i zločina je upravo takva - pojmovna, a ne terminološka

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni samo nije jasno koliko dokaza treba da se izadje na videlo da bi SRBI SEBI PRIZNALI da NIJE BILO GENOCIDA u SREBRENICI. Kad kazem Srbi mislim na ove spodobe koje i dalje misle da je bilo genocida tamo,sto apsolutno nema veze sa vezom. Imas HOLANDJANE,NORVEZANE koji prave dokumentarce sa vidljivim dokazima i pokazuju ono pred cime SRBI ZMURE i ne zele da gledaju NE ZNAM iz kog razloga. Nikad mi nece biti jasno kako je svima usadjena ta informacija i da se tako lako primila zbog materijala koji se godinama vukao kroz medije a nije bio potkrepljen ni jednim jedinim dokazom niti cinjenicom. GENOCIDA u Srebrenici nije bilo.

Sto se Oluje tice, da smo mi proterali sa KOSOVA Albance kako je Sloba bio u nekim momentima i planirao,to se ne bi nikako razlikovalo od Krajine. Ali,mi da smo krenuli takvu operaciju kakvu su Hrvati uradili nad nama bili bi kopneno urnisani od strane medjunarodne zajednice dok su Hrvati bili zasticeni kao beli medvedi i izivljavali se nad nasim stanovnistvom i sjebali nas za narednih 30 god.

 

Retrospektiva knjige Aleksandra Dorina - Istina o Srebrenici (potkrepljena dokazima)

 

 

Takodje ima i Srebrenica - Izdani grad od holandjanskih izvora koji je isto jako dobro uradjen.

Edited by Lord Iffy Boatrace
  • Upvote 2
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...