Jump to content

Motörhead


lemmy sixx

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

IMG_5780_zpsurg7vtsi.jpg

 

Ovako,nije bilo sigurno da cu posjetiti ovo zbog jebenog posla ali sam ipak fajrontirao na vrijeme i uputio se prema seljackom Dizeldorfu,naravno grad pun ,zastoji,radovi na putu,i dva udesa, tako da sam nekoih 25km presao za trichavih sat i 40 minuta i naravno propustio Milfschool koje su upravo zavrsavale kad sa usao u halu.

Saxon standardno kraljevski

Motörhead izlaze na scenu praceni zvukom aviona a njihov zastitni znak se polako spusta dolje prema bini i ovom prilikom preko cock pit-a je razvucena francuska zastava,Lemi je pozdravio prisuttne sa Hallo i rekao samo "it´s Bomber" i krenuo je urnebes,doduse samo na stejdzu ali ne i u publici zbog onih 40% indijanaca koji i ne slusaju rok muziku.

Deda je dobar na basu standardno,glas je isto dobar ali u sporijim pjesmama na trenutke zadrhti ka da ce da prestane da pjeva(Metropolis i Just Cos You've Got The Power) , zbog toga je set lista bila popunjena sa brzim svarima, sa novog albuma samo dvije pjesme Thunder&Lightning i Electricity iz meni nerazumljivih razloga nisu svirali do sada nijednom "Victory or Die" apsolutni hit na albumu

Lemi se krece vrlo tesko i sporo i vidim da je to jedan stari dedica koji moze svakog trenutka da se srusi mada mi je drago da sam ga vidio tu noc ali moje je licno misljenje da treba jos da odradi ovu turneju za album do ljeta i da se povuce u zasluzenu peMziju,ne bih volio da vidim da heroj moga djetinjstva skonca na stejdzu mada on to i zeli. Micky Dee standardno razvaljuje, Phill Campbell ne lici na sebe, izgleda kao Lefty iz Doni Braska sa onim sesircetom,par dana kasnije pao(nije na koncertu) pa je odvezen u hitnu dje je ostao par dana,ne zna se tacno sta je,sluzbeno je "iscrpljen" a ja bih rekao "cijelo selo smrce bjelo" ko i obicno

Bio bih sretan kad bi nastavili samo sa izdavanjem albuma i sporadicnim koncertima

 

Ah da, koncert je zavrsen sa onim cuvenim "We are Motörhead,We Play R´N´R" da li je to bilo namjerno jer su tu uradili posvetu Tylor-u ili je Lemi to zaboravio zbog starosti nisam uspio da provalim

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objaviše i na fejsbuk stranici:

 

There is no easy way to say this…our mighty, noble friend Lemmy passed away today after a short battle with an extremely aggressive cancer. He had learnt of the disease on December 26th, and was at home, sitting in front of his favorite video game from The Rainbow which had recently made it’s way down the street, with his family.

 

We cannot begin to express our shock and sadness, there aren’t words.

We will say more in the coming days, but for now, please…play Motörhead loud, play Hawkwind loud, play Lemmy’s music LOUD.

Have a drink or few.

Share stories.

Celebrate the LIFE this lovely, wonderful man celebrated so vibrantly himself.

HE WOULD WANT EXACTLY THAT.

 

Ian ‘Lemmy’ Kilmister

1945 -2015

Born to lose, lived to win.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...