Jump to content

David Bowie


Millosh_024

  

15 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Danas "biti aktuelan" ne podrazumeva nuzno umetnicki rad vec citavu medijsku pizdariju osiom toga - kretanej te licnosti, akcije, aktivizam na socijalnim merezama, slike iz klonej i slicno... starleta style.

 

@ vodovod

 

da 2005. mislila sam cak i koju godisnu kasnije, al vidis, nisam u toku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bowie je među prvima skapirao slavu (i šta ona sve donosi i odnosi), i marketing, pa uzmete lepo najplodonosnije godine njegovog rada i primenite to danas, pod uslovom da imate talenat i dobre muzičare oko sebe. :mhihi:

 

 

Zanimljiv tekst o Elvisu i Bowieu, povezanosti njihove dve pesme, gle čuda pod istim imenom Black star

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne kontas

iskoriscavanje hajpa nastalog oko njegovog odlaska sa scebne i svim mogucim omazima koej cemo gledati ove godine

modna industrija je brutalna, iscedice sve sto moze

 

uvek je tako

 

wait and see.

 

A sto se tiec blackstar majica, to ocekujem da ce svaki posten beograCki hipster da ima vec juce i da nosi to do iznemoglosti celo leto

uz izjebanu majicu motorheda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem da će se prodavati majice sa njegovim licem, to je neizbežno. Ali me interesuje kako će neko drugi da se poveže na njegove šarenolike imidže? Ok, ne pratim toliko tu stranu modne industrije, ali ostaje da vidimo.

 

Zar se tu ne pita nešto i njegova porodica? Ipak i oni imaju prava na tantjeme i šta sme da se izda od "robe".

 

tumblr_o0lqdpp5xG1qaetdco1_540.gif

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj intervju sa Gervaisom je odličan. :haha: Bowie se pojavio u jednoj od epizoda serije Extras i scena je presmešna, žao mi je što su je skinuli sa youtube izgleda...

 

A evo kako moj omiljeni američki talk show voditelj odaje počast Bowie-ju, još ponešto o njegovom smislu za humor:

https://www.

 

I nešto starije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače Bowie mu posle dao fore za buduće epizode, imam negde i taj intervju, samo da ga nađem.

Misliš na ovo:

 

https://www.youtube.com/watch?v=LpkZwbKTQBA

 

Yeah, you and whose army? :haha:

 

Ovo što si ti postavio iz serije je nažalost samo audio, ali sjajno je i samo to čudi. Gervais je napisao tekst u kojem proziva samog sebe, i onda dolazi Bowie da stavi svoj pečat rajskim glasom i opasnom progresijom akorada. Carski. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fore su zapravo presmešne kada shvatiš da je Bowie mrtav ozbiljan u prodavanju tih fora, u pitanju je tipičan britanski suvi humor. Fazoni su miljama daleko od Gervaisovog stila i pristupa komediji, taj čovek je već master brutalnih prozivanja što se da zaključiti i iz pesme. Dva sveta po pitanju smisla za humor, ali opet su se skontali. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam sad komentare ispod klipa, izgleda da sam klinački naseo na foru. :haha:

 

Ono što jeste in-character i što mi je bilo sumnjivo je "it was a piece of cake for me" i tako to, ali fazoni mi totalno liče na one koje je prosipao kod Conana u linkovima gore, to su ti vrlo blagi zingeri i punchline-ovi za koje se Britanci tripuju da su jako edgy. :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam sad komentare ispod klipa, izgleda da sam klinački naseo na foru. :haha:

Bez brige, znali smo da nešto nije u redu sa tobom čim ti se nije svidela "Lazarus" na keca. :bigblue:

 

Isto važi za Voivoda, samo za prvi singl, je li.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U petak 15.1. od 21h muziku sa vinila pušta Vlada Janković Džet, uz tehničko-tonsku podršku Mioljuba Krsmanovića. Veče posvećujemo Dejvidu Bouviju. Ulaz je slobodan, a mesto možete rezervisati pozivom na 063/237-020. Vidimo se u Makedonskoj 21!

 

Lou, Simone, idemo? :mhihi:

 

12508769_1129310187087813_3953307282869367284_n.jpg?oh=77d4ac48dd77cc7a37664ece85db29f1&oe=570E6759

 

DAVID BOWIE: POVRATAK ZVEZDANOJ PRAŠINI

Petak, 15. januar 2016. u 19:00

Velika sala Doma omladine Beograda

U razgovoru učestvuju Slobodan Konjović, Momčilo Rajin, Dragan Ambrozić.

Posle razgovora projekcija filma “Čovek koji je pao na zemlju” Nikolasa Rega.

Ulaz je slobodan.

Dejvid Bouvi (David Bowie) je jedna od najznačajnijih ličnosti popularne kulture – umetnik koji je obeležio čitavu epohu. Prevashodno muzička zvezda, brilijantan kompozitor i jedan od najekspresivnijih pevača u istoriji rok muzike, Bouvi je značajno proširio polje delovanja pop umetnika, zahvaljujući svom ranom teatarskom i plesnom iskustvu - poigravajući se imidžom kroz celu svoju karijeru, ostvario je niz upečatljivih scenskih likova, koji će držati pažnju javnosti sve do danas. Albumi kao što su “The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders From Mars”, “Hunky Dory”, “Diamond Dogs”, “Station to Station”, “Heroes”, “Let’s Dance”, pa i poslednji, pre neki dan objavljeni “Blackstar”, smatraju se vizionarskim remek delima koja su diktirale buduće trendove.

Njegov nedavni odlazak u 69. godini potresao je svet i pokrenuo lavinu reakcija i u našoj sredini. Program koji organizujemo biće prilika da se zaokruži jedna od najvećih priča u istoriji pop muzike, u čemu će nam pomoći Slobodan Konjović i Momčilo Rajin, kao važni akteri upoznavanja naše sredine sa radom Dejvida Bouvija od njegovih ranih dana – Konjović kao muzički urednik Studija B, Rajin kao kritičar Džuboksa. Moderator razgovora u kome očekujemo i učešće publike, biće Dragan Ambrozić, rok kritičar, muzički i odgovorni urednik Doma omladine Beograda.

Film “Čovek koji je pao na zemlju”, kultnog engleskog reditelja Nikolasa Rega iz 1976. godine, filmskoj publici prvi put je predstavio Devida Bouvija na velikom platnu. Naučno-fantastična priča o vanzemaljcu zalutalom na Zemlju, te estetika filma koja je nagoveštavala buduću estetiku Bouvijevih video spotova, učinila su ovo delo integralnim delom njegove mitologije. Smatra se filmom u kome Dejvid Bouvi najbolje izgleda i najviše zrači magijom otuđene zvezde koja pati za druge – onako kako će ga njegovi najveći obožavaoci i pamtiti.

Ovim programom Dom omladine Beograda, zajedno sa poštovaocima Dejvida Bouvija koje očekujemo u publici, želi da se oduži liku i delu autora koji je svojom autentičnošću i visokim dometima postavio nove standarde i zadužio svetsku kulturu za decenije koje dolaze.

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...