Jump to content

David Bowie


Millosh_024

  

15 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

 

One večeri kad je Bowie umro, a mi raspravljali o tome dok još nismo znali, postavio sam pitanje čoveku koji je napravio taj video, da bih video postoji li ili ne neka veza između pojmova lazarus i blackstar koja je njemu dala inspiraciju za video.

 

Odgovori mi čovek danas:

 

Great question. I can't remember sharply my motivations behind the music video, other than I felt the words Wino wrote and the expression that Lazarus Blackstar gave them fit so perfectly with some old footage I'd run across from a mental health asylum. Great detective work with the Saint Vitus Dance syndrome. Cheers. Billy

 

 

Saberite 2 i 2 :bigblue:

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

koja sam zamlata

 

One večeri kad je Bowie umro, a mi raspravljali o tome dok još nismo znali, postavio sam pitanje čoveku koji je napravio taj video, da bih video postoji li ili ne neka veza između pojmova lazarus i blackstar, kao i tih pojmova i sadržaja videa, što je njemo dalo inspiraciju da ih poveže.

figzt

I odgovor je NE :D

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, nisam baš hteo da kažem 'I told you so', hteo sam da vas pustim sami da povežete :P

 

Ali nešto imam utisak da si promašila smer, 'I told you so' ne ide od tebe ka meni, nego od mene ka tebi :D

 

Pročitaj još jednom odgovor pa poveži činjenice, jedina veza Lazarus - Blackstar sa St. Vitus Syndrome je taj fan klip, ne postoji nikakav spoljašnji faktor koji je uticao na lika koji ga je pravio, slučajno se tako potrefilo. (Osim ako laže, a pokupio je s nekog konkretnog mesta vezu, što je malo verovatno, jer ne uspevamo ništa da nađemo).

Bowie i režiser spota su ili gledali onaj fan vid, ili su naboli slučajno kombinaciju pojmova Lazarus, Blackstar i vrlo sličnog video materijala. Nije definitivni dokaz, ali sa svakim dodatnim elementom postaje veći eksponent opadanja šanse da je koincidencija, a ovde imamo tri :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Licitiram na slucajnost! :haha:

aj sad ozbiljno, cenim da im se dopao umetnicki momenat u smislu... oni su vec imali pojmove lazarus i blackstar dosli do videa... bilo im je cool, razradili ideju i dali joj svoj smisao... kada budem stigla napisacu svoju teoriju, kucam u pauzi od ucenja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...