Jump to content

2017.08.09-12. *Jaromer, Češka* Brutal Assault 22


Јарослав

Recommended Posts

Idi u kamp obavezno, najbolji provod ikada kada pada kisa hladno ti je nedostaje ti kuca i razmisljas o tome kad si zadnji put jebo, prve veceri kontempliras polazak domu vozom izjutra

 

Mada meni je bila najbolja avantura ikad bez obzira na sve

 

ABAT

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni rekose ortaci da je Sikth bio razocaranje festivala za njih, al opet rekose da je Fallujah razorila a ovde citam drugacije. Ukusi, ukusi, neukusi.

 

Inace za Brutal lagano moze da se rezervise korektan hotel u Hradec Kralovama ili Nachodu i mesec dana pred fest, naravno ako se ide kolima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo kamp da dozivis pravu avanturu, a ovako hotel ili motel ako hoces da odmoris kao covek.

Stvar je sto ti moras planirati Brutal vise od godinu unapred ako hoces u samom Jaromeru da rezervises hotel.

ako znas ljude, ne mora ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nastavimo putešestvije trećim danom, posle najboljeg drugog dana ovaj je bio dosta trnovit jer jbg posle onakvog dana moralo je nešto po kurcu da pođe...

 

Prvi bend dana Wolfheart, kako mi albumski nisu nešto bombastično zanimljivi takvi su i uživo, jeo giros i pio pivo dok su svirali.

 

Posle njih Crowbar, Kirk i bratija se napaljili kao nenormalni, bas i bubanj pale dlake po telu i udaraju u mozak koliko su glasni, još na onu vrućinu kao u močvaru da smo bili, ne preterano uzbudljivi ni oni, odradili set i to je to.

 

Posle toga razočarenje uz Ulcerate u šatoru, gitara se bukvalno nije čula, drum and bass death metal. To su te pederske disonantne gitare prevedene u realnost. Baš šteta, očekivao sam više od njih. Za vreme njihove svirke najmračniji oblaci se navlače na nebu i kreće pravi Armagedon, sreća pa sam se u šatoru namerio biti sledećih par sati jer bih žestoko najebao napolju, stvorilo se blato kao u svinjcu.

 

Niže se još jedno razočarenje u nizu, ogromno za mene jer mnogo volim ovaj bend i baš sam mu se radovao. The Crown su se, za razliku od Ulcerate, napanjili toliko da ni čepovi ne pomažu tako da je sve bila jedna ogromna buka. Da nisam znao pesme napamet ne bih provalio šta se svira uopšte a najcrnje što im je setlista bila strava, recimo svoju himnu Revolution 666 prepoznah na refrenu tek a svirali su i novu pesmu za koju nemam pojma kako zvuči. Baš sam tužan bio.

 

Razočarenje za razočarenjem se nizalo da sam baš u fazonu da ću otići negde da se uvijem u ćebe i plačem ako se tako nastavi, sreća konačno prvi dobar bend dana dođe u šator. Possessed, to jest Beccera sa svojim novim ratnicima skroz dobro zvuči, bio mi bolji Venom tu prošle godine ali i ovo je bilo sasvim dostojno i vredno starog imena. S jedne strane setlista je pošteno prošarala sve periode benda ali sa druge... samo dve pesme sa Seven Churches? Wtf dude, i ovo sam čekao eonima prevashodno zbog tog albuma ali kita.

 

Onda nastaje zajeb dana za mene, odlazim na mejn po kiši ali nemam pojma da se satnica na mejnu pomerila za pola sata zbog oluje i gledam ni kriv ni dužan August burns red. Ako ništa eto mi kandidata za najgori bend festivala, odvratan metalcore, teško smeće. Eluveitie zbog pomenutog izjeba gledam samo sedam pesama, mada nisam bio baš najsrećniji ni njihovim zvukom, posebno gitara iako je atmosfera bila jako vesela. Moram da trčim u šator nazad i smatram jebući mater organizaciji da su trebali i program u šatoru da pomere da isprati ova dešavanja na mejnu čisto da se ljudi ne bi sjebavali i gubili u prazno kao ja.

 

Bend dana za mene nastupa sad, sreća da mi nisu i oni sjebali hajp. Swallow the Sun zvuče kao med i mleko u šatoru, svaki ton se čuje, emotivno i soul crushing istovremeno. Meni neki mini hajlajt bio kad je Juha odsvirao onu weeping solažu u Rooms and shadows, baš mi je izgledalo da plače gitarom za Aleah. Sve u svemu sjajan bend.

 

Hajdemo opet kroz okeane blata na mejn i Carcass, na početku su zvučali bukvalno odvratno da sam se zapanjio koliko je loše ali sva sreća pa se sve sredilo i počastiše nas odličnom svirkom, hitovi sevaju, bend nadrkan, Jeff car sa upadicama tipa, izvinite što vam bacam Sacred reich trzalice, nemamo naše :haha: sve u svemu ispade prava zamena za MA i velika sreća jer ih eto konačno uhvatih live.

 

Posle sam se dvoumio između dva sveta, da li otići na Rotten Sound i Electric Wizard i sreća odlučih se za potonje, jako prijatno iznenađenje za mene. Izgubio sam sa godinama totalno strast za kućno slušanje tog napušenog stoner zvuka ali live me odradilo perfektno, samo sam stao i upao u vajb koji prenose. Namestili neki predivan zvuk gitare, na projektoru idu neke bizarne tripozne scene a oni melju rifovima. Najuduvaniji cert na kom sam ikad bio btw, to je ono što Havok reče kako su svi divni pajdomani koji se klimaju a ne odvratni živi ljudi koji mašu rukama, bukvalno se varilo gde god se čovek zaputi, oblaci dima plovili iznad publike hah. Opet kad dođoh kući pustih ih i smorih se :haha: deff bend za uživo.

 

Onda ajmo opet do šatora da proverimo God is an astronaut, sasvim lepo zvučali i napravili lepu atmosferu, voleo bih videti full koncert negde manje umoran da lepo sve upratim.

 

I za kraj dana Einherjer na mejnu, trebali da sviraju ceo prvi ali kita što mi je malo i drago jer smo zakasnili na početak. Ne znam kome baš pade na pamet da ih stavi na mejn, ubedljivo najmanje ljudi u tom terminu na datoj lokaciji ali ovi sasvim dobri i živahni bili, zvuče mnogo jače nego na albumu. Valjda im je i ta zima i blato odgovaralo šta znam, kao da smo se vratili u doba Vikinga i jesu bili uslovi napolju hah

 

Došao je i taj poslednji dan o avaj tuge i odmah na početku zajeb, kao što rekoh kombinacija umor, kašnjenje voza i taksija nas izjeba da pogledamo Sikth. Šteta.

 

Prvi bend dana Artillery i sve se slažem s kolegom, underwhelming. Jedini kul momenat je kad je pevač otpevao pola Into the universe iz publike i kul su bile pesme koje su svirali ali avaj. Videh malo Prong dok sam kupovao merch, odsvirali tad dve moje omiljene tj dve koje znam Snap your fingers snap your neck i Whose fist is it anyway ali onda krenuli da smaraju nečim novim, time to run and buy some CDs.

 

Decapitated videh prvi put konačno, ne pitajte kako sam to uspeo ali eto. Sasvim dobra krlja za premijeru, samo i dalje tvrdim da treba još jedna gitara live za momente kad idu solaže, i minus što nisu odsvirali moju omiljenu Blasphemous psalm of dummy god creation, kratka je i mogla je upasti jebiga. Viđeni su neki old skul death metalci iz regiona kako rezignirano napuštaju događaj, dakle sve bilo kul.

 

E onda nastupa pravo prcanje uz Demolition Hammer, prost nije normalno koliko su se nadrkali iako njih četvorica izgledaju kao da zajedno imaju 250 godina. Pevaču svaka druga reč bukvalno je bila fuck ali kad krenu da kokaju, ijao majko. E ovo se zove dobar reunion, ubili boga. Čak mi se čini da su bili zericu brži nego na disku.

 

Posle toga ide najspecifičniji cert festa definitivno uz Tiamat. Ceo Wildhoney na papiru zvuči izvrsno, ali kad se u realnosti Johan nadrogira kao neman nastaje problem. Brat greši lirike, na pola je seo na binu i držao neki govor o lepom životu i kako treba čitati knjige, bacio gitaru koju nije ni svirao nešto preterano... ma haos. Bend se trudi ali ovaj je kompletan trainwreck, baš se vidi da ga nešto dobro vozi i ne pušta. Na kraju basista baca bas, vidi se da je ljut, gitarista ga vraća, Johan luta negde po sceni i odsviraše nekako još Sleeping beauty. Ne bih se iznenadio da umre do kraja godine ili se bend trajno raspusti, ovaj koncert će možda imati istorijsku vrednost haha.

 

Ide zatim jedno lepo iznenađenje u šatoru uz Vallenfyre, došao da vidim čisto jer se uskoro raspadaju kako Greg reče negde, ostao za sve pare uživajući. Bend zvuči super, trešnjica na tortu sam Greg za kog se ne zna je li bolji DM vokal ili zajebant između pesama, u fazonu sam dajte mu mikrofon na PL certovima da drži govore, mnoooogo zabavniji od Nicka. Jedna spontana i odlična svirka.

 

Onda krenuo nazad i zahvatio iza okuke Devina, dvoumio se da li da ga vidim ovde jer je zvučao izvrsno ali reko ajde, gledam ga u Bgu za tri dana. Konačno moj odlazak na oriental stage u pećini i Incantation doom set, nema št da se kaže - lokacija izvrsna za ovaj događaj, bend lepo zvuči, uživao u ovom once in a lifetime eventu.

 

Onda srcad neizmerna uz Amorphis ali iskreno moram reći da mi je ovo najslabiji od pet puta koliko ih videh ali svejedno pobeda mega. Razlog je valjda što mi više odgovara mali prostor gde ću ih duže gledati, ovo je baš bila sigurica best of lista. Svejedno ljubav zauvek dajte mi ih intravenozno.

 

Onda kraj dana na mejnu uz Mayhem, meni bilo bolje kod nas jer je bilo mračnije ali ovde plus jer smo videli sve što se zbiva lepo... amožda bolje da nismo, nisam se osećao kao na festivalu već u paklu. Najjače je bilo kad su neku ribu digli na ramena, ona jadna gleda a Atila je baca u jame demonijske. Sve u svemu ko odbija da čuje DMDS uživo je nečovek.

 

Nažalost propustili smo Gutalax ali izgleda da je bilo dobro, videli smo njihove fanove posle koji su se popeli na toi toi i urlaju i skaču. Zatvaranje festa je bilo uz Revocation, meni stvarno nije jasno kome pade na pamet da oni budu poslednji jer je trebalo zaista volje posle 12h dnevno trčanja gledati ovo. Bend na papiru ne volim nešto preterano ali uživo razbijaju, onaj David nije normalan kako jede gitaru. Emotivan momenat beše kad je rekao This is the last circle pit of the entire festival, kme kme. I da, izvukoše se na bis na kraju, baš divan momenat za kraj.

 

Sve u svemu boravak ovde je moja definicija uživanja, videti neke od najboljih bendova metala danas u odličnom društvu, pripadati i disati taj metal tu, ratovati rovovski u blatu, po kiši i vrućini, ma sve je bilo mega.

Hvala za kraj ekipi s puta večnim sabratima ovakvih događaja i kraljevima organizacije, Semvajzu Gandžiju što je spasao dvojici fest, hipicima iz Praga, Halfordu iz tunela, Ihsahnu i Samothu što su prošli mojom ulicom, malini i pasulju, svim prodavcima diskova i naravno izvan svega, hvala metalu.

Till the next year.

  • Upvote 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosle godine:

50 eur corba tamo i nazad

20ak eur hotel sa doruckom u Hradec Kralovama x 4 dana + 15 ak eur jedna noc u Budimpesti da ne bismo ginuli

70 eur karta (uvek early bird)

merch, alkohol, droga i hrana su bas promenljiva kategorija

 

Pretprosle je bilo ludilo par exellance jer smo svaki dan dolazili iz Praga i vracali se u Prag, ne preporucujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...