Jump to content

Emperor


WS

Recommended Posts

Па цела музичка индустрија се заснива на заради. Стога ништа од овога није чудно. Престала сезона фестивала па је ред да се зараде паре за зимницу.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel koliko sam upoznat u ovom paketu se ne dobija ništa što već nije izdato, već samo lepo upakovana(verovatno ima zlatni povez :mhihi: ) stara izdanja!

 

Upravo zato vrlo rijetko i kupujem izdanja ovog tipa. Emperor je uz Paradise Lost za mene najvažniji bend ikad i neću kupiti ovo izdanje, čak i da je 199 EUR.

 

Pa evo stavite se u kožu iskrenih kolekcionara ovog benda, da li bi vam bilo drago da onaj koji ima sva izdanja benda + je nabavio i ovo vam se smeje što vi nemate, jer onda zapravo vaša kolekcija nije potpuna zaboga!

 

Za ovo bi me možda bolilo mudo da imam 11 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlično, znači onaj ko želi da ima i te rehearsale, mora da izdvoji brdo para i pritom kao poklon dobije diskografiju benda, koju pritom već ima!

 

Mada kad razmislim, pa oni zapravo štite svoje fanove, jer taj višak oni mogu da prodaju i pritom povrate uloženi novac, je-hej!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi dobro upoznat, bice da se cuje dosad unheard rehearsala koji su pravo blago za die hard fanove, kojima je ovo i namenjeno.

 

Da, ali to je materijal koji je više informativnog tipa, a to ćeš moći da čuješ / skineš i na netu.

 

On ima neku kolekcionarsku vrijednost ako imaš taj originalni tejp, a ovako vrhunski upakovan je prosto ništa.

Zapravo čista suprotnost samom konceptu rehearsal tejpa.

 

Tako da za tim ni najmanje ne žalim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali to je materijal koji je više informativnog tipa, a to ćeš moći da čuješ / skineš i na netu.

 

On ima neku kolekcionarsku vrijednost ako imaš taj originalni tejp, a ovako vrhunski upakovan je prosto ništa.

Zapravo čista suprotnost samom konceptu rehearsal tejpa.

 

Tako da za tim ni najmanje ne žalim.

 

Ovo nikad nije objavljeno kao tejp, iscupano je iz arhiva benda kao bonus ovde tako da ga kao originalni tejp i ne moze imati niko.

Meni je to sasvim legitiman bonus, ja sam slusao kao besan Emperor butlege i rehearsale svojevremeno.

 

Nemojte kvariti temu savrsenog benda u svakom pogledu pominjanjem tih has been heroja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo nikad nije objavljeno kao tejp, iscupano je iz arhiva benda kao bonus ovde tako da ga kao originalni tejp i ne moze imati niko.

Meni je to sasvim legitiman bonus, ja sam slusao kao besan Emperor butlege i rehearsale svojevremeno.

 

Naravno, sasvim legitiman bonus generalno - ali ne opravdava kupovanje ovoga samo zbog toga.

 

Inače, za mene je savršena kolekcija nekog benda posjedovanje izdanja onako kako su izlazila, prvih izdanja.

Uz duplirana pojedina kasnija izdanja ukoliko to opravdavaju kvalitetnim bonusima.

Box setovi nikad nisu bili my thing. Njih uzimam samo kad su u pitanju bendovi do kojih mi je manje stalo i koje usputnije slušam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače, za mene je savršena kolekcija nekog benda posjedovanje izdanja onako kako su izlazila, prvih izdanja.

Uz duplirana pojedina kasnija izdanja ukoliko to opravdavaju kvalitetnim bonusima.

 

Apsolutno se slazem, cak preferiram reizdanja da budu verna kopija prvih izdanja, znaci bez nepotrebnih bonusa ili God forbid izmene u omotu, produkciji or stg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci bez nepotrebnih bonusa ili God forbid izmene u omotu, produkciji or stg.

 

Upravo. Uvijek se trudim da imam "osnovni" primjerak albuma onako kako je i izašao prvi put, ili ako ne mogu doći baš do prvog izdanja, onda nešto najbliže i vremenski i sadržajem tome. Ukoliko se kasnije pojavi neko izdanje koje svojim dodatnim sadržajem opravdava da se uzme, kupim ga ali samo kao dodatak, taj "osnovni" primjerak nikad ne mijenjam tim nekim novijim.

 

Naravno, sve izmjene u produkciji i tako to, u potpunosti ignorišem. Remasteri i remixi za mene ne postoje u kolekcionarskom smislu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Поента овог комплета је да га имаш а не да слушаш. Верујем да ће свако од будућих власника овог издања обрнути сваку плочу по највише 5-6 пута (а можда ни толико) и онда ће чувати то до краја живота у некој стакленој витрини и сваки пут кад буде хтео да га узме у руке стављаће беле рукавице итд. Ко што раде колекционари стрипова.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako ne pustas album onda ok, ali nekim albumima je lepo dosao remaster, a neki dobro zvuce u obe verzije..

 

Jbg, pričali smo nekad ranije na tu temu.

 

Za mene je album ono što je izašlo tada, to je slika benda u tom momentu, sa svim svojim nesavršenostima.

 

Kao i u svakoj umjetnosti, to je slika trenutka.

 

I kao što je glupo naknadno popravljati slike, vajarska djela, knjige ili filmove, tako mi je bezveze i to popravljanje albuma.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...