Jump to content

David Bowie


Millosh_024

  

15 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ode ovo u Inception varijantu :haha:

 

Ja bih se malo tu zasutavila moze ovo da bude preveliko hype-ovanje necega sto nema, Bowie ima svoj trip koga se drzi i svoje spotove kreira na osnovu tog sveta... ima covek celu filozofiju iza sebe, koja je jednostavna u svojoj komplikovanosti :da:

 

Dajte bre pirati nadjite mi pesmu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Face of Melinda:

Nečega što nema? Bend se zove Lazarus Blackstar :D

 

 

Nego, em je fanvid, em je obrada.

 

Ne znam je l' skontao autor članka da se ovo 'Saint Vitus' u zagradi ne odnosi na bolest, nego na bend čija je I Bleed Black pesma u originalu, a očigledno da je autor fanvidea dobio ideju za video od podudarnosti imena benda i bolesti Saint Vitus Syndrome.

 

Ili je Bowie video klip i pokupio ideju, ili postoji nešto što veže pojmove Lazarusa, i pomenutu bolest, pa su i bend, i fan koji je pravio video, i Bowie pokupili odatle. Ovo prvo mi ipak zasad deluje verovatnije, ali ćemo svakako da proučimo šta vezuje koncepte :)

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. ne kazem da ne verujem u slucajnosti, ali mi se cini da je ovde u pitanju slucajnost posto su u nekom religijskom-filozofskom kontekstu koncepti Blackstar i Lazarus entiteti sami za sebe, i mogu da posluze kao izvor za ideje i drugim ljudima ;)

 

Evo hinta... "Saturn, referred to as "Black Star" in ancient Judaeic beliefs"

 

Helou 70te!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve to super ali Bowie nije bas toliko ocigledan i povrsan da se hvatas za takve pojmove, da prostis, svaka njegova pesma je poprilicno licna ali servirana na neobican nacin... :haha:

 

Npr Villa of Ormen- grad u Norveskoj, a Bowie-jeva bivsa koju je mnogo voleo ga je napustila i otisla u Norvesku... ovaj spot lepo to prikazuje...

http://www.youtube.com/watch?v=QWtsV50_-p4

 

Simone potrudi se da udjes u Bowie-jev stvaralacki proces :razz:

 

OPA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

NC_J.Mandell_Clarity_Photo3.jpg?itok=8xCPp66d

 

I had much the same approach to Lazarus, which was David Bowie’s first foray into theatre, featuring eighteen of his songs (four of them new), and is a sequel of sorts to the 1976 film in which he starred, The Man Who Fell to Earth. I enjoyed the musical numbers, and director Ivo van Hove’s aggressively inventive staging. The best thing I could say about Bowie and Enda Walsh’s script is that it was close to impossible to offer spoilers; it was not easy to describe what was going on, much less give it away. In other words, I enjoyed the theatrical spectacle of these shows, but I gave up on trying to figure out what they meant. This apparently made them a less frustrating experience for me than for those who walked out at intermission. - See more at: http://howlround.com/wtf-how-necessary-is-clarity-in-the-theatre#sthash.qX4dRgNH.dpuf

Share this post


Link to post
Share on other sites

@FoM:

Čekaj, izbacio pesme Blackstar i Lazarus, sa istim motivima u videima koje ima i video od benda koji se, eto, zove Lazarus Blackstar. i mi ćemo da odbacimo to kao potpunu slučajnost, bez da istražujemo bilo šta u pravcu koji bi mogao da dokaže da jeste pokupio odatle, jer sigurno nije, zato što on nije tako očigledan i površan?

 

To što si sad rekla je odličan primer koliko jak efekat ima ta aura koju veliki umetnici stvore oko sebe tokom karijere, pa njihovi ljubitelji zaborave da su i oni ljudi i nalepe im u svojim glavama božanske kvalitete :)

 

Potrudi se da se oslobodiš predrasuda :P

 

Analiziram na osnovu informacija koje imam konkretno o ovoj sad stvari, ne biasujem na osnovu Bowievog božanskog statusa. Čovek se očigledno ne stidi da navede svoje uticaje i inspiracije, nije se stideo da pomene (i obradi) Scotta Walkera, ni Kendricka Lamara sad, i ko zna koga sve za prošlih 50ak godina karijere. A to nisu navodi u fazonu slušam žubor vodopada, udišem miris ljubičica pa me to inspiriše da stvaram, nego su skroz konkretni primeri, gde se tačno vidi referenca ili šta je od koga pokupio. To je zato što je potpuno jedinstven u tome što isporučuje, pa ne mora da se zamara krijući da je nešto pokupio.

 

a gle ovo:

 

 

The song was originally over eleven minutes long, but Bowie and Visconti edited it down to 9:57, making it Bowie's second-longest track ever made, behind "Station to Station", which lasts just over ten minutes. This was done after they learned that iTunes would not post singles over ten minutes in length. Bowie did not wish to confuse listeners by releasing different single and album versions.

 

Malo površno, ne? :)

 

 

Edited by Demon Seed
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobijes plusic za komentar ;)

 

 

Ma kakve predrsude covek je na StS obradio Ninu Simon, samo sto je kod njega redosled pesma na albumu kao i njihovo znacenje u okviru koncepta koji fura.

Ja to kapiram na ovaj nacin da on nalazi inspiraciju u stvarima oko sebe ali su mu one samo potka za procese koji njemu leze u glavi i koje eksprimira.

On sebe vidi kao umetnika, fleksibilan covek koji percipira svet oko sebe ali ga eksprimira na sebi svojstven nacin.

 

Mislim da nema nikakve veze sa tim sto se ovaj metal bend zove tako kako se zove, moram da udarim kontru! :haha:

Edited by Face Of Melinda

Share this post


Link to post
Share on other sites

@FoM: Pa pozitivne predrasude, ako polaziš od toga da sigurno nije maznuo jer nije površan :D

 

S obzirom da je u pitanju fan video i s obzirom kako izgleda, očigledno je u pitanju neki bizaran footage od pre ko zna koliko godina, na temu St. Vitus Dance bolesti, a autor videa je dobio inspiraciju da upari bolest sa pesmom zato što je Saint Vitus obrada, tako da je vrlo moguće da tu ne postoji direktna veza između ''Lazarus Blackstar'' i bolesti, pokreta i poveza preko očiju.

 

Footage korišćen za pravljenje fan videa je mogao i Bowie negde da gleda nezavisno od toga, pa da dobije inspiraciju. Međutim, kod njega već vidimo da je to povezano sa Lazarus i sa Blackstar, što može da ukazuje na to da je gledao baš taj inkriminisani fan video :bigblue:

Upade Vo, tako je Vole :D

 

 

Drugi slučaj bi bio da Bowie nije video inkriminisani klip, nego da je sam povezao Sindrom sa Lazarus i Blackstar u svom konceptu, što bi moglo da nas navede da se zapitamo i koja je veza između imena benda i spota kod inkriminisanog fan videa. :ph34r: :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi spot u plesu je skorz u St. Vitus tripu iliti Sidenhajmova horeja :da:

 

No, moj komentar se vise odnosio na reci pesme, nego na sam spot.

Spot je dosao dosta kasnije od pesme, zar ne? A opet reci pesme su nastale ranije njih je samo uklopio u vizuelni aspekt koji mu je dobro fasovao a tipujem na dokumntarac.

 

Realno mogao je da gleda dokumentarac i da mu YT ponudi i metal bend gorepomenutog imena et voila! It's legit :haha:

 

Ali ono sto je cool kod njega je sto video samo dopunjuje znacenje teksta, to je sustina a ne od cega je sta maznuo, veci je fazon da prokljuvis sta je hteo da kaze, nego sta je odakle "maznuo" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda je ovaj Johan Renck u nedostatku inspiracije kucao po netu lazarus blackstar pa maznuo ideju iz klipa, pomislivši ''niko neće provaliti, ko uopšte sluša ovu jebenu buku'', onda je malo doradio, prezentovao je Bouviju, i ovaj oduševljeno prihvatio, ne znajući da je kradena. Eto prostora da uglavimo ideju da on nije površan i očigledan, i da ne bi dozvolio sebi u 69. godina da se kompromituje kradenom robom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NE. Lista ostaje, slušam Outside od sinoć. Prelep omot i prateća priča, seče se Bowie na Burroughs-a. :wub:

 

Najteže mi da uđem u taj period 90tih, 2000 sam sumirao Reality i Heathen-a, ali to bejaše baš davno.

 

Tajne zavere da se nastave i na sledećoj strani, ali bez ponavljanja. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi spot u plesu je skorz u St. Vitus tripu iliti Sidenhajmova horeja :da:

 

Pa pazim, to piše u linku koji je Voivod okačio, u dez do 6, pa se pominje u mom postu u 7 i 10, pa u mom postu iznad tog tvog xD

 

Eee, nisi ni pročitala a meni si rekla da sam krenuo putem očiglednosti i površnosti :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...