Jump to content

Wicca


Recommended Posts

haha

 

"bunovina"

 

u našem narodu se od davnina koristi za ubrizgavanje u dupe radi izazivanja veštičijih tripova.

 

da parafraziram par kontradiktornih narodnih izreka o bunovini: "od rane trešnje i lepe

žene čovek malo koristsi ima, ali od bunovine u dupe mnogo.."

 

"gora je bunovina u dupe, no ženski jezik i turska sablja zajedno"

 

 

Zamisli da te voza takav trip 20 sati :):):)

 

Evo, kod mene je trenutno "vesticji" skup, tj. nekoliko ortakinja, uz kaficu, raspravlja o ovoj cudotvornoj masti tj. gde je bolje da se namaze :):):)

 

Strasno, zaista se svasta valja na netu

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 320
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Шта сте издумале? У вагинални или анални? :)

Да, свашта се може наћи. Иначе. мени је фасцинантно то што сви паметују и раде копи/пејст (не мислим на тебе) на разним форумима, а да нико није навео искуства (бар их ја нисам нашао).

Дакле, обзиром да ова тема постоји, што ме наводи на помисао да овде има практиканата, молим вештице и вешце да се јаве и кажу како "ради" ова смеса!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Шта сте издумале? У вагинални или анални? :)

Да, свашта се може наћи. Иначе. мени је фасцинантно то што сви паметују и раде копи/пејст (не мислим на тебе) на разним форумима, а да нико није навео искуства (бар их ја нисам нашао).

Дакле, обзиром да ова тема постоји, што ме наводи на помисао да овде има практиканата, молим вештице и вешце да се јаве и кажу како "ради" ова смеса!

 

 

S obzirom kakve smo,

mislim da nam pomenuta mast nece biti potrebna...

 

prirodno talentovane za vesticarstvo :)

 

No, ako neko ima iskustva sa mascu za letece zloduhe/ice, bilo bi lepo da nam opishe svoje iskustvo! :meshuggah:

Edited by Vilhelmina

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

WOW :icon_eek:

 

mrsko mi je ovo reci... ali sam izvalio da ovde ima mnogo "mudrih" "osoba". Molim vas ispunite me svojim znanjem!!! :D

 

DUDE, wtf!? E da i wicca je religija, ali ja je ne priznajem kao jednu! Sada jedno pitanje!

Wicca nije magija! Wicca je samo gomila gluposti koja koristi...o boze evo me opet...to je deo odgovora za naredno pitanje....neeeeeeeee....pogubio sam se skroz :mrtav:

 

Zasto su wicca spellovi napisani u rimi i metafori?I zasto su napisani razumljivim jezikom?

 

(pokazite svoju "mudrost" o "mudri" nad "mudrima"... smatrajte ovo kao test "mudrosti"? O "drevni" "svemocni" "izucavaoci" hermetickih nauka i ezoterije! "Prosvetlite" clanove foruma!...bla...bla...o boze malo sam se pogubio...srry!!! :D)

 

 

ukljucite vase "MOZGOVE"

 

ako ne odgovorite na pitanje vi ste= veoma veoma piglu, ako odgovorite videcemo koliko ste ili niste!

 

Trik pitanje( nazovimo ga nagradnom igrom! Ko tacno odgovori trinaest bambija!!! A ko netacno, mislim da ce mu biti "oduzet" (pod oduzet se podrazumeva levi i desni ud) jedan od bambija(znam svi ih imate, neko vam ih je udelio! E ja cu biti najbolji trener bambija na celom svetu i mocicu da ***** Asha Kechpa u *****, **** ** *** **)!

A odgovor sledi...

 

Iskoristio bih ovu priliku da pozdravim mamu,njenog muza kao i baku! Zelim im sve naj****! ****** ******!

 

mej d forks bi vit ju!!!!!

 

 

 

Шта сте издумале? У вагинални или анални? icon_smile.gif

Да, свашта се може наћи. Иначе. мени је фасцинантно то што сви паметују и раде копи/пејст (не мислим на тебе) на разним форумима, а да нико није навео искуства (бар их ја нисам нашао).

Дакле, обзиром да ова тема постоји, што ме наводи на помисао да овде има практиканата, молим вештице и вешце да се јаве и кажу како "ради" ова смеса!

 

Znas kako radi to? Popijes i umres ali instantno! Pretvoris se u ecto-plasmatic gue! I odes kod boga i boginje na cajanku od istog! I onda svima bude veselo!!!

Ako pitas za iskustva- znas kad ce ti odgovoriti? NIKAD! A zasto? Odgovor znaju i oni sami :D!!!!

Edited by STAMAT

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Wicca je drevna religija vestica. To nije tipicna religija kao hriscanska ili ne znam neka druga koja ima kult boga i velica jednu osobu u prevodu tiranija. Sve se oslanja na moc prirode, snagu prirodnih pojava, i lepotu najnormalnijeg zivljenja. Nema nikakvog suzdrzavanja (tipa postovi i ta sranja) nema niakkvog zrtvovanja (tipa kuvanje nogu ili ruku ostalih clanova religije ili sekte), sve je spontano lepo i umetnicki. Pre svega zato sto je to zenska religija. naravno tu nema diskriminacije i odvajanja muskaraca jer i oni podjednako ucestvuju u ritualima kao i zene ali posto zene bash znaju da uzivaju zato se za ovu religiju kaze da je tipicna zenska. Ima puno boginja i bogova u ciju se cast slavi. Velicaju Mesec i njegovu najpoznatiju boginju izidu, pored nje tu su i rimska boginja Luna, Selena itd. Pogresna su shvatanja da su vestice ruzne babe sa bradavicavim nosevima koje kuvaju zabe i odsecaju zecije sape, od svega one koriste samo bilje, sto omogucava lecenje, ishranu ili obavljanje pojedinih rituala. Uostalom mnoge ´strucne knjige su napisane na temu lecenja biljem. Da bi neko bio vestica ili vestac, ne treba da sve to radi na silu, vec treba to da oseti, dozivi i da pre svega voli sebe, prirodu i uzivanje. Jer je wicca nista drugo do opustanje i uzivanje u onome sto imamo. Nesto sasvim objektivno nezahtevno i lepo. A ona tripovanja paljenje sveca i tako to, obrnuti pentagrami i krstace, to je najveca foliraza ikada i zto ko ne zna sta znaci pentagram nemoj da ga nosi....

Wicca je extra stvar...verujte

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Sve u svemu, rec verovatno vuce korene iz nekog staroevropskog jezika.

 

 

 

Негде у гомили PDF-ова који обитавају на мом вољеном харду сам наишла на податак да је реч WICCA настала од корена англосаксонске речи која значи "савијати, обликовати". Невидљиво се, наводно, обликује према вољи практиканта.

 

 

 

 

Wicca je drevna religija vestica. To nije tipicna religija kao hriscanska ili ne znam neka druga koja ima kult boga i velica jednu osobu u prevodu tiranija.

 

А која је то религија типична? Разумем да желиш да укажеш на специфичности вештичје религије, али сумњам да је стављање монотеистичких религија у исти кош и називања истих тиранијом прави начин за то. Свака је религија посебна.

 

Немој да банализујеш ствари. Није у реду да читаву религију једноставно "преведеш" као тиранију.

 

Nema nikakvog suzdrzavanja (tipa postovi i ta sranja) nema niakkvog zrtvovanja (tipa kuvanje nogu ili ruku ostalih clanova religije ili sekte), sve je spontano lepo i umetnicki.

 

Ово ми баш "боде" очи. Немој, није лепо. Има овде људи који посте и којима тај пост значи много више од пуког суздржавања. Да се разумемо, нисам једна од њих - хедониста попут мене тешко прихвата идеју било каквог поста, али постоје људи којима сам чин поста много значи.

 

Зар вештичја религија не подразумева толеранцију и поштовање избора других, између осталог и у погледу религије?

 

Pre svega zato sto je to zenska religija. naravno tu nema diskriminacije i odvajanja muskaraca jer i oni podjednako ucestvuju u ritualima kao i zene ali posto zene bash znaju da uzivaju zato se za ovu religiju kaze da je tipicna zenska.

 

А ја негде начух да постоје ковени који не примају мушкарце...

 

 

zto ko ne zna sta znaci pentagram nemoj da ga nosi....

 

Тај филм не верујем да ћеш гледати... Толико људи носи, чисто као украс, разне симболе, древне записе... а да су притом потпуно неупућени у њихово значење. Тужно, али истинито.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Dijanisticki koveni ne primaju muskarce, ali neki koveni okupljaju samo muskarce. Odnos praktikanata bi bio mozda 70 - 30 % zena.

Za mnoge rituale su potrebni i svestenik i svestenica, tako da Koveni u principu primaju muskarce. Wicca je na prvom mestu religija balansa - Boginja je lice boga i obrnuto. Njihov odnos je promenoa doba dana i godine, ciklus umiranja i radjanja

 

Lady Midnight@

Zaista previse banalizujes... pritom paljenje sveca igra veliku ulogu u praksi. I wicca nije hedonizam, podrazumeva disciplinu i veoma je spiritualna. Lepota zivljenja jeste u svemu oko nas, ali ti to ne daje za pravo da orgijas. Previse se oslanjas na Starhawk, cini mi se... "svi cinovi uzivanja su moji rituali".

Protumaci uzivanje kao stapanje sa jednim trenutkom koji ti priroda pruza, kao nagradu i utehu za rad, postizanje, odricanje i davanje sebe. To je prepoznavanje sebe kroz silu prirode, koja je unija Boginje i Boga, tj. zemlje i zivotodavne energije.

 

 

Zasto su wicca spellovi napisani u rimi i metafori?I zasto su napisani razumljivim jezikom? Pita Stamat.

 

Da bi podsvest, odnosno Mladje Jastvo prepoznalo znacenje. Svest komunicira sa podsvescu preko simbola i metafore, a onda se, kako vikanci veruju, povezuje sa univerzanim umom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Muškarci ovde, čini mi se, više služe kao ''sredstvo'' za odrađivanje rituala ( npr. već spomenuto spajanje Boga i Boginje, prvobitna kreacija itd.). Kao da su tu po potrebi. Uzevši to u obzir, kao i da je većina muškaraca u wicci gay + neprirodni feminizam spomenute Starhawk koja muškarce, koliko se sećam, poredi sa životinjama (bukvalno su niža rasa), mogu samo da kažem da i nisam baš nešto oduševljen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muškarci ovde, čini mi se, više služe kao ''sredstvo'' za odrađivanje rituala ( npr. već spomenuto spajanje Boga i Boginje, prvobitna kreacija itd.). Kao da su tu po potrebi. Uzevši to u obzir, kao i da je većina muškaraca u wicci gay + neprirodni feminizam spomenute Starhawk koja muškarce, koliko se sećam, poredi sa životinjama (bukvalno su niža rasa), mogu samo da kažem da i nisam baš nešto oduševljen.

Ma sve je to u redu, a l` mogu li one da kastuju fireball? U protivnom ne mogu da ih shvatim ozbiljno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
Ti o praksi ocekujes da procitas na forumu, ili bilo gde na internetu? I to ne o nacinu praktivanja vec o tudjim iskustvima? Haha..

 

Sta je problem sa iskustvima? Ne kapiram?

Ajd da sam trazila neki konkretan "recept", pa da je to neki problem...Ovako?

Poenta, valjda, i jeste da se cuju razlicita iskustvima?

Teorija je kad resis da pises esej, je l?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Предана пракса резултира искуством које је крајње интиман доживљај - нешто што је само између тебе и онога у кога/шта ти верујеш. А људи углавном нису вољни да о својој интими куцкају по форумима (част изузецима! :))...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm... Pa, ovako... Been there, done that :)

 

Wicca je veoma privlačna ženama, uglavnom interesantnija ženama nego muškarcima, jer žene vole sve što je hokus-pokus... Naravno, i ja sam bila privučena tim nekim spellovima i čudima...

 

Ali onda žena odraste, postane svesna sebe i okoline. Verovatno da Wicca preko tako malih trikova motiviše osobu da krene pravim putem. Shvatiš da to mađijanje i ćiribu-ćiriba detinjarije nisu svrha života, več svest o sebi, o prirodi, pokušaj da živiš skladnim i produhovljenim životom, da se ponašaš u skladu sa prirodom i da se ne postavljaš iznad nje, već kao deo Nje.

 

Tako sam ja odrasla.. U sustini, mnoge religije pre ili kasnije nauče svoje sledbenike tu lekciju.

 

Više sebe ne nazivam Wiccankom iako živim u skladu sa većinom zakona.

Baš skoro sam pričala sa dve drugarice o tome, naravno u glas smo rekle: "Svi smo mi prošli kroz tu fazu!". I to je živa istina... jer je u prošlom vremenu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

iako su neka vikanska nacela poucna (see my signature=), sama wicca je pomalo iskvarena drevna religija, i mnogi koji se deklarisu kao vikanci i vikanke to cine iz cistog pozerstva.

osnovno nacelo ove religije je cist panteizam.

poenta svih rituala je pospesivanje sopstvene volje, a ONAJ KO VERUJE JE SVEMOCAN. Dakle, nije bitno da li si budista, hriscanin, paganin..., bitno je da verujes u svoju moc.

rituali cine cuda, jer su neverovatna hrana za volju.

pre ili kasnije, stav "ja sam vestica" prestaje da bude zanimljiv, kada predjes na visi duhovni level =)

 

wicca je savremeni pokusaj da se vrati sjaj davno zaboravljenom matrijarhatu, potisnutom i satanizovanom od strane hriscanstva( setimo se srednjeg veka i zapitajmo se zasto su u vecini slucajeva od strane inkvizicije bile proganjane ugl. zene?)

 

medjutim, kada pomenemo Medjunarodno udruzenje vestica( vestica=vesta zena),ko mnogih se automatski javlja odbojnos etiketirana kao "sekta"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Saglasan sam sa gornjim postom. Čista suprotnost ženskog principa muškom, jedan ekstrem naspram drugog.

 

Što se tiče inkvizicije, vrhunca religioznog fanatizma, mogu da kažem samo najgore. Bilo je dovoljno reći ''e ono je veštica, pogledaj joj kosu, oči bla bla'' i nevina žena bi bila spaljena. A zapravo, debela matorača, ljubomorna na mlađahno devojče bujne kose i svetlih očiju, traži bilo kakav argument da bi se oslobodila ''konkurencije''. Ili bilo ko, ko bi isplivao iz mentalne žabokrečine stvorene od strane...zna se koga.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

iako su neka vikanska nacela poucna (see my signature=), sama wicca je pomalo iskvarena drevna religija, i mnogi koji se deklarisu kao vikanci i vikanke to cine iz cistog pozerstva.

osnovno nacelo ove religije je cist panteizam.

poenta svih rituala je pospesivanje sopstvene volje, a ONAJ KO VERUJE JE SVEMOCAN. Dakle, nije bitno da li si budista, hriscanin, paganin..., bitno je da verujes u svoju moc.

rituali cine cuda, jer su neverovatna hrana za volju.

pre ili kasnije, stav "ja sam vestica" prestaje da bude zanimljiv, kada predjes na visi duhovni level =)

 

wicca je savremeni pokusaj da se vrati sjaj davno zaboravljenom matrijarhatu, potisnutom i satanizovanom od strane hriscanstva( setimo se srednjeg veka i zapitajmo se zasto su u vecini slucajeva od strane inkvizicije bile proganjane ugl. zene?)

 

medjutim, kada pomenemo Medjunarodno udruzenje vestica( vestica=vesta zena),ko mnogih se automatski javlja odbojnos etiketirana kao "sekta"...

 

 

 

 

a kako si mislio da iz stava "ja sam veshtica" predjesh u vishi duhovni level?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...