Jump to content

Venom


Avro

Recommended Posts

Недокучивог? Били су довољно гласни и безобразни да не свирају чисту музику и да певају о злим стварима кад се нико није усуђивао. Штета само што им је нестало идеја кад су напокон научили да свирају. Међутим, тад су их већ били добрано заменили бендови који су ЗАИСТА умели да свирају.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па Venom апсолутно никада није био познат (наравно, нити признат) као бенд врхунских музичара.

Не верујем да је ико, икада ишао на свирку да би гледао како Venom свира већ због силе коју је тај бенд стварао и изводио.

Оно што је Venom пустио на свет албумима "Welcome to Hell" и "Black Metal" никада неће моћи да буде оспорено нити заборављено док ће многи ти технички бендови пасти у заборав, већ гомила јесте али Venom - ИЗДАЈЕ АЛБУМЕ!

И даље!

Хахаха, каква дрскост!

Да, дрскост.

Venom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to OK sto kazete, ni ja uopste ne pricam o svirackom umjecu (koje je cesto, pogotovo u metalu ili panku, skoro potpuno irelevantno za znacaj nekih bendova ili njihovih izdanja), vec i o samoj "ideologiji", koja to u stvari i nije i koja je tu samo zato sto cool izgleda, a koju su neki u to vrijeme shvatili ozbiljno i zaista se primili na nju... A sve je to bila samo cista poza, o tome govorim kad pricam o Venomu... Oni su meni uvijek bili nesto ko keceri ili Kiss ili tako nesto...praznoglavo...

 

To mi je nedokucivo, sto je na BM sceni (uglavnom zahvaljujuci Euronymousovim, a kasnije i izjavama nekih koji su htjeli da zvuce ko on) Venom stekao kultni status, a taj i takav kultni status je zapravo zasnovan na fundamentalnoj NEISKRENOSTI. To mi je interesantno kao pojava....

 

Uostalom, od znacajnog broja ozbiljnijih BM muzicara danas mozete cuti da Venom ne cijene pretjerano ili ga ne cijene uopste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gavro, slazem se sa tobom 100 posto! Venom je uvek bio jednostavan, ali u tome je bila njihov draz – znali su da napisu PESME! Zato ja mrzim 90 % danasnje death metal scene recimo, svi su tehnicki nadrkani i nikad jaci u svirci, ali posle slusanja albuma ne ostaje nista u glavi. Zasto je iz metala proterano pisanje himni koje se pamte ceo zivot? Mozda ljudi vise nemaju sta novo da daju, ko zna...

Ali i Venom je imao neke propuste, ruku dajem da su mogli biti jos veci. Recimo, prva 3 albuma su bila ispred svog vremena, inspirisali su masu bendova, i u momentu kad je novi talas bio stvoren, oni izdaju Possessed i padaju u zapecak pored Metallice, Slayera... Trebao im je tad jedan jebacki album. Ili sa Resurrection, sasvim solidno izdanje, i u mometu come back-ova i Kurte i Murte, svake suse iz osamdesetih, momenat kad se old school metal vraca, Venom izbacuje Metal Black! Prosek goli... I onda se godinama posle tih zajeba batrgaju u mulju. Nisu imali smisao za tajming.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Welcome to hell i Black metal su fantasticni albumi ma sta ko prico o Venomu dobri su izvlace ih ti albumi i zato ih obozavam . . .Mozda nije bas ok sto izdaju albume (kvare utisak i staru slavu) al se barem nisu totalno raspali ko neke picke . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to OK sto kazete, ni ja uopste ne pricam o svirackom umjecu (koje je cesto, pogotovo u metalu ili panku, skoro potpuno irelevantno za znacaj nekih bendova ili njihovih izdanja), vec i o samoj "ideologiji", koja to u stvari i nije i koja je tu samo zato sto cool izgleda, a koju su neki u to vrijeme shvatili ozbiljno i zaista se primili na nju... A sve je to bila samo cista poza, o tome govorim kad pricam o Venomu... Oni su meni uvijek bili nesto ko keceri ili Kiss ili tako nesto...praznoglavo...

 

To mi je nedokucivo, sto je na BM sceni (uglavnom zahvaljujuci Euronymousovim, a kasnije i izjavama nekih koji su htjeli da zvuce ko on) Venom stekao kultni status, a taj i takav kultni status je zapravo zasnovan na fundamentalnoj NEISKRENOSTI. To mi je interesantno kao pojava....

 

Uostalom, od znacajnog broja ozbiljnijih BM muzicara danas mozete cuti da Venom ne cijene pretjerano ili ga ne cijene uopste...

 

VENOM kad su počinjali su bili tri najobičnija HM pankera koji su osnovali bend da se zezaju, ludiraju i provociraju konzervativce. Ništa više od toga. Šta je tu neiskreno?

 

Šteta samo što su im kasniji radovi tek bleda senka prva dva albuma. Mada, meni je Temples Of Ice bio veoma dobar, naprimer...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa iskreno su se zajebavali, to niko ne spori, kazem samo da su se pojedini primili na tu zajebanciju shvatajuci je ozbiljno i stvarajuci od Venoma nesto sto on nije.

 

Kako god, meni su (uglavnom, sa mozda svega par pjesama izuzetka) totalno isprazni i dosadni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Треба се преселити у то време и слушати, појмити музику тог времена у данашњем.

Шта знам, има бендова и бендова, и паметних и техничких али ми је Venom остао интересантнијим од таквих групица.

И даље га слушам.

Има нешто у том Кроносу ...

Било је нечега у том Venom-у.

Share this post


Link to post
Share on other sites

VENOM kad su počinjali su bili tri najobičnija HM pankera koji su osnovali bend da se zezaju, ludiraju i provociraju konzervativce. Ništa više od toga. Šta je tu neiskreno?

 

Šteta samo što su im kasniji radovi tek bleda senka prva dva albuma. Mada, meni je Temples Of Ice bio veoma dobar, naprimer...

Проблем са таквим пионирским бендовима који се заснивају на простом звуку је што не могу да опстану на истом, временом морају да се мењају да би опстали. Проблем је само како се променити на рпави начин. "Prime Evil" је био за мене прави начин, само је дошао прекасно.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest VJEKOSLAV MAKS LUBURIĆ

Imamo tisuće bendova,a kod nit jednog se muzika tako olako ne može prokužit kaj što je slućaj sa Venomom.

 

HAIL VENOM!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebem li te u nick, avatar, potpis, ''about me page'' ... a nakon toga jebem li ti seme & rod, celokupnu familiju

( a posebno dedu ili pradedu ) kao i čMarka Thompsona Tupsona.

Koji je, uzgred, isti probušeno-šahovničarski qrton baš kao i ti.

 

 

 

,,, i naravno, psa domobranskog u kućici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Интересантно је да Venom, с времена на време, имају песме које уопште не личе на њих, да човек посумња да је ствар уопште њихова.

"Swarm" или "FireLight", рецимо - тотално супер ствари а тотално не-Venom.

Па и некада давно, "The Seven Gates of Hell".

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...