Jump to content

Istorija crnog metala


Demon Seed

Recommended Posts

Old Man's Child - In the Shades of Life

 

Odem na ovaj rym, gledam, year piše 1996... Ništa mi nije jasno...

 

Pročitam malo bolje, ladno ga nisu izdali 1994, nego ga samo slali izdavačkoj kući i dobili na osnovu njega ugovor za prvi album, tek 1996. je masterovano i izdato na disku, zato me zajeba

 

Tu su malo skinuli Ulvera jbg :D

 

Avant garde je legit zanr samo se to tebi ne dopada jbg..

 

Avantgarde se zna šta je, istoriju umetnosti u ruke, tj u tastaturu pošto sve ima na netu, pa se poduči, to što je industrija to nalepila kao žanr i progurala kod slušalaca je čista glupost.

 

Treba ljudi malo da misle svojom glavom (slušaj Judas Iscariot!) a ne da sišu priču koju puštaju biznis-menovi...

Vidiš da je clickable kao žanr na rym i znači žanr je ...

 

A i hipsteru koji sluša zvuči važnije i prefinjenije ako piše avantgarde... A ono snimljeno već 50 puta u zadnjih 20 godina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad si me navuko i gledam šta je sve izlazilo po godinama...

 

Je l' na rateyourmusic gledaš?

Fantastični su chartovi i filteri, ja obožavam da listam :haha:

 

Ima malo taj hipsterski, anti-art i carevo novo odelo bias na sajtu (Velvet Underground prvi je top 3 svih žanrova ikad :haha:) al' izvolte dođite pa stabilizujte, nema preterano puno ljudi koji rejtuju bm

 

Pogle pleb ce da me uci sta je avant garda..

 

Avant-Garde metal je legit zanr, ima svoje predstavnike i prepoznatljive zvukove..

 

you label me, I label youeaah!

hipsterčino

 

knjigu ušake! :D

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druga rečenica iz gornjeg posta ti je automatski kontradiktorna sa pojmom avantgarde

 

Svi Vulture Industries fanovi mož da dođete da se skupite i pričate kako je to avantgarde metal, ali maj lodžik iz andinajabl

 

Mož bude prog, avantgarde je jednom!

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Avantgarda je Quorthon, Snorre, Mayhem, Darkthrone, Burzum, Emperor, VBE, DHG, DsO, itd, lučonoše i inovatori žanra, a ne žanr

 

Covek ne konta da avant garda =/= avant garde metal..

 

Dakle avantgarde ima jedno značenje kao generalni pojam u umetnosti, a drugo, štaviše suprotno značenje kao žanrovska odrednica u metalu? To znači da je besmislena žanrovska odrednica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato je Warhol avantgarda, jer je prvi slagao jebene limenke, ti i ja kad bismo ih složili bili bismo samo debili

 

Zato je i njegova umetnost delimično debilna, jer se skoro cela vrednost njegove umetnosti svodi na taj avantgarde value i mixanje toga u neki ''pop art''

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitam malo bolje, ladno ga nisu izdali 1994, nego ga samo slali izdavačkoj kući i dobili na osnovu njega ugovor za prvi album, tek 1996. je masterovano i izdato na disku, zato me zajeba

 

Nisam imao pojma da je izašlo 1996. Na metal archives piše 1994.

 

Je l' na rateyourmusic gledaš?

 

Ne. Za sve albume koje imam sam napravio neku tabelu u excelu još pre više od 10 godina i s vremena na vreme dodam ono što sam nabavio u međuvremenu. Bend, album, godina kad je izašao... Samo izaberem i izađe mi sve iz te godine. Tako mi je najlakše da se ne pogubim šta imam, šta nemam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam imao pojma da je izašlo 1996. Na metal archives piše 1994.

 

Ne. Za sve albume koje imam sam napravio neku tabelu u excelu još pre više od 10 godina i s vremena na vreme dodam ono što sam nabavio u međuvremenu. Bend, album, godina kad je izašao... Samo izaberem i izađe mi sve iz te godine. Tako mi je najlakše da se ne pogubim šta imam, šta nemam...

 

Dada, na arhivama stoji 1994, i onda u details piše da je mastered 1996. i tad izašao

 

 

Koji si car xD

 

ja sam na starom hardu samo na mp3 foldere pisao godine i onda search po godini ako me tako zanima

 

Ipak mnogo više slušam nego što stižem da kupujem jbg xD

 

Za 1995 samo jedan je broj jedan, i ima grim ripera plavog na koricama.

 

Može, ako se dogovoriš s Volom da Written in Waters nije black metal :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

(koji su u svakom slucaju na skroz drugom nivou od bilo kog metala)..

 

Na nivou slaganja tačno 32 limenke od supe na jednu gomilu, u umetničke svrhe

 

Pade mi na pamet one izjave Immortal i Enslaved iz tih godina da oni ne sviraju bm zbog tematike, i samo da reknem da Horde ne moze zbog tog razloga nikad naci mesto na postenoj bm listi.

 

Čisto licemerje

 

:P

 

Onda pola bma nije bm

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pola death metala bi bilo black, pola black metala death, stari thrash pola black/pola death, ne znam više ni šta pišem, a kad bi gledao tako ne bi znao ni šta slušam, pa je najbolje da ne filozofiramo mnogo, muzika je muzika, a tekstovi su tekstovi, nije da nisu bitni, ja recimo često ne pustim da čujem neki bend kad vidim o čemu pevaju, ali nikad nisam određivao žanr na osnovu toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...