Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

Mislim da su kornjace zdrave... posto ne piste niti otvaraju usta... nego lupaju po grejacu pa me tako bude... :no:

 

Mnogo mi vremena treba da uslikam ponovo akvarijum, pa da ga ovde prebacujem, posto kao fotoaparat koristim mobilni...:no: mogu da vam kazem da je akvarijum veliki malo vise od pola metra, i da je isto toliko dubok... znaci, na donjem "spratu" je voda, a pored je drugi sprat koju je suv... one se lako popnu do gore jer imaju kao neke stepenice i tu se suncaju... nije bas extra uslov, ali je ok...

 

Ps. sigurno ih poklanjam, jer imam problema sa njima... soba mi mnogo smrdi na njihova govna, moram da menjam vodu svaki dan, bude me... :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shmrc...

Vec tri dana mi nema Garija (mog sivog machorchicca).

Poshto zivim u samom cenrtu grada sumnjam na najgore...

Njegovu "devojku" su kola zgazila pre nedelju dana. Nadam se da je jednostavno resio da nadje novu devojchicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma svakih 5min virim kroz prozor ocekujem da zamjauce... :(

Ma vratice se on! Mora! Moje mezimce...

Jako se vezujem za zivotinje, vise nego za ljude, znam da je to lose, ali sta cu kad sam debilce :zuba:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su kornjace zdrave... posto ne piste niti otvaraju usta... nego lupaju po grejacu pa me tako bude... :no:

 

mogu da vam kazem da je akvarijum veliki malo vise od pola metra, i da je isto toliko dubok... znaci, na donjem "spratu" je voda, a pored je drugi sprat koju je suv... one se lako popnu do gore jer imaju kao neke stepenice i tu se suncaju... nije bas extra uslov, ali je ok...

 

Ps. sigurno ih poklanjam, jer imam problema sa njima... soba mi mnogo smrdi na njihova govna, moram da menjam vodu svaki dan, bude me... :no:

Drago mi je da su kornje zdrave. Samo mislim da malo pretjeruješ. I ja često čujem kako se Pablo igra sa kamenjem, tačnije kada ih gura i pravi rupe po akv-u, ali to se ne dešava toliko često. Uglavnom jednom do dva puta mjesečno, kada krene da se "presvlači" ako znaš na šta mislim... Valjda ga nervira ta kožica koja se mijenja pa bi je makao, a ne može... I meni ga žao da ga gledam kako se muči, ali nije preporučljivo da se nemjerno skida, kao ni pločice sa oklopa... Tvoje baš izgledaju super i oklop im je baš baš zelen :D Nemoj ih davati u zoo. :no:

 

Akvarijum koji si opisao je pretpostavljam rađen po prinicipu akvaterarijuma. Nije on puno velik, ali dobro zvuči :D To su pristojni uslovi ZA JEDNU KORNJAČU. Nadam se da imaš filter, grijač, lampu itd.

 

Ovo ja planiram ako se preselim u veći stan:6525p3170001sz2.gif Ovo ima oko 150L. Nabavila bih spoljašnji filter i ubacila ga unutra, ispod akv-a. Znači em što super izgleda, em je korisno :D

 

Da, u vezi sa mirisom koji spominješ. Znaš, problem je rješiv ukoliko nađeš vremena da razmisliš o njemu. Ti očigledno mnogo želiš da ih daš. Ja bih prevrnula svaki ćošak svoga mozga ne bi li našla neku alternativu. A tvoje rješenje ne da je lako: KUPITI DOBAR SPOLJAŠNJI FILTER. Ako ih voliš, uradićeš to.

 

@Kokopelli-mislim da si kritikovala Smorock (tegla sa ribicama)

 

:D Ne, ne, bilo je to mnoooogo ranije. Smorock sam kritikovala isto, ali ona ima ribice. U pitanju je neki drugi član koji isto ima kornije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda ga nervira ta kožica

Obrezivanje za skraćenje muka? :D

 

***

 

Elem, za prvi maj sam, po prvi put, vodio psa u šetnju. Pas je vlasništvo moje tetke, stalno boravište mu je kućica, vezan je, šta se tu može - kod tetke nema kandidata za održavanje o psu, a meni je ovo za šetnju palo na pamet prije nekih mjesec i po, ali nije bilo mogućnosti...

Inače, pas je star nekih 7 mjeseci, solidna je životinja (kontam da je oko pola metra visok i ima nekih 25 kg - morao sam ga prenositi preko jedne ograde pa pretpostavljam), a mješanac je, takođe pretpostavka, labradora i još nečega, građom dosta podsjeća na labradora s tim da je skroz crn, nešto kraća dlaka, i mišićaviji je od labradora - poprilično je jak.

E sad, išli smo na brdo, onako, kroz šumu i okolo (nekih 8 km smo prešli), samo se par puta srušio na zemlju sa željom da legne pa sam mu dao odmora (koji je i meni trebao).

 

Ono što je meni najzanimljivije i šta me zanima (značenje/objašnjenje) - pas uopšte ne laje.

Znači, kad smo se vraćali, prolazili smo kroz ulicu u kojoj ima dosta pasa, neki vezani, neki pušteni, lutalice... Svi redom su lajali na njega, ovi što su mogli su prilazili, ovaj ništa. Čak ni da zareži, samo prolazi pored. Šta to znači?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono što je meni najzanimljivije i šta me zanima (značenje/objašnjenje) - pas uopšte ne laje.

Znači, kad smo se vraćali, prolazili smo kroz ulicu u kojoj ima dosta pasa, neki vezani, neki pušteni, lutalice... Svi redom su lajali na njega, ovi što su mogli su prilazili, ovaj ništa. Čak ni da zareži, samo prolazi pored. Šta to znači?

 

 

Znači da ti je pas emo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, ova Mudra Sova me sprecava da dovucem crnog macitja kuci! :cry:

A on(a) izgleda upravo ovako:

black_kitten.jpg

:cry:

 

RECIIITEEE JOOOJ!!! :cry:

 

 

Joj predivan je!!!

Obavezno ga udomi!

Ja obozavam crne cicose. Imam dve odrasle, a imala sam gomilu macica od njih dosad (samo starija je ukupno dosad omacila 20 :) ) i uvek su mi crni bili najsladji. I sijamci su mi bili ok, ali kad vidim crno mace istopim se!

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obrezivanje za skraćenje muka? :D

 

***

Svi redom su lajali na njega, ovi što su mogli su prilazili, ovaj ništa. Čak ni da zareži, samo prolazi pored. Šta to znači?

Ne znam čak ni kojeg je pola :D

 

***

Bogami to jeste malo čudno. A možda je samo pametan pas, pa kulira :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaš, to uopšte nije komplikovano. Da nisam smotana po prirodi vjerujem da bih ovo mogla izraditi za par dana. Umijesto toga, unjamiću druga da mi pravi ove police i bazu, a stakloresca za akvarijum. Sam projekat me može koštati max 70 eur, s tim što me oprema košta oko stotke. Znači, oko 200 eur sve i da sam mirna dok god imam Pabla. Međutim, planiram od juna i piktusa (gekon) :D Mislim da ću samo napraviti veću bazu, tako da oba akvarijuma (tj. akvaterarijuma- za piktusa) budu na istoj bazi. Što će mi bit' veselo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebena luda machka, nestala je u celoj kuci.Sve prostorije smo pretrazili , sve , sve, sve.Napolje izashli i nema je :( Ja se skenjala nikad gore.Kad posle pola sata ona viri iz mojih bruseva u ormanu.:) Jebote, nije normalan, odsekla sam se !

 

 

He, he... Navikni se... Traze oni tako ponekad malo samoce (ne vole bas po ceo dan da se maze i igraju), jos ako uspeju da se uvuku u odecu (toplo + mekano + mirise na tebe) tim za njih bolje. :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, ova Mudra Sova me sprecava da dovucem crnog macitja kuci! :cry:

A on(a) izgleda upravo ovako:

black_kitten.jpg

:cry:

 

RECIIITEEE JOOOJ!!! :cry:

Jbt. ne verujem na sta si sve spremna...

A ne!!!

Nece ti ni 2 YUM-a pomoci ;)

Pa da bude kao sa Viktorom...kao tvoj macak, a sova ga hrani, prosipa posip...

Sovi spava na grkljanu...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

bili mi Jogi & Foxy u gostima, i nikad vise.. ne trpim dlakurine po kuci, i ljubimce koji lizu jedno drugom dupeta, pa onda moj namjestaj.. :no:

dva puta su se popisali, jednom posrali - hvala im na svemu ali nema vise selameta u ovoj kuci :)

 

 

http://img.photobucket.com/albums/v673/blo...11/IMG_1347.jpg - Foxy

 

 

http://img.photobucket.com/albums/v673/blo...11/IMG_1344.jpg - Jogi

 

 

http://img.photobucket.com/albums/v673/blo...11/IMG_1341.jpg - neko shuskanje ispod stola

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...