Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

On 2/18/2019 at 6:45 PM, Underkuruz said:

sad sam hteo to da kažem hahhaa

Pa ja sam mislio da ti slušaš samo navijačke pesme, zato nisam komentarisao. :P

--------------------

 

Opet slušam kako ljudi upoređuju Informer i Slobin RTS. 

Pa ono je nebo i zemlja. 

Slobin RTS jeste bio bljutav, i propagandno sredstvo, ali svaka reč je bila lektorisana, novinari su bili pismeni, potpuno bezbedno da dete neko vidi naslov na TV-u ili u novinama.

Nije mi jasno da li stvarno pamtimo kao zlatne ribice. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam baš tada pratio politiku. 

Politiku sam krenuo da pratim 96' kad je bila Koalicija Zajedno (sa 14 godina)... pre toga... jako slabo... bio doduše na par mitinga SPO-a, ali više da teram inat ćaletu, nego što me interesovalo. :D 

Tako da, pričam za period 96-2000

 

Ali i ne možeš ti brate da uporediš rat i ovu situaciju. Kakav bi Informer bio u ratnoj situaciji? Pričam o izveštavanju medija o opoziciji. 

Nikad na naslovnoj Politike nisi imao krupnim slovima ispisamo KRETEN za bilo kog lidera opozicije, ili bilo koji sličan termin. 

Edited by Dark_Elf

Share this post


Link to post
Share on other sites

to možeš kritikovati pod uslovom recimo da američke televizije nisu prenosile seču glava u Avganistanu i Iraku

al generalno mnogo se napadaju novinari, jer se od njih očekuje ne znam šta, da budu revolucionari, da poture glavu za šaku srbskog jada, kao oni treba da se bore dok milioni sede po kućama. Ne brate no koliko para toliko muzike.

novinari samo prenose ono što se u društvu dešava, tabloidi ga malo više zasole, mada mi je Vučićević deset puta bolji lik od ovog Đurića što sam ga sad gledo na Upitniku

jebena botina srbska, na koje dugme se gasi sokoćalo buljavo

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' ima neki klop na youtube da vidimo kako to izgleda? 

Msm... ako ljudi kače nadrealiste iz osamdesetih, valjda ima i neka emisija dnevnika (ili post dnevnika) koja je emitovana u svih 5 godina rata. 

Ne kažem da izmišljaš, naravno, samo bih voleo da vidim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, aRmatuRa said:

Sta ti nije jasno? Ako si u 20:15 mogao regularno da gledas odsecene glave u narucijma mrtvih, Srbosjek i slicna ludilia, to je po tebi bilo opravdano jer retarda je bilo tamo negde, takodje!?

 

pričamo o tome dal je srbska vlast neku propagandu furala, ako je isti đavo kao u Americi naravno da ne može da se koristi u raspravi dal je Informer ovakav i dal je diktatura u Srbiji ako je isto u Americi Radulovoj

to da li ti estetski moralno odgovara je druga priča, ja npr mislim da cenzurisanje toga je isto kao i cenzurisanje opozicije

uostalom, jesu li zbog gledanja tih snimaka Srbi nešto se dobrovoljno javljali na ratiše da brane srbstvo? Ili su kao nešto masovno pokušavali da prekinu rat?

paz vraga su sedam binjišah - ni jedno niti drugo!

 

 

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde opet. Devet postova unazad prica se o RTS kao o programu za decu, sto on nije bio tokom rata u SFRJ. Ti padobransies sa '' ko ne cita novine taj je neifnofrmisan, a ko cita taj je dezinformisan ". Kako god okrenes ti si u pravu, da skratimo raspravu. Pamtm kao zlatna ribica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e jbg... ne znam šta da ti kažem... da ti objašnjavam da u razgovoru učestvuje dvoje ili više ljudi i da samim tim može da skrene bilo gde. Ako ne skrene de ti oćeš onda počneš o zlatnim ribicama i koječemu. Zar ozbiljno misliš da sam totalno promašio temu? Daj odrasti.

Drugo, porediš nešto što ne može da se poredi. Ne može da se poredi medij A u miru sa medijem B u ratu. Elf je poredio Informer i RTS posle rata. Ti uopšte ne znaš kako bi se Informer ponašao u ratu, ali cenim da pretpostavljaš da bi se ponašao bolje od RTS-a?

Pa dobro, ceni tako. Mojne mi počinješ postove sa šatiniejasno i ajdeopet pa da se smatraš ozbiljnim, zrelim sagovornikom. Ja bih reko da te ni blizu nisam tako tretirao, al ja sam Šiptar jbg

 

1 hour ago, Dark_Elf said:

Je l' ima neki klop na youtube da vidimo kako to izgleda? 

inače, ovo propustih... ako ne grešim, postojala je knjiga o svemu tom eiz raznih uglova, nekad sam je držo u rukama al nedovoljno čitao. Al koga zanima zove se Srpska strana rata : trauma i katarza u istorijskom pamćenju (1996)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...