Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Trenutno citam "Zovem se crveno" od Orhana Pamuka

 

->>>>Hudini

"Poslednja knjiga" - Zoran Zivkovic.

 

Ako mislimo na istog pisca ja procitah knjigu "Cetvrti krug" intersuje me kako si nju skapirao ako si je kojim slucajem citao, posto sam ja na kraju upala u konfuziju. :confused:

Edited by Face Of Melinda

Share this post


Link to post
Share on other sites

->>>>Hudini

"Poslednja knjiga" - Zoran Zivkovic.

 

Ako mislimo na istog pisca ja procitah knjigu "Cetvrti krug" intersuje me kako si nju skapirao ako si je kojim slucajem citao, posto sam ja na kraju upala u konfuziju. :confused:

 

Procitao sam "Poslednju knjigu" pre par dana. Prvo mi je bila malo cudna, suvise obicna, ali kraj je odlican, bas u Zivkovicevom stilu.

 

Sto se "Cetvrtog kruga" tice (jeste, isti je pisac), citao sam je tri puta i svaki put sam je drugacije ukapirao. Bas zato mi se toliko dopada, mada nisam siguran da sam je ijednom ukapirao skroz kako treba. Sigurno cu je citati jos koji put pa cu mozda shvatiti nesto vise... U stvari, mnogo toga je meni tu jasno, samo mi stalno izmice zasto se na kraju Rama materijalizuje u kuci Serloka Holmsa, sta ona predstavlja tu i u cemu je stvar. :confused:

 

Inace, ako si citala "Skrivenu kameru" istog autora, ima jednako konfuzan kraj kao i "Cetvrti krug", ali poentu sam uspeo da ukapiram i pre nego sto sam procitao poslednje poglavlje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam nekako skapirala kako se Rama materijalizuje da se i ljudski genije kao sto je Serlok takodje materijalizuje ali na neki drugi nacin tj on postaje deo knjige jer kako on kaze "u krugu nema umiranja".

Sta znam moram da je procitam jos jedared... ovo je tek prvo citanje :)

 

Gledacu da nabavim "Skrivenu kameru" mozes li da mi samo das hintove kakva je knjiga otprilike?

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Ja sam nekako skapirala kako se Rama materijalizuje da se i ljudski genije kao sto je Serlok takodje materijalizuje ali na neki drugi nacin tj on postaje deo knjige jer kako on kaze "u krugu nema umiranja".

Sta znam moram da je procitam jos jedared... ovo je tek prvo citanje :)

 

2. Gledacu da nabavim "Skrivenu kameru" mozes li da mi samo das hintove kakva je knjiga otprilike?

 

1. Da, Serlok na kraju ostaje u krugu, to jest Serlok/Morijarti ostaje u krugu, jer njih dvojica su morali da se stope u jedno da bi Rama postala telesno bice. Procitaj je jos jedared, a i ja cu jos koji put sigurno, pa cemo onda da napravimo update kapiranja. ;)

 

2. Da ti ne otkrivam suvise... Pogrebnik pred penzijom prati tragove u kovertama koje nalazi i dolazi u nebulozne situacije u kojima mu troje glumaca (kako on misli) igraju pomalo bizarne predstave. On misli da je zrtva skrivene kamere i da se zezaju s njim, ali na kraju ce se ispostaviti nesto sasvim drugo... Jel ti dovoljno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

tajanstveni hodnici crnog cara.

(nije nista dark/horror/sexy - samo nagadjanja o tome da li postoje ili ne postoje katakombe i podzemni hodnici ispod subotice, cak nije ni potpuno bez veze napisano)

Edited by feyd

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Da, Serlok na kraju ostaje u krugu, to jest Serlok/Morijarti ostaje u krugu, jer njih dvojica su morali da se stope u jedno da bi Rama postala telesno bice. Procitaj je jos jedared, a i ja cu jos koji put sigurno, pa cemo onda da napravimo update kapiranja. ;)

 

2. Da ti ne otkrivam suvise... Pogrebnik pred penzijom prati tragove u kovertama koje nalazi i dolazi u nebulozne situacije u kojima mu troje glumaca (kako on misli) igraju pomalo bizarne predstave. On misli da je zrtva skrivene kamere i da se zezaju s njim, ali na kraju ce se ispostaviti nesto sasvim drugo... Jel ti dovoljno?

 

Savim dovoljno, taman da zagolica mastu, volim kada se nadjem u rebusu i kada moram da ga resavam :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

tajanstveni hodnici crnog cara.

(nije nista dark/horror/sexy - samo nagadjanja o tome da li postoje ili ne postoje katakombe i podzemni hodnici ispod subotice, cak nije ni potpuno bez veze napisano)

 

I, postoje li?

 

Ispod Rume postoji citav podzemni grad, o tome se mnogo zna, zna se i gde se ulazi i gde izlazi, ali niko nikad nije napisao ni dva reda o tome...

 

Savim dovoljno, taman da zagolica mastu, volim kada se nadjem u rebusu i kada moram da ga resavam :bigblue:

 

U tom slucaju ce ti se "Skrivena kamera" bas svideti. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I, postoje li?

 

Ispod Rume postoji citav podzemni grad, o tome se mnogo zna, zna se i gde se ulazi i gde izlazi, ali niko nikad nije napisao ni dva reda o tome...

U tom slucaju ce ti se "Skrivena kamera" bas svideti. ;)

 

 

delovi nekih tunela postoje. navodno postoji podzemni hodnik izmedju dve crkve, i jos nekoliko tunela u centru grada.

imajuci u vidu kakva je subotica bila pre 200-300 godina (barustina), nije mi potpuno jasno ko je bio toliko blesav da to sve gradi. i zasto.

Edited by feyd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Erich Fromm: Autoritet i porodica

dok autor razlaže Freudove teorije na još teorije, osjećam da se ne slažem ni s jednim od njih. hm, mada je u Frommovo vrijeme ta vrsta obrazlaganja itekako mogla imati smisla, danas služi eventualno kao osvrt na tadašnji sociološki sustav. i nikad nisam pljugala tu teoriju sa seksualnim razvitkom potomka u obitelji (Elektrin/Edipov kompleks).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...