Jump to content

Lordi


Will-O-The-Wisp

Recommended Posts

Lordi slusam otkad nsu se pojaviili i moram priznati da ih strasno mnogo gotivim.........mislim da su orginalni i da su im pesme lake i pevljive ekstra zabavnene opterecene nekim teskim mracnim problemima kojimiima se u zadnje vreme metalci vise opterecuju i ttripiuju nego sto se bave njima i pevaju o njima............e da posto vec duze slusam Lordi sad ako to priznam kvazi rokeri i metalci me odmah proglasavaju fenserom.............. ali iskreno me zabolemoja debela bulja! evotigana.gifwallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi me par dana, no vidim da je Lordi preko noci postao glavni hit na forumu.

E sad ovako, vidim li jos samo jedno pljuvanje po ovome kvltu, pogotovo od ljudi koji se na heavy forumu do ove Evrovizije nikad nisu ni pojavili, banovacu nemilosrdno.

Tema ce za sad da ostane pinovana, bar jos koju nedelju dok je ovo aktuelno.

Tako je Olivere, pokazi im icon_twisted.gif

Banuj svakog ko pljuje po kvltu icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi jasno da l' treba da budes na nivou amebe ili bicara da bi posle svega pljuvao Lordi, mada je pominjanje svete reci "Meshuggah" sigurno popelo IQ barem za 6.5 u ocima nekih odabranih. Lordi su super zajebantski bend i isti su kao sto su bili kad su se pojavili, a kada su ih svi hvalili. Cilj njihovog postojanja i jeste da se zabavljaju sire narodne mase, da se pravi sou, a sve u klasicnom heavy metal ruhu, sto ih cini itekako bitnim. Naravno, imaju catchy pesme, jednostavne i pitke, pod velikim su uticajem Twisted Sister-a, Kiss-a ili Alice Cooper-a, ali sa grubim vokalom i snaznijom distorzijom. Tekstovi su bas kakvi treba da budu, duhoviti i ironicni. Maske uopste nisu presudne u njihovoj pojavi, ko to tvrdi je neznalica, povrsan ili maliciozan. Moj jedini problem sa pobednickom pesmom je sto je na Get Heavy albumu bilo barem 6 boljih stvari, ali OK, respect sto nisu izvrsili niti jedan kompromis, a pobedili su ubedljivo. Lordi su bend koji najvise od svih mogu imati korist od Evrovizije (kao da bi Hariju drasticno skocila prodaja diskova po Evropi da je pobedio), i oni su bili svesni toga, plus su uzimali u obzir faktor shoka kod obicnih ljudi... Moze sad da se raspravlja koji su bili razlozi toga, da l' je Evropa zasicena dosadasnjim tokom ili je konkurencija bila slaba ili su se metalci sirom Evrope maksimalno aktivirali, ali licno ne mogu da razumem ljude koji posecuju ovaj forum, a nije im drago zbog toga.

upravo tako.

 

 

dodajem na sve to shok elemenat koji prakticno daje slag na tortu za bilo koji rock bend. Lordiju je to uspjelo, na ovaj ili onaj nacin, protresli su dupe cijele Evrope. a to je ono sto se broji. icon_da.gif sasvim je nebitno sta su pjevali i gdje su se pojavili, bitno je sta su napravili. icon_da.gif a to su kontraverzne reakcije, povecana popularnost, doprinos rock/metal svijetu, samarcina svim sabanima. kraj, nema dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

' date='23. 5. 2006, 15:41'] a to si zakljucio na osnovu toga sto je vecina mojih postova na nu metal forumu?

ili si mozda upucen u to sto ja slusam i sviram pa si kadar da das takvu izjavu? hahaha sumnjam, pre ce biti da je ovo prvo

 

al ako, way to go pivopije.gif

@ [4] zanimljivo je da si se pronasao u mom postu iako nigde nisam napisao tvoje ime ili nick icon_smile.gif

btw to sto sam napisao nije bez razloga. Razumem da mislis da si uvek u pravu i u tome nema nista lose, ali ipak preterujes.

 

@ grave stojim iza toga sto sam napisao. Nije svaki heavy metal bend zasluzio da ima vaznu temu. Za lordi smatram da treba da bude privremeno, kao sto sam vec i ranije napisao.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ [4] zanimljivo je da si se pronasao u mom postu iako nigde nisam napisao tvoje ime ili nick icon_smile.gif

mislim da bi svako i sa kalemom konca umesto mozga ustanovio da se odnosi na mene

cemu foliranje? kazi slobodno

 

ja ne smatram da sam apsolutno u pravu

al brate mili, iznesite neko svoje mishljenje potrkrepljeno bilo cime a ne recenicama tipa "sta ti znas", "pusi kurac", "ti si retard jer slusas numetal" i sl

smesno je

 

ne vidim da je iko od vas, ali bilo ko, prokomentarisao moje argumente a kamoli ih opovrgao

ni jedan od njih

jednostavno mi ne dajete razloga da razmishljam suprotno, naprotiv

 

cak se i neki delovi kentovog posta nadovezuju na cinjenice koje sam spomenuo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lordi-jeva pesma je bila najbolja i zasluzila je da pobedi, glasala je pubilka, mislite o tome

 

To sto je Lordi postigao, pomaze vracanje roka u mainstream

 

Sto se rok bude vise priblizio mainstream-u, bice vise prostora i za metal

 

SacrilegiouS ostavi ti nu metal na miru, ocigledno da ti pojma o tome nemas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lordi-jeva pesma je bila najbolja i zasluzila je da pobedi, glasala je pubilka, mislite o tome

 

To sto je Lordi postigao, pomaze vracanje roka u mainstream

 

Sto se rok bude vise priblizio mainstream-u, bice vise prostora i za metal

 

SacrilegiouS ostavi ti nu metal na miru, ocigledno da ti pojma o tome nemas

icon_da.gificon_da.gificon_rockdevil.gifpivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Men' se sve cini da tu nema nista od promovisanja tvrdog zvuka u mainstream. Sve mi deluje kao mnogo dobra zajebancija. I verujem da je gomila ljudi glasala za njih bas iz tog razloga- da bi se zajebavali.

Nema tu nekog dubljeg smisla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se icon_da.gif

 

Da nije bilo metalaca na evroviziji, Norveska bi bila na vrhu moje liste. Prelep refren za pocetak. Ali morao se metal podrzati icon_rockdevil.gif

ma jel moguce da sam samo ja zapazio letoniju?

i steta sto su slovenci ispali, leontina im napisala mnogo bolju pesmu nego ono pateticno kukumakanje za gerijatriju sto je joksimovic uvalio hariju. wallbash.gif i rumunska nije bila losa. rus je toliko gej da mi se cini da je osvnojio toliko poena samo zahvaljujuci podrsci gej zajednice sirom evrope. icon_smile.gif dromfulja koliko hoces na evroviziji.. sevaju sise i goli stomaci, pesme nikad budjavije a pevanje sto neko rece, se svodilo na to da neko drzi visok ton sa jarecim vibratom, i to je kao neka fora. samo zbog toga bi im doveo sledece godine lost horizon da malo heiman zaljulja. icon_smile.gif zajebavam se, naravno. vecina njih korektno peva (osim one francuskinje), ali preteruju sa tom ekspresivnoscu, postalo je vulgarno, kao u fazonu "vidi sta umem". posle letonaca svi da se pokriju usima sto se pevanja tice..

 

ali severina.. njoj treba sudskim nalogom zabraniti da se bavi bilo kakvim entertejnmentom. bukvalno joj treba zabraniti da se pojavljuje pred kamerom, mikrofonom i ostalim spravama koje mogu da trajno zabeleze njeno glupiranje. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali severina.. njoj treba sudskim nalogom zabraniti da se bavi bilo kakvim entertejnmentom. bukvalno joj treba zabraniti da se pojavljuje pred kamerom, mikrofonom i ostalim spravama koje mogu da trajno zabeleze njeno glupiranje. icon_smile.gif

Ti si tragično lud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

' date='23. 5. 2006, 17:23']

ja ne smatram da sam apsolutno u pravu

al brate mili, iznesite neko svoje mishljenje potrkrepljeno bilo cime a ne recenicama tipa "sta ti znas", "pusi kurac", "ti si retard jer slusas numetal" i sl

smesno je

 

ne vidim da je iko od vas, ali bilo ko, prokomentarisao moje argumente a kamoli ih opovrgao

ni jedan od njih

jednostavno mi ne dajete razloga da razmishljam suprotno, naprotiv

 

Bre.. no.gifno.gif

 

O kakvim argumentima ti pricas?!

Treba da ti argumentujem da to sto je jedan (kao sto sam i do sada postovao MANJE-VISE) METAL bend pobedio na jebenoj Evroviziji NIJE losa stvar po (globalnu) metal scenu?!

Zaista te ne razumem!

I ono.. neke stvari su tako ocigledne da im stvarno nisu potrebni argumenti koji bi ih potvrdili! icon_smile.gificon_smile.gif

 

Ne znam vise ni sam.. Nekako mi je zao sto te napadose ovol`ki ljudi! icon_wink.gif

Ozbiljno!

 

I, bre, kad seres po necemu nadji valjanije razloge.

 

 

Ne valja srati samo da bi tek, eto, srao! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

 

 

 

 

E, ovo poslednje ide u udzbenike! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

valja srati da bi srao

to je normalna stvar

 

drugo. lordi nije ni malo metal nego vaskrsli kiss wannabe rock - sto je lose bar u onom kreativnom smislu.Uostalom po cemu je to dobro da tebe i tvoju muziku na festivalu (koji btw 99% ljudi ovde smatra sranjem) predstavlja jeftini plagijat necega sto je davno otislo u legendu i verovatno se sada prevrce po grobu? Lordi je mozda vise metal nego ostali izvodjachi - ako si na to ciljao onda ok. Mada opet, sto onda ne slusas Acu Lukasa jer je on daleko vishe metal od ostalih narodnjaka?

 

trece. ja zaista ne vidim zasto bi to bilo dobro po metal scenu sto su ti sarlatani pobedili? Pogledaj stampu papane, mozda promenis mishljenje... Nije kao da se slazem sa izjavama medija, al nazalost znamo da oni imaju vodecu ulogu kad je kreiranje javnog menjenja u pitanju. Tako da tog "dobrog" koje ti prizeljkujes ce biti...znas kad?

Nikad.

A mozda ni tad.

Lordi ce biti i ostati satanisti i gomila nakaza u ocima javnosti. Ja tu vidim samo negativne posledice.

 

Anyway, imamo situaciju gde je po vama pozitivna stvar to sto je neka jeftina i u svakom pogledu neinventivna kopija od benda pobedila na festivalu koji prezirete, i sto je taj isti sranje-bend pobedio dobrim delom zbog glasova ljudi koje takodje prezirete i sto je iza sebe ostavio masu izvodjacha koje smatrate uzasno nekvalitetnim i ni malo vrednim pomena.

Sta je to koji kurac pozitivno?!?

Jel moze neko da mi objasni, glup sam, ne razumem...

 

Mislim da je daleko pozitivnija stvar pobediti na specijalnoj olimpijadi.

Pre bih se dichio medaljom sa special olympicsa nego ovim djubretom icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...