Jump to content

Voivod


Fantomni

Recommended Posts

Evo ja se uključih u Voivod priču sa par decenija zakašnjenja, jbga propust u metal obrazovanju, uvek sam ih nekako preskakao, ne znam ni sam zašto, nikad me nije privuklo da ih slušam ono malo što sam do sad čuo. Međutim, pošto je ovde nastala opšta onanija na The Wake, reko da čujem i ja to čudo i stvarno je super album. Naravno, ovakav tip vokala nikako nije moja šolja čaja (blago rečeno) i teško da će od mene biti neki diehard fan al eto ne zažalih što sam im posvetio malo vremena, naprotiv.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

i dalje slušam album redovno, remek delo, instant klasik

 

btw ja bih uvek nekome ko nije slušao Voivod dao prvo Nothingface da čuje, em je najreprezentativniji album benda em je u isto vreme prog do daske a opet nekako na neki neverovatan specifičan način pamtljiv i pitak u najpozitivnijem mogućem smislu reči. rekoh već ranije da sam ga prvi put čuo u osnovnoj (i meni je to bio prvi Voivod) i bukvalno mi se na keca dopao i kunem se u taj album i dan danas

 

mislim, brate mili...

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko od vas nije razmisljao u smeru da Snake

peva onako kako zapravo moze, bez forsiranja,

napinjanja i sl., sto je na duge staze (35 godina)

rezultovalo time da moze 'ladno da otpeva bilo sta

iz karijere i da bude ok, za razliku od ikona metala

poput Halforda, Kiskea, Tatea i dr.?

Nikome nije padalo na pamet da je to deo stila, celine?

Ne znam sto postoji tolika potreba da se ovoliko analizira

bend koji je dao domaci iz autenticnosti, inovativnosti,

beskompromisnosti i jos ko zna cega vecem delu metal scene,

vec evo cetvrta decenija tece......

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko od vas nije razmisljao u smeru da Snake

peva onako kako zapravo moze, bez forsiranja,

napinjanja i sl., sto je na duge staze (35 godina)

rezultovalo time da moze 'ladno da otpeva bilo sta

iz karijere i da bude ok, za razliku od ikona metala

poput Halforda, Kiskea, Tatea i dr.?

Nikome nije padalo na pamet da je to deo stila, celine?

Ne znam sto postoji tolika potreba da se ovoliko analizira

bend koji je dao domaci iz autenticnosti, inovativnosti,

beskompromisnosti i jos ko zna cega vecem delu metal scene,

vec evo cetvrta decenija tece......

 

i da je teško setiti se bilo kog vokalnog soliste koji zvuči tako kako ovaj zvuči. I to od onog mahnitog divljaštva sa Rrroooaaarr, pa do čistine dana današnjih. Ko je bio na koncertima, uvjerio se.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ima on performanse kad peva kao da su ga puškom uterali u studio.

Najslabija karika benda definitivno vokal ali ok, nadomesti to tekstovima.

 

Odličan je cyberpunk ošinuti vokal na ove rifove i ceo trip, skroz je omaseno da mu se nalazi mana iz tehnickog ugla, da ne pricamo da je uticao na sve alternativne pristupe pevanju u metalu, Czral, Aldrahn, Atilla i ostali :mrblue:

 

ili kako se vec kuca kez xD

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odličan je cyberpunk ošinuti vokal na ove rifove i ceo trip, skroz je omaseno da mu se nalazi mana iz tehnickog ugla, da ne pricamo da je uticao na sve alternativne pristupe pevanju u metalu, Czral, Aldrahn, Atilla i ostali :mrblue:

 

ili kako se vec kuca kez xD

 

Tako nekako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"Mišljenje je kao dupe. Svako ga ima." Rekao je čuveni filozof Hari Kalahan, I verujmo njemu.

 

+1. Meni je, recimo, najbolji i najupečatljviji njihov album "War & Pain". Remek-delo u svakom pogledu. Kupio album kad se pojavio na berzi kod SKC-a 1984. i baš otkinuo na njega. Ljubav na prvi pogled. Mislim, stvari poput "Live for Violence", ili "Suck Your Bone", kakva ludila od stvari. Ortacima metalcima "War" se nije dopao zbog svoje prividne haotičnosti pa sam u društvu bio omalovažavan da sam antisluhista koji gotivi "War" od Voivoda. Posle su stizali i ostai albumi, ali kao da nsiu uspeli da dosegnu domete "War"-a. Kasnije sam, jbg, izgubio interesovanje za bend. Pokušao sam da preslušam ovaj novi album, pružio mu nekoliko šansi i onda shvatio da to nije moja šolja čaja jbg. Zvuči mi nekako razdešeno, kao izakan dušek na federe ili budilnik kome su poiskakali zupčanici.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ovaj album još prijatnije iznenađenje nego "Target Earth", ako ne i bolji, što je samo po sebi još prijatno iznenađenje na prijatno iznenađenje. Ovoliko ukusne gitare mislim nijedan drugi album nema ove godine. Snake neke ok vokalne ritmike i refrenčiće ima, samo kao i uvek postoji mini-žal na šta bi tek ličile pesme da je neki nebanalni vokal :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravda za Snejka!

 

Ajd kad vec imate tu ideju da bi s drugim vokalom bilo bolje, meni to tesko da zamislim, pa kazite ciji/kakav vokal biste vi tu uklopili? Warrel Dane neki? Tako uvrnut a fazon da zna da peva...

 

Mislim da bi pokojni Warrel udavio album koliko bi smorio, uz duzno postovanje njemu :haha:

 

"Mišljenje je kao dupe. Svako ga ima." Rekao je čuveni filozof Hari Kalahan, I verujmo njemu.

 

Zato ženama sa dobrim dupetom ne treba mišljenje :zuba:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do jaja ideja, al' Biafra mi nije primer nekog ko ima bolju pevacku tehniku od Snejka :D

 

On covek svaku rec u istom tonu zavrsava, taj neki pedal tone pjevac :D

 

A Warrel mene iskreno smara oduvek, peva sve vreme kao da umire... Mada sad kad je umro, mozda to ima vise smisla

 

Izvinite jebiga

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

nikako neki virtuozni lik, ali bar da ima smisao za melodije i pevanje ako neki mladi Mustaine. otprilike tako neki fazon bi im ok legao.

 

solidan glas, ne bas neki pevac, da idalje zvuci kao raspali treser ali da moze i neku zanimljivu melodiju da ubode.

 

mada je meni Snejk kul, narocito mladi Snejk. Malo smara sad jer mu jer intenzitet mnogo opao sad kad je mator a nije nista novo ubacio u arsenal da kompenzuje za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...