Jump to content

David Bowie


Millosh_024

  

15 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Previše kultašenja na temi. Ne sviđa mi se to. Smanjite malo. :no:

 

Nema na čemu Simone, ja znam da je jedino zahvalno vreme za koncentraciju 4:20. Sve ostalo nestane u pari i dimu, i kokainskoj montaži, uopa! :maca:

 

Apropo boja, zabavni link za edukaciju. Ne morate sve da shvatite ozbiljno, ali ima finih momenata, i nađe se poneka sitna istina, kao kod horoskopa ili onih psiholoških testova.

 

Što se cene tiče novog Blackstara, ja sam uvek za te deluxe varijante, sačekaću 6 meseci, pronaći ću ga povoljno, i biće tu negde u kolekciji. Više me brine nabavka boxseta Five Years, ali sa diskovima. 100 i nešto jurića, bili i vinili 200 i nešto, ali nestalo kume, nestalo! :azal:

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

“Searching for music is like searching for God,” Mr. Bowie said in one of the interviews, which took place in Woodstock, New York. “There’s an effort to reclaim the unmentionable, the unsayable, the unseeable, the unspeakable.”

 

link

 

:o

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Više me brine nabavka boxseta Five Years, ali sa diskovima. 100 i nešto jurića, bili i vinili 200 i nešto, ali nestalo kume, nestalo! :azal:

 

Pa eno ti ga Five Years baš u Metropolis Shopu, al' nisam gledao cenu, ne smem da se rasplinjujem :haha:

 

Poredjenje sa Zenitom? Bogohuljenje.

 

Samo hrabro! Otvorite opet podforum 'Snaga reči' pa da krenemo da radimo na tome :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se cene tiče novog Blackstara, ja sam uvek za te deluxe varijante, sačekaću 6 meseci, pronaći ću ga povoljno, i biće tu negde u kolekciji.

 

Blackstar deluHe limited izdanja će da budu samo još skuplja, ja mislim. Meni je fora bila da uzmem taj prvi evropski press koji je izašao i ćao, baš da dajem po 50 evra za limited cd ili npr. 300 za onu fensi ploču, neće ići, jebiga :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kažem ti 100 jurića je. Jeste da su oni kartonci, ali ima i propratna knjiga sa fotografijama i tekstovima. Mogu zamisliti kako to izgleda samo na pločama! I zvuči. :meshuggah:

 

Pa ne, videćemo, ja uvek čekam da splasne cena, a u jednom trenutku pojaviće se i biće moj. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ima i ovo:

 

Ja se nikad ne zalećem da kupim album čim izađe (ustvari, skoro nikad). Npr. zadnji Nightbringer, bio je čini mi se 14e kad je izašo. Kupio sam ga posle pola godine za 5e na nekom popustu. Mada nekad se desi i obrnuta situacija, posebno ako je neko limitirano izdanje, pa poskupi 100 puta. Evo, Peste Noire na primer... Diskovi su im preskupi, možeš da kupiš 10 isto tako dobra albuma umesto tog jednog.

 

:obrv:

 

 

Zavisi i koliko ga želiš... Ajd da su neke astronomske cene, al' dao sam manje od 20 evra, nije mi krivo pa da padne posle i na 5.

 

Što se one ploče od 300 tiče, da baš ne znam šta ću s parama, uzeo bih i to, mada bih onda možda i preorderovao pa me ne bi drali bezobraznici sad. xD

 

Nikada ne daj novac za izdanje

 

Kir Janja kolekcionarstvo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' se snabdevaš diskovima isključivo na rasprodajama? Ako da, uputi me na rasprodaju koja prodaje albume izašle u proteklih dvaes dana :P

Ne znam šta bi voleo da dokažeš, ali The Book of souls je kasnio dve nedelje i koštao je 2500 dinara - međutim, em je dupli, em je deluxe edition u formi knjige. Blackstar, singl disk, ne znam koliko je luksuzno pakovanje ako košta 2200.

 

Pre godinu dana sam naleteo u Beču na Lodger za pet evra, to je bio dobar deal. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Em je triput duži, a triput lošiji album :bigblue:

 

Što se tiče pakovanja, digi je, kakav je iznutra nemam pojma, još mi je u celofanu :haha:

 

U kojoj je radnji u Bgu Book of Souls koštao 2500 dinara?

 

To što si citirao sam te pitao jer ti je komentar kao da košta 6000 :D

 

Ja objasnih u necitiranom delu posta ostalo, ali sad kontam da ti ne pričaš o odnosu cene u našim radnjama i cenama na netu za isti album, nego ti je uopšte skupo 15-20 evra za album. Da ga postavim ovako onda - za Bowiea mi 2200 nije mnogo, za nove Mejden deluxe book mi je 2500 mnogo :P

 

I očekivao sam da će po našim radnjama biti 15ak evra, a pošto je umro, znao sam da će da bude malo skuplje. Baš sam skoro s drugarom prokomentarisao kako bih dao do ~2500 za njega, dobro ga potrefih, plašio sam se da ga ne nabudže još bezobraznije...

 

Hteo sam da imam prvi press albuma koji mi je dostupan, kad sam već posvedočio celom događaju.

 

It's happening now

Not tomorrow

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crnogorski oproštaj od Bouvija

Lelek za Dejvida Džonsa

Brano Mandić

 

Kud se đede međ planete?

Diko naša!

Lunarnoga kola beže,

Zorni Zigi!

Moga li se oprostiti?

Proste rane!

Danas da te pominjemo,

Crn’ zvijezdo!

Ko ostade nakon tebe?

Nadvojvodo!

 

Da preumi tuđu muku,

Umjetniče!

Ostavi nas neutješne,

Ostavštino!

Kad javiše da si poš'o,

Pošten poš'o!

Obasjanog mjesečinom,

Lele gledam!

Uspeo se kuda dođe,

Vratio se!

Tvorcu svakog predskazanja,

O, pjesniče!

 

Vilosofe među đecom,

Rok-ikono!

Ljubljen bane od muzike,

Bastalo ti!

Prevari nas skorom pjesmom,

Puste nade!

Koliko te samo žalim,

Imam koga!

Sad si među drugovima,

Muze sine!

 

U te gore ledenice,

Aladine!

Pozdravi mi Lua Rida,

Mrtva usta!

Ljubiše te srcem čistim,

Kuku nama!

Kada stigneš u te dvore,

Tom majore!

Poljubi mi Jan Kurtisa,

Lelek vazda!

 

Pomiluj nam miljenicu,

Dženis mladu!

Što kosa joj naspram mača,

Zor-đevojku!

Pomeni se Džoni Keša,

Đe nestade?

Pitam bolan svako malo,

Đe pođoste?

 

Ostaviste samo sreću,

Plaču ne dam!

Dobri mužu i heroju,

Blažen spavaj!

Okreni se, nemoj žalit,

Žali Bože!

Pripogledaj što si bio,

Bitku krasni!

 

Sav te svijet zove sada,

K’o Hendriksa!

Vas dvojica međ prvima,

I Bob Dilan!

Što ostade oka mutnog,

Pjesničina!

Da promatra mjesečinu,

Vrh Ormena!

 

Strašnog doma sa svijećom,

Lučom jednom!

Što si htio poručiti?

Mudra glavo!

Ko će tebe nastaviti?

Ti mijeno!

Nijesmo te poslušali,

Dejvid Džonse!

Ljubav sama da zavlada,

Ljubavniče!

 

Zato spavaj sred nebesa,

Bez pauka!

Nek ti đeca ne zamjere,

Dobri oče!

Što odeždu skinu zadnju,

U prah ode!

Prah je prahu vazda htio,

Sjećaš li se?

 

Samo jednu imam želju,

Rebel, Rebel!

Nek berlinski oni dani,

Zlatna ljeta!

Povrate se ovog časa,

Mili brate!

Otvori nam srca jopet,

Veličino!

Ti vidio jesi život,

Okom drugim!

Što je bojom prometnulo,

Sjajno oko!

 

Upravilo ponad ljudi,

Zanavijek!

Mišlju hitam svome popu,

Igi Popu!

Sa njim ću te oplakati,

Pasendžeru!

Svijet lijep ostavi nam,

O, Starmene!

 

Plamti šara više zjene,

Zemnim šarom!

Nikom neće pristajati,

kano tebi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Em je triput duži, a triput lošiji album :bigblue:

Možda kad bismo se gađali tramvajima, prijatelju. ;) I to kažem kao neko ko misli da je Blackstar jebeno mnogo dobar. :da:

 

Ali da, zapravo jesam strog prema cenama diskova, još uvek živim u vremenu u kojem je disk bio 1300, otkako su prešli 1500 postaje malo mnogo. Kapiram tebe, doduše, ja bih sigurno dao 2200 za novi Bowie disk da sam kolekcionar, ali ja nisam ni započeo kolekciju. Realno, odakle krenuti sa nekim ko ima 25 albuma? Nek' prođe par godina pa da vidiš kako se pravi kolekcija. :haha:

 

EDIT: Radnja u kojoj je TBOS bio 2500 je Vulkan. Gospoda, zvali na telefon dan ranije da mi kažu da su stigli Maideni. Isto tako očekujem poziv za Roger Waters The Wall DVD. Zabavan princip za nas staromodne koji nemaju internet kartice, ali i to će se promeniti uskoro.

Edited by Totamealand

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...