Jump to content

Behemoth


MissionVao

Recommended Posts

Ok, ali razumi jednu stvar. Zasto Nergal peva tekstove od tog Kristofa (kako li vec), ako ne stoji iza njih? Cim ih peva trebalo bi da stoji iza njih. Inace je k`o sto kaze Guz, picka. U onom sto si postovao pise da se bave vudu religijom (ne razumem se u to pa ne znam da li je ovo prava rec) i vudu bogovima. Ja nisam povezivao Behemoth sa Voodoo Gods, samo sam se osvrtao na Nergala kao zajednicku stvar ova dva benda. I ako nije satanista, zasto ima album Satanica?

 

haha, pa zashto je pichka ako ne zhivi po svojim tekstovima, ne shvatam? Jel likovi iz Cannibal Corpsa treba da idu okolo da kasape i masakriraju ili shta vec? Rekoh vec, nema satanista u muzici! Ili ih je jako malo...

To je samo nachin izrazhavanja, peva jednostavno o tome da mozhe i drugachije od onoga kako vecina radi jebiga... Zanimljiva mu je ta tema i njom uspeva da privuche najvecu masu. Kao da je to sad Nergal prvi uradio jebote. Shta bi trebalo da peva, kako ustaje ujutru, doruchkuje, seda na bus, kupuje novine...? Ko bi to slushao jebote?

Sve je to bre muzika, ne zanosite se ljudi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha, pa zashto je pichka ako ne zhivi po svojim tekstovima, ne shvatam? Jel likovi iz Cannibal Corpsa treba da idu okolo da kasape i masakriraju ili shta vec? Rekoh vec, nema satanista u muzici! Ili ih je jako malo...

To je samo nachin izrazhavanja, peva jednostavno o tome da mozhe i drugachije od onoga kako vecina radi jebiga... Zanimljiva mu je ta tema i njom uspeva da privuche najvecu masu. Kao da je to sad Nergal prvi uradio jebote. Shta bi trebalo da peva, kako ustaje ujutru, doruchkuje, seda na bus, kupuje novine...? Ko bi to slushao jebote?

Sve je to bre muzika, ne zanosite se ljudi...

Kako se zove covek koji nesto kaze, a ne stoji iza toga sto je rekao?

Ako mu je tema zanimljiva i njom privlaci masu, a ne veruje u to, onda je prodana dusa, a Behemoth je komercijala. Sta, ono, pljujem po hriscanima da bih pirvukao masu, postao poznat i zaradio pare, a nedeljom idem u crkvu.

I ponavljam po ko zna koji put, nisam rekao SAMO za Nergala, nego za sve koji to rade, a njega sam uzeo za primer zato sto je ovo tema o Behemothu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se zove covek koji nesto kaze, a ne stoji iza toga sto je rekao?

Ako mu je tema zanimljiva i njom privlaci masu, a ne veruje u to, onda je prodana dusa, a Behemoth je komercijala. Sta, ono, pljujem po hriscanima da bih pirvukao masu, postao poznat i zaradio pare, a nedeljom idem u crkvu.

I ponavljam po ko zna koji put, nisam rekao SAMO za Nergala, nego za sve koji to rade, a njega sam uzeo za primer zato sto je ovo tema o Behemothu.

 

 

Ne mora da znachi da ne stoji iza toga. I ne mora da znachi da ce da ide nedeljom u crkvu, shto se njega tiche lichno naravno da nece, ali takodje nece ni vrshiti satanistichke obrede, okupljati se sa ostalim satanistima na takvim mestima, prinositi zhrtve ili shta sve vec ta religija propoveda...

Nije mi jasno kako su suprotni voodoo magija i satanizam i zashto chovek u isto vreme ne mozhe da peva o indiskoj boginji i o satani? Stvar je u tome da mozhe da peva o svakoj temi za koju nalazi da mu je zanimljiva.

Ne mislish valjda da Karl Sanders iz Nile-a stvarno veruje u egipatska bozhanstva?

 

U Slayeru nema ni jednog sataniste. Svi su ateisti a neko je katolik, valjda Hanemman...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covece ti i ne citas postove, a i kad nesto kazes protivrecis samom sebi. Prvo sam rekao da je picka ako nesto kaze, a ne stoji iza toga (ne samo Nergal nego svako ko to radi). Ti si rekao da nije picka i da to opravdavas (dobro nisi to rekao, ali to se da zakljuciti iz onoga sto jesi rekao). Onda sam te pitao kako ti nazivas coveka koji to radi, a ti onda kazes da mozda i stoji iza toga, a jos si prethodno rekao da u muzici nema satanista. Pa, odluci se covece.

Mozes ti da pevas o cemu god hoces. Mozes da budes na jednom albumu pagan, na drugom satanista, a na trecem hriscanin. Niko nije rekao da to ne moze. Samo onda si se posrao po svim svojim dosadasnjim radovima. Prorocica je u pitanju.

Ljudi toliko nemaju pojma o nekim stvarima da je to nenormalno. Ali od svih su mi definitivno najsmesniji pagani sataniste. Ima ih i onih koji tvrde da je paganizam nastao iz satanizma.

Naravno da niko iz Nile ne veruje u egipatska bozanstva, ali su bar nasli temu koja je originalna, za razliku od satanizma, koji je kao sto si i sam rekao, za privlacenje, mase. Slazemo se u tome da 90% njih koji se izjasnjavaju kao satanisti to nisu, samo za razliku od tebe, ja to ne opravdavam.

Edited by Grof Drobikus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covece ti i ne citas postove, a i kad nesto kazes protivrecis samom sebi. Prvo sam rekao da je picka ako nesto kaze, a ne stoji iza toga (ne samo Nergal nego svako ko to radi). Ti si rekao da nije picka i da to opravdavas (dobro nisi to rekao, ali to se da zakljuciti iz onoga sto jesi rekao). Onda sam te pitao kako ti nazivas coveka koji to radi, a ti onda kazes da mozda i stoji iza toga, a jos si prethodno rekao da u muzici nema satanista. Pa, odluci se covece.

Mozes ti da pevas o cemu god hoces. Mozes da budes na jednom albumu pagan, na drugom satanista, a na trecem hriscanin. Niko nije rekao da to ne moze. Samo onda si se posrao po svim svojim dosadasnjim radovima. Prorocica je u pitanju.

Ljudi toliko nemaju pojma o nekim stvarima da je to nenormalno. Ali od svih su mi definitivno najsmesniji pagani sataniste. Ima ih i onih koji tvrde da je paganizam nastao iz satanizma.

Naravno da niko iz Nile ne veruje u egipatska bozanstva, ali su bar nasli temu koja je originalna, za razliku od satanizma, koji je kao sto si i sam rekao, za privlacenje, mase. Slazemo se u tome da 90% njih koji se izjasnjavaju kao satanisti to nisu, samo za razliku od tebe, ja to ne opravdavam.

 

Naravno da nije pichka :) Onda bi 90% muzichara bilo pichke...

Ja kazhem da on nije satanista, nikad nisam rekao da jeste, i kazhem da stoji iza svega shto peva. Tj on peva o jednoj ideji, ON ne kazhe nigde da je on SATANISTA I da on vrshi iste obrede. On ne kazhe nigde da je pripadnik bilo koje religije... On jednostavno ne podrzhava hrishcanstvo i o tome peva...donekle...

Biti satanista je mnogo pogreshno shvacen pojam...

 

Ali ja se uopshte ne opterecujem time da chekam nekog muzichara da napravi neki "pogreshan korak" pa da ga pljujem kako se prodao... Davno sam skontao da je sve to samo shovbiznis...

 

Pa jel onda hocesh da kazhesh da ne treba da pevaju o satanizmu (nego?) ili da treba da budu satanisti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hocu da kazem da ako govoris nesto, a ne stojis iza toga onda si licemer. To se tako zove. A protiv licemerja sam i svim silama se borim protiv toga.

 

Edit: nije za svakog muzicara ono sto radu soubiznis. Ima i onoh koji to rade iz ljubavi.

Edited by Grof Drobikus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo jedno. Ne mozes da uzimas CC kao primer jer su njihovi tekstovi cista fantazija, dok Nergal cini se, pokusava da kaze nesto...ili mozda ne?

 

Ja bih rekao da su vecina Behemothovih tekstova takodje "fantazija".

I ja (uglavnom) shvatam shta on pokushava da kazhe...ali to nece uchiniti satanistom ni mene ni njega... Satanizam je vec jedna religija, Nergal promovishe vishe jednu ideju... tako ja to shvatam, jebiga...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel' u kuriru izashla slika? :D

 

Ok, ali razumi jednu stvar. Zasto Nergal peva tekstove od tog Kristofa (kako li vec), ako ne stoji iza njih? Cim ih peva trebalo bi da stoji iza njih. Inace je k`o sto kaze Guz, picka. U onom sto si postovao pise da se bave vudu religijom (ne razumem se u to pa ne znam da li je ovo prava rec) i vudu bogovima. Ja nisam povezivao Behemoth sa Voodoo Gods, samo sam se osvrtao na Nergala kao zajednicku stvar ova dva benda. I ako nije satanista, zasto ima album Satanica?

 

Ne razumem kako neko treba da stane iza svojih tekstova, tj. na koji nachin ti to podrazumevas? Nergal i peva njegove tekstove, i pise svoje sa istom tematikom, a ja ti opet kazem, dzabe raspravljash o nechemu shto nikada nisi chitao. "Satanica" ima tekstove sve inspirisane Kraulijevim radovima..a ime ne znam zasto je uzeto ovakvo i u kakvom je znachenju nergalu, na to nigde nisam nailazio..

 

A kazete pominjete Nergala samo jer ovo tema o Behemothu, pa iskreno ja na celom prokletom forumu nigde drugde nisam video da neko nekog pevacha/muzichara proziva zbog tekstova... Idite na Slayer temu, pa prozivajte Araju, katolika, kako moze da peva pesme kao sto su "Hell Awaits" i da izda album pod imenom "Christ Illusion".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel' u kuriru izashla slika? :D

Ne razumem kako neko treba da stane iza svojih tekstova, tj. na koji nachin ti to podrazumevas? Nergal i peva njegove tekstove, i pise svoje sa istom tematikom, a ja ti opet kazem, dzabe raspravljash o nechemu shto nikada nisi chitao. "Satanica" ima tekstove sve inspirisane Kraulijevim radovima..a ime ne znam zasto je uzeto ovakvo i u kakvom je znachenju nergalu, na to nigde nisam nailazio..

 

A kazete pominjete Nergala samo jer ovo tema o Behemothu, pa iskreno ja na celom prokletom forumu nigde drugde nisam video da neko nekog pevacha/muzichara proziva zbog tekstova... Idite na Slayer temu, pa prozivajte Araju, katolika, kako moze da peva pesme kao sto su "Hell Awaits" i da izda album pod imenom "Christ Illusion".

Ajde, ovako. Jel ti jedno govoris, a drugo radis u svom zivotu? Jesi nekad nekome rekao da ces da uradis nesto, a uradio si bas suprotno od onog sto si rekao? Jesi nekad za nekog rekao kako je los covek, ovakav i onakav, a kad ga sretnes izgrlis ga i izljubis? Jesi nekad razgovarao sa nekim i pritom bio ljubazan do jaja, uvlacio se u dupe, a kd se okrenes prokomentarisao "a u pizdu materinu i ovaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde, ovako. Jel ti jedno govoris, a drugo radis u svom zivotu? Jesi nekad nekome rekao da ces da uradis nesto, a uradio si bas suprotno od onog sto si rekao? Jesi nekad za nekog rekao kako je los covek, ovakav i onakav, a kad ga sretnes izgrlis ga i izljubis? Jesi nekad razgovarao sa nekim i pritom bio ljubazan do jaja, uvlacio se u dupe, a kd se okrenes prokomentarisao "a u pizdu materinu i ovaj?

 

 

Sve je to u redu, shvatamo mi tebe...al malo preterujesh shto se Nergala tiche. :closedeyes: Nishta on suprotno nije uradio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hocu samo coveku da objasnim da ako nesto hoces nekome da kazes preko tekstova (a po mom misljenju Behemot to hoce) onda moras stajati iza istih. A Nergal, malo mesa babe i zabe. Malo vudu, malo antihriscanstvo, a malo satanizam. Znam, sad ces reci da nije satanista, ali zasto onda nosi satanisticka obelezja? Ako je iz fazona i zarad privlacenja mase, onda je licemer. To je ono sto hocu da kazem. Jednostavno tu nesto ne stima. Sto se Araje tice, recicu samo jedno. Ne slusam Slayer pa zbog toga i nisam napadao Araju, ali ako je tako kako kazete, onda je i on licemer kao i Nergal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde, ovako. Jel ti jedno govoris, a drugo radis u svom zivotu? Jesi nekad nekome rekao da ces da uradis nesto, a uradio si bas suprotno od onog sto si rekao? Jesi nekad za nekog rekao kako je los covek, ovakav i onakav, a kad ga sretnes izgrlis ga i izljubis? Jesi nekad razgovarao sa nekim i pritom bio ljubazan do jaja, uvlacio se u dupe, a kd se okrenes prokomentarisao "a u pizdu materinu i ovaj?

Desava se i to....A iskreno ti nekad mozes pricati za nekoga da je los covek,jer ga nisi dovoljno upoznao,ili ti neko drugi "ispere" mozak sa svakakvim pricama o njemu....I onda tek kad pokusas dublje da ga izanaliziras shvatis pravu istinu...I cekaj,ako shvatis da je ta osoba super i da je prvi utisak bio pogresan,zasto onda da je ne izgrlis........... :lol: Inace sa svima treba biti ljubazan u granicama normale!Zasto da se bezveze pokrecu svadje i rasprave.... :bigblue: :bigblue: :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to je tacno, ali iskustvo me je naucilo da ne sudim prebrzo o ljudima. Kad nekoga upoznam i kad me pitaju kakav je, ja odgovorim da ne znam i da ga-je jos nisam dovoljno dobro upoznao. I kad mi neko prica svasta, budem u stanju pozornosti u vezi tog nekog, ali se trudim da sam dodjem do tog zakljucka.

A pljuvati po nekom i grliti ga i ljubiti (ovo naravno govorim figurativno) ili obrnuto je krajnje licemerno. Znao sam coveka koji je u stanju da nekog ispljuje na sav glas i onda ga taj isti dan sretne i na moje oci bukvalno ga zagrli. Nisam verovao sta sam video. O tome sam pricao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to je tacno, ali iskustvo me je naucilo da ne sudim prebrzo o ljudima. Kad nekoga upoznam i kad me pitaju kakav je, ja odgovorim da ne znam i da ga-je jos nisam dovoljno dobro upoznao. I kad mi neko prica svasta, budem u stanju pozornosti u vezi tog nekog, ali se trudim da sam dodjem do tog zakljucka.

A pljuvati po nekom i grliti ga i ljubiti (ovo naravno govorim figurativno) ili obrnuto je krajnje licemerno. Znao sam coveka koji je u stanju da nekog ispljuje na sav glas i onda ga taj isti dan sretne i na moje oci bukvalno ga zagrli. Nisam verovao sta sam video. O tome sam pricao.

Ma znam....Tako nesto stvarno jeste odvratno,ali sta da se radi,takav je zivot.... -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde, ovako. Jel ti jedno govoris, a drugo radis u svom zivotu? Jesi nekad nekome rekao da ces da uradis nesto, a uradio si bas suprotno od onog sto si rekao? Jesi nekad za nekog rekao kako je los covek, ovakav i onakav, a kad ga sretnes izgrlis ga i izljubis? Jesi nekad razgovarao sa nekim i pritom bio ljubazan do jaja, uvlacio se u dupe, a kd se okrenes prokomentarisao "a u pizdu materinu i ovaj?

 

Zavisi, trudim se uvek da govorim istinu, ali istina chesto boli ;) Ok, nec' serem u tom smeru...ali iskreno, i ne kapiram chemu sad ovakva polemika..da se preselimo na "Sve & Svashta" a ?

 

Hocu samo coveku da objasnim da ako nesto hoces nekome da kazes preko tekstova (a po mom misljenju Behemot to hoce) onda moras stajati iza istih. A Nergal, malo mesa babe i zabe. Malo vudu, malo antihriscanstvo, a malo satanizam. Znam, sad ces reci da nije satanista, ali zasto onda nosi satanisticka obelezja? Ako je iz fazona i zarad privlacenja mase, onda je licemer. To je ono sto hocu da kazem. Jednostavno tu nesto ne stima. Sto se Araje tice, recicu samo jedno. Ne slusam Slayer pa zbog toga i nisam napadao Araju, ali ako je tako kako kazete, onda je i on licemer kao i Nergal.

 

i po milioniti put, kako mozesh ti da prichash o nechemu shto ne znash? Sam si rekao da te briga za tekstove Behemotha, a uzimas da ih kategorishesh...

 

this is leading nowhere..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte da mi dirate Behemoth!

Zar je bitno kakav je Nergal covek sve dok mu je muzika dobra,tacnije odlicna ;)

Sta te bre zabole kakav je on covek dokle god ti se njegova muzika svidja?

Niste mi jasni-pa naravno da ce da peva o satanizmu i ostalome jer takvu muziku svira-jednostavnije da jednostavnije ne moze biti

Sta cemo onda sa Varg Vikernsom i jos dosta njih?

Vikerns jeste ubica,ali je njegova muzika i rad cisto remek delo,umetnicko-mada opet istini za volju Varg je vec daleko od bilo kog pozeraja i mozda je bas zbog svega toga tu gde jeste

I sta sad?Treba da Canibal Corpse(posto su to jedne likcine/lafcine kakvih nema)pevaju u svojim pesmama nesto u fazonu "skakuce ruzicasti zeka i jede sargarepu"

Uz onakvo krljanje ovaj moj zeka iz primera se nesto ne uklapa :)

Slicna situacija moze da se primeni za Behemoth i jos krsh bendova....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo jedno. Neki ljudi kao ti npr. samo slusaju muziku, dok drugi traze i nesto vise, i citaju tekstove i traze logiku. CC nemaju neku poentu da kazu, dok Nergal pokusava to, tako se barem cini. Zato i kritike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Behemoth.....Je EXTRAAAAA!!!!Ako neko ne moze da se pomiri sa tom cinjenicom,ili ima nesto protiv njih.....Ne mora stalno da bude na ovoj stranici Behemotha....Ne znam da li sam za jos neki bend videla da se vode tolike rasprave.....Oni koji ih gotive uvek su ovde dobrodosli....a oni koji su njihova suprotnost....Neka pokusaju da se prilagode...ili nek menjaju mesto "boravka"..... :smile: :smile: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi, trudim se uvek da govorim istinu, ali istina chesto boli ;) Ok, nec' serem u tom smeru...ali iskreno, i ne kapiram chemu sad ovakva polemika..da se preselimo na "Sve & Svashta" a ?

i po milioniti put, kako mozesh ti da prichash o nechemu shto ne znash? Sam si rekao da te briga za tekstove Behemotha, a uzimas da ih kategorishesh...

 

this is leading nowhere..

Lepo od tebe. Polemika zbog toga sto su drugi ljudi vec do sada shvatili ono sto hocu da kazem, a ti nisi, pa pokusavam postepeno da ti objasnim. Tacno, rekao sam da me za tekstove nije briga i stojim iza toga, ali to ne znaci da ne mogu nesto a kazem o istim.

E, sad ovako:

 

DOMINUS SATHANAS

PANDEMONIUM

CAPRICORNUS

DOMINUS

 

SATAN'S SWORD (I HAVE BECOME)

 

WITH SPELL OF INFERNO

 

How hard to live when I long for your devil's warmth

 

If I am who I am, then I shall bombard the human race

with the spell of hell

 

Mere Emeles

Mere Selem

I em'A Den

LAShTAL

LVCIFER!

LVCIFER!

AIVASS!

 

I ima jos toga, ali da se zaustavim ovde.

Nergal nije satanista.

Ma, sta mi rece?

 

Nemojte da mi dirate Behemoth!

Zar je bitno kakav je Nergal covek sve dok mu je muzika dobra,tacnije odlicna ;)

Sta te bre zabole kakav je on covek dokle god ti se njegova muzika svidja?

Niste mi jasni-pa naravno da ce da peva o satanizmu i ostalome jer takvu muziku svira-jednostavnije da jednostavnije ne moze biti

Naravno da nije bitno, ali ga ljudi idealizuju i misle da je i on dobar covek, ako mu je dobra muzika, a to jednostavno nije tacno (i ne samo njega, nego i druge muzicare ciju muziku gotive). Niko od nas ovde ne zna kakav je, zato sto ga ne poznaje. Muzika mu je do jaja pa je i on do jaja. WRONG. Pogresno je kada neko slepo prihvata ono sto mu neko drugi govori, a da sam nije ni malo razmislio o tome. Otvorite oci i razmisljajte svojim glavama.

 

Ma Behemoth.....Je EXTRAAAAA!!!!Ako neko ne moze da se pomiri sa tom cinjenicom,ili ima nesto protiv njih.....Ne mora stalno da bude na ovoj stranici Behemotha....Ne znam da li sam za jos neki bend videla da se vode tolike rasprave.....Oni koji ih gotive uvek su ovde dobrodosli....a oni koji su njihova suprotnost....Neka pokusaju da se prilagode...ili nek menjaju mesto "boravka"..... :smile: :smile: :wub:

Jel ovo mozda upuceno meni? Meni je muzika Behemotha dobra, ali ne i njihova ideologija i filozofija i pogotovo mi smeta to sto su nedosledni sami sebi u svemu tome. I bas necu da se prilagodjavam njihovim idejama, jer se sa njima ne slazem. Jel se prilagodjavaju mozda oni mojim? Po cemu su oni bolji od mene ili vas? Samo zbog toga sto imaju dobru muziku? Ma, daj.

Njihovu muziku slusam i svidja mi se, ali to ne znaci da ne mogu da se ne slazem sa njima.

I jos nesto, dobrodosli su ovde i oni koji ih ne gotive, sve dok postuju njihov rad. :pivopije:

 

I sada da sumiram. Iz svega ovoga zakljucio sam dve stvari:

1. Nergal je ili satanista i nedosledan samom sebi, jer je prvo bio pagan, pa kad mu je to dosadilo postao je satanista, a sad se jos i bavi vudu magijom (ali da ne uzmemo to sada u obzir posto je tema o Behemothu) ili

2. nije satanista, ali je licemer, jer ne stoji iza onog sto govori.

I jos jednom da kazem, mene za njega boli kurac, ali ovo kazem za vas sto vas ne boli, razmislite malo i nemojte idealizovati ljude zbog necega zbog cega se ne mogu idealizovati. Svi imaju svoje mane. A sto se mene tice slusacu ih dok mi se svidjaju, kad mi se vise ne budu svidjali necu, a ono sto oni imaju da kazu mene ne zanima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...