Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

gledao, naravno. odlična je. čekaju se nove dve epizode.

 

malopre se napokon nakanio da pogledam ovaj fenomenalan film.

http://www.imdb.com/title/tt0243017

tera na razmišljanje. linklejter je genijalac.

Imas li jos neku preporuku na taj fazon?Volim taj vibe koji nosi serija a i ovaj disconnect film...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedino što mi pada na pamet sa sličnom atmosferom su serije kao što su the twilight zone, the outer limits i the ray bradbury theatre. dakle sve su više sci-fi nego drama kao disconnect. možda i ova nova utopia, deluje mi tako, mada nikako da pogledam prvu sezonu (čuo sam sve najbolje).

od filmova jedino što bih možda mogao da povežem sa disconnect-om je magnolia zbog isprepletanih priča, ali radnja je nešto drugačija (mada si verovatno gledao).

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedino što mi pada na pamet sa sličnom atmosferom su serije kao što su the twilight zone, the outer limits i the ray bradbury theatre. dakle sve su više sci-fi nego drama kao disconnect. možda i ova nova utopia, deluje mi tako, mada nikako da pogledam prvu sezonu (čuo sam sve najbolje).

od filmova jedino što bih možda mogao da povežem sa disconnect-om je magnolia zbog isprepletanih priča, ali radnja je nešto drugačija (mada si verovatno gledao).

Twilight Zone mi je pored Dosije X-a najbolja serija,a ove ostale cu pogledati obavezno!Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogleda li ga u međuvremenu?

Film je nesumnjivo promašaj. Vizuelno i što se tiče atmosfer umesto Brazila imamo neku blesavu bajkovitost Wesa Andersona, sve je šareno i vrtoglavo (oke to služi dapojača osećaj agorafobije, depresije, gađenja prema modernom svetu blahblah)... a što se tema tiče, juri preko svega i svačega, malo o sistemu, svakodnevnici, poslu, rutini, samo da eto potseti na ranije pomenuti kult, pa onda natrpava metafizike, pa se davi u dosadnoj priči o onlajn životu i ljubavi, i tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

ako je očajan neću ni da ga skidam, na nekom mobilnom sam netu, nije flat već ima protok 15 gb, dakle ništa od filmova

 

doduše, našao sam neku malu rezoluciju gde film sveukupno ima 150 mb :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Twilight Zone mi je pored Dosije X-a najbolja serija,a ove ostale cu pogledati obavezno!Hvala!

 

obrnuh prvu sezonu i nove dve epizode utopije, super je. slična post-moderna atmosfera kao u black mirror, zanimljiva priča i vizuelno prelepa. gledaj obavezno.

Edited by SkullKrusheR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

kakvo sranje je ovaj DAWN OF THE PLANET OF THE APES, ja sam mislio da ništa ne može da bude gore od prethodnog filma u franšizi, ali, eto, može

 

džaba što se u filmu iz 1968. vidi da su ljudi u kostimima majmuna, bar je film inteligentan, ovo je govno za klince

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li gledao neko Divergent?

 

Upravo.

 

 

Equlibrium ripoff (iako je Divergent po knjizi) + The Host patetika(govno) + muzika(govno) = SRANJE FILM

 

i wtf

Kao napravili neki zid, za koga? od koga? nista o tome, apsolutno nista, nego glupe frakcije a pola filma neke vezbe obuke i simulacije, kao u Enders Game

 

 

P.S. Sad vidim da ce biti jos 2 dela, videcemo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Viskontijev THE DAMNED je smeće

 

nije mi jasno, sve do sada što sam gledo od njega je fenomenomenalno, šta mu je ovo trebalo

 

doduše, ovo je i prvi film sa ne-italijanskim glumcima, i pritom i Englezi i Nemci govore engleski (Englezi glume Nemce sa engleskim akcentom), užas živi

 

u stvari, čovek može da pomisli da se Viskonti u stvari zaebava, jer noć dugih noževa je snimljena kao okršaj američkih gangstera

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...