Jump to content

Emperor


WS

Recommended Posts

Ili da li postoji bend u čijoj se ne čuje :bigblue:

 

Mada je šmek Emperora toliko jedinstven da je uvek kocka, pre da zvuči kao ripoff nego kao 'inspirisano Emperorom' ako implementiraš Emperor fazone...

 

Evo da podržim našega, na onoj svirci sa Stoneom mi je dosta rifova koje svira mladić iz Paimonie imalo Emperor šmek, u ovom pozitivnijem smislu.

 

Mislim isto Setherial da mi je smrdeo uzduž i popreko na Emperor kad sam ih slušao, mada ih nisam preterano izvrteo.

Ascension npr. ima finu dozu Emperor rifova a da opet bend (čitaj: demo, EP i Consolamentum :bigblue: ) ima skroz svoj zvuk i svoj šmek.

 

Ja sam uvek za dobru diskusiju o muzici, evo moj rođeni brat i ja već danima vodimo duboke diskusije o albumu Priče iz hibernacije velikih Mononukleoznih Rođaka.

 

Ja ne mogu da opišem koliku blagost osećam što imam najmanje dva čoveka s kojima mogu da diskutujem o tom albumu... Srećan sam u životu i bogat.

Edited by Demon Seed
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjajno hahahhaah

 

 

Ja sam uvek za dobru diskusiju o muzici, evo moj rođeni brat i ja već danima vodimo duboke diskusije o albumu Priče iz hibernacije velikih Mononukleoznih Rođaka.

 

Ja ne mogu da opišem koliku blagost osećam što imam najmanje dva čoveka s kojima mogu da diskutujem o tom albumu... Srećan sam u životu i bogat.

 

Hajde da eksploatisemo sir

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Daj linak.

 

ae da fantaziramo koju su još pesmu mogli tu da odsviraju pa da procuri snimak

 

Of Blindness and Subsequent Seers :o

 

 

Šteta što ne postoji neki pro snimak iz Anthems faze, tu su pičili ceo album, osim The Acclamation of Bonds čini mi se

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

^Niko nije skontao da je prvi rif iz ove pesme isti kao prvi rif iz The Prophet?

 

 

 

Ja moram da se ispovedim, mislim da bih uzeo ovaj The Complete Works, da sam pri parama.

Sreća u nesreći je da nisam pa ne moram da se premišljam :haha:

 

Ima neko Reverence EP na prodaju možda? :D

 

Sad mi pade na pamet, nisam ranije razmišljao o produkciji na Prometheusu, kakvo je on u stvari produkcijsko remek delo, natrpan svega i svačega a zvuči perfektno...

 

Anthems remasterovan odma '98, pa '99. i nije više pipan. I koju sam ja verziju uopšte slušao do sad, nemam pojma xD

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni registrovao Coroner post, vid stvarno

A Prophet mi je cak mozda i omiljena na Prometheusu, refren je perfektan a svaki put u pesmi je drugaciji. Sto se produkcije tice ne bih dirao bas nista, kao ni bilo sta drugo na albumu uopste, ljudima te smeta sto je previse sterilan zvuk, te sto je pola albuma odsvirano u pinch harmonicima, te sto Ihsahn poceo svira death.. Meni je to u svakom slucaju prikladniji album za kraj od recimo IX, tad bi mi nekako ostali nedoreceni, iako uglavnom vlada suprotno misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja moram da se ispovedim, mislim da bih uzeo ovaj The Complete Works, da sam pri parama.

Sreća u nesreći je da nisam pa ne moram da se premišljam :haha:

 

Sta je tu za ispovedanje, ja bih ga uzeo iste sekunde da imam toliki kes.

 

Anthems remasterovan odma '98, pa '99. i nije više pipan. I koju sam ja verziju uopšte slušao do sad, nemam pojma xD

 

Mogu ti presnimim kazetu sto sam uzeo od Polzovica nehde po izlasku, odlican je zvuk, totalni black metal :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se pretpostaviti da ti remasteri nisu doneli neke krupne promene.

 

Sta je tu za ispovedanje, ja bih ga uzeo iste sekunde da imam toliki kes.

 

BUT IT IS FROWNED UPON BY ELITIST METAL ESTABLIŠMENT

 

Sto se produkcije tice ne bih dirao bas nista, kao ni bilo sta drugo na albumu uopste, ljudima te smeta sto je previse sterilan zvuk, te sto je pola albuma odsvirano u pinch harmonicima, te sto Ihsahn poceo svira death.. Meni je to u svakom slucaju prikladniji album za kraj od recimo IX, tad bi mi nekako ostali nedoreceni, iako uglavnom vlada suprotno misljenje.

 

Nemam pojam kakvo mišljenje vlada, ne poznajem lično nikog ko sluša Emperor (van foruma) :haha:

Po netu nisam video nešto previše hejta, eventualno da ljudi ne vole ni IX Equilibrium ni Prometheus jer 'nisu black', ali koga za takve boli k***c. (bok SW)

 

Naravno da jes' prikladniji kraj...

 

Eclipse crna mađija, Anthems transcedentalni crni metal, IX Equilibrium dodir hevi metal korjena, Prometheus prog crna mađija... Svaki album ima nešto svoje, a to blekeri ne vole, vole kad se guli jedno isto celom karijerom, uz manje oscilacije, to su bendovi!

 

I zaboravili smo opet da kažemo da Ihsahn na IX Equilibrium peva bolje King Diamond vokale od King Diamonda :obrv:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam cuo prvi put Equilibrium zaista sam mislio da King gostuje, jbg nije bilo neta.

Solidno je to Ihsahn odradio, moze se reci da je kvalitetno ispostovao uzora :mhihi:

 

I da, ja imam Anthems onaj crni box, to je valjda remasterizovano i nema neke bitne razlike.

 

Jedan od najvecih strahova u zivotu mi je ideja da se Emperor popismane i re-recorduju prva dva albuma.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...