Jump to content

2017.08.09-12. *Jaromer, Češka* Brutal Assault 22


Јарослав

Recommended Posts

Najbolji nastupi po danima:

 

1. Gorguts

2. The Dillinger Escape Plan

3. Wolves in the Throne Room

 

 

Onorabl menshn Metal Church pokidao, a Batushka se cula maltene kao sa diska

 

Dan 2

1. Emperor

 

Opeth su krenuli ziljavo ali su postepeno poceli da razvaljuju sve vise, reklo bi se da je njihov koncert dobio poseban smek time sto je bio posle Emperora, iako me posle E bolele brige za sve

 

Dan 3

1. Carcass

2. Swallow the Sun

 

Dan 4

1. Revocation

2. Mayhem

3. Furia

 

 

Heil Satan

 

Edit xD

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

My 0.02$

 

Day 01:

Wintersun - Odgledah ih drugi put u životu, drugi put ljudi razvalili. Ovaj novi Pakistanac, malo kad svira imaš utisak da si na ciganskoj svadbi, ali onoj fensi. Šalu na stranu, stvarno dobar nastup, Jari ubija. Za moj ukus prekratko, mada ni 3 dana mi dosta ne bi bilo. Ogroman plus za bend, što su sat vremena potpisivali i slikali se sa fanovima, i kad su trebali da se sklone iz "meet and greet "dela da dođe sledeći bend, likovi su videli da ima još ljudi koji njih čekaju i opušteno izašli među masu, sva petorica. Huge respect za taj potez od mene. :meshuggah:

The Dillinger Escape Plan - Malo mekši nastup nego pre dve godine, ili se meni barem čini da su tada bili bolji, ali svakako dobri.

 

Propustih Fleshgod Apocalypse, kao i Master's Hammer, koji sam baš hteo da vidim, ali sam posle Dilindžera jebeno kolabirao i otišao da se komiram.

 

Day 02:

Arkona - Standardno kao i uvek, klasičan festivalski nastup, veselo i slovensko. Nile - nisam neki veliki fan benda, ali ono je bilo prilično solidno kidanje. Samael - Treći put ih gledam, treći put odlični. Emperor - Na ovo ne vredi ni trošiti reči, ovo se čekalo godinama (kaže čovek koji je bedan i nikakav bleker :P ) nakon dva Ihsahna konačno bogovi lično, Sveti Jebem! :rockdevil:Opeth - Malo spor nastup, imajući u vidu da je metal fest u pitanju, malo više starih stvari bi ja tu stavio, da ne kažem "Make Opeth growl again" ali respect što su raspodelili po albumima (jedan album, jedna pesma) za Drapery Falls i Deliverance opraštam Mikaelu i onaj njegov uvrnuti humor između pesama. Rotting Christ - Možda jedini nastup koji sam iščekivao više od Emperora, jer jbg ubijte me, ali srcu je draže. Sunce ti jebem, kakav bend. Ja bi ovo gledao jednom mesečno jebeš mi sve mrtvim kurcem. Još nije bilo ništa sa omiljenog mi Aealo, a ni malo mi smetalo nije. Jea propustih Fallujah jerbo sam išao da kradem kosti mrtvih Čeha po prokletim Hristovim katedralama. :blek:

 

Day 03:

Ne znam kakko su ljudi u kampu ovaj dan preživeli, ja sam bukvalno sedeo u hostelu i čekao da kiša stane. Propstih boga oca, na kraju sam gledao samo Eluveitie, koji su kasnili kao i ceo main stage, i zvuk je bio krš posebno na početku, ali je barem atmosfera opravdala sva očekivanja. :muzicar: Jedva stigoh da odgledam par pesama Swallow the Sun, nepravedno bačenih na mali stejdž i još ujebanih jebenim pomeranjem satnice na main-u. Za ovo bi kurac organizatorima u anus nabio. Posle sam toliko bio mokar od znoja iz Eluveitie šutke i kiše, da sam odjebao u hostel da ne bi zakačio neku upalu pluća. Blasfemija jebena, propustih Einherjer, Electric Wizard i Carcass. Sreća pa sam Carcass već gledao, inače bi ostao, pa makar umro sutra. Nabijem na kurac i kišu koja pada 20h u sred Avgusta jebeno.

 

Day 04:

Tiamat - Sunce ti jebem, kako su mi se usrali u život sa ovim, sreća pa sam ih več gledao. Ali toliko sam iščekivao ovaj nastup.. kontam da je mnogima bilo zabavno da slušaju Johana nagudranog i spaljenog, ali meni je ono bilo tužno i jadno, na kraju sam otišao na pola. Architects - Veći deo certa sam zapravo presedeo pozadi, ali sunce ti jebem kakav bend, koja je ono doza energije i divljaštva. O Devinu stvarno neću ni da trošim reči, i na brutalu i sinoć u Domu Omladine... ko kapira taj fazon muzike, jasno mu je koliko čovek kida. :azal: Za (moj) kraj festivala (pošto me posle ništa nije ni zanimalo) Amorphis. Od benda koji gledam osmi put, očekivao bi čovek da sam se već i smorio, međutim meni kao da je prvi put bio, još sjajna setlista, bolje za kraj nisam mogao da dobijem. :wub:

 

Mislim da sam ove godine propustio više nego ikada bendova, jer sam bio toliko premoren i lenj, još ona kiša, da sam sve živo terao u kurac i gledao samo ono što me baš zanima. U prevodu, da li se isplati ići na festivale kad zagaziš u tridesete :evotigana:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj i ja da se ispisem jer mi treba bilo koji izgovor da ne bih ueo da ucim:

 

Prvo da napomenem da je bleja u busu keva, vrati te u doba ekskurzija u srednjoj. Negde posle ponoci svi su spavali takodje..

 

Prvi dan otvorio Gorguts. Jako dobar zvuk bio, sve upeglano i tesko ko tuc. Zadnje pesme pogotovo rasturile. Bas su me nahajpovale da slusam ovaj zadnji materijal koji su izbacili..

Root pogledali par pesama i otisli, smorili su jbg. Kul tetovaze po faci ima pevac..

Wintersun bas zahteva da se uroljas da bi slusao ono epic sranje. Smorili takodje jbg..

Madder Mortem na metalgates bili super, bsa iskrena svirkica bilo stvari i sa novog albuma, super provod..

Onda sam ostao na Macabre da slusam uvode u pesme i brze rifove. Super su utisak ostavili i ako su bili obuceni kao moleri, bas bih voleo da ih gledam opet negde..

Dilindzeri razbili, bas pravi festivalski do jaja nastup, velika greaota sto se raspadaju i sto ih nisam slusao pre al jbg..

Masters hammer svirao pred gomiletinom ljudi, bas je gusto bilo u publici i trebalo mi je vremena da izadjem nakon 2 pesme :haha: da bih gledao Boris jbg za koji sam ocekivao da bude manje dosadan. I bio je manje dosadan, al nije nesto preterano izvukao suituaciju. Ok dronovi, lep je jedan rif bio nakon duzeg uvoda jelte i to je to. Imali su i harmoniku al se nije cula..

Posle toga bleja, pa svi ostali na prehajpovanom govancetu batuski dok sam ja kao iskusni metalika jelte otisao na Birds In Row koji je jebeno izuo. Msm da nijedan bend na festivalu nije imao tako jak, nasilan jebacki nastup. Zvuk gitare, urlanje, bubanj sve je bilo savrseno. Sutke non stop, bas se videlo da svi uzivaju u muzici, bukvalno sve sto volim u hc svirkama je bilo tu, a mozda je i jedini put na festivalu da sam poverovao u ono kad kazu 'vau nikad necemo zaboraviti ovo vece', pogotovo sto su se ljudi drali You are awesome!! i sl. Uz dilindzere ovo mi je najbolji nastup prvog dana, a mozda i omiljeni za ceo festival..

posle toga smo otisli gajbi jer nismo spavali 2 dana.

 

Drugi dan dosli na Cryptopsy sa zakasnjenjem, al su bez obzira pokidali. Jako teska i zajebana muzika. Plus sto su svirali najbolji njihov album gde ces bolje..

Malo usput cuo Havok bili su dobri al jbg nisam poslusao bolje. Onda Nile, isto nemam zamerke, meni bilo super, jedino mi bilo malo smesno sto forsiraju one metalhead fore (Hej!Hej!, ajmo ruke gore i sl.) posto bi to trebao da bude crni jebeni truli zadah iz grobnice metal a ne mejdeni al jbg, bilo dobro ko ga jebe..

Onda otisao na Swanse naravno i naravno razbili, prvo drone uvod od 45 min pa neki rif 10 min i tako, mnogo repetitivno i do jaja djuska fantazija. Djira peder namerno kasnio da upadne u vreme emperoru xD al ko ga jebe, bili su super.

Onda taj cuveni Emperor, alfa i omega festivala. Ljudi svrsavaju i padaju u nesvest kako krece uvodna matrica i vukovi da zavijaju. Guzva ko u prknu, sva sreca pa sam se malo progurao pa sam bio na petnestak metara od pevaca sa leve strane i racunam taman. Medjutim kita, zvuk bas bio slab kao da neko pusta iz auta cd :haha: malo se jos primako i kao popravio se zvuk sta znam. Dosta dobro odsvirano sve al nisam mogao da se oduprem utisku da nisam znao pesme - pojma ne bih imao sta se tu desava. I to mi je malo pokvarilo utisak al u svakom slucaju bilo je odlicno. Dozivljaj je to ipak jbg..

Posle toga bleja dok se ne zavrsi opet i napokon krene jebeni SUFFOCATION. U glavi mi sve delju rifovi sa effigy i sa novog dok polako krece da sipi kisa. Nikad jaci momenat - Opeth zavrsava svoj tandara mandara rif bukvalno sekund nakon toga izlecu ovi na stejdz i krecu da zakivaju. Ajme mene majko, poginuh u vodi u znoju. Mnogo dobro bilo bre, sutka sa cesima i juznoamerikancima, trcanje u krug i glumljenje debila uz slam. Ubise, posle toga smo morali kuci da se susimo..

 

Treci dan, stigli na pred kraj Sacred Reich koji su bili super i bi mi zao sto ne poranismo. Zatim Incantation, jako dobra i korektna svirka, zvuk gitare isto dobar. Uzeh i majicu posle. Posle toga trcanje na Ulcerate. Isto dobra svirka, samo nam je falilo trave da bi skapirao sta se desava u pesmama :D Nakon toga Eluveitie, bila zurkica brt. Malo novo, malo staro, hitovi. Bas znaju sou da naprave, trcalo se okolo, skakalo, veslalo. Inis Mona dovela do ekstaze publiku. Dobre su im nove pevaljke :D

Onda Carcass, isto bili dobri ne znam sta da pricam vise svi su bili do jaja :D Prosarana set lista, dobra svirka skroz. I za kraj Wizardi. Kakvi kraljevi, jes malo gej reci al bas bili kul na stejdzu :D Svi u nekim jasama, cepaju masne rifcuge a iza na platnu scene iz nekih old school bdsm filmova, razne psihodelije i nuklearne eksplozije za Funerapolis. Eto mozda je jedina zamerka sto nisu svirali jos nesto sa Dopethrone..

 

Cetvrti dan, stigli na Oathbreaker gde sam napokon nahranio hipstera u sebi malo nekim atmoshit blackgejz hcom. I bese super, pevaljka se malo gubila na bini, malo su mahali u publici dildoima na sporije pesme al bilo lepo sve u svemu. Dodo sam je na fejsu i nije me prihvatila kurva. E a onda Demolition Hammer jebeni :D koji kult brt, izlaze likovi sa malom random death/thrash diskografijom i naprave svirku za pamcenje. Atmosfera je bila bukvalno kao da Slejer svira. Prvih par sekundi me izgazili cizmama posle sam im vratio. Non stop sutka, lom, crowd surfovanje na sve strane ludnica. Cak su i sekjuritiji headbangovali. Bas divljacka jebena svirka..

Posle svratio na Tiamat da se odmorim malo, i smorio se ko biulja al sam se i nasmejao ako nista. Nisam fan benda uopste al ono em zvuci do jaja dosadno em je pevac spreman za ustanovu..

Nakon toga na gejts malo na blekericu, Tsjuder odsvirali fino, cao zdravo pokupise se i odose. Posle njih Furia za koju necu prezaliti sto sam morao da odem da hvatam Mejhem jer su jako dobri momci bili. I muzika i osvetljenje i sve al jbg..

Mejhem sta reci, manje vise kao i za Emperor se digao hajp, skupila se gomila al su otprasili, super je bio zvuk, Atila standardno gubljenje na bini i tako jako lepo zatvaranje festivala (posto smo otisli nakon toga gajbi)..

 

Sve u svemu utisci su jako pozitivini jedino sto bih sigurno sl put isao u kamp jer mi izgleda da bas veliki deo cele price i atmosfere propustis zbog cimanja gajbi i od gajbe. Ako nista drugo video bih vise bendova i imao bih vise kinte za tamo. Pivo ima lep ukus al ne udara u glavu uopste stvarno ne znam od cega su se napijali one metalike posto nisam osetio ni zeru alkohola. Dobri su im kokteli, lepo ide dok mesas led uz ritam bas bubnja na Tsjuderu :D

 

Ambient soba je isto dobra stvar samo da ima vise mesta da se sedne bilo bi bolje. Tu sam nahvatao malo Gnaw their thongs koji su dosta zanimljivi priznajem..

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo jedan TLDR top 5 bendova festa za mene:

 

1. Opeth

2. The Dillinger Escape Plan

3. Metal Church

4. Demolition Hammer

5. Swallow The Sun

 

A sad pisanija.

 

Dan Jedan

 

The Lurking Fear - Jer je svetu trebao još jedan os švedski death metal bend. Ako ništa drugo Tompa mi se činio manje iritantan sa pevanjem nego na skorijim ATG nastupima.

 

Fleshgod Apocalypse - Prvi lošiji bend festa odmah na startu. Lep im je fazon sa kostimima i što imaju klavirče i debeljucu live za pevanje, al džaba kad uz sve to opet treba playback i što je muzika dosadna upm.

 

Gorguts - Prvi jawdropper festivala. Gorguts mi je jedan od bendova za koje sam previše glup da bih uživao kod kuće, ali me ovo live uhvatilo za kragnu sa obe četiri ruke i nije me ispuštalo celih 40 minuta.. Luc Lemay je jedna sjajna pojava od muzičara, i moćan vokal.

 

Root - Nisu mi bili dosadni kao Exitu pre par godina, ali mi i nije bilo nešto opet. BigBoss je svakako interesantna pojava za izučavanje, i Root je imao super albuma, ali ovo mi više bilo simpatično za proučavanje nego što mi stvarno bilo dobro.

 

Wintersun - Najgori bend festivala bar none. Ova izjava je možda osporiva, ali nije osporivo da su imali najgori zvuk od svih bendova na glavnim stejdževima. Ovaj bend ni ono malo hajpa što pokušavaju da naprave ne uspeva da opravda. Još se ovaj baća sad utripovao da je frontmen pa i ne svira više.

 

Madder Mortem - Prvi ispraćeni bend u šatoru, dark goth prog sa random break delovima :D Nije loše za uz kafu, ali treba ovo da se sluša kad je mrak, a ne dok je van sunce.

 

Metal Church / The Dillinger Escape Plan - Stavljam ova dva u isti pasus jer sam nakon festa skontao da mi je ovo bilo ubedljivo najboljih dva sata na festivalu. Prvo Metal Church, 15ogodišnja muzička ljubav, već viđen live, ali ovog puta sa legendom Howe-tom na vokalu, kome je, sreća moja i svih prisutnih, baš bilo veče, te ga je vokal presjajno poslužio i bend je kao celina odličan bio. Još jedan usputan small victory je bilo prisustvo jednog od boljih WASP bubnjara. Nakon sat vremena ispevavanja, onda jedna sušta suprotnost i prenabijena koncentracija energije u vidu DEP-a i sat vremena (pokušaja) headbanga i ispraćivanja ludila. Moje def najveće otkriće ove godine, i fala Brutalu što me konačno naterao da ih poslušam, i plus još da ih uhvatim u 5do12 live. Obe liste su takođe bile odlične, i zbog ovakvih mash up komboa se i ide na metal festivale.

 

Master's Hammer - Nakon trošenja na gornjem kombou, ovaj malo underwhelming nastup mi je i fino legao. Mnogo bolje i zanimljivije za gledanje nego Root svakako. Dva dobra detalja su bila basista u Dark Side of the Moon majici koji se uklapao u bend otprilike koliko i onaj timpanista(?) koji se čuo otprilike koliko i moji prdeži na Dillinger nastupu.

 

Overkill - Povratak izbacivanja energije putem stare hindu veštine headbangovanja na stare dobre thrash metal riffove. Sjajna atmosfera, kao Exodus prošle godine, iako je sam bend bio ne toliko dobar,. Novi bubnjar je uneo def nivo brzine u bend, ali po cenu povremenog brljanja u rifovima. Setlista malko razočaravajuća, posebno što su koliko videh veče nakon i "I Hate" pikali, a ovde bile manje-više standard stvari, plus jebena Goddamn Trouble.

 

Batushka - Orthodox kerefeke black metal. Mgla je za ovo pojam.

 

Wolves in the Throne Room - Ispratili smo od 2 do 3h otprilike, od čega sam od umora jedno 40 minuta prespavao stojeći, i to su ovi posle još cepali, tako da sem jarke želje za snom se teško čega sećam :haha:

 

Dan Dva

 

Cryptopsy - S obzirom da im je ovo bio nastup sa odsviranim albumom u celini koji važi za najbolji...mislim da se neću u skorije vreme bacati na preslušavanje benda. Nije bilo loše, ali ne da kontam.

 

Havok - Mladi thrash bendovi su iz mog iskustva obično mnogo bolji live za gledanje nego slušati ovako, ako ništa drugo zbog izuzetne energije. Havok nije razočarao, samo je malo udavio sa novim albumom, gde materijal baš koči stvari. Da je bilo više Time Is Up pesama, ovo bi bilo u top10 nastupa festa bez problema.

 

Avenger - Još jedan češki bend na festu koji je bio bolji nego Root. Šator nastup, sasvim dobri bili, i imaju gitaristu koji kao sa nekog šaltera da je došao pravo na svirku.

 

Arkona - Uhvatili otprilike druge dve trećine nastupa, bili sasvim dobri. Maša sjajna sa vokalima.

 

Nile - Jedno od najprijatnijih iznenađenja festivala. Iz prostog razloga 1) prethodna dva live Nile iskustva su mi bila sa očajnim zvukom 2) nema više Dallasa. Prvi problem je nadomešten tako što izgleda Nile treba na festivalu da se gleda(?), drugi ne baš, jer je ovaj novi lik dosadne live pojave, niti ima karakteristični vokal kao DTW, ali činjenica je da je ono live sve zvučalo besprekorno i da je bilo uživanje svih 40ak minuta.

 

Samael - OK nastup, možda malo tih zvuk, sooolidna lista, i tako.

 

Emperor - Odličan nastup, može u top10 festivala, ali lično ništa više od toga. Pomenu neko na temi da je bubanj povremeno pokrivao riffove, i to mi je jedini realni minus. I mrtvi Samoth :D

 

Opeth - Ubedljivo najbolji nastup na festivalu, a o iznenađenju da ne pričam. Prvo sam kukao pred fest kako će mi prvo gledanje Opetha biti na festivalu sa listom od jedva preko sat. Onda sam čuo "Sorceress" i skontao da ću i da ih gledam na promociji za to vodeno govno od albuma. A onda i još nastup posle Emperora...sve je ukazivalo na to ću da gledam sa pola kurca i da možda odem pre kraja. Početak nije bio strašan, ali nije ni obećavao, Sorceress pa Ghost. No, strašno dobar zvuk i raspoloženi Mika su me uljuljkali u stanje sigurnosti...a onda kad je pomenuo da se vraća u 97u (godinu dobru za black i death, ali ne toliko za Malmsteena i Europe, kako reče) godinu radost nije mogla biti veća :D Bila posle još jedna novija, pa potom cap-cap-cap sa Heir, Drapery i Deliverance. Sad ovako kad gledam, tek pola liste mi je bilo odlično, ali i pored toga, dovoljno da mi bude najupečatljiviji deo festivala. Miku je uživanje bilo slušati i tokom i između pesama, čak i taj kukavni growl je dobro zvučao. Čak su i probili termin za nekih 5-6 minuta. Koncert avgusta.

 

Suffocation - Odlični bili, vrlo dobra lista, headbang malo na suvo, malo na kiši i jako tupav pevač.

 

Rotting Christ - Ispratio samo delimično jer nije ovo bend za mene, što se i live dodatno dokazalo :D

 

Mourning Beloveth - Iznenađenje još jedno. Nikad slušao, a strašno dosta uživao live. Termin od 02-03h opet, samo što mi se sad jako manje spavalo, što može biti do toga da mi je muzika, iako uspavljujuća, držala pažnju sve vreme. Odlični vokali, voleo bih da čujem Primordial nekad da obrade.

 

Dan Tri

 

Wolfheart - Bio je srceparajući momenat kada je pevač rekao da su ovde na festivalu imali prvi wall of death ikada.

 

Crowbar - Masno i jako dosadno.

 

Ulcerate - Najgori zvuk festivala pod šatorom, poprilično neslušljivo, šteta.

 

Sacred Reich - Sakrio se pod obližnju šatru da probam da ih ispratim na velikom stejdžu, prekinuli već posle prve pesme kada su se nebesa otvorila na sve strane. Nakon uzbudljivih i mokrih pola sata, nastavili i zvučali sasvim dobro. Neko nivo kao Nuclear Assault su trenutno live, zvuči približno dobro kao što treba, ali ne više od toga.

 

Possessed - Jedan od boljih šatorskih nastupa. Beccera brat okupio finu ekipu oko sebe, super zvuče stare pesme live, i generalno mi bilo veće uživanje nego na Venom Inc-u prošle godine, Minus što sam saznao da će biti novi album xD

 

Igorrr - Moj imenjak poprilično pokidao sa prijemom kod publike. Ali još uvek ne znam da li su ljudi bili ironični ili su samo bili srećni što su se sakrili od kiše. Nastup se sastojao od nekog blekera koji se drao u mikrofon interesantne strukture, brata na plejbeku/kompu, bubnjara i neke mršave operske pevaljke. Kontam plejbek gajdi, orgulja, harmonike i sl., ali bar neka gitara live? No i da je bila, ne znam dal bi mi bilo bolje. Ovo je onako, fora 20 minuta, a posle 20 minuta fora postane dosadna od ponavljanja.

 

Swallow The Sun - Nisam pre festa stigao da slušam bend koliko sam želeo, ali sve u svemu, jedan od naj nastupa festa. Fenomenalno zvuče, još jedna muzička ljubav u najavi.

 

Carcass - Sam bend sasvim solidan, izvozali manje-više istu listu kao kad sam ih gledao na solo nastupu, al bilo do jaja, dosta brzo proletelo vreme i Jeff jedna od onih pozitivnih budala (Sorry, we're not Morbid Angel) koje možeš uvek da slušaš.

 

Rotten Sound - Idealan nastavak za na Carcass, generalno dobar nastup koji bi bio i bolji da se gitara bolje čula, ovako dosta riffova muljalo.

 

God Is An Astronaut - Gledali delimični deo nastupa, sasvim dobri mi bili, mogao bih ovo nekad i solo da ispratim.

 

Einherjer - Sooolidno dobri, i def mi bili bolji nego prošle godine na MetalDaysu.

 

Dan Četiri

 

Artillery - Usled kombinacije prcanja od vozova i taksista jedva stigosmo na ovo. A i bolje da nismo. Pola ljudi u bendu ne znam ko su, uključujući i pevača koji je najgori cookie cutter power vokal, i ne nešto uz šta sam hteo da čujem Khomaniac i Terror Squad.

 

Decapitated - Sad već standardno dobri, ali...to.

 

Demolition Hammer - #1 bend dana je došao mnogo ranije nego što sam očekivao. Bratija raz-ne-la. Hence the name I guess. Voleo bih samo da me vrat nije toliko boleo od prethodnih dana pa da sam mogao ljudskije da ispratim šta se dešava na bini. Svaka reč više suvišna, jednostavno thrash raznos.

 

Tiamat - Koje otrežnjenje nakon furije zvane Demolition Hammer. Bio bi mi najgori nastup festivala da nije onog jadnog benda koji se trudi oko onog raspada. Ni doma mi se nešto nije dojmio Tiamat, a ovo mi je verovatno bio final nail in the coffin našeg muzičkog druženja :haha:

 

Vallenfyre - Kvalitetan dan se vraća sa Greg Mackintoshom, čovekom koji ne samo da može da pojede Nick Holmesa za doručak što se tiče death metal vokala i frontmenisanja, nego i mislim da bi mogao i sjajan stand up nastup da napravi :D Jedino sam se na Mika Opeth provale približno smejao kao na ovo. Najbolji momenat kada je zatražio od publike da rade "slowest circle pit ever" i ljudi stvarno krenuli doomy circle pit da rade posle toga :haha: Zvuk iznenađujuće dobar. Masno glasno i headbangabilno.

 

Tsjuder - Možda i najveće pozitivno iznenađenje dana, od nečega što sam mislio da će biti neslušljivi black metal wall of noise sam dobio besprekoran zvuk i sjajan nastup...skoro da pomisli čovek da nije bio na black metal koncertu :haha: Zabiberili ga malo sa Sacrifice i INRI obradama...i ne znam, sad kad sedne čovek i razmisli, ovo mi bio najbolji black nastup festa :D

 

Amorphis - Dosta dugo sam bio nepravedan prema ovom bendu i pregledavao dosta dobrih albuma zbog šačice loših. Nažalost, live je lista bila uglavnom sa te šačice njanjavih albuma i ovo mi baš bilo jedno od razočarenja festa. Sam bend zvuči dobro, ali to često nije dovoljna stvar da bi čovek uživao kako treba na koncertu. Tomijevi vokali su dobri, ali on kao frontmen i kako priča mi je jako plastičan i neprirodan...sve vreme sam imao osećaj kao da je hteo da mi proda nešto tokom nastupa.

 

Mayhem - Bilo do jaja, iako mi opet nije jasno kako uspeju da im DMDS traje sat vremena :haha: Bolje generalno bilo u Domu, samo je sad bila prednost što se sve videlo, uključujući i Atiline transformacije :D

 

Revocation - Nisam neki fan benda, ali je realno gre'ota da budu deadlineri festivala. Super izgledaju/zvuče live..iako je zvuk iz nekog razloga bio bolji ispred šatora nego pod samim šatorom :D Dobra je fora bila i što su imali prvi i jedini bis (bar da sam ja prisustvovao) na celom festivalu. Posle 40ak minuta svirke završili i i krenuli da silaze, ali ih publika vratila nazad. Sjajan momenat za kraj.

 

 

Sve u svemu, dobra godina, lični utisak melodičnija ponuda nego prošle godine, dosta nekih "retkih" nastupa je moglo da se uhvati, pa čak i da čovek ne sluša neke ove stvari, mogao je da prisustvuje nekim baš izuzetnim prilikama.

Dodatni plus što smo uspeli malo više ove godine da obiđemo Hradec grad, sjajno jedno mesto, prelep stari grad sa katedralom i mnogo lepi parkovi. Upotpunilo jedan kvalitetan metal odmor.

  • Upvote 5
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Opeth bio najlosiji njihov nastup koji sam gledao, a gledao sam ih 3 puta pre toga.

Da li je i prethodnih godina zvuk bio ovako los? Na levoj bini je bubanj bio preglasan, sve ostalo se losije cula. A na desnoj je zvuk bio totalno raspad - malo radi zvucnik, malo ne radi.

Definitivno sam prestar i previse snob za festivale. Ipak su za mene solo svirke.

Edited by 23/16

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da se Furia više sa Amorphisom preklapala.

 

Meni je Opeth bio najlosiji njihov nastup koji sam gledao, a gledao sam ih 3 puta pre toga.

Da li je i prethodnih godina zvuk bio ovako los? Na levoj bini je bubanj bio preglasan, sve ostalo se losije cula. A na desnoj je zvuk bio totalno raspad - malo radi zvucnik, malo ne radi.

Definitivno sam prestar i previse snob za festivale. Ipak su za mene solo svirke.

 

Jel ti zbog setliste Opeth loš ili?

Meni ove godine generalno zvuk bio bolji nego prošle godine. Prošle godine je na levoj bini bilo nekih baš krš ozvučenih bendova, a ove retko šta konkretno loše. Možda na levoj bini često bas bio mnogo jači nego što treba. Ali čepovi rešavaju sve te sitne probleme :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekako mi zvuk bas bio muljav, a i smorilo me sto je setlista bila best of - sve sam to vec cuo uzivo, na boljem prostoru sa boljim zvukom.

 

A meni bio fenomenalan zvuk, šta ti je lična percepcija. Baš zavisilo gde stojiš. Za Ulcerate ovde bio komentar da super zvuk, a mi ovako što smo gledali ništa nismo prokleto čuli.

 

Ja sam živeo u strahu da neće biti ništa pre Ghost Reveries-a, tako da i ove tri što sam dobio sam bio srećan k'o...ne znam, svinja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Opeth bio najlosiji njihov nastup koji sam gledao, a gledao sam ih 3 puta pre toga.

Da li je i prethodnih godina zvuk bio ovako los? Na levoj bini je bubanj bio preglasan, sve ostalo se losije cula. A na desnoj je zvuk bio totalno raspad - malo radi zvucnik, malo ne radi.

Definitivno sam prestar i previse snob za festivale. Ipak su za mene solo svirke.

prethodne godine je leva bina imala jako lose ozvucenih bendova

npr meni su voivod i destruction ko kurcina zvucali

 

destruction koji obozavam odavno sam na pola otisao jer mi se smucilo kolko je ocajno zvucalo, prakticno se gitara nije cula

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo danas sam zvanično i započeo da slušam novitete koje sam bataljivao preko mesec dana, izgubiće se uspomene pa je vreme da se kaže i neka o ovogodišnjoj poseti raju na Zemlji (ili jami pekel, u chose). Moram odmah da kažem da su greške sa redovima od prošle godine ispravljene pa iako smo mi došli dan ranije da zamenimo kartu za narukvicu redova nije bilo a nisam ih primetio ni inače, hands down za organizaciju, ljudi su naučili na svojim greškama od prošle god (kao i mi što se tiče puta, pametnog čoveka jednom zajebeš a budalu više puta). Elem na maraton....

 

Prvi bend dana je bio The Lurking Fear, standardna swedeath supergrupa i ništa više od toga. Tompa je rekao da im je ovo prva svirka van homelanda tako da smo jednim sitnim delom deo metal istorije. Poslušah i album ovih dana, isto ništa spec, ne bunim se što sam video i eto to je to.

 

Onda idu italijanski kicoši Fleshgod Apocalypse, preterano su se napanjili da sam morao čepove da stavim, još smo pobegli u hlad od proklete jare blizu zvučnika što je još zajebalo stvar. Setlista im je isto bila upitna za moj ukus, jes da gajim ljubav prema predivnoj Italiji ali moglo je to biti dosta bolje.

 

E onda ide jedno apsolutno jebanje matere sa Gorguts, zvuk kao kristal i bend koji otvara portale fantazmagorijskih dimenzija muzikom. Luc Lemay je jedan mnogo fin čova, samo je mogao bar nešto da ubaci sa prva dva albuma. Nevertheless, ocena za ovaj nastup najviša, prvi put ih gledam i opravdali sav hajp.

 

Češke black metal lučonoše Root su meni lično bile bolje od MH, baš sam ih mnogo slušao nešto ove godine i taman mi se savršeno nacrtalo da ih gledam kad sam u hajpu. Jes da je Big Boss star kao Satanina Biblija, toliko da je morao da sedne na pola nastupa ali meni sve to sjajno zvučalo. Setlista šarena, odsvirali moju omiljenu Kasildinu pesmu, mislim da su mi bili bolji mnogo od onog nastupa u Domu 2003 ali iskreno, i ne sećam se baš tog koncerta više jasno haha.

 

Bacanje mozga na neke kompletno druge sfere uz Wintersun, i da nažalost katastrofa zvuk. Jeste da je Jari sladak kao neki finski elf i da bih voleo da mi spusti paketić niz dimnjak za NG, setlista isto dobra (sem poslednje smaračke Time) ali zvuk na težak popravni.

 

Onda posle pauze za večeru ide Metal Church koji su održali fenomenalnu svirku, Mike Howe se štedeo decenijama i imao je ''on'' night na sreću svih nas. Jes' da je bend granične provinijencije za BA ali sam presrećan što su upali i pokazali da old skul HM nema alternativu. Setlista isto bonbon, samo im zameram što nisu imali muda da odsviraju Watch the children Pray jer kao Brutal Assault, too brutal... my ass.

 

Nastavlja se kompletno ludilo mozga uz TDEP, ja ih prvi put gledam i sad znam kako zvuči kada Faith No More ima epi napad. Bend kao da baca bombe po stejdžu, razaranje mozga, Greg jebe kevu, zvuk cakum pakum, mnogo mi je drago što sam uhvatio poslednji voz za ovu vožnju mozga. Kapa dole i naklon do zemlje.

 

Idemo dalje uz još jednu perjanicu českog crnila Master's Hammer, bina odlično izgleda oni dobro zvuče s obzirom na to da nisu svirali uživo 25 godina i drago mi je što je setlista bacila akcenat na prva dva albuma koji su mi daleko najbolji. Samo zaista izgledaju malo random sa pomenutim basistom koji kao da je sa pecanja došao, moglo se to srediti malo jebeš ga ali kult points lvl pro za ovaj nastup.

 

Jes da je Igorrr gledao Overkill 5x pa ima svoje realne zamerke ali meni tek drugi pa sam se baš lepo proveselio jer nisu stigle da me umore ni best of set lista ni fore koje su staple kod Bobija. Meni se činilo da su malo ubrzali čak stare trake, sve u svemu lepo mi bilo baš, all my friends are green and black. Ogroman moshpit ali nisu dostigli BG sa golim bratom i štakama.

 

Batushka je tipičan love hate bend ali ja sam negde na sredini i nastup me i dalje nije ubedio. Zaista zvuče super, sve izgleda moćno, mislim inače da je na festu posle Emperor najviše bilo baš njihovih majica ali mene muzika ne radi više od okej.

 

Za kraj dana na malom stejdžu Wolves in the throne room koji su onako domaćinski repili da, pošto su poslednji bend dana probiju sve termine moguće. Trebali da sviraju 40 min, mi ih ostavili posle sat i 20 min gde očigledno nisu imali nameru da stanu. Načuo sam negde da su završili nastup trećeg dana oko podne. Previše su izambijentalili za moj ukus, mada lepo zvuče.

 

Drugi dan je meni možda i jedan od najsrećnijih dana u životu, gde je viđena jedna tako brutalna povezača sa krunom nad krunama da ću imati vlažne snove godinama o toj noći ali krenimo redom, put od hiljadu milja započinje jednim korakom kako mudrac kaže...

 

Dok sam kupovao merch slušao sam jednim uhom Gadget pa ne znam da li ga komisija računa haha, skroblovao sam preko 51% nastupa i čuo 32 pesme aproksimativno, standardni grind za uz podnevnu kafu.

 

Mislim da sam ovim nastupom završio sa Cryptopsy, odsviraše daleko najbolji svoj uradak u celosti sasvim pristojno, ne rade me njihovi albumi još od onog tužnog deathcore pokušaja, hvala na ovome momci, zaokružio sam priču s njima.

 

Onda na vruć dan vruća mjuza uz Havok, sasvim ga dobro peglaju dečaci, krljanje na bini i u publici, da je setlista bolja gde bi nam kraj bio. Gospon David se mnogo uživeo u ulogu propovednika ali to je ta faza u radu thrash benda, posle prvih par krljačina postaje se ozbiljan, environment friendly i reciklira se plastična čaša od piva umesto da se baci u moshpit. Sve u svemu hteo sam da propustim, drago mi što nisam.

 

Onda zajeb dana za mene, odoh u čador da vidim malo Avenger koji su baš bili average, mada meni je u glavi teško prejebati nastup u diskoteci u Odžacima pre više eona, i dok sam gledao njih permutujem u glavi tajming za sledeći bend koji mi je drag mnogo.

 

Arkona mi jes bila bolja na Exitu ali i ovde srce na teren, daju sve od sebe, Maša boginja, hoću da mi donese ratluk uz kafu ujutru u krevet i posle da idemo da skupljamo seno, sve ful.

 

Nile na svu sreću nije imao užasan zvuk kako oni to već znaju što smo videli u SKC, nove face dobro rade posao mada jes da Dalas nedostaje kao zaštitno lice, setlista sve što volim uz vrhunac Unas, kad pogleda čovek diskografiju i sve jedan od najkonzistentnijih DM bendova ikad, carski.

 

Samael meni daleko bolji nego na Exitu, valjda bili raspoloženiji što ih gleda preko 50 ljudi, svetla velika i bina, samo neka neko toncu objasni da ga gitara neće ujesti ako je malo sredi. Nove pesme ne obećavaju ali jebeš ga, nije to bilo najbitnije ovde.

 

Onda je nastupao Swans ali meni bi bilo zanimljivije da slušam mešalicu kako obrće malter, tad me već spucalo ono što je ceo dan kuvalo, igra u stomaku uzbuđenje, na kraju sam krenuo nekih pola sata ranije da hvatam mesto i gledao Hatebreed u tom procesu koji su lepo krljali svoje ali ja stvarno nisam bio sposoban više da mislim jer je došao taj dan, došlo je vreme za ...

 

EMPEROR

 

Dve decenije mi je ovo bio najveći san videti (uz Kinga i njegove inkarnacije dve), godinama se nisam usuđivao da maštam da će moje bedno smrtno telo uopšte sresti uživo ovaj bend. Kako je Alsvartr krenuo svaka dlaka mi se naježila, suze radosnice pošle i tako ostade do kraja. Moram da pohvalim publiku koja nije pravila neke bedne circle pitove i slićno smeće već kao i ja širila ruke k nebu u transu i useravala se u gaće. Bend zvuči kao pakao i raj koji se bori za prevlast, jes da su za kraj bila tri hita ali meni je Anthems celina bila poseban trip, najčistija moguća magija i trasncendentno iskustvo, leteo sam kosmosom i bio najsrećniji. Sve u svemu verovatno koncert života uz Kinga.

 

Posle ovoga sam otišao da popijem nešto i bio u fayonu ma sad mogu da crknem ali kurac. Mikael je bio verovatno u fazonu, e ja izlazim posle Emperor, sad ću da dam sve što imam. Opeth sam mislio da će da me smori, ali me oduševio. Kapiram da su i organizatori razmišljali ko može stati na crtu i rešili se za ovaj bend. Old skul lista, bez zajebancije, Mikael kralj kao i uvek, uvukao nas Opeth u svoj svet i ne pušta što je posle onakvog Emperora meni gigantski uspeh. Opraštam ti Mikaele sve.

 

Onda kreće kišurina ali pravi momci se ne daju zajebati, vreme je za bogove brutal DM zvuka Suffocation. Možda vas boli kurac i mrzite sad, i ja sam bio u fazonu da je bend osakaćen surogat ali su izgazili za sve pare, islemovali smo se po kiši kao prasci u blatu, tamičenje maraton sa isukanim kurcem za jebanje se nastavlja svi su i dalje pobednici.

 

Vreme je za brata Sakisa i Rotting Christ koji da je hteo nije se mogao nadati ovakvoj scenografiji, munje sevaju non stop iznad stejdža kiša pada a bend zaziva demone koji igraju sirtaki bezgrešnom svirkom, jes da je moglo šta sa Theogonia i Aealo ali ajde, meni najbolji RC nastup koji videh od tri, ovo više nije bilo zdravo.

 

I za kraj ovog dana odosmo u šator da se opustimo uz Mourning Beloveth, mislio sam da ćemo se umoriti poučeni prethodnim danom ali malo sutra, i ovi super zvuče (kapiram da je ovo bio dan kad su i prdeži super zvučali koliko je sve išlo na ruku svima), još zadržaše trajanje seta u normali s obzirom na tajming. Kad se uzme u obzir da ću ih verovatno live videti opet kad King Diamond izbaci loš album, baš plus što se videše.

 

Oznojih se samo dok sam razmišljao o ovom danu nepatvorene sreće, moram malo iskulirati i nastaviti kasnije, stići će part two...

  • Upvote 13
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam planirao al jbg drukcije je kad odes tamo, prvo sto mora se dogovaramo ko ce sta da gleda i gde ce ko koga da ceka, a onda jos je fizicki teze postici vise bendova ako nisi u kampu..

Malo sam ih zakacio i zvucali su ok iz daljine, a onda Avenger i The great old ones su oba zvucali slabo na par pesama sto sam zakacio..

Share this post


Link to post
Share on other sites

čemu dogovaranje? ja pre dve godine 6-7 bendova uzastopce odgledao sam, bez ekipe Laze i Nokturna

nije to baš toliko velik prostor da ne možeš da nađeš svoje, posebno zbog toga što uvek ima 3-4 mesta na kojima se ljudi uvek nalaze tokom odmaranja

 

u svakom slučaju treba gledati ono što ti se gleda, ne da praviš kompromise

Edited by Underkuruz
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...