Jump to content

2024.03.15. *Zappa Baza, Beograd* Decapitated, Incantation, Nervosa, Kassogtha


Talvi

Recommended Posts

Kassoghta fino i neloše, videh pola (jer nas nisu na vreme pustili unutra)

 

Nervosa nervozna kao i svaki girl bend, ne znaš da l' da se smeješ il' da plačeš

 

I onda

29 minutes ago, kuruz said:

Incantation olomili

sa Decapitateda otišao posle dve pesme jer to đubre ne može da se sluša
koje smeće jebem ti Bože majku

 

 

 +

Smrt zapa bazi

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi bend dve pesme ukacio nista spec dobra pevaljka..

Nervosa meni dobre bile ja gotivim taj brazilski retro dm thrash pa mi lepo bilo, razmisljao sam i cd da uzmem al je 2300 neka..

Incantation ocekivano sasili, na pocetku se slabije gitare cule posle doslo na svoje. Zacinili ga malo sa sporijim pesmama pred kraj. Bas dobra atmosfera bila dok su svirali..

Decap fino odsvirase Nihility, meni jedan od drazih dm albuma iz te decenije. Cuo sam i Spheres uzivo napokon, to sam cekao jos od osnovne skole fazon 😄 posle albuma su krenuli da dave sa onim nekim novim pesmama pa sam pobegao pre guzve na izlazu..

Prvi put sam bio u bazi, nije lose mesto za svirke uopste. Zvuk je bio sasvim ok, kontam da za bolje i nema nade sem ici na brutal i tjt..

I da puna podrska ovo za cigare, naravno naslo se par pametnih srba koji su palili al sta da mu radis..

  • Like 1
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta ga znam,zvuk je bio skoro pa odličan,možda i najbolje ozvučen koncert u Bgd u poslednje vreme.Sa druge strane,prostor je grozan,ne umem da opišem šta al sve je tu nekako pogrešno,počev od lokacije tik uz dečiju igraonicu i iznad svih onih fensi restorančića.

Prvi band sam propustio,one devojčice sam odgledao jedno 15 minuta...ne znam šta bih rekao.Pohotni metalci su se naređali u redu da se slikaju sa debeljuškastom pevačicom,ove tri ostale niko nije zarezivao🤣

Zbog Incantation sam i došao.I vredelo je.Šteta što ne beše duže.Mada sad ovde izgleda kao da smo svi došli zbog njih to baš tamo i nije tako izgledalo tamo,dosta onako mlaka reakcija publike. 

Decap...jbmlga ok je sve to,svi u ekstazi,izmlatiše glavama,al nekako mi se ne dojmi to više.Posebno neprijatan momenat beše kad je pevač zavitlao štapićem da se snima za vreme nastupa...🤡 

Rusa smarača standardno...roboti...

 

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kassogtha dobro sviraju ali muzika je prilično sterilna, neki Arch Enemy ili stari Light this City za nešto siromašnije. No upeglani su dosta i sve je prilično profesionalno, jbga Ženeva.

Nervosa mi smeće muzika, ne bih to kod kuće slušao, neki by the book thrash sa malo ekstremnijih primesa. Dok se riljaju rifovi je ok, kad god uleti neka melodija ili nedajbože solo zvučalo je jako soc. Bubnjarka najbolja riba iako je non only fans gitaristkinja prava amazonka.

Incantation razbili, dobar miks DM pećine i doom deonica, lagano najkopiraniji stari bend danas među novijom generacijom DM bendova. Tako se to radi, nemam nikakvih zamerki.

Decapitated isto razneli, nemoj da vas lažu dušmani, strašna mašina, upeglani su do maksimuma, dobra atmosferau publici. Doduše malo je turn off bio noviji opus nakon Nihilitya ali i to je bilo uredno, što se kaže. 

Sve u svemu, jako dobar događaj, ko nije bio zajebao se, puno poznatih lica i još više krajnje nepoznatih. Zvuk odličan sa moje pozicije centralno od bine, verovatno maksimum iz ovog prostora kome se svakako daju naći zamerke al da ne kvarimo. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlična svirka, odličan zvuk (konačno!!!), paklena atmosfera, prepun prostor a opet moglo fino da se diše što zbog same visine prostorije što zbog toga što se uglavnom poštovao zahtev da se ne puši! Prvi bend sam propustio (s namerom), Nervosa zvučala samo okej ništa spec iako te drmnu oni beneath the remainds delovi na momente, ipak ona svirka na splavu pre par godina daleko bolja-energičnija (jedna je Fernanda:wub:).. 99% sam išao zbog Incantationa i bend je naravno opet objasnio kako treba da zvuči DM ništa više ne bih dodavao sem minutaže jbg.. Ipak možda i (naj)veće iznenadjenje od Decapa, baš nisam očekivao tako zategnutu i tehnički gotovo perfektnu svirku, naravno pre svega Nihility deo sa šlagom na torti na kraju u vidu Suffer the Children:rockdevil:, bolje nije moglo, ovo posle samo korektno čisto da se ova odlična svirka privede kraju! Sretoh dosta yumetalaca, tako da još jednom pozdrav i neka neko kaže Grobodanu koliko je bilo ljudi i šibnite onu fotku.. hahaha

btw vidim sad ovaj snimak od Chessa i mogu reći da mi tu nekako tromo i muljavije zvuči nego uživo..

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imali su svog tonca koji je verovatno profi lik pa verovatno zato zvuce ko kuca, bio sam samo jednom na koncertu u Zappi pre ovoga i to je bio domaci rok bend, bio je krs zvuk tada.

Zabrana pusenja realno na svim koncertima u zatvorenom prostoru treba da bude praksa, bas je bilo olaksanje da moze lako da se dise iako ima mnogo ljudi jer niko ne purnja unutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je Decapitated sigurno imao svog tonca jer su zvucali jasno i svirali su utegnuto kao masina, sve je moglo da se cuje uglavnom, najcistije od svih bendova. Ako vec furaju svoj stage crew sa sobom koji ih namesta verovatno imaju i svog tonca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čuo sam još neke ljude da su se žalili na zvuk, ja mislim da je najbolje nacrtati se po sredini, ne posebno blizu bini i tu se sve najbolje čuje. To je jedino nemoguće u KC gradu zbog mrtvih stubova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...