Jump to content

Testament


RNA

  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Volim i ja Testament, inače ne bih posećivao temu i diskutovao :)

Dva omiljena benda (strana) su mi Ramones i Sepultura, ne Metallica ili Slayer, mada nemam ništa protiv njih :)

 

Da ne širim priču, moralo bi da potraje dok definišemo šta je to prosečno, a šta ne.

Prva tri Testamenta su bila svakako iznad prosečna (prva dva su remek dela!).

Nakon toga njihovi albumi imaju više ili manje dobrih pesama, ali nijedan nije kompletan (Low i Gathring su najbliži tome).

Demonic je npr. po svakom kriterijumu ispod prosečan album, ali meni ima smisla u njihovoj karijeri.

Došla su teška vremena po metal, osula se postava, šutnuti su sa major lebela, a oni zamalo napravili death metal album.

Poštujem to što su radili šta su hteli, kao i recimo Low, čist thrash usred grange ere!

Videli da ne umeju da naprave Black album i vratili se onome u čemu su najbolji.

Poenta je da od Gathering igraju na sigurno, te da se na poslednja tri albuma (kao treći računam ovaj sa koga smo čuli samo jednu pesmu) se čuje da to sve manje-više prave samo dva čoveka.

Realno, treba da su presrećni što i u ranim pedesetim još uvek mogu da dobro žive (barem neki članovi benda, Greg izgleda i nije mogao) od toga što rade i

što će najverovatnije tako biti sve dok budu mogli da idu na turneje. Mislim da bi onda bilo pošteno da potroše jedno tri meseca rada na albumu, pošto ionako naredne četiri godine neće izdavati ništa.

Dok ovo pišem slušam demo snimke za Haustorov album Treći svijet (koje suludo poređenje! :) ) ) prvi put u životu. To mi je jedna od najboljih ploča ikada kod nas.

Ljudi prvo radili demose, onda su neki tekstovi menjani, zatim je uzet jedan od tri najbolja producenata u tome trenutku u zemlji (Yappa), snimili album, neke pesme otpale i dobili remek delo.

Pokušavam da kažem da Erik i Čak ne ulažu dovoljno truda u albume i da se to čuje.

Da hoće da dele pare ravnopravno sa ostalom trojicom i oni zaista budu u bendu i da ih puste da kreativno učestvuju u pravljenju materijala i albumi bi bili bolji, garantovano.

Poštujem što toliko voliš Testament, ovo je moje mišljenje.

Mislim da i Sepultura treba da ulaže više truda u svoje albume, a od Slayera sam digao ruke :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa prvom polovinom tvog posta se apsolutno slažem, ali ja zaista nemam nikakvih problema sa poslednja dva albuma, a kamoli sa Gathering-om, čak smatram da su u ovo vreme, kada je sve već odsvirano milion puta, poprilično kreativni, da tačno je da nema takvih hitova kao na prva tri-četiri albuma, ali opet, po meni ovim albumima ne manjka ni malo Erikovih prepoznatljivih, odličnih rifova, što melodičnih, što onih čvršćih (s tim što bi ja voleo ipak malo više ovih čvršćih :bigblue: ), Alex i dalje itekako ume da napravi dobre solaže, o ritam sekciji da ne govorim, uvek su umeli da odaberu sjajnog bubnjara, Greg odličan kao i uvek, a o Čakovim vokalnim sposobnostima ne treba trošiti reči, on je jednostavno jedan od najboljih pevača u thrashu, a i metalu generalno, i hvala bogu i dalje ga služi perfektno! Kada se sve ovo spoji sa odličnom produkcijom, ja stvarno ne znam šta ljudi očekuju od ove grupe u 2016-oj!!!

 

Po meni su u ovom momentu daleko ispred gotovo svih starih kolega, po bilo kom kriterijumu, i radujem se samo tako novom albumu jer sam siguran da će biti bolji od barem 99% metal albuma ove godine!

 

Btw. ova melodija na novoj pesmi (oko 2:50) se tako jebeno uvlači pod kožu, već je obožavam!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se bas hajpovao na ovaj album, prosli mi bio super, onda je dosla Cakova izjava kao hladan tus koja je adekvatno najavila novu pesmu. Prosecno.

Nadam se da na albumu ima hitcina kao True American Hate i Native Blood ali ovo mi snizilo zelju da cujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени ово није тако лоше.

 

Што каже Б. Панасоник, они су приватно предузеће и рачуница је јасна - од продаје албума нема неког профита, па нема ни нарочитог улагања у прављење истих. Довољна је нека "смути па проспи" варијанта као мотив за концертирање, нек' имају двије добре пјесме које ће се свирати на турнеји поводом албума, па хитри заборав тог покушаја. С тим у вези, као "први сингл" очекивао сам неку тотално немаштовиту варијанту неке најстандардније Тестамент пјесме, а ова ми дјелује поприлично занимљиво склопљена, иако је могла бити и 16.423 пута боља да су дијелови паметније пресложени... ал' шта да се ради, данас у металу скоро да и нема правог продуцента, па ето.

Јебем ли га, једини који се нешто труди по том питању је Мастејн, он је промијенио неколико ликова за сарадњу (мислим продуцената... а и чланова бенда :haha: ) и још их мијења, те увијек има неких финих детаља - највише аранжманских - који ми се свиђају. Ови остали, посебно треш метал легенде, све је неко ћифутарење око албума, баш туга.

 

Greg odličan kao i uvek

:bigblue:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlajo da si pažljivije čitao video bi da ne govorim o novom albumu, koji, jelte, još nisam ni čuo, u Didjordja ne sumnjam tako da i sada na tom polju ne bi trebalo biti problema, jel?

 

Grobodane nemoj prerano da ocenjuješ, ok ako ti se ova stvar ne svidja, ja smatram da je sasvim dobra, ali se takodje nadam da će biti i boljih na albumu, takodje bih dodao da ne očekujem neke hitove, već da album bude kompaktan, a opet zanimljiv kao što su to poslednja dva, evo upravo sad vrtim Dark Roots... ALBUMČINA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ćemo realno Testament je privatno preduzeće Erika i Bilija, koje zapošljava još trojicu svirače, te pretpostavljam još neki broj menadžera, roudija i tonaca.

Pokušavam da kažem da Erik i Čak ne ulažu dovoljno truda u albume i da se to čuje.

 

Ova dva pre svega potpisujem, zato mi se ponajviše zgadio Testament poslednjih godina. Kulminacija negde sa Gregovim odlaskom. A realno mogu kakav bilo polu-dobar album da izbace, ljudi će opet doći na koncert zbog starih pesama, to je problem koji prati maltene svaki stariji thrash bend koji se još uvek trudi da snima nove albume.

 

Ova pesma mi je kao i sve posle Gatheringa, prazno i fabrički. Prošli mi je generalno bolji utisak ostavio nego Formation, ali mi opet dosadan i nemam ič želje da mu se vraćam.

 

To što se sve svelo na jednog čoveka za Testament doduše nije ništa čudno. Kreator je faktički samo Mille, Slayer je samo Kerry, Overkill je samo DD, Sepultura samo Kisser, Annihilator Waters, etc., i to je tako već dugo dugo, pa opet uspevaju iz toga da iznedre dobar album (ovde doduše pre svega na Kreator i Overkill mislim). Samo je čudno što neki drugi član to sad odjednom ističe kao strašan problem :haha: A možda je i on samo svestan kako dosadne albume prave.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ono, jeste bzvze što nema Grega, ali ako bas gitara bude loša karika na novom albumu, eto i ja ću ga hejtovati, čuj Testament album sa lošim bas deonicama... fuuuuuuj, ali stvarno!

 

 

To što se sve svelo na jednog čoveka za Testament doduše nije ništa čudno. Kreator je faktički samo Mille, Slayer je samo Kerry, Overkill je samo DD, Sepultura samo Kisser, Annihilator Waters, etc., i to je tako već dugo dugo, pa opet uspevaju iz toga da iznedre dobar album (ovde doduše pre svega na Kreator i Overkill mislim). Samo je čudno što neki drugi član to sad odjednom ističe kao strašan problem :haha: A možda je i on samo svestan kako dosadne albume prave.

 

 

Jbt strašno koliko se ne slažemo, dakle jedini bend od svih nabrojanih, koji pravi iole dobre albume u poslednjih desetak godina je Testament, jbt čime vi slušate albume?!!! Slayer i Kreator izbacuju užasno dosadne albume, Sepultura i Annihilator takva govna da se to ne može opisati, ajde Overkill možda pravi ok albume, ne znam, nikada ih nisam voleo, a vidim svi ih nešto hvale!

 

Za domaći oću svi da predlušate Formation i Dark Roots, al onako natenaaane pa mi javite utiske sutra!

  • Upvote 1
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slayer ne treba da izdaje album bez Jeffa

 

Bio sam istog stava, gadilo mi se sve to i bio sam 100% siguran da će album biti sramota. Međutim - potpuno suprotno.

 

Samo sto je Repentless definicija ispusene mustikle.

 

Al kad bi se zezali... Najbolji Slayer od 1995. i lagano najbolji thrash album prošle godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Descender i Kumodraški se baš naslušali thrasha u zasnje dve godine, pa dajte tu konkurenciju Repentless-u jbt.

 

Od onoga što sam čuo - album godine.

A čuo sam većinu onoga što je ozbiljno, a da slušam 10928937986 moronskih ug treš albuma od raznih 2139876129873 još moronskijih ug treš bendova koji niču u svakom podrumu - nema šanse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...