Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Guest RISE LORD VADER's guz

mislio sam konkretno, znam za versko-političku situaciju, imam kuću u boki, pa svakog leta pratim nadjebavanja na tvu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podrzavam komentare pravoslavaca,samo siptari i ostali neprijatelji srpskog naroda mogu uopste i da pomisle o rusenju crkava. Satanisti su potpuno jednako neprijatelji nase nacije jer ne postuju istoriju Srba koja je u stvari poznata od perioda hriscanstva.Sta mi znamo o svojoj istoriji pre primanja hriscanstva? Svakako da je ono donelo civilizaciju. Zar da pljunemo na cara Lazara i ostale junake kosovskog boja koji su pred sukob s Turcima isli na pricest u Gracanicu?Da nije bilo njihove vere u Boga malo sutra bi odbranili Evropu od najezde osmanlija! Zar da zaboravimo Karadjordja,Sindjelica,vojvodu Stepu i ostale koji su pali za Krst Casni i Slobodu Zlatnu?Na taj krst ti pljujes Izdajnice?Ko si ti zutokljunce da sudis o tome kad nisi prstom mrdnuo za Srpstvo?Tvoja preokupacija su cyber igrice i black metal,mozda poneka zaklana macka u podrumu i to pod uslovom da te mama ne vidi...

 

Ne zaboravimo da u Izraelu postoji odredjeni procenat pravoslavnih jevreja (koji su doduse ugnjetavani) sto ostavlja dokaz zasto nije uopste vazno u kojoj nacionalnosti se rodio sin boziji. To sto vecina stanovnika zemljine kugle nije pravoslavno samo je dokaz da sile mraka svojim obmanama uspevaju da udalje ljudski rod od onoga sto je ispravno i da se konacno blizi dan strasnog suda.Meni i mojim bliznjima bar to tek daje snagu da istrajem i podrzim do kraja ono sto je ispravno,lepo,dobro,svetlo i sve manje mogu da razumem kako neko moze da obozava ono sto je zlo,prljavo,razvratno,mracno?Samo bolesni umovi izgleda. Sve za srpstvo,Srpstvo ni za sta!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest RISE LORD VADER's guz

ne zaboravi na mnoge zločine i gadosti učinjene pod parolom srpstva

 

nacionalizam i hrišćanstvo ne idu zajedno

 

mnogi 'veliki srbi' su bili još veće komunjare koje su se odrekle vere i rušile crkve sopstvenih predaka, a onda su preko noći promenili kostime i oni i dana danas drže sve konce

 

lako je optuživati druge, idealan izgovor, ali treba poći od sebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podrzavam komentare pravoslavaca,samo siptari i ostali neprijatelji srpskog naroda mogu uopste i da pomisle o rusenju crkava. Satanisti su potpuno jednako neprijatelji nase nacije jer ne postuju istoriju Srba koja je u stvari poznata od perioda hriscanstva.Sta mi znamo o svojoj istoriji pre primanja hriscanstva? Svakako da je ono donelo civilizaciju. Zar da pljunemo na cara Lazara i ostale junake kosovskog boja koji su pred sukob s Turcima isli na pricest u Gracanicu?Da nije bilo njihove vere u Boga malo sutra bi odbranili Evropu od najezde osmanlija! Zar da zaboravimo Karadjordja,Sindjelica,vojvodu Stepu i ostale koji su pali za Krst Casni i Slobodu Zlatnu?Na taj krst ti pljujes Izdajnice?Ko si ti zutokljunce da sudis o tome kad nisi prstom mrdnuo za Srpstvo?Tvoja preokupacija su cyber igrice i black metal,mozda poneka zaklana macka u podrumu i to pod uslovom da te mama ne vidi...

 

Ne zaboravimo da u Izraelu postoji odredjeni procenat pravoslavnih jevreja (koji su doduse ugnjetavani) sto ostavlja dokaz zasto nije uopste vazno u kojoj nacionalnosti se rodio sin boziji. To sto vecina stanovnika zemljine kugle nije pravoslavno samo je dokaz da sile mraka svojim obmanama uspevaju da udalje ljudski rod od onoga sto je ispravno i da se konacno blizi dan strasnog suda.Meni i mojim bliznjima bar to tek daje snagu da istrajem i podrzim do kraja ono sto je ispravno,lepo,dobro,svetlo i sve manje mogu da razumem kako neko moze da obozava ono sto je zlo,prljavo,razvratno,mracno?Samo bolesni umovi izgleda. Sve za srpstvo,Srpstvo ni za sta!!!

 

Daj jel ovo josh prolazi? realno? anyone?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno nazalost ali svakako nesvesno.Nedostatak vere i dobrote u coveku ga nesvesno priblizava pomracenju uma i duse.Sta coveka natera da ucini nesto zlo?Ili dobro?Nemojte mi reci da je to individualan i svestan postupak svakoga od nas...Koliko puta se desilo da pod uticajem alkohola ili nekog drugog negativnog dusevnog ili mentalnog stanja ili raspolozenja ucinimo nesto lose a koliko puta da u odredjenim situacijama ucinimo dobro delo i pomognemo jedan drugome?Nista definitivno nije slucajno.

 

Da, naravno, Pravoslavlje je jedini ispravan put :)

Cim nisi Pravoslavac, ti si pod uticajem Sila Mraka i Uzasa :)

 

Mr.Hate appl.gif:)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan zlocin proizvodi drugi...Postavlja se pitanje ko je prvi poceo.Nase je da se potrudimo da u 21. veku manje cinimo zlocine osim u slucaju kada smo ugnjetavani i kada je opstanak doveden u pitanje.Tada bi svako odreagovao.Zbog komunizma i udaljavanja od vere predaka smo prosli tako i ispastamo jos uvek.Nikoga ne optuzujem niti imam pravo na to.Individualna je stvar svakoga kako ce da zivi svoj mali kratki zivot i kako ce da odgovara za svoje postupke.

 

ne zaboravi na mnoge zločine i gadosti učinjene pod parolom srpstva

 

nacionalizam i hrišćanstvo ne idu zajedno

 

mnogi 'veliki srbi' su bili još veće komunjare koje su se odrekle vere i rušile crkve sopstvenih predaka, a onda su preko noći promenili kostime i oni i dana danas drže sve konce

 

lako je optuživati druge, idealan izgovor, ali treba poći od sebe

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz jednog shesheljevskog tripa o velikoj Srbiji (zacinjenog nezaobilaznim mitom o knezu Lazaru i Kosovskom boju), uz manji dodatak na temu "satanisti, black metal i podrum strave i uzasa", nas Mr. Hate upada u "give peace a chance" fazu i prosipa nevidjene nebuloze zacinjene patetikom prigodnom za ove momente. Ovo mora da je onaj trenutak kad on shvata da 'pravoslavac' podrazumjeva blazenstvo i poziv na pokajanje, sve dok opet ne izbiju pravi 'kvaliteti' i ne proradi ona ratno-huskacka, nazovi pravoslavna(a u stvari komunisticka) ideologija.

 

Mr.Hate, you might need somebody. pozdrav

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da sam sad tr00 blekker, ja bih rekao da je mr. Hate-u ispran mozak, ali posto nisam - necu nista reci, nek' zivi svako svoj zivot kako hoce. I u slucaju da je on u pravu, zaista me ne zanima kakav plan Bog ima za mene, jer nijednu religiju ne osecam kao svoju :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako neko veruje, čemu posrednici između njega i onog u šta veruje?

 

Kad bi smo svi bili "glavni" valjda bi se toliko pogordili da nebi bilo normalno ni ljudski.Ovako imaju samo određeni ljudi,sveštenici, koji su u situaciji da imaju mogućnost vršenja svetih tajni,ali i nose (ne malu) odgovornost za svoje parohijane.

 

I u slucaju da je on u pravu, zaista me ne zanima kakav plan Bog ima za mene, jer nijednu religiju ne osecam kao svoju

Okej.Bog nema nikakav plan u vezi tebe,sam biraš svoj put,kao i svi mi što smo izabrali.

 

Elem,imasmo neku priču o teoriji i tome kako to da neko ne upozna hrišćanstvo,šta onda sa njim ?

 

Evo i odgovora

 

 

 

Шта ће бити са душама оних који нису познали хришћанство

и умру ван крила Цркве - Патријарх Павле

Edited by -Diamond-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj komentar na ovu temu bio je upucen ekstremnim slucajevima kakvi definitivno nemaju prodju u nasoj zemlji i zato su i odbacivani iz drustva.Ako je neko nasao sebe u tome i nasao se uvredjenim neka shvati to samo kao prijateljski savet da nikada nije kasno da krene pravim putem.Mnogi od nas su u mladosti gresili i ako su se iskreno pokajali zbog toga mozda ipak na kraju prodju dobro.Pozdrav svima i sve najbolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ajde da razumem, ali ove podele medju Srbima nikako. I ne ide mi u glavu kako to covek moze da se istripuje da je viking, neki skandinavski paganin, bleker, ko zna sta vise... isto mu dodje k'o u americi sto se tripuju da su dzedaji itd... :rolleyes: Mada u neku ruku i shvatam svako prodje kroz neke klinacke tripove ali ponekom oni ostaju zauvek!

Kad smo vec kod Amerike cujem se sa drugarom, pitam kako je tamo sto se tih odnosa izmedju Srba tice, opet dijaspora je u pitanju treba da su slozniji. Kad ono: ''brate sa crnogorcima tu i tamo, slozni su dosta gotivimo se kako sa kime ali opet postoje neka koskanja kako kad. Za Bosance da ne pricam, skoro smo se bili sa njima na nekoj svadbi. Istripovani su kako su oni Srbi a mi Srbijanci, bosanke su najgore zene tj najgore drolje, samo im ku*ac u recima i ocima, toliko ogrizle u tome da ti se povrace. Postale su gore od bolesnih amerikanki koje ne znaju za moral ama uopste, jer takvo im je kucno tj porodicno vaspitanje. Tuce i svadje se desavaju i ispred Crkve''... :udri:

Ovoj zemlji nema prosperiteta niti buducnosti dok god ovo bude ovako, svako vuce na svoju stranu pa kome se zakaci najdeblji deo da pukne taj je najbolje prosao!

Decko je postavio popa pored tenka, ok nisam ni ja licno za ta neka blagosiljanja sem ako su u pitanju za zdravlje i zivot onih koji odlaze u rat. I ako se vec tu nasao naravno da ce da im da blagoslov jer su to ipak ljudi koji polazu svoj zivot za bracu!Ali naravno sad ce neko reci ''pa da isli su i da kradu i siluju itd itd''...svakog svoja kazna ceka, pa i mene!

Edited by Villain

Share this post


Link to post
Share on other sites

Situacija: nasha vojska (pvo) se bori protiv americhkih bombardera. I shta sad? Nashi popovi blagoslove nashu vojsku a njihovi njihovu. I sad me zanima: kad oni ubiju boga u nama(figurativno), jel to znachi da je njihov bog>nash bog

 

KoLiko godina imas ti?

 

P.S.: Ovo pitanje je toliko glupo,da jednostavno trebas da dovedes u pitanje svoje trenutno mentalno stanje.Zaista poraŽavajuĆe!

 

a ti Lorde Arhimane,zaista ne vidim tvoj doprinos ovoj temi,jer se od tebe samo moze ocekivat protivrjecnost,mada ne branim ti pisi sto oces (zato postoje forumi zar ne?),ali sto kod napisao iz tvog trenutnog zalaganja se vidi da nece biti nista korisno a kamoLi pametno.!

Edited by SixStepsOnTheMoon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, imam tlinajst :) :)

 

Decko je postavio popa pored tenka, ok nisam ni ja licno za ta neka blagosiljanja sem ako su u pitanju za zdravlje i zivot onih koji odlaze u rat. I ako se vec tu nasao naravno da ce da im da blagoslov jer su to ipak ljudi koji polazu svoj zivot za bracu!Ali naravno sad ce neko reci ''pa da isli su i da kradu i siluju itd itd''...svakog svoja kazna ceka, pa i mene!

 

 

Nije ga dechko tu postavio, nego je pop tu doshetao sam :)

 

Nego hteo sam da se nadovezhem na ovo... da pokazhem koliko to nema smisla

 

Znachi obe strane ce da se nadje pop da blagosilja. Kao u sluchaju rata u hrvatskoj, njihovu vojsku njihov a nashu jelte nashi. I oba su u pravu, tako? Oba vojnika se brane?

A to je jedna ista religija nastala od istog choveka...zashto bi bog pomogao jednima a ne drugima?

 

Ovo su sve normalna pitanja, ja ne znam shtas ti gore tolko chudsih... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...