Jump to content

Face Of Melinda

Recommended Posts

pozatvarao vas Vučić ko miševe

 

https://medium.com/@andreasbackhausab/coronavirus-why-its-so-deadly-in-italy-c4200a15a7bf

 

elem, ovo sve objašnjava

tldr Italija imala značajnije više starijih među zaraženima, odatle i veća smrtnost

jer koja god druga generacija da se zarazi, skoro svi preleže virus

u drugim zemljama nije toliko seniora fasovalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ključna je valjda upala pluća, ostalo može i od prehlade. A i to sada imaju pretežno turisti.

 

Sve u svemu, ovo je samo opasno za starce, čitam 90% talijanskih žrtava preko 70 godina i 2-3 pređašnje dijagnoze, srce, šećer itd

 

Ovaj Cnogorac zanimljiv jer pokazuje da su objavili zaraženog 5 dana kasnije, a mlađi ljudi preguraju za par dana

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo sam kupiti maske, obilazio silne apoteke, nigde ih našao nisam.

Na kraju sam maske sam napravio; imao neke stare lastiše, nekorišćene. Dva sloja maramica, spolja papirna, unutra pamučna. I eto, prevencija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Dobar intervju a zena prica jednostavnim i razumljivim jezikom i za ne-medicinare  🙂

Anyway, dilema je bila u vezi ovog virusa i reinfekcija... poslednji rad na makaki majmunima je pokazao da ipak stvaramo imunitet koji je trajan (pitanje koliko trajan) jer pri ponovnoj reinfekciji majmuna ovim virusom (istim sojem) doslo je do brzog saniranja infekcije. Postavlja se pitanje... ocekujemo da virus cirkulise i da mutira i da stvara nove sojeve koji mogu nestati jer su neodrzivi sa domacinom (barijera vrste i spontano gasenje epidemija) ili jos virulentniji sojevi koji ce biti endemski favorizovani (za podneblje i vrstu). Trenutni se odigrava viralno genetski ruski rulet...

Sustina je sada razviti seroloske testove da se uhvate antitela na ovaj soj i racionalizuje prava prokuženost. Izrada testova je u toku.

Tekući testovi PCR metoda su pouzdani u nekih 60-70% sto je mala vrednost za jednu dijagnosticku metodu (za sada jedina).

Ostanite u kucama i ne pravite posao medicinarima... javljaju mi se prijatelji iz sveta i komentar pogotlvu za mediteranske narode je uvek isti, dok ne krenu da padaju na ulicama ljudi... niko mere zabrane kretanja i izolacije ne shvata ozbiljno, ali tada je vec uveliko kasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Well sta da ti kazem za mene i Groba to nisu opcije haha

Bukvalno odmaranja izmedju dezurstva a do tada u samoizolaciji jer se smatramo potencijalnim vektorima zaraze, jer ne moramo imati simptome...

A do tada... baci uho na prog rock forum, odoh da bacim jednu kosmicku prelepost hahaha

  • Like 1
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 hours ago, Face Of Melinda said:

Well sta da ti kazem za mene i Groba to nisu opcije haha

Bukvalno odmaranja izmedju dezurstva a do tada u samoizolaciji jer se smatramo potencijalnim vektorima zaraze, jer ne moramo imati simptome...

A do tada... baci uho na prog rock forum, odoh da bacim jednu kosmicku prelepost hahaha

bravo Hristina, čuvajte se i hvala vam 🙂

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

8 hours ago, Face Of Melinda said:

 

BCG vakcina kao potencijalno pomocno sredstvo, jer stimulise spceificni imunitet koji COVID-19 napada... timestamped detaljno objasnjava...

E baš lepo, to se na me nije primilo 🙄

Osim ako nije laž to za ožiljak, mada mi se čini da sam te pitala već :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...